18.04.13, 08:56Logo Telewizji Trwam

Sławomir Nowak utrudnia dostęp do Telewizji Trwam?

Rozporządzenie ministra Sławomira Nowaka, które weszło w życie pod koniec lutego, zakłada, że każdy budynek wielorodzinny będzie już na etapie budowy wyposażony w światłowody. Tym samym na elewacjach nie będzie można instalować anten - zauważa Radio Maryja. 

Członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wiele razy podkreślali, że nieprzyznanie Telewizji Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie nie oznacza, że wraz z wyłączeniem telewizji analogowej w Polsce katolicka stacja przestanie być dostępna dla odbiorców.

Barbara Bubula, była członek KRRiT, zauważyła jednak, że rozporządzenie ministra Nowaka może spowodować brak dostępu do Telewizji Trwam poprzez satelitę. 

- Te przepisy są bardzo niebezpieczne, dlatego że mogą one doprowadzić do dalszego ograniczenia dostępu do telewizji satelitarnych, a taką na razie przed rozstrzygnięciami dotyczącymi pierwszego multipleksu ciągle pozostaje katolicka Telewizja Trwam - alarmuje Bubula.

eMBe/Radio Maryja/Nasz Dziennik

Komentarze

anonim2013.04.18 9:15
Jak to nie można instalować anten ,nawet satelitarnych?
anonim2013.04.18 9:23
@tw_kalina Estetyka mówicie towarzyszu ? Raczej totalitaryzm.
anonim2013.04.18 9:41
Nie Minister Nowak tylko trend w Unii Europejskiej ( do której wpędzili nas min partie popierające Radio Maryja) i np USA dotyczący równego dostępu do mediów (internet, tv itp). Po drugie (primo)-dotyczy to nowych budynków gdzie dostęp do kablówki, satelity i innych nadawców jest z odbiornika (talerza) zbiorczego. Po trzecie (primo) "Członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wiele razy podkreślali, że nieprzyznanie Telewizji Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie nie oznacza, że wraz z wyłączeniem telewizji analogowej w Polsce katolicka stacja przestanie być dostępna dla odbiorców." -Prawda. Pokazuje to przykład wyłączania tv analogowej a TV Trwam dalej nadaje w tych regionach-CUD:-) "Te przepisy są bardzo niebezpieczne, dlatego że mogą one doprowadzić do dalszego ograniczenia dostępu do telewizji Niemnniej TV Tram po spełnieniu przepisowych wymagań (równych dla każdego) powinna dostać koncesję. Byle nie z musu, protestów i chciejstwa
anonim2013.04.18 9:42
noże ograniczyć ... koledzy niedoczytali. A ja już znam takie przypadki. Zakaz anten satelitarnych bo jest dvb i kablówka ....
anonim2013.04.18 9:51
Nie zdążą tego zrobić... Zostało im co najwyżej 2 lata....
anonim2013.04.18 10:08
Bez zgody właściciela budynku nie mozna na jego własności montować anten!!!.
anonim2013.04.18 10:15
Fronda schodzi na psy. Co na to obrońcy praw zwierząt?
anonim2013.04.18 10:18
Nowak to niedorajda życiowa
anonim2013.04.18 10:30
Niestety, z przykrością stwierdzam, że w artykule są same bzdury. Znowelizowane "Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie" nakłada wiele obowiązków na budujących nowe budynki wielorodzinne, w tym obowiązek wykonania wszelkich instalacji umożliwiających odbiór telewizji satelitarnej. http://www.architektura.info/index.php/prawo/warunki_techniczne_budynki/dzial_iv_wyposazenie_techniczne_budynkow/rozdzial_8a_instalacja_telekomunikacyjna106 Artykuł do usunięcia.
anonim2013.04.18 10:38
