01.07.19, 16:00Fot. angmokio via Wikipedia, CC 2.5

Skąd nienawiść do katolików i Kościoła? 6 powodów

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego świat tak nienawidzi Kościoła nawet mimo, iż od wieków jest on wiodącą instytucją religijną? Ewangelia jasno pokazuje, że zawsze będziemy prześladowani jako dzieci Świętej Matki Kościoła… Masowe prześladowania katolików w ciągu pierwszych 400 lat jego istnienia były tylko początkiem problemów. Nawet mimo tak potężnej pozycji na świecie, jaką ma Kościół jest on najbardziej prześladowaną grupą religijną. Ale skąd ta nienawiść? Przyjrzyjmy się temu czysto racjonalnie.

1. Jest niezależny finansowo, ma masę pieniędzy i nie potrzebuje łaski państwa

Problem z religią w szkołach i różnego rodzaju funduszami Kościelnymi to świetne narzędzie antykatolickich środowisk politycznych do walki z Kościołem. Dlaczego? Ponieważ, jeśli płacimy Kościołowi, to mamy prawo mu wypominać, ile od nas dostał. Jeden z najpopularniejszych „argumentów” przeciw Kościołowi katolickiemu w Polsce to to, ile pobiera on z budżetu państwa i ile kosztują lekcje religii. Oczywiście, michnikowszczyzna zapomina przy okazji napisać, ile warta jest charytatywna praca, jaką wykonują duchowni w hospicjach, szpitalach, zakładach opieki, przy organizacji czasu dzieci i młodzieży, resocjalizacji… można by wymieniać godzinami.

Niezależność finansowa Kościoła w dużym stopniu jest jednak zachowana i przez to jest on potężnym wrogiem wszelkich środowisk deprawujących. Bo jak walczyć z kimś, kto ma pieniądze, by spokojnie żyć, działać, reklamować się, prowadzić gazety, uczyć ludzi, programować ich „kompasy moralne” i uświadamiać w temacie zagrożeń ze strony władzy? Jest to powód, choć niestety zazwyczaj niezrozumiany, dla którego Grzegorz Braun zachęca do wspomagania proboszczów finansowo – kapłan mający dość pieniędzy na własne utrzymanie, działania patriotyczne, tradycjonalistyczne, nie boi się utraty środków zewnętrznych, np. od lewicujących „katolickich” darczyńców. Pieniądz to potężny łańcuch, na którym komuniści chcą trzymać Kościół, by podsycać nienawiść z powodu rzekomego okradania państwa.

Niezależność finansowa Kościoła ma też ogromne znaczenie w jego pracy charytatywnej i wspomaganiu antyreżimowych inicjatyw. Niewielu ludzi wie, że arcybiskupi polscy w czasach PRLu we współpracy z Watykanem zorganizowali milionowe wsparcie finansowe dla działaczy podziemia solidarnościowego, o czym zainteresowany Czytelnik może przeczytać w książce „Jak to NAPRAWDĘ było?” Zofii Reklewskiej-Braun.

2. Trzyma się zasad wiary nie dając sobie narzucić przekonań

Od samego początku istnienia (polecam książkę „Historia Chrześcijaństwa” Warrena H.Carrolla) Kościół nie daje sobą manipulować w kwestii moralności i zasad wiary. Oczywiście jest to kwestionowane przez różnej maści antyklerykałów, jednak wystarczy poznać historię opartą o źródła i odkrycia archeologiczne, by wiedzieć jak to naprawdę wyglądało. Skoro więc utrzymuje stały kurs – i co najgorsze dla reżimów – uczy tego ludzi, ciężko jest z nim walczyć. Nie ma silniejszej motywacji do działania, niż wiara i miłość. Kościół łączy obie te cechy, przez co jest najgorszym wrogiem komunizmu, nazizmu, islamu, ateizmu, masonerii i w zasadzie każdego systemu opartego o wyzysk, nienawiść czy darwinizm społeczny. Ktoś, kto trzyma się swoich zasad niezależnie od warunków zewnętrznych i jest gotów za nie umrzeć jest praktycznie niezniszczalny, bo nie można zrobić z nim nic poza morderstwem, tyle że wtedy nie ma już z niego żadnego pożytku.

3. Integruje wierną ludność

Kościół organizuje bardzo wiele rodzajów aktywności w każdej grupie wiekowej – dzieci, młodzież, małżeństwa, całe rodziny, osoby starsze, samotne, neofici, a nawet osoby innych wyznań chcące poznać wiarę katolicką mogą znaleźć przy kościołach swoje miejsce. To duży problem dla wrogich środowisk zewnętrznych. Największą przeszkodą w walce o ludzką duszę i umysł jest towarzystwo, które go otacza. (Dokumenty i zalecenia masońskie już z XVIII wieku nakazują doprowadzenie do wyrwania systemu edukacji spod wpływu Kościoła i rodziców, posyłanie dzieci do szkół już od 6 roku życia, najlepiej z internatem, by całkowicie zmienić środowisko na takie, które instaluje odpowiednio sfabrykowany „system wartości” wedle życzenia elit. Brzmi znajomo?).

