24.02.14, 13:34(fot: wojciechowski pl)

Sikorski w Księdze Guinessa!

Nobla na razie nie będzie, jest natomiast Guiness. Do jego księgi wpisane zostanie kijowskie porozumienie, jako najkrócej funkcjonująca umowa, sygnowana autorytetem i powagą Unii Europejskiej” - stwierdził w ostatnim wpisie Wojciechowski.

Europoseł nie neguję sensu wyprawy kijowskiej trzech ministrów UE, w tym naszego. „Trzeba – tłumaczy - było uprzedzić rozlew krwi, ale lepiej późno, niż wcale. Choć Bóg jeden wie, co będzie dalej i czy na pewno lepiej i dla Ukrainy, i dla nas”.

Ministrowie wymusili na delegacji Majdanu, żeby Janukowycz rządził do grudnia. Okazało się jednak, że gdy minister Sikorski straszył przywódców Majdanu – podpiszcie, bo zginiecie – Janukowycz, już spakowany, rozglądał się, którędy uciekać”.

Nie przymierzając, jak Himilsbach z angielskim, została Unia z tym porozumieniem...” - dodaje polityk. 

Kończąc Wojciechowski dopisał: „PS Jarosława Kaczyńskiego, który pierwszy, na długo przed rozlewem krwi, pojechał do Kijowa, zajadle w Polsce atakowano, że stał na Majdanie sześć metrów od ukraińskiego nacjonalisty Tiachnyboka.

Radosław Sikorski przy jednym stole z Tiachnybokiem podpisywał porozumienie. 

Nie krytykuję, tylko stwierdzam...”

Ab/naszdziennik.pl

 

 

Komentarze

anonim2014.02.24 14:10
Sikorski lubi wypowiadać mocne słowa, my go z tego znamy Ukraińcy nie. @arbiter Euro Poseł uczy i uświadamia nas na tematy z którymi ty się nie zgadzasz.
anonim2014.02.24 14:19
Ej, panie autorze ! Ilu ludzi można było zabić w czasie doby negocjacji ? Nie macie prezydenta , ale macie jego brata , który jak wszyscy inni z PiS pierdzą w stołki przez 6 lat, to jest praca !!!
anonim2014.02.24 14:24
Jeszcze z kilka miesięcy i bokiem wyjdzie Wam popieranie banderowców na ukrainie i zatęsknicie za obecnym "reżimem"
anonim2014.02.24 14:26
Zamiast pilnować interesów Polski w Brukseli to pisze blogi, wszystko robi żeby go naczelny wyznaczył na kolejną kadencję.
anonim2014.02.24 14:38
Panie Wojciechowski bardzo dobra riposta.Beton tego nie zauważy niestety? Dla nich taki język to norma i tok rozumowania uznany przecież za dyplomatyczny. Bo cóż niektórzy wiedzą o dyplomacji skończyli Państwowy Moskiewski Instyt Stosunków Międzynarodowych i taka taktykę stosują.
anonim2014.02.24 14:43
Ruskie wqrzone, więc Radek dobrze doyebał.
anonim2014.02.24 16:41
Piszę to i przez jakis czas nie bede tu zaglądał, żeby wszytskich epitetów nie czytać: mnie to przypomina zupełnie inne porozumienie podpisane 25 lat temu. teraz też - jak juz wiadomo co sie stało i że tygrys był papierowy - jest wielu , bardzo wielu, którzy mówią " trzeba było z czerwonym nie gadać tylko wieszać, bezwarunkowo brac władzę i żadnych sejmów kontraktowych nie robić". BTW : a niektórym to pewnie i troszkie żal, że nie było w Warszawie tak jak teraz w Kijowie, co ? że snajperzy nie strzelali, krew, dymy i śpiew.... Tylko tak ... po ciamciacku, ot dogadali się, jakies kompromisy , srysy, a mozna było tak ładnie sobie poginąć.
anonim2014.02.24 17:10
Spod obcego wyszłaś jarzma przeminęła Moskwy sława, Jesteś wolna, nasza Polsko ale jakże, jakże słaba. Naród który, przed wiekami bogobojny był i prawy, dziś nie dbając o ojczyznę kłóci się o różne sprawy. Już nie Polska, dobro wspólne dla rządzących najważniejsze, każdy własne drze korzyści i te większe i te mniejsze: demokracją zachłyśnięci ślepi są i zamroczeni, naszą Polskę wyprzedają a my prości, zagubieni. Nie o taką Polskę walczył naród cimiężony lata, dziś dla zysku i pieniędzy nawet brat zabija brata. Ludzie żyją coraz gorzej wiele rodzin żyje w nędzy, a nielicznym spośród wielu nie brakuje dziś pieniędzy. Dziś wartości, te najświętsze zewsząd są dziś opluwane, ducha zniszczyć chcą w narodzie są to jakby wszystkim znane. Materializm i głupota wielu już nie widzi Boga, wielcy w siebie zapatrzeni dla narodu, trwoga, trwoga. Dokąd zmierzasz moja Polsko ma ojczyzno ukochana, czy wyrośniesz na potęgę czy Cię rzucą na kolana?…
anonim2014.02.24 18:55
Sikorski dał dupy Putinowi
anonim2014.02.24 21:24
Sikorski zachował się jak jeden z naszych mafiosów z lat 90-tych: "Podpisz ten weksel albo ci j.ja odstrzelę". Wot, diplomat! Czytając przygłupiaste wpisy większości "mądrali" robię wypad z tego portalu.