Ot bolszewicka mentalność tw_kalina al którego "estetyka" - zapewne socjalistyczna jest ważniejsza w gettach zwanych blokami i wieżowcami od wolności osobistej i praw człowieka. Przy okazji wyłazi lewacka i hipokryzja i mentalność rodem z Folwarku Zwierzęcego Orwella, prawa podstawowe jako przywileje dla dewiantów seksualnych tak, ale już zwykli ludzie bez praw podstawowych i wolności bo przecież pierwsza jest estetyka komisarzy... Ale nie ma co narzekać - Niemcy w czasie II wojny rozstrzeliwali rodziny w domu których znaleziono radio - więc na razie nie jest tak źle, jeszcze nas ei rozstrzeliwują za słuchani R Maryja/oglądanie TV Trwam, ba! nawet do wiezienia jeszcze za to nie wsadzają jak nie tak dawno za słuchanie Radia Wolna Europa... Towarzyszom lemingom już nic nie pomoże (nawet w obozach reedukacyjnych będą skladać samokrytyki), ale normalnym ludziom, którzy mieli do tej pory wątpliwości w jakim kraju żyją, mam nadzieję, te wątpliwości już się rozwieją.
anonim2013.04.18 10:39
@axal12 Tylko czy dana kablówka nadaje tv"Trwam"?.Przypominam ze sat ."Trwam " nadawany jest z" Astry".
anonim2013.04.18 12:49
@Lobot Kablówka ma ograniczonyn zasięg tylko do duzych skupisk budowlanych i to nie wszędzie .Poza tym TYrwam w kablówkach o ile jest to w nielicznych..Weź pod uwagę potencjalnych odbiorców "Trwam" w wiekszości małych miast i wsi gdziemieszka wiekszość polaków a technizacja tej ludności jest znikoma a sam zakup sprzętu sat. to dla nich spory wydatek. Jedynym nadawca ,który może objąć cały kraj jest DVB-T!!!.
anonim2013.04.18 12:54
@axal12 Kablówka ma ograniczonyn zasięg tylko do duzych skupisk budowlanych i to nie wszędzie .Poza tym Trwam w kablówkach o ile jest to w nielicznych..Weź pod uwagę potencjalnych odbiorców "Trwam" w wiekszości małych miast i wsi gdziemieszka wiekszość polaków a technizacja tej ludności jest znikoma a sam zakup sprzętu sat. to dla nich spory wydatek. Jedynym nadawca ,który może objąć cały kraj jest DVB-T!!!. Jeszcze jedno -operator kablówki możwe wkażdej chwili wyłączyć jakiegokolwiek nadawcę tv np."z przyczyn technicznych"- co w TVB-t raczej nie grozi!!.
anonim2013.04.18 17:53
@Lobot "Rozporządzenie ministra Sławomira Nowaka, które weszło w życie pod koniec lutego, zakłada, że każdy budynek wielorodzinny będzie już na etapie budowy wyposażony w światłowody. Tym samym na elewacjach nie będzie można instalować anten - zauważa Radio Maryja. " Mieszkam w dużym mieście i nie ma tam wszędzie tzw.kablówki Nie czytasz doKładnie i to że masz kablówke to ne znaczy że cały świat ma do niej dostępJestem abonenetem nc+ i takiej oferty na "Trwam'nie otrzymałem.Poza tym jestem w temacie anten i nie mam zamiaru sie z tobą sprzeczać kto ma rację gdyż z twego wpisu wynika że masz ochote na sprzeczkę!!.Nie ze mna te numery Jeszcze jedno!- nie udzielaj uwag i rad skoro sie na czymś nie znasz!!!
anonim2013.04.18 18:56
@Lobot Znasz prawo budowlane ?. Znasz prawo telekomunikacyjne? I tyle! A ja mam konwerter dual skierowany Hotbird 13st E oraz Astra 19st E.Dla twej informacji: tv Trwam sat Astra1 (19E ) transponder 11186 GHz polaryzacja V 22000 V 33 A3606 P33 A jednak jesteś kłótliwym ignorantem!!!.
anonim2013.04.18 20:07
@Lobot Nawet z grubsza niczego w temacie nie znasznie znasz !.I tyle