Trudno jest uratować dziecko, które przez całe życie trzyma się złego towarzystwa, ponieważ wzorce jakie przejmuje, system przekonań ugruntowany przez lata powtarzania przez innych są na tyle silne, że konieczne jest przeprogramowanie właściwie każdego elementu w sposobie myślenia takiej osoby. Tutaj właśnie Kościół po raz kolejny stanowi odpowiedź na problemy ludzkości. Osoba żyjąca w otoczeniu katolików, działająca, bawiąca się i rozwijająca w silnym związku z Kościołem jest nim tak przepełniona, że odwrócenie jej od katolickich wzorców jest niewiarygodnie trudne. Każdy reżim, masońska rewolucja, czy kampania propagandowa najpierw musi uderzyć w klasztory organizujące życie społeczne, aby odciąć ludzi od wpływów duchowieństwa i zniszczyć w nich katolickie wzorce postępowania. Bez tego nie ma możliwości osiągnięcia „sukcesu”, bo gdy słowo księdza oparte na Biblii jest świętością dla całego miasta czy wsi, dopóty prasa będzie wyrzucana na śmietnik, telewizory wyłączone, konsumpcja nie będzie wzrastać ponad potrzeby, a ateizm po prostu odbije się od skutecznie zabarykadowanej społeczności katolickiej. Przez to nienawidzono nas od samego początku, gdy Prawo nakazało izolację Narodu Wybranego od innych grup, które mogłyby na niego źle wpłynąć. Później oczywiście się to zmieniło, bo „nie masz już Greka, czy Żyda”. Opór wobec przeciwnych wierze katolickiej ideologii pozostał jednak naszą cechą charakterystyczną, czego niestety nie uniknęło wiele protestanckich środowisk, które dopuszczają do „święceń” lesbijki adoptujące dzieci, czy wyrzucające krzyże ze świątyń, by muzułmanie nie czuli się w nich niekomfortowo.

4. Jest cenzorem władzy

Wszystkie powyższe powody nienawiści do Kościoła pozwalają mu na zwiększenie tej wrogości jeszcze bardziej – poprzez aktywną cenzurę władzy. Mówiłem już o niezależności, kierowaniu się niezłomnymi zasadami wiary i etyki chrześcijańskiej, która jest cudownie wypolerowanym brylantem światowej moralności, tak nieosiągalnym dla świeckiej filozofii. Kościół katolicki zbudował cywilizację łacińską (zwaną tak oczywiście ze względu na oficjalny język Kościoła), której najważniejszą cechą z punktu widzenia polityki jest niezależność władzy kościelnej od świeckiej. Nie ma więc w katolicyzmie miejsca na podporządkowanie całej ludności wyłącznie prawu świeckiemu i wepchnięcie hierarchów kościelnych pod but władcy, czy rządu. Przykład św. Stanisława, męczennika z naszego rodzimego podwórka pokazuje, jak kończą się zatargi z Kościołem i próby podporządkowywania sobie go w imię władzy totalnej. To smutne, że wielki kapłan musiał zginąć, by świat zrozumiał, ale jego śmierć pokazała, że nawet ambicje królów uważających siebie za władców nieba i ziemi nie będą tolerowane przez papiestwo. Bolesław Śmiały stracił wszystko przez swoją zuchwałość i skończył marnie dając lekcję wszystkim marzącym o jedynowładztwie. Możliwość cenzurowania i hamowania władzy przez Stolicę Apostolską jest wspaniałym osiągnięciem cywilizacji łacińskiej, ponieważ papiestwo stanowi młot na wszelkie nieprawości. Niestety, zasada ta nie jest już tak egzekwowana jak kiedyś, przez co obserwujemy moralny i społeczny upadek Europy i USA.

5. Ma własny aparat propagandy (ambonę)

Od zarania dziejów chrześcijaństwa (liczę tutaj także dzieje Starego Testamentu) kazania duchownych były podstawowym narzędziem edukacji i wywierania wpływu. Kazalnica, ambona także w Kościele pierwszych wieków dawała największy autorytet, za który ludzie oddawali życie. W średniowieczu istniał nakaz przychodzenia do kościoła co najmniej raz w tygodniu z dwóch powodów – pierwszy, religijny i drugi, czysto praktyczny i edukacyjny. W czasach, gdy ludzie nie potrafili czytać, książki były zbyt drogie by w ogóle ktokolwiek dostał je do ręki, zanim jeszcze jezuici stworzyli system edukacji, to właśnie kazania były lekcjami dla prostej ludności, którą trzeba było nauczyć zasad moralnego życia. Kościół przespał niestety okres, w którym mógł skutecznie opanować media (począwszy od wynalezienia druku, później prasa, telewizja, radio, internet) i stracił na tym niewyobrażalnie. Mimo to jednak, tak jak w przypadku organizacji życia społecznego, tak też w kwestii kazań, Kościół jest solą w oku każdego, kto stara się wyprać mózgi nieświadomej niczego społeczności. Mimo wszelkich porażek, Kościół nadal posiada potężny autorytet i ma możliwość wywierania ogromnego wpływu na ludność obecną na mszach. Czy z tego korzysta, nie mnie już niestety oceniać.

