18.05.15, 11:12

Sienkiewicz o informacji Do Rzeczy: "To absurd"

Wedle informacji ujawnionych przez tygodnik Do Rzeczy, to Bartłomiej Sienkiewicz odpowiada za prowokację ze spaleniem budki ochroniarskiej pod rosyjską ambasadą.

 Budka została spalona podczas marszu niepodległości w 2013 r. Taśmy zarejestrowały słowa Pawła Wojtunika skierowane do Elżbiety Bieńkowskiej:

„Widzisz, ale facet nauczył ich, że on dzwoni i on im rozkazuje i tak samo poszli, spalili budkę pod ambasadą, bo minister osobiście wymyślił taką wiesz...”

 Gościem Radia ZET był dziś Bartłomiej Sienkiewicz, były minister spraw wewnętrznych, dyrektor Instytutu Obywatelskiego, który w rozmowie z Moniką Olejnik odpowiedział, że

„No ja nie mam nic więcej do powiedzenia, oprócz tego, że to jest bzdura i absurd i mam nadzieję, że to się okaże jakimś kompletnym nieporozumieniem. „

Były minister spraw wewnętrznych mówił:

„Nigdy nie siedziałem na żadnej trybunie z panem szefem Wojtunikiem, w związku z tym w ogóle nie wiem o czym mowa. Kolejna historia z taśmami nie wiadomo skąd wziętymi, w której głównym oskarżeniem jest to, że niemalże własnoręcznie spaliłem budkę pod ambasadą rosyjską. No, szkoda, że nie ma infografiki, jak tam osobiście z hubką i krzesiwem idę, no ale to jest już taki poziom absurdu, że no wolałbym tego nie komentować, no niedługo się dowiem, że czarną wołgą porywam dzieci, albo wywołałem wojnę rosyjsko-ukraińską. No, jest ten poziom absurdu, w którym można brać udział, a taki, w którym nie. Ja wolałbym w tym absurdzie nie brać udziału.” - ironizuje.

Wedle taśm, do których dotarł tygodnik Do Rzeczy to były minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz miał kazać podpalić budkę przed rosyjską ambasadą w Warszawie, podczas Marszu Niepodległości w 2014 roku.

 Do publikacji tygodnika w programie TVN24 odnosiła się też rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska. Według niej „mówienie, że konstytucyjny minister w naszym kraju nawołuje do spalenia jakieś budki to skandal”.

„Nie chcę odnosić się do podsłuchanych rozmów, bo to nie jest moje zadanie. Natomiast chciałabym uciąć te spekulacje i zamknąć temat raz na zawsze” – mówiła. Podkreśliła też, że osoby, które nagrywały bez wiedzy podsłuchiwanych, powinny zostać ukarane.

KZ/Radiozet.pl/Tvn24.pl

Komentarze

anonim2015.05.18 11:19
nie ściemniaj Sienkiewicz. z dowodami w postaci taśm się nie dyskutuje. w tym przypadku nie może być fałszerstwa.
anonim2015.05.18 11:23
No tak, znowu winni ci, którzy bezczelnie nagrali. To w zasadzie potwierdza prawdziwość tych nagrań
anonim2015.05.18 12:01
panie Sienkiewicz niech się pan nie martwi na frondzie trolle typu arbitrer pana obronią :D
anonim2015.05.18 15:14
Nie chcem, ale mószem.......
anonim2015.05.18 23:43
Gdy o tym usłyszałem, prawdę powiedziawszy uszły ze mnie wszelkie siły... Melodramatycznie to brzmi, ale tak było. Niestety, chyba ma rację Rymkiewicz kiedy pisze, że "to się już nie sklei". Jeśli PO jest zdolne to tak szatańskich działań, nic nas nie może łączyć. A już jakimś zupełnie diabelskim grymasem jest fakt, że robi to potomek takiego Polaka, jednego z największych w dziejach... Aż boję się myśleć jakie inne świństwa zrobił ten perfidny człowiek i do czego jest zdolny.