04.02.19, 12:20fot. EPP, lic. CC BY-SA 2.0 via Flickr

Skandaliczny wpis Donalda Tuska po ataku na Magdalenę Ogórek

Donald Tusk skomentował na Twitterze atak na dziennikarkę TVP Info Magdalnę Ogórek. Nie postarał się jednak o uspokojenie rozhuśtanych w Polsce emocji. Wprost przeciwnie, podżegał do dalszego konfliktu.

W sobotę wieczorem zwolennicy opozycji totalnej dopuścili się skandalicznego linczu na Magdalenie Ogórek. Od dłuższego czasu grupa osobników ogarniętych nienawiścią do PiS protestuje pod siedzibą TVP Info. To odpowiedź na rzekomą agresję, jaka miałaby ,,wylewać się'' z telewizji. W sobotę pokazano jednak, kto jest tak naprawdę agresywny. W stronę Ogórek wykrzykiwano obraźliwe hasła.Próbowano uniemożliwić jej odjazd samochodem spod siedziby TVP. Auto obklejono naklejkami, porysowano - i opluto. Magdalena Ogórek odjechała spod budynku, ale wedle relacji opozycji totalnej miała wkrótce zatrzymać się na poboczu i rozpłakać. To świętowano jako sukces.

Co zrobił tymczasem Donald Tusk? Zamiast stanąć w obronie napastowanej dziennikarki dolał tylko oliwy do ognia.

,,Kłamstwo organizowane przez władzę za publiczne pieniądze to perfidna i groźna forma przemocy, której ofiarami jesteśmy wszyscy. I wszyscy powinni solidarnie, w ramach prawa, przeciw temu kłamstwu protestować'' - napisał Tusk.

Nie odniósł się do żadnego konkretnego incydentu, ale jest jasne, że słowa te można odczytywać jako aprobatę dla działań totalnej opozycji pod siedzibą TVP Info. Choć Magdalenę Ogórek potraktowano bardzo agresywnie, to jedyny zarzut, jaki można postawić napastnikom, to... bezprawne umieszczenie ulotek na jej samochodzie oraz tamowanie ruchu pojazdu. Trudno mówić więc, by ich działania były całkowicie bezprawne. 

Okazuje się, że agresja ,,Królowi Europy'' nie przeszkadza. Cóż, nic dziwnego; sam jest w przemożnym stopniu winien brutalizacji polskiej polityki. To on przyzwalał Januszowi Palikotowi na godne najwyższego potępienia chamskie zachowania po katastrofie smoleńskiej, to on firmował swoją twarzą nienawistną, antypisowską kampanię Platformy przez wiele lat.

Jego aprobata dla niedopuszczalnych protestów pod siedzibą TVP Info nie może więc zaskakiwać.