6. Jest sterowany hierarchicznie

W Kościele nie ma demokracji, dlatego jest tak skuteczny. Idiotyzm demokratycznego systemu nie jest już zauważany w erze mózgów wypranych liberalizmem i medialną propagandą o rzekomej, choć oczywiście nieistniejącej władzy ludu. Ale czy katolik może sobie wyobrazić, że studenci seminarium wybierają papieża zaznaczając swoje typy na karteczkach? Idiotycznie, nieprawdaż? A jednak w kwestii polityki niewielu to już dziwi. Kościelna hierarchia jest potęgą od samego początku istnienia, ponieważ niewykształcony jeszcze i niedoświadczony kleryk nie ma wiele do gadania w kwestiach istotnych dla kraju, czy świata. Jest to potężne zabezpieczenie przed nieodpowiedzialnymi działaniami młodych stopniem lub nieodpowiednich kapłanów. A skoro hierarchia ma tak ogromne znaczenie w Kościele, to bardzo trudno jest wpłynąć na całą instytucję oddolnie. Bo co może dać przekonanie jednego proboszcza do swojej sprawy (np. komunizmu), skoro i tak nie ma on możliwości wpłynięcia na biskupa, arcybiskupa, czy papieża? Co więcej, jeśli w Kościele oddolne inicjatywy szkodzą wiernym, wierze katolickiej lub sprzyjają antychrześcijańskim grupom, są po prostu cenzurowane i neutralizowane. Po raz kolejny muszę niestety dodać, że w czasach obecnych hierarchia wykorzystywana jest w Kościele w bardzo zły sposób i nie napawa to optymizmem… Niemniej jednak „…bramy piekielne go nie przemogą”.

Prześladowanie zostało zapowiedziane przez Chrystusa i nigdy się nie skończy

„Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową”
(Mt 10,34n)

Znając Ewangelię, nie spodziewajmy się spokoju, miłości i akceptacji. Mamy dawać spokój, miłość i akceptację, ale rzadko kiedy ją dostaniemy. Popularnym błędem opartym o nieznajomość nauk biblijnych i katolickich polega właśnie na oczekiwaniu, że życie katolika będzie usłane różami, bo przecież Bóg jest po naszej stronie. Jest, ale nie w tak wąskim, ludzkim rozumieniu. Mamy misję, a ona daleko wykracza poza wygodne siedzenie w fotelu i rozprawianie o pokoju.

„Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi. Pamiętajcie na słowo, które do was powiedziałem: „Sługa nie jest większy od swego pana”. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał. Gdybym nie przyszedł i nie mówił do nich, nie mieliby grzechu. Teraz jednak nie mają usprawiedliwienia dla swego grzechu. Kto Mnie nienawidzi, ten i Ojca mego nienawidzi. Gdybym nie dokonał wśród nich dzieł, których nikt inny nie dokonał, nie mieliby grzechu. Teraz jednak widzieli je, a jednak znienawidzili i Mnie, i Ojca mego. Ale to się stało, aby się wypełniło słowo napisane w ich Prawie: Nienawidzili Mnie bez powodu. Gdy jednak przyjdzie Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku.”
J 15, 18-27

