31.03.20, 13:40Fot. via Pixabay - geralt/iniesta44

Skandynawia: 710 tys. osób przestało pracować

Pandemia koronawirusa uderza także w kraje skandynawskie. Jak się okazuje, w tym jednym z najbardziej stabilnych zakątków świata pracę straci nagle ponad pół miliona osób.

Łącznie w krajach skandynawskich mieszka około 27 milionów osób. Spośród nich aż 605 tysięcy udało się na czasowy urlop, wielu zaś nie otrzymało w ostatnich tygodniach wynagrodzenia. Bloomberg szacuje, że około 105 tys. osób zostało zwolnionych.

Mieszkańcy krajów nordyckich są jednak w o tyle dobrej sytuacji, że panuje tam powszechny dostęp do opieki zdrowotnej oraz bezpłatna edukacja.

Jak czytamy na portalu forsa.pl, w najtrudniejszej sytuacji znajdują się największe firmy. Przykładowo grupa Volvo zwolniła czasowo całą swoją szwedzką siłę roboczą, a więc 20 tys. osób. Również linie lotnicze SAS czy Air ASA skierowały większość pracowników na urlopy. Scandic Hotels Group AB była natomiast zmuszona zamknąć ponad 60 hoteli.

Główny ekonomista kopenhaskiego Nordea Banku Helge Pedersen podkreśla, że wartości te dramatycznie wzrosną, o ile gospodarka w krótki czasie nie zostanie przywrócona do życia.

dam/forsal.pl,Bloomberg

Komentarze

skuter2020.04.1 8:51
Nagle wszyscy nabrali pokory Ewangelia mówi padnijcie na kolana i módlcie się dla wielu jeszcze nie dawno te słowa były nic nie znaczącym zdaniem A teraz czy nadal takie są
yayo2020.03.31 20:59
może być tak, że chińscy właściciele Volvo wykorzystają moment, żeby przenieść produkcję do Chin, obym się mylił dla niektórych kryzys obecny może być też okazją do trudnych w innych sytuacjach zmian
Foster2020.03.31 18:17
a u Nas nie ma mozliwości zarejestrowania się w Urzędzie Pracy. Po prostu nie przyjmują, bajerują o podpisie elektronicznym, którego nie sposób wyrobić. Od 10 marca na bezrobociu, ale poza oficjalną ewidencją.
Randki z syfem, MONIA czeka2020.03.31 17:54
Chcesz zobaczyć MONIA tłustą i brudną larwę kremlowską? Jestem tutaj: www.lexlale.eu. Chcesz nawet przez internet złapać syfa kremlowskiego? Jestem tutaj: www.lexlale.eu Chcesz zostać impotentem do końca życia? Obejrzyj mnie tutaj: www.lexlale.eu. Jesteś pedałem i chcesz nim pozostać? Obejrzyj mnie tutaj: www.lexlale.eu Syf i coronavirus na mojej "koronie" tylko tutaj: www.lexlale.eu Jako bonus dorzucę malware i wirusy aby ci się komputer sperd......lił!
Randki kamerki pokazy skype!2020.03.31 17:00
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - http://www.fllirt.com.pl i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!
W\\\\\\\\\\305\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\202odek2020.03.31 16:34
To kto ma teraz utrzymywać "nowych" skandynawów?
nie martw się Swenson - mam MONIA dla ciebie2020.03.31 15:24
Chcesz zobaczyć MONIA tłustą i brudną larwę kremlowską? Jestem tutaj: www.lexlale.eu. Chcesz nawet przez internet złapać syfa kremlowskiego? Jestem tutaj: www.lexlale.eu Chcesz zostać impotentem do końca życia? Obejrzyj mnie tutaj: www.lexlale.eu. Jesteś pedałem i chcesz nim pozostać? Obejrzyj mnie tutaj: www.lexlale.eu Syf i coronavirus na mojej "koronie" tylko tutaj: www.lexlale.eu Jako bonus dorzucę malware i wirusy aby ci się komputer sperd......lił!
MT(1)2020.03.31 14:32
Skoro totalni obłąkańcy uważają, że w sklepie może być więcej osób niż przewidują to rządowe uregulowania na czas epidemii, to równie dobrze więcej tych osób może przez chwilę tylko przebywać również w lokalu wyborczym.
Frądelki podajcie wyniki PISo regulacji:2020.03.31 14:24
Frądelki nadal czekam na wasze wyliczenia dla najnowszych PISo regulacji. Sa to zadania z matematyki przewidziane na egzaminach z matematyki dla ośmioklasistów, no bo przecież nie ma przesłanek, by przełożyć te egzaminy (iwybory również nie). Ale do rzeczy: Zadanie nr 1 (na rozgrzewkę) W sklepie jest pięć kas , ale czynna tylko jedna. Wylicz ile osób może być w sklepie, a ile przed sklepem? Zadanie nr 2 Mąż i żona (dla dzieci frądelków, dla pozostałych partner i partnerka) muszą zachować w czasie spaceru co najmniej 2 metrowy odstęp. Wylicz odstęp jaki po spacerze i w domowych pieleszach powinni zachowywać w czasie odbywania stosunku seksualnego.
Nemo2020.04.1 8:02
POmyleńcu myślisz żeś tak intelygentny????Za rządów twoich idoli zmarło ponad 130 osób na zarazę świńskiej grypy, kilka tysięcy zachorowało. Dyktatura medialna TVN+Polsat+TVP słowem o tym nie wspomnieli bo monopol był w rękach kasty medialnej PO +GW. Twoja idolka Kopacz-gnida palcem nie kiwnęła i kazała Polakom leczyć się samym.
antyde8il2020.04.1 12:43
zobacz geniuszu ile osób podziwia twoje lekcje matmy. Jestes z siebie dumny?
MT(1)2020.03.31 14:07
Zaraza okazuje się być nadzwyczaj sprawiedliwa.