bb/twitter, fronda.pl

Komentarze

Ela2019.02.5 13:49
Kłamstwo organizowane przez "króla Europy" za publiczne podkreślam publiczne pieniądze to perfidna i groźna forma przemocy wobec Polski, której ofiarami jesteśmy MY wszyscy Polacy. I wszyscy powinni solidarnie przeciwko kłamstwu Tuska, przewodniczącego RE, tzw. i tylko tzw. "tolerancyjnego" liberała PO w ramach prawa, przeciw temu kłamstwu protestować
Elżbieta2019.02.5 10:27
A zaczynało się tak niewinnie, gdy pan D.Tusk namawiał do nie płacenia za abonament RTV .Wielu ludzi posłuchało go a potem płaciło kary za łamanie prawa. A to przecież on powinien za to zapłacić. Niestety tak się nie stało. Żałuję, ze bezkarność zachęca tego pana do coraz gorszych czynów. Bezprawie i brak odpowiedzialności za słowa i czyny zwłaszcza polityków to jest problem naszej demokracji.
Edward2019.02.5 8:29
Tusk to już nie Polak to wynarodowiony ateista.
J.P2019.02.5 8:09
To prawda, że TVP kłamie. Ale atakować Ogórek też jest głupotą.
stan...2019.02.5 7:10
Czego można się spodziewać od pozoranta uwikłanego w sidła promotorów jego kariery. Wojciech Sumliński napisał mu biografię, którą warto przeczytać. "Niebezpieczne związki D.Tuska" Polecam dla nie tylko dla jego fanów.
anty po-papraniec2019.02.5 5:58
antypolski tusko - matoł zawsze posługiwał się tylko kłamstwem dlatego jest tylko zwykłym śmieciem. Natomiast głupawe lewactwo zawsze będzie popierać śmiecia
Myslacy2019.02.5 4:18
Tusk podobny jest do diabla.Pieklo jest jego przeznaczeniem a Polski wielkim utrapieniem.
Myslacy2019.02.5 4:11
Urszula ponizej tak jak kazdy lewak, nie potrafi sobie poradzic z faktami lewactwo obciazajace, oraz z braku umiejetnosci pisania, przechodzi do odgrazania.Kobieto zastanow sie co mowisz, czy sadzisz, ze sie ktos ciebie przestrawszy.
Myslacy2019.02.5 3:44
Tusk dal pokaz swojego chamstwa ,niemieckiego uzaleznienia oraz agresywnego nastawienia do Polski.Nigdy, nigdy nie powinien byc wpuszczony do kraju , ktorego przy kazdej okazji napietnuje.
Pet2019.02.4 21:30
Ogórkowej Oscara dać...PiSowskiego. I temu przebierańcowi też. Kiepściutka prowokacyjka, "redaktorów". Cóż, czego to się nie robi żeby przykryć wieżowce. Tusk napisał prawdę.
Zbaszek2019.02.4 20:57
Czy Donald Tusk był DDR-owskim agentem( Stasi) o pseudonimie „Oscar” działającym w latach 80-tych w Trójmieście? Nazwisko jakie pada w sprawie wspólnego agenta NRD-owskiej STASI i PRL-owskiej SB, to nazwisko Donalda Tuska. Choć nikt nie jest w stanie przedstawić dowodów na piśmie, to jednak informację tę potwierdza każdy były funkcjonariusz zarówno STASI jak i SB poproszony o komentarz. Cała sprawa ma związek z ukazaniem się w Niemczech książki Ralfa Georga Reutha i Günthera Lachmanna „Pierwsze życie Angeli M.” poświęconej działalności w NRD obecnej kanclerz Angeli Merkel.Twierdzą w niej, że w 1981 była szefem wydziału agitacji i propagandy FDJ ( Wolna Młodzież Niemiecka – komunistyczna organizacja młodzieżowa Socjalistycznej Partii Jedności Niemiec w NRD ) oraz członkiem władz komisji zakładowej Akademii Nauk w NRD. Wolfgang Schnur oraz Lothar de Maizière – polityczni protektorzy młodej Angeli Merkel, pod których skrzydłami rozpoczynała polityczną karierę, okazali się agentami STASI. Obaj na terenie byłej NRD tworzyli oddziały zachodnioniemieckiej partii CDU, z której wywodzi się … Angela Merkel. Jeżeli Donald Tusk był agentem STASI i SB o pseudonimie „Oscar”, który aktywnie działał w gdańskiej „Solidarności”, to ewentualne zamierzchłe powiązania ze STASI mogą rzucać zupełnie nowe światło na wzajemnie wsparcie i zażyłe stosunki w polityce międzynarodowej Donalda Tuska i Angeli Merkel. Autorzy Ralf Georg Reuth i Günther Lachmann .” w swojej książce „Pierwsze życie Angeli M.” zadają wiele pytań , które wymagają zastanowienia się. Jakże zasadne w świetle książki „ Pierwsze życie Angeli M.” wydają się słowa Jarosława Kaczyńskiego, że Angela Merkel została kanclerzem nieprzypadkowo.