Źródło: http://deusexlibris.pl

Komentarze

Wojciech S.2019.07.8 12:24
Kupię sprzęgło do żuka gg: 67655445
Antychryst2019.07.3 16:58
Jest tylko jeden powód nienawiści - władza Adama przybitego do drzewa poznania dobra i zła który obdarowuje ludzi grzechem czyli prostytucją i pedalstwem. Do momentu nie doświadczenia tego cieleśnie można wybaczyć. Później są tysiące lat przypiekania i pozbawienie formy ludzkiej na wieczność - świadoma kula energii zamiast humanoida. A wasz błąd to myślenie że Ojciec i Duch wyglądają jak pan Jezus.
Antychryst2019.07.3 17:39
To jest opcja dla tych co pokutują całe życie czyli co najmniej 50 lat samotności, za wyszalenie się za młodu - szczególnie kobiety - Ci co tego nie zrobili, nie ma żadnej poręki żydowskiej. Po okresie tysiącleci tortur wymazanie istoty z pamięci i wszelkiego istnienia tak jak by tej istoty nigdy nie było - kto jest winny złej cielesności ten musi cierpieć a kto się wstawia za winnego - nieważne czy dziecka, rodzica,małżonka, przyjaciela, mentora i hamuje rękę sprawiedliwości choćby był mianowany bogiem i choćby był niewinny - ten też będzie cierpiał.
Jan Radziszewski2019.07.2 12:40
andrzejhahn3 - powiedz o mądry inaczej "młocie na katolicyzm - dlaczego Karol Marks i Fryderyk Engels walczyli z kapitalizmem tj obszarnikami fabrykantami a nie walczyli Bankami tj. - nie walczyli z Lichwą "/żydowską tj. z źródłem kapitalizmu.!" Ha ha ha?
Jan Radziszewski2019.07.2 12:18
andrzejhahn3 WŁAśNIE tak JAK PISZESZ margeritta wrogowie KK - Może to zamiłowanie do odgrzewanych kotletów? po to aby po ich zjedzeniu w piekle być jak Wł- Ilicz Lenin po przeczytaniu dzieł Rewolucjonistów Francuskich pisze w deklaracji do partii Bolszewików w wieku piętnastu lat zrozumiałem że Boga niet a wtedy zerwałem krzyżyk z szyi i podeptałem go - a więc z zwykłego Ateisty tj niewierzącego w Boga stał się od razu walczącym z Bogiem Anty-teistą Niewiara w Rozumie umyśle w WOLI zrodziła w Nim walczącego z Bogiem ANTY Teistę tak jak żydów w Woli słowa "NIE Mamy Króla - tylko - cezara /J 19,15) Synagoga Boża zamieniła się w Synagogę Szatana /Ap 2,9 ; 3,9 ) tzn stała się synagogą Diabelską Lucyferyczną /Iz 14,12-15 Sura 113,1)
Jan Radziszewski2019.07.2 11:58
Młot na katolicyzm + vel jemu podobni Nie licz że twoje rozumowanie będzie zaakceptowane przez Boga tj. gdy Duraku staniesz na Sądzie Bożym po swojej śmierci - bo każdy umrzeć musi! ot świadectwo zmarłej tj. Szkalującej X KK Katarzynie Pan powiedział "Katarzyno - NIEBO NIE DLA CIEBIE - co zyskała? + Ot wpadła do Raju Mahometa - gdzie DZIEWICZE hurysy piekielne tj diabły cezara żydów /J 19,15 Iz 14,12-15 Sura 113,1) się nimi zajmują tj. wiecznego ognistego piekła /Ap 20,15 w ciemności zewnętrzne /Ap 22,15)
margeritta2019.07.2 9:52
A 7 powód? Może zamiłowanie do odgrzewanych kotletów? https://www.fronda.pl/a/6-powod-dlaczego-kosciol-katolicki-jest-tak-znienawidzony-przez-swiat,69198.html Nie ma to jak powielenie wpisu sprzed ponad 3 lat, może czytelnik się nie zorientuje :)
andrzejhahn32019.07.2 0:10
a co do kosciola katolickiego jest on najohydniejszy ze wszytkiego co zna ludzkosc
andrzejhahn32019.07.2 0:08
albowiem katole to ciemna i zacofana jest masa a na dodatek masa poganska
violencja2019.07.1 21:02
Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. autor -Jezus
nikt2019.07.1 20:34
Kler się zastanawiają skąd tyle nienawiści do nich ? Ja nie czuję nienawiści . Ja głęboko nim pogardzam a ludzie , których nadal otumania niewiele mnie obchodzą . Dla mnie liczą się fakty , czyli popełnione czyny tego Kościoła od IV w . XII w. Papież Innocenty III wydaje list na mocy którego jakiekolwiek przekłady Pisma Świętego traktuje się jako herezję i pali często razem z właścicielem . Lud , czyli motłoch nie może poznać słów natchnionych Duchem Świętym , tylko zarządzenia , encykliki itp samego kleru . A ci manipulowali jak chcieli ociemniałymi ludami by utrzymać ich w niewoli swojej władzy . XVI w . Papież Paweł IV