05.03.20, 15:37

Słynna inspektor sanepidu w kłopotach

Od wczoraj polski Internet żyje nagraniem, na którym dyrektor Sanepidu w Słubicach, Jadwiga Caban-Korbas, mówiła o koronawirusie w czasie sztabu kryzysowego w słubickim starostwie. Państwowa Powiatowa Inspektor Sanitarna przekazywała nie tylko niezbędne dla opinii publicznej informacje, co robiła w sposób bardzo kolokwialny i groteskowy, ale też ujawniała prywatne informacje z życia pacjenta.

Teraz głos zabrał Główny Inspektor Sanitarny, Jarosław Pinkas. W rozmowie z Onetem mówił, że ta wypowiedź nigdy nie powinna mieć miejsca. Jedyne wytłumaczenie zachowania pani inspektor widzi w związanym z prowadzeniem działań zmęczeniem. Jak stwierdził jednak, jej zachowanie jest nie do zaakceptowania. Nie tylko styl wypowiedzi nie przystaje urzędnikowi jej rangi, ale również naruszyła ona ustawę o RODO. W związku z tym, jak twierdzi szef GIS, kobieta powinna zostać odwołana ze swojego stanowiska.

Na Twitterze GIS poinformowano, że Lubuski Inspektor Sanitarny zwrócił się już do Starostwa Powiatowego w Słubicach o natychmiastowe odwołanie Inspektora w Słubicach z zajmowanego stanowiska.

W sprawie interweniowało u wojewody lubuskiego również ministerstwo zdrowia.

Na temat wczorajszego spotkania wypowiedział się sam starosta Słubic, Leszek Bajon, który bierze w obronę swojego pracownika. Mówi on, że wypowiedzi pani Caban-Corbas: "nie dyskwalifikują szerokich kompetencji doświadczonego pracownika, który kieruje Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Słubicach prawie od 30 lat".

kak/ onet.pl

Komentarze

Nygi2020.03.6 0:21
Co za bełkot w tym artykule. "Państwowa Powiatowa Inspektor Sanitarna"? To w końcu jaka, państwoa, czy samorządowa (bo powiat to samorząd). Jeśli państwowa to dlaczego władza samorządowa (starosta powiatu) ma ją odwoływać? Jeśli powiatowa, to czemu piszecie, że państwowa? Ech, ogłoszenia o poszukiwaniu dziennikarzy powinny sie pojawiac u was częściej, bo ci co piszą to są niekumaci i z łapanki.
Edward2020.03.5 20:08
Kobieta z jajami i tyle facetom to ubliża?
Ogladaj hity online2020.03.5 19:14
www.ciinema.eu - ---------------------- To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: Psy 3  w imię zasad (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
aspiring educationalist2020.03.5 17:40
Mężczyzna wysiadł co prawda z niego Słubicach, ale pojazd z pozostałymi pasażerami pojechał w dalszą drogę. Zatrzymywał się między innymi w Nowogardzie, Kołobrzegu i Sławnie. Na każdym przystanku któryś z podróżnych wysiadał. Jeśli został zarażony wirusem roznoszącym się drogą kropelkową, może zarażać innych. Służby sanitarne ustaliły, kto podróżował z chorym mężczyzną i jaka może być skala ryzyka. Na razie wiadomo, że załoga autokaru, czyli kierowcy i pilotka, czują się dobrze. Na polecenie służb sanitarnych pozostają w swoich domach, podobnie jak i ośmiu pasażerów autokaru.
katolik2020.03.5 16:30
Pani Inspektor proszę się bronić w sądzie.
katolik2020.03.5 16:23
w takim razie czy społeczeństwo polskie zostało poinformowane o dodatkowych zródlach zakazenia , sposobie ochrony i uwrazliweniu ludzi ,aby jeden drugiego nie zarazał. Mycie rak ,to wiadomo ,ale to nie wszystko . Aby nie siac paniki , to lepiej nie mówic
katolik2020.03.5 16:16
Wypowiedz Pani Inspektor nie była ładnie inteligentna ,kto się oburza dno?Pani inspektor z obowiązku powiedziała o źródłach zakażenia, wprost , jak chłop krowie na rowie. Wszystko na temat, do niektórych tak trzeba, nie rozumieją ,ze nie wolni się zbliżać jak się jest przeziębionym do innych ,aby ich nie zarazac , ale jak wam na tym nie zależy , to niech pozarażają się inni przez wasza poprawnośc. Kto będzie wtedy odpowiedzialny za brak dostatecznej informacji?
Czesc kotku2020.03.5 16:07
Cześć kotku, szukasz seksu, przelotnej znajomości lub związku? Nie czekaj tylko dołącz do nas na www.lexlale.com.pl Tysiące samotnych kobiet czeka aż wreszcie ktoś zrobi krok w ich kierunku! Specjalny lokalizator pomoże Ci znaleźć Twoją kobietę w zasięgu co do 10km Nie daj im czekać tylko dołącz już teraz!
Leszek 2020.03.5 15:40
W Iranie maja wirusa opanowanego , liczba chorych maleje, bo umieraja. www.instagram.com/tv/B9P8mIIHc-O/?igshid=hslqmvlk9f66
Piotr2020.03.6 6:17
Oni tam liżą dosłwnie bramę meczetu, żeby pokazać że nie boja sie wirusa i allach i obroni