igor2019.02.4 19:58
tusk to jest bardzo zły człowiek, bardzo zły
Jack Em2019.02.4 15:00
Tusk to uczciwy człowiek , PiS pomawiało go o afery , zamachy itp oszczerstwa jaki cała partię POPSLSLD a dzisiaj okazuje się , że nikt nie został oskarżony i skazany. Tusku wodzu podaj oszczerców , oszustów PiSowskich do sądu i wróć ! Zacni Obywatele protestujący pod sejmem są również szkalowani , policja nie ingeruje bo nie ma podstaw , za to nagonka na tych wspaniałych obrońców wartości europejskich w PiSowskich mediach jest przerażająca ! Tusk to wspaniały mąż stanu i uczciwy Polak , któremu nie zależy na pieniądzach , władzy , stanowiskach tylko na interesie Polski. Pomawiany przez PiS nie został jednak oskarżony i skazany . Ta cała historia z "zamachem' smoleńskim to hucpa i polityczny taniec brata na trupie brata ... nie został przecież nikt oskarżony i skazany ! itd itp Głosujmy na Brauna i Panią Kaję albo ... na wodzósia Tuska Wróć :-)
anonim2019.02.4 15:36
Walnij sobie setę, albo dwie.
Adam M.2019.02.4 18:46
Tak koniecznie się napij czegokolwiek,może Ci pomoże.
Jack Em2019.02.4 18:47
Widać po negatywnych głosach :-) ilu jest kretynów : PiS obiecywał rozliczyć złodzieja tuska i inne afery , nie zrobił tego a zamyka do aresztów Polaków z Marszu Niepodległości za race ... jeżeli nie ma kogo rozliczyć to nie ma afery są tylko pomówienia i oszczerstwa i niech się odwalą kretyni od tuska .
Zbaszek2019.02.4 21:03
Dziadek Tuska ze strony ojca byl ochotniczo w hitlerowskim wermahcie. Brat dziadka ze strony matki, równiez sluzyl w wermahcie. Babka ze strony matki, z domu Liebke, byla rodowita Niemka.Meska czesc rodziny zginela w Rosji, na frontach II wojny swiatowej. Ciotka matki Donalda Tuska zginela wraz z czwórka dzieci w styczniu 1945 r. na pokladzie slynnego "Wilhelma Gustloffa", storpedowanego przez Rosjan. Matka Donalda Tuska wspomina, ze jej mama i babcia chcialy uciekac po wojnie do Niemiec, bo "w koncu byly Niemkami" I Tusk jest polakiem?????
zdumiony głupotą2019.02.5 9:17
Czy ty jesteś rzeczywiście tak żenująco głupi czy tylko jaja sobie robisz?
Marek2019.02.4 14:47
Anonimowy, na co dzień kompletne zero intelektualne, nie potrafiący bez epitetów ułożyć zdania, przeprowadzić logicznego dowodu, używa sobie w sieci, obraża używając słownictwa żuli... Możesz nie zgadzać się z czyimiś poglądami,masz do tego prawo ale nie wolno odzierać nikogo z godności, zwłaszcza jeśli dotyczy to kobiety, ale prawdopodobnie edukacja kulturowa czy cywilizacyjna w tym zakresie jest takim "anonimowym pospolitym chamom" obcy. Oczywiście słowo cham użyłem celowo ze znaczeniem słownikowym...
Kasia2019.02.4 14:25
Przy najbliższych wyborach powinni iść do urn wszyscy popierający partię PIS i udowodnić PRZECIWNIKOM głodnym władzy że nie chcemy ani starych komuchów ani peowców by rządzili naszą Polską i Polakami.A co do sprawy P.OGÓREK to jest przykre że Tusk się nie wstawił w jej obronie ,gdy by była tak zaatakowana dziennikarka Wyborczej ,TVN itp to Peowcy ze swoimi SPRZYMIERZEŃCAMI doprowadzali by do zmowy nienawiści jak to czynili po wypadku WOŚP przeciw PIS-owi.Dobro zwycięża tylko potrzeba czasu,a mamy przykład Niesiołowskiego,który myślał że dziecku szatana wolno wszystko .
Alicja Minicka2019.02.4 14:03
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/atak-na-magdalene-ogorek-to-byla-prowokacja/73c5w8g
Adam M.2019.02.4 15:28
Ogarnij się BABCIU i przestań szczuć.
w ramach prawa protestować2019.02.4 13:52
Rozumiem, że Fronda możne nie lubić Tuska, ale czy Fronda ma lepszy pomysł jak zaradzić szerzeniu kłamstwa za publiczne pieniądze? Zgadzam się z Tuskiem: „kłamstwo organizowane przez władzę za publiczne pieniądze to perfidna i groźna forma przemocy. Opętane ataki dziennikarzy TVP na Adamowicza są wszystkim znane i każdy dziennikarz pracujący w TVP powinien odczuć, że społeczeństwo tego nie będzie tolerować bez końca. Pracownik, który nawet z polecenia pracodawcy, bierze udział w szerzeniu kłamstw i nienawiści nie jest bez winy.