ogłosił " indeks ksiąg zakazanych " , czyli przekładów Biblii na j. angielski , francuski , holenderski , niemiecki , włoski . Przekłady palono jako herezję a ich właściciele byli pieczeni na rożnie , paleni na stosie lub skazywani na galery . Przekładów Biblii na języki ojczyste kler zabraniał jeszcze do połowy XX w . Msze też były po łacinie ( ja je pamiętam ) . A wszystko działo się dlatego , by ludzie nie mieli bezpośredniego dostępu do Słowa Bożego i nie odkryto fałszu i zakłamań tych , którzy się nazwali następcami Jezusa . Cel oczywisty .....pieniądze i władza . OHYDA , OHYDA i jeszcze raz OHYDA . Ohyda
Grzegorz2019.07.1 20:38
Spier...laj zoofilu
michu2019.07.1 20:39
Nie pierwsza i nie ostatnia co pogardza. Uczciwe tylko to, że w zamian nie domaga się szacunku ;)
Zerr02019.07.2 2:51
ja jeszcze mocniej gardze takimi protestanckimi kłamcami, specjalistami od palenia ludźmi na stosach. Spaliliście setki tysięcy i jeszcze bezczelnie oskarżacie o to mordowanych przez was katolików.
Bart2019.07.1 20:32
Nienawisc do katolicyzmu w szczegolnosci wynika z jednej zasadniczej rzeczy. TYLKO w kosciele katolickim kaplan ma moc udzielania sakramentow,sprawowania Eucharystii i konsekracji Hostii w Cialo i Krew Chrystusa.Tylko przez rece kaplana to wszystko jest mozliwe a jedynie poprzez sakramenty czlowiek moze byc zbawiony-nie ma takiej wladzy samoistnej i poza kosciolem sam sie nie zbawi. Szatan,najwiekszy wrog Chrystusa i czlowieka,rowniez o tym wie i z nienawisci uderza wlasnie w kaplanow katolickich,w mysl zasady uderz w pasterza a owce sie rozpierzchna. Jesli kaplan zdradzi,odejdzie to nie ma kto udzielac sakramentow i wlasnie o to Szatanowi chodzi.Jest to dosc proste i logiczne i dziwi mnie zawsze czemu dla wielu tak trudne do zrozumienia. PS jesli ktos ma watpliwosci co do konsekracji to polecam poczytac o Lanciano-tam sceptycznemu kaplanowi hostia zamienila sie w miesien sercowy. Badalo sprawe wielu niewierzacych naukowcow i lekarzy,jeden nawet kilkasetkrotnie i nie potrafil wyjasnic naukowo dlaczego ma do czynienia z autentycznym miesniem serca ludzkiego.
Reytan2019.07.1 19:40
Komunisci morduja i klamia.
Albert2019.07.1 18:15
Tak się składa, że z tych 6 punktów pierwsze cztery to stuprocentowe kłamstwo. Prawdziwe są tylko dwa ostatnie.
Maria Blaszczyk2019.07.1 18:01
Punkt pierwszy to świetna wiadomość!!! To już nie potrzebuje tych miliardów od państwa - na media, przedszkola, cudowne odwierty, i co tam jeszcze? I tych paręset milionów na ZUS i NFZ, który, nie wiedzieć czemu, wszyscy inni za niego płacą? Zwłaszcza, że już powód, dla którego komuniści się tak z kościołem umówili, przestał istnieć - zwrócono przecież kościołowi odebrane nieruchomości z nawiązką... To kościół może sam sobie zapłacić? świetnie! I można już od nich oczekiwać normalnego płacenia podatków? Uff. Sam podatek dochodowy to jakieś półtora mld różnicy między tym, co płacą normalni płatnicy a tym ryczałtem. A jeszcze podatek od darownizn by doszedł. Tych parę miliardów będzie jak znalazł na walkę ze smogiem czy wsparcie dla służby zdrowia!!! Hurra!
michu2019.07.1 20:37
Od czasu do czasu jak już państwo w podatkach coś katolikom zabierze to fajnie by było żeby też ich wsparło, a nie tylko antykatolickie przedstawienia itp. ;)
Maria Blaszczyk2019.07.1 20:57
Zastanówmy się... Po pierwsze nie wiem, o jakich "antykatolickich" przedstawieniach mówisz, ale kościół to miliardy z pieniędzy podatników rocznie - choć tylko co czwarty Polak chce na kościół łożyć w podatkach. A ile w Polsce wydaje się na "antykatolickie" przedstawienia?
magda2019.07.1 23:40
Hugo cię to obchodzi, nie masz żadnego związku z "tym" krajem i piszesz posty na zamówienie, wielka nierobini.
Maria Blaszczyk2019.07.2 0:15
