02.04.14, 21:16fot. Wikipedia

Skandal! Rosjanie uczczą w Polsce czerwonoarmistów!

Władze Starostwa Powiatowego w Braniewie zostały poinformowane o planowanym przyjeździe motocyklistów przez przedstawicieli gubernatora obwodu kaliningradzkiego. 4 maja na cmentarz czerwonoarmistów przyjedzie kilkuset rosyjskich motocyklistów, razem z gubernatorem. Pojadą także do Pieniężna, gdzie oddadzą hołd gen. Czerniachowskiemu.

Plan Rosjan jest po prostu skandaliczny. Na polskiej ziemi chcą oddać hołd żołnierzom de facto zbrodniczej armii, która tę ziemię zalała krwią. Polskie władze powinny podjąć odważną decyzję o zakazie organizacji takiego zjazdu, stanowiącego ogromny dyshonor dla wszystkich Polaków.

Warto dodać, że w zeszłym roku motory Rosjan były „ozdobione” czerwonymi flagami z sierem i młotem. Sowieci, których groby chcą odwiedzić Rosjanie, zamordowali od 1,5 do 2 tys. żołnierzy Armii Krajowej. Wciąż nie wiemy, gdzie zostali pochowani, a Rosja nie chce pomóc w ustaleniu żadnych faktów w tej sprawie.

pac/naszdziennik.pl

Komentarze

anonim2014.04.2 21:42
Rosyjska swołocz zachowuje się skandalicznie. Może czas ich adekwatnie ugościć.
anonim2014.04.2 21:56
Gwoździe na drogi !!!
anonim2014.04.2 22:43
Ja tam się cieszę, że przyjadą. Wystarczy, że będą mieli te flagi. Szybki donosik, aresztowanie, proces. Podejrzewam, że mości gubernator nie będzie miał paszportu dyplomatycznego. Mogłoby być wesoło.
anonim2014.04.2 22:59
sstaszek44, Tomcat: Tak. Przy okazji mordując Polaków, wywożąc ich, rabując ich mienie, gwałcąc Polki, a na końcu podbijając na 50 lat. Wot ruskie wyzwolenie.
anonim2014.04.2 23:32
natychmiast rozebrać pomnik i po sprawie, wojny z tego nie będzie a honor ocalony.
anonim2014.04.3 0:34
Nie rozumiem co za skandal ? Jeśli Ci bikerzy przyjadą i będą grzeczni nikogo nie pobiją nie zgwałcą czy okradną to czy robią coś nagannego , że chcą oddać hołd dla prostych chłopaków z pod Homla , Witebska , czy Omska którzy w walce z hitlerowcami polegli na Polskiej ziemi nie walczyli za ideologię czy pokręconego wodza tylko dla siebie i swych rodzin . Wydaje mi się że problem jest w tym że to Rosjanie , nie ważne jacy ważne że Rosjanie , a każdy Ruski to zły .
anonim2014.04.3 1:32
Prof.Cz.P.: Szczerze, to mało mnie obchodzi co myślą Włosi o Francuzach i odwrotnie. Zważ na to, że francuskie wojska kolonialne nie podbiły Italii na 50lat i nie dokonały w społeczeństwie włoskim nieodwracalnego spustoszenia. Podobnie Amerykanie nie zrobili tego Francuzom. Nie wywozili ich bohaterów w kazamaty, ani nie wymordowali dziesiątek tysięcy niewinnych osób strzałem w tył głowy. O stalinowskich procesach nie chce mi się już nawet pisać. Ja nigdzie nie napisałem, że należy odmówić zgody na wjazd tych motocyklistów. Jak chcą to niech sobie wspominają swoich "bohaterów". Skoro nie mają lepszych... Ale ruskie pomniki armii czerwonej powinny wylecieć w powietrze, albo trafić tam skąd przyszły, czyli na Wschód.
anonim2014.04.3 8:21
Częstochowski niby jest taki mądry, a nie wie, że Czerniachowski i jego wojska organizowały obławę na wileńską AK (że o innych nie wspomnę) na rozkaz Stalina. Przejazd banderowców kilka lat temu jakoś udało się zablokować
anonim2014.04.3 8:32
A porównanie francuskich wojsk walczących we włoszech do zbodniaża Czerniachowskiego jest idiotyczne. Przypominam, że Francuzi szybko poradzili sobie z problemem gwałtów i rozbojów we własnych szeregach wydając kilkadziesiąt wyroków śmierci i trzymając swoje wojska potocznie mówiąc ,,za twarz"!
anonim2014.04.3 8:48
Jednak ktoś tu ma krótką pamięć:Amerykanie nie proponowali Francuzom najlepszego ustroju na świecie i nie wprowadzali go siłą!Francuskie statki nie wiozły "darów" do Nowego Jorku!!Częstochowski,opamiętaj się!A co do motocyklistów-można ich nie wpuścić w ramach podwyższonego ryzyka prowokacji!
anonim2014.04.3 9:57
@Prof. CzęstochowskiPoeta: jak zwykle - 'rżniesz głupa'. Czy we Włoszech Polacy mordowali może włoskich partyzantów walczących z reżimem Mussoliniego ? Wiesz o takich przypadkach ???
anonim2014.04.3 13:25
Ta czerwona zaraza prowokuje. Domagajmy się od Sikorskiego zamknięcia tego przejścia z Królewcem. Od 1 stycznia stamtąd przelazło ich ponad 1.5 mln. Ciekawe, ilu tutaj pozostało? SStaszku44 - Ty rżniesz głupa, czy naprawdę nim jesteś? A może należysz do tej "rodziny" z 1.000.000 sowietów zainstalowanych tu przez NKWD po 1945 r.? Żyjesz w Polsce, więc czas przestać kąsać rękę, która cię karmi. Jeśli Ci nie odpowiada nasz pogląd na krasnoarmiejską dzicz - nie zatrzymujemy. Granica na Królewiec zdaje się otwarta w obie strony ...
anonim2014.04.3 14:17
"NIE O ZEMSTĘ ,LECZ O PAMIĘĆ WOŁAJĄ OFIARY!"
anonim2014.04.3 14:53
@CP- Czy ci polscy ,,najeźdźcy" zostali po wojnie we włoszech i zaprowadzili tam swoje rządy? @Pawełnn- Czerniachowski brutalnie zwalczał naszą partyzantkę, więc niech się ruscy nie dziwią, że go delikatnie mówiąc nie lubimy.
anonim2014.04.3 16:16
Ale jak to tak sobie przyjadą?? To między Polską, a Rosją obowiązuje ruch bezwizowy? Aby dostać się do Rosji trzeba się trochę nachodzić. Myślę, że naszą biurokrację stać na przedłużanie takiej sprawy w nieskończoność.