ASIA2019.02.4 13:43
Tak, kłamstwo organizowane za NIEMIECKIE pieniądze jest formą "miłości narodu". Polska to nienormalność...
J.P2019.02.5 10:32
Ograniczona Pani jest, szafuje szablonowym myśleniem. I powtarza głupi tekst o Polsce, że to nienormalność nie znając kontekstu.
o2019.02.4 13:39
Kto sieje wiatr...... Teraz macie efekty.Wystarczy poczytac wasze artykuły, jacy jesteście miłujący bliźniego.Wstyd.
KRZYSZTOF2019.02.4 13:37
RUDY W SWOIM ŻYWIOLE KŁAMIE I JUDZI DALEJ PRZEZ TĄ SZUJE W POLSCE DOJDZIE DO DRAMATU I ON TO ORGANIZUJE
Martinique2019.02.4 13:33
uwielbiam to zdjecie Premiera Tuska, gdzie tak groznie patrzy, pewnie frondunia sra wtedy sie ze strachu
Piotr2019.02.4 13:33
POlecam książkę "Niebezpieczne związki Donalda Tuska" oraz " Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego" tylko nie czytać naraz bo można nie wytrzymać psychicznie!!!! Prawda, która mówi co te .....syny robią z Polską od kilkunastu lat
Antoni2019.02.4 13:32
Polacy to najbardziej zapiek la i nienawistna nacja w Europie. Zawdzieczamy to długowiekowej pańszczyźnie, swojej często głupiej tradycji i katolickiemu Kościołowi
anty po-papraniec2019.02.5 9:15
ProblememPolski jest głupawe lewactwo twojego pokroju - pozostałość po komunie
Skorpion2019.02.4 13:32
Oscar dał głos bo mu ciotka Merkel kazała.
Lech Keller-Krawczyk2019.02.4 13:23
Nazywam się Lech Keller-Krawczyk jestem dumnym gejem i Żydem. Byłem i dalej jestem ofiarą przemocy. Przez całe życie ukrywałem się ze swoją seksualnością. Dopiero Biedroń dodał mi odwagi.
Adam M.2019.02.4 15:20
Może Ty bidulku idż na jakąś terapię,a nie ekshibicję na frondzie uprawiasz.
Lech Keller-Krawczyk2019.02.4 15:23
Dlaczego nie wyślesz na terapię tego obrzydliwego homoseksualistę, "dumnego" chama.
Jezus Chrystus2019.02.4 15:51
Przegrywasz stara dziiwko
Adam M.2019.02.4 18:43
Durnemu chamowi już nic nie pomoże,a dla Ciebie może jest jeszcze szansa
asia2019.02.4 18:29
Zapewniam , że wiele osób przeżywa samotnie swoje dramaty i to duże , różnego rodzaju , niezawinione. Ciekawe co w tym jest wspaniałego , że teraz będziesz się z tym obnosił , a Biedroń dodał ci odwagi , niby do czego /
igor2019.02.4 19:59
masz wibrator?
Jahu2019.02.4 13:22
TVP przeszkadza bo nie powiela narracji tefałenu..a wręcz przeciwnie, obnaża ich paskudztwa i degrengoladę.
tetete2019.02.4 13:16
Pan Tusk czyli ohydna kreatura w antypolskim działaniu .
Tom Bombadil2019.02.4 13:15
Ktoś (kto?) powinien ogłosić w Polsce masowy i długotrwały Różaniec za Polskę. Na przykład - kto żyw (kto może) niech zaczyna (od dziś, od jutra) Nowennę Pompejańską w intencji przyszłości Polski...
Kolarz2019.02.4 13:12
Proponuję aby polak ateista durny gej wzmocnił przekaz, bo to co prezentuje jest co najwyżej przeciętne, ot takie pisanie jak w publicznym szalecie na ścianie.
Jim2019.02.4 13:04
Jako przedsiębiorca traktowałem Go jako męża opatrznościowego, pod skrzydłami, którego Polska rozwinie skrzydła organizacyjnie i gospodarczo. Teraz został towarzyszem i zachowuje się jak typowy komunista. Dla komunistów "zło dobrem zwyciężaj" ks. Jerzego było mową nienawiści
JR2019.02.4 12:57
Panie Tusk, a jak Pan kłamał przez 8 lat? Przykrywał Pan tyle afer. Musiał też Pan jako premier wiedzieć o licznych tajemniczych dla społeczeństwa zgonach! Jak Pan przeciwdziałał tym negatywnym zjawiskom? Za co brał Pan pieniądze pełniąc funkcje premiera? Co Pan myśli, że naród to ciemna grupa ludzi, a Pan wielki mędrzec??? Otóż myli się Pan. Kto Pana prosi o reakcje tego typu jak ta? Pan piastuje funkcję europejską i jako przedstawiciel rzekomo sprawiedliwej i uczciwej Brukseli powinien Pan inaczej reagować na atak na dziennikarkę TVP. Może to te spotkać innych, może z TVN lub Gazety Wyborczej i co wtedy też Pan będzie taki ucieszony? Brak słów na takie postępowanie. Wstyd Polsce Pan przynosi!!!