A na czyje zamówienie, droga jasnowidzko? Czy może masz jakieś dowody? Bo w przeciwnym razie - mówisz fałszywe świadectwo przeciwko bliźniej swojej. To brzydko łgać i zdaje się, że jest to grzech śmiertelny... I zupełnie nie wiem, na jakiej podstawie twierdzisz, że nie mam z tym krajem "żadnego związku". Otóż mam. Po pierwsze - to mój kraj i jego dobro leży mi na sercu. Po drugie - mam całe mnóstwo róznych zwiąków z nim, fakt mieszkania w innym kraju nie oznacza koniecznie, że nie masz już żadnych związków ze swoim krajem.
Zerr02019.07.2 2:48
Przecież nikt nie zwrócił Kościołowi wszystkich nieruchomości, o nawiązce szkoda gadać. Zwrócono 2/3 i jest to dokładnie wyliczone. btw od kiedy to 159 milionów to 'pareset' milionów? To jest mniej niż 'dochodowośc z hektara przeliczeniowego' z niezwróconych nieruchomości rolnych. Sama widzisz - co zdanie to albo małe kłamstewko, albo wielka manipulacja.
Polak2019.07.1 17:53
Modyfikacje 10 przykazań jak akurat pasuje i wpisywanie dotychczasowych herezji jako "prawd wiary" to jak rozumiem "nie dawanie sobą manipulować w kwestiach moralności" :)
Zerr02019.07.1 17:43
LUBIĘ OBCIĄGAĆ FIUTY BISKUPÓW!
Trójoka wrona2019.07.1 17:52
Sądzę, że nikt nie chciał o tym wiedzieć.
tango2019.07.1 20:06
To nie obraża żadnego biskupa, ale tobie wystawia świadectwo.
Iza2019.07.1 17:38
Skoro kościół jest niezależny finansowo , to po diabła chce coraz większych dopłat z budżetu? Ile warta jest wartość pracy księży w hospicjach, szpitalach? Pobierają pensję, choć najmniej robią i mają zerową odpowiedzialność. Modlitwa nie jest warta złotówki.
Stan 2019.07.1 20:01
Wspomij na twoje słowa kiedy będziesz w rozpaczy i zostanie Ci tylko modlitwa
Młot na katolicyzm2019.07.1 17:12
Aha, zapomniałbym o punkcie 7, czyli HIPOKRYZJI KOŚCIOŁA
Zerr02019.07.1 17:27
syf na twój dom i każde twoje miejsce
Młot na katolicyzm2019.07.1 17:30
Tobie tylko nas.rać w ten religiancki ryj.
Zerr02019.07.2 2:36
syf na dom twój, grób twój i syf na ciebie
tt:@PromocjaPWS2019.07.1 17:09
Dobry tekst.
anonim2019.07.1 17:06
Nie mam nienawiści do KRK, ale mam miłość do Zmartwychwstałego Zbawiciela - BOGA ŻYWEGO i do JEGO biblijnej prawdy której większość nauk KRK jest wroga, przeciwna ..... " nie stawajcie się niewolnikami ludzi " - 1 list do Koryntian 7:23b ..... wmówiono ludziom, że bez organizacji religijnych czy różnych ludzi nie mogą mieć odpuszczonych grzechów, nie mogą być zbawieni, nie mogą mieć wiary ... W nowym przymierzu już nie potrzeba : "świętego budynku", "świętych dni" , " kasty kapłańskiej" , "świętych szat", "swiętego jedzenia"itd -- wielu osób jest niewolnikami czy to Watykanu, papieży czy niewolnikami organizacji Świadków Jehowy,Strażnicy itd. Nie potrzeba księży, papieży, Marii ani organizacji religijnych. Wystarczy żywy - wszechmogący JEZUS CHRYSTUS ... " I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni " - Dzieje Apostolskie 4:12 Biblia Warszawska ... " Jezus znowu powiedział do nich: Ja jestem światłością świata. Kto idzie za mną, nie będzie chodził w ciemności, ale będzie miał światłość życia " - Ewangelia Jana 8:12 Uwspółcześniona Biblia Gdańska - za nim nie księżmi i organizacjami.... " Jezus mu odpowiedział: Ja jestem drogą, prawdą i życiem " - Ewangelia Jana 14:6a - ON a nie papieże, Strażnice, organizacje itd ______________google : " wystarczalność Chrystusa upadek dogmatów maryjnych " _______ " fałszywe daty Świadków Jehowy - dowody m.in ze strażnicy " ______ GOOGLE : "Złote cielce w kościele rzymskokatolickim część 2 pseudo-świątynia za miliony złotych"
Reytan2019.07.1 19:44
Jehowy nie uznaja Bostwa Chrystusa,ani Trojcy Swietej,zatem nie sa chrzescijanami,tylko poganami.
gest2019.07.1 20:03
Ty jesteś Piotr opoka na tobie zbuduję kościół mój... idźcie i nauczajcie wszystkie narody... którym grzechy odpuścicie będą odpuszczone, którym zatrzymacie będą zatrzymane... ja będę z wami aż do skończenia świata.... kto nie będzie spożywał ciała mojego... nie będzie miał życia w sobie... itd. Papieże są następcami Piotra, 2000 lat tradycji, podstawy są niepodważalne dlatego nie zostały podważone. Są na ten temat tomy pism, opracowań, przemyśleń bardzo wybitnych ludzi z różnych epok i różnych części świata, badaczy Bibli, historyków, mistyków itd. itd
Dumny Lewak Mangozjeb2019.07.1 17:03
Hej katole , mam do was pytanie do was. Jeżeli nie akceptujecie morderstwa , gwałtów , niewolnictwa , nienawiści do kobiet , ludobójstwa , kazirodztwa i ofiar z ludzi i zwierząt , to dlaczego uważacie biblie za swój kompas moralny ?
michu2019.07.1 17:12
To pytanie do protestantów (odwagi!!) u katolików jest jeszcze tradycja i Urząd Nauczycielski (trza się było zapisać na religię, albo uważać na lekcji) ;)
Mateusz2019.07.1 17:43
Czyli standard wykręcanie się od odpowiedzialności za fragmenty wyżej wymienione w biblii. Czyli sugerujesz, że biblia dla katolików nie jest podstawą wiary, tylko paplanina sekciarskiego guru. Niewiele się różnicie od współczesnych protestanckich odłamów.
Reytan2019.07.1 19:45
Protestanci od XVI wieku zamordowali kilka milionow Polakow.
Mateusz2019.07.1 21:33
Taka rada, jak już masz kogoś oskarżać, to wrzuć chociaż jakieś źródło na poparcie twojej tezy.
Dumny Lewak Mangozjeb2019.07.1 21:37
Z tego co mi wiadomo to pewien austriacki katolik zamordował wiele milionów żydów
Ciekawy 2019.07.2 1:07
Proszę podać wiarygodne źródło tych wiadomości .
Dumny Lewak Mangozjeb2019.07.2 8:17
https://pl.wikipedia.org/wiki/Adolf_Hitler proszę bardzo
tango2019.07.1 20:05
W Starym Testamencie w wielu miejscach jest zapowiedź Eliasza. Dopiero po zmartwychwstaniu Jezusa wiele zapisów stało się jasne. Dlaczego mielibyśmy odrzucać Stary Testament?
Grzegorz2019.07.1 20:36
Won zoofilu
Mateusz2019.07.1 21:37
Czy ty drogi cymbale, w ogóle znasz tego człowieka osobiście, by nazywać go zoofilem? Nie, więc proszę uprzejmie zamknąć tą swoją fałszywą katolską piizde, i pomodlić się do swojego boga, żeby mu się humor nie popsuł, i żeby cię piorun nie strzelił. Kuuurwa mać, przez takich debili jak ty zaczynam uważać każdego katolika za debila niewiele różniącego się od twojej tępej osoby.
Dumny Lewak Mangozjeb2019.07.1 21:40
Wypraszam sobie , twojej starej nawet bym mopem nie tknął
Mateusz2019.07.1 16:53
Zacznijmy od tego, że to najzwyklejsze kopiuj wklej sprzed kilku dobrych miesięcy. '' Trzyma się zasad wiary nie dając sobie narzucić przekonań'' Nooo zwłaszcza nie da sobie narzucić przekonań z biblii.
T2019.07.1 16:50
W Imię Jezusa Chrystusa złe duchy idźcie precz od wrogów Kościoła Katolickiego i nie wracajcie więcej!
JONASIK2019.07.1 17:11
Popieram. Won z frądly!
Max Fiend2019.07.1 16:38
Oczywiście wszystkie powody wymyślone i nieprawdziwe, żeby utrzymać psychozę strachu i "oblężenia" dla czysto propagandowych i socjotechnicznych efektów. Zasmucę może wielu, ale nie ma żadnej nienawiści do Kościoła i katolików.
michu2019.07.1 17:11
No tak. KK od 1939 r. na naszych ziemiach doświadcza w mniejszym lub większym stopniu miłości ze strony władz. Obiektywna i niezależna prasa kształtująca młodych z dużych miast (a nawet slumsów) zawsze to potwierdzi ;).
Max Fiend2019.07.1 19:25
Bzdura. Gdyby chcieli, na terenie Polski nie byłoby ani jednego kościoła. Nie mieszaj działań czysto politycznych z nienawiścią i zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnymi niektórych ludzi :-D
michu2019.07.1 20:35
Gdyby byli silniejsi od Polaków to tak ;). Zaborcy kasowali klasztory (i ich kolaboranci)
kapiszon Kaczynskiego2019.07.1 17:29
Oni chcą wierzyć, że taka nienawiść ma miejsce. Oni tego potrzebują jak ryba wody.
edi2019.07.1 16:37
BO CHRZEŚCIJANIN W KOŚCIELE - JEST WOLNY - CHRYSTUS TO WOLNOŚĆ, PRAWDA, DROGA i MIŁOŚĆ, każdy ochrzczony człowiek MA DUCHA ŚWIĘTEGO I W NIM ŻYJE PORUSZA SIĘ i KOCHA, DLATEGO JEZUS JEST MOIM PANEM !!!!!!!!!!!!!!
oko2019.07.1 17:08
edi wy sekta katolicka wierzycie w bajki kleru a w Boga nie wierzycie.
JONASIK2019.07.1 17:10
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego. Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach. Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć: orzeźwia moją duszę. Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach przez wzgląd na swoje imię. Chociażbym chodził z ciemną dziewczyną, jej potrzeb się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. Twój kij i Moja laska są tym, co mnie pociesza.