Micha\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\2019.02.4 13:15
Dopiero teraz to zauważyłeś?? To już, niestety, trwa od dłuższego czasu...Pozdrawiam
Toś2019.02.4 12:42
Naprawdę zapłakać nad taką wypowiedzią nad atakami na dziennikarzy Polacy różaniec do ręki módlmy się ,wytrzymajmy. Podobno to są ostatnie podrygi szatana. Maryja zwycięży
toja2019.02.4 12:47
Jak PIS był w opozycji i elektorat PIS bil i obrażał dziennikarzy to biliście brawo a teraz to jest be?
Czarny2019.02.4 13:09
To orwellowskie dwójmyślenie, nie przetłumaczysz :D Skoro Partia coś mówi, to jest to Prawda.
Adam M.2019.02.4 15:18
toja,konkretnie który dziennikarz został pobity lub znieważony przez elektorat PiS?
Wojtek2019.02.4 13:32
Zgadza się . Ostatnio tego szatana nawet nagrali .
Kaja2019.02.4 14:22
Maryja startuje w wyborach? Z jakiego ugrupowania?
bea2019.02.4 21:10
POLAKOW WIERZACYCH I PRAKTYKUJACYCH KATOLIKOW
Czarny2019.02.5 6:30
Czyli z której listy? Proaborcyjnego pisu? :D
Urszula2019.02.4 12:42
"...wszyscy powinni solidarnie, W RAMACH PRAWA," Umiesz czytać Frondo ze zrozumieniem? Gdzie tu jest aprobata do takiego zachowania jakie miało miejsce w stosunku do p.Ogórek? Kłamiecie wszyscy. Nie dziwię się, że ludziom puszczają nerwy skoro argumenty nie docierają. No i to wciskanie kitu jakoby opozycja była winna nienawiści jaka panuje. Do czego chcecie doprowadzić? Do tego aby polała się krew?
orgi2019.02.4 12:48
urszulo , myślę ,że powinnaś tego obervolksdojcza tfuSSka przytulić do wezbranej pierwsi .......
Antek2019.02.4 12:49
Tusk nienawidzi Polaków
Wojtek2019.02.4 13:30
On nienawidzi tylko około 30 % Polaków -czytaj debili .
Adam M.2019.02.4 15:15
Czyli Ciebie Wojtuś musi nienawidzić,sądząc po wpisie jesteś debilem.
Czarny2019.02.5 7:00
Macie tak słabe riposty, że aż mi was żal :)
ZERR02019.02.4 13:16
Jak to gdzie jest aprobata? Zachwalał 'protestowanie' tuż po bardzo określonej formie 'protestu'. protestu - że tak go nazwę - kinetycznego.
diki2019.02.4 22:00
Problem z Donaldem jest taki że wedle jego słów to powinien walczyć z samym sobą bo wiele się w żuciu nakłamał ... emerytur miła nie podnosić, miało być 3 x 15 , samolot TU-154 M nadający się na sprzedaż do afryki dał do wyremontowania (samolot NATO) Rosjanom, z feralnego lotu ochronę zdjął , dowody i śledztwo Rosjanom oddał (stronie postępowania ) i oskarża "niewinną brzozę " o urwanie skrzydła...tylko że brzoza leży prostopadle do linii ewentualnego uderzenia co przeczy 3 zasadzie dynamiki Nevtona... wiec nawet nie ma dowodów na kontakt brzoza skrzydło ... najeżdżał redakcje dziennikarskie, robił akcje "widelec" na niewinnych ludziach, do górników strzelał... Ambergold "obstawiał" jego syn , na premiera wystawiłeś chyba najgłupsza babę we wszechświecie.. co to na metr przekopała, i "ramie w ramie " badali tylko że kim ? i jak ? jak przyjechał jeden patolog i do niczego nie był dopuszczony ? więc jakieś pouczania "o prawdzie" z ust Donalda to to po prosu kpina... Donald jak skończy ci się immunitet do Polski nie wracaj bo będzie czekać co najwyżej cela plus... Argentyna to lepszy wybór ...nie ma umowy ekstradycyjnej z Polską ...i kumple dziadka czekają ... tak więc Donald nic dobrego żeś nie zrobił ...a wiele "nagrabił" to cudów nie oczekuj... nikt na ciebie tu nie czeka... a twój widok ..napawa tylko zdenerwowaniem negatywnym... a tymi głupimi wpisami tylko "dowalasz do pieca " negatywnie... lepiej popatrz w lustro... i za dużo nie gadaj... bo "piar" się dawno skończył a inteligencja nie taka jak byś chciał...
Anna2019.02.4 12:40
Nikczemność tego pierwszego kłamcy III RP nie mieści się w głowie!
Krzych Adam2019.02.4 13:09
Zgoda z zastrzeżeniem iż przecie Tusk napisał prawdę że kłamstwo organizowane przez władzę za publiczne pieniądze to perfidna i groźna forma przemocy. Dodać tylko można że zapomniał wół jak cielęciem buł.