kapiszon Kaczynskiego2019.07.1 17:19
A nie Maryja?
JONASIK2019.07.1 16:23
Religie mają nienawiść do innych religii, oraz do tych, którzy po prostu nie podzielają ich systemu wierzeń wpisaną w swoją natywną naturę. Obronę przed ekspansją swojego światopoglądu odbierają jako atak. Nawet przerobienie obrazka, odbierają jako atak. Są tak beznadziejnie zadufani, że forsują karanie za zwykłe żarty z ich bóstw, czy rytuałów.
michu2019.07.1 17:08
Spróbuj zażartować z czegoś co się nie podoba lewakom, zaraz będzie, że to mowa nienawiści i jakaś tam fobia ;)
JONASIK2019.07.1 21:50
Dawaj, pośmiejemy się razem. Tylko uważaj, bo teraz najbardziej lewicowy to jest PiS.
Zerr02019.07.2 10:22
Myk w tym, że dzisiaj lewak to ktoś wrogi lewicowości. Lewak to nie lewicowiec. Lewak to stan umysłu, produkt standaryzowany z wbudowanymi zabezpieczeniami przed niezależnością myslenia.
Młot na katolicyzm2019.07.1 16:15
1. Bajeczne bogactwo (przy biednym społeczeństwie) i bezczelność tej patologicznej instytucji. 2. Wyciąganie brudnych łapsk po publiczne pieniądze oraz ziemię (Komisja Majątkowa). 3. Nieczułość na sprawy społeczne. Klecha to pan na zagrodzie, a hierarcha to wręcz bóg, który gardzi "prostaczkami". BRAK DEMOKRACJI! Rady parafialne nie odgrywają w Polsce absolutnie żadnej roli. 5. Próżność, pycha, buta, wywyższanie się, czasem jawne chamstwo. 6. Patologie typu pijaństwo, pedofilia, molestowanie seksualne zamężnych kobiet. Procedery oczywiście skrzętnie ukrywane przez hierarchię.
michu2019.07.1 17:07
No i po co ta mowa nienawiści powielająca nieprawdziwe stereotypy ;)
kapiszon Kaczynskiego2019.07.1 17:18
Który z tych punktów to nieprawdziwy stereotyp?
Zerr02019.07.1 17:26
wszystkie co do okruszka
Zerr02019.07.1 17:25
jesteś głupszy niz ustawa przewiduje jakie 'bajeczne bogactwo'? Byle obessany Bank jakich wiele jest bogatszy, a jakoś te banki ci NIE PRZESZKADZAJĄ Oby dobry Bóg dał mozliwośc wtłoczenia takim jak ty waszej nienawiści do gardła
Młot na katolicyzm2019.07.1 17:29
Zamknij tę szczekaczkę wysrywającą siermiężną katolicką propagandę, bo już nikt nie może jej słuchać.
Trójoka wrona2019.07.1 17:50
No te ponad 557 000 000zł to jednak nie byle co. Nawet, jeśli jest to łączna kwota przyznana z budżetu na fundusz kościelny przez ostatnie 4 lata.
okularnik2019.07.1 17:31
moze wiesz dlaczego instniala komisja majatkowa i jakie podstawy do istnienia funduszu koscielnego
Młot na katolicyzm2019.07.1 17:41
Istniała tylko, żeby rabować polskie społeczeństwo. Tak samo fundusz kościelny.
michu2019.07.1 20:33
Po to istniały PZPR i UB. Fundusz to niewielka część tego co zrabowane miało być oddane. Reszta została przez ubeków wyrwana Polakom razem z paznokciami z przekazem dla młotów, że KK jest zły a socjaliści a zwłaszcza komuniści dobrzy ;
Jan Radziszewski2019.07.2 12:39
powiedz o mądry inaczej "młocie na katolicyzm - dlaczego Karol Marks i Fryderyk Engels walczyli z kapitalizmem tj obszarnikami fabrykantami a nie walczyli Bankami tj. - nie walczyli z Lichwą "/żydowską tj. z źródłem kapitalizmu.!" Ha ha ha?
Bartakus2019.07.1 16:11
1. Jest niezależny finansowo, ma masę pieniędzy i nie potrzebuje łaski państwa Hahahahahaha serio?
Młot na katolicyzm2019.07.1 16:15
Te skur.wysyny z episkopatu bardzo chętnie wyciągają łapy.
anonim2019.07.1 16:04
Skąd nienawiść frondokatolików do wszystkiego co ma ma dwie nogi i nie podziela ich poglądów?
Jan Radziszewski2019.07.2 11:55
Nie licz że twoje rozumowanie będzie zaakceptowane przez Boga gdy Duraku staniesz na Sądzie Bożym po swojej śmierci - bo każdy umrzeć musi! ot świadectwo zmarłej tj. Szkalującej X KK Katarzynie Pan powiedział "Katarzyno - NIEBO NIE DLA CIEBIE - co zyskała? + Ot wpadła do Raju Mahometa tj. wiecznego ognistego piekła /Ap 20,15 w ciemności zewnętrzne /Ap 22,15)