02.08.21, 06:34

Sondaż: jaki odsetek Polaków chce polexitu?

Niecałe 20 proc. Polaków chciałoby, aby Polska opuściła Unię Europejską - wskazują wyniki badania SW Reseach przeprowadzonego na zlecenie Rzeczpospolitej.

17 proc. badanych uważa, że Polska powinna opuścić Unię Europejską.

Za pozostaniem Polski w UE opowiada się zaś 62,6 proc. badanych.

20,5 proc. ankietowanych nie potrafiło opowiedzieć się po żadnej ze stron.

- Wyjście ze struktur Unii Europejskiej negatywnie ocenia prawie 70 proc. respondentów powyżej 50. roku życia (68 proc.) i nieco wyższy odsetek badanych z wyższym wykształceniem (69 proc.). Opuszczeniu Unii przeciwnych jest 7 na 10 osób o dochodach w granicach 2001-3000 zł i blisko 3 na 4 mieszkańców miast liczących od 100 tys. do 199 tys. osób. Wyjściu z Unii „tak” mówi więcej mężczyzn (22 proc. vs. 12 proc. kobiet) oraz taki sam odsetek (22 proc.) mieszkańców najmniejszych miast (do 20 tys.) - uzupełnił badania przedstawiciel pracowni sondażowej.

Sondaż przeprowadzono na grupie 800 internautów w wieku powyżej 18 lat.

jkg/rz

Komentarze

Na drzewo komuchu2021.08.3 1:45
@ trol Filip. Ty komunista peerelowski, esbek, zomowiec, milicjant czy z takiej rodziny?
Filip2021.08.2 19:51
Ekipa pisowska na masową skalę marnotrawi publiczne pieniądze, łamie praworządność, kradnie i kłamie, przebijając wszystkie dotychczasowe ekipy pod względem ilości afer. Działa na szkodę kraju używając jednocześnie narracji hurrapatriotycznej. Twierdzi, że ma monopol na patriotyzm, uczciwość, nieomylność i mądrość. Jarosław Kaczyński chory na władzę, nie cofnie się przed żadną podłością w celu jej utrzymania. Chce pod pretekstem "repolonizacji mediów" przejąć TVN, żeby wyborcy nie mieli dostępny do informacji niekorzystnych dla rządzących. Wie, że jak straci władzę, to jej już nigdy nie odzyska. Ten człowiek szkodzi naszemu krajowi, dlatego powinien stracić władzę. Dostrzegam wiele analogi pomiędzy PiS-em i Targowicą. Jarosław Kaczyński rozwalając Unię Europejską realizuje strategiczne cele Władimira Putina. Rosja nie mając Unii Europejskiej będzie mogła dyktować Polsce warunki. W latach 90-tych Tadeusz Rydzyk potępiał wstąpienie Polski do Unii Europejskiej i NATO, dlatego rosyjskie służby specjalne sfinansowały mu budowę masztu. Natomiast w Rosji otrzymał przekaźniki. Teraz Jarosław Kaczyński, Andrzej Duda, Zbigniew Ziobro i Tadeusz Rydzyk działają wspólnie w kierunku wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. Chłopi głosujący na PiS, nie będą mogli eksportować swoich produktów do innych krajów europejskich, ze względu na cła. Będą ponosili konsekwencje swoich złych wyborów.
Mirek2021.08.2 15:50
Wyjście Polski z eurokołchozu to pieśń przyszłości . Na razie nie ma takiej potrzeby ale już widać że sporo ludzi ma tego dziadostwa dość . Najpierw musimy zbudować silną armię bo na same gwarancje NATO nie mamy co liczyć .
mateuszjegliński2021.08.2 13:35
Wyklęty powstań, ludu ziemi, Powstańcie, których dręczy głód. Myśl nowa blaski promiennymi. Dziś wiedzie nas na bój, na trud. Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata, Przed ciosem niechaj tyran drży! Ruszymy z posad bryłę świata, Dziś niczym – jutro wszystkim my! . . .. Refren: Bój to będzie ostatni, Krwawy skończy się trud, Gdy związek nasz bratni Ogarnie ludzki ród. . . . .. . . . Nie nam wyglądać zmiłowania Z wyroków bożych, z pańskich praw. Z własnego prawa bierz nadania I z własnej woli sam się zbaw! Niech w kuźni naszej ogień bucha, Zanim ostygnie – przekuj w stal, By łańcuch spadł z wolnego ducha, A dom niewoli zniszcz i spal! . . . . . Refren: Bój to... lalala .... lalalala . . . . Rządzący światem samowładnie Królowie kopalń, fabryk, hut. Tym mocni są, że każdy kradnie Bogactwa, które stwarza lud! W tej bandy kasie ogniotrwałej Stopiony w złoto krwawy pot Na własność do nas przejdzie cały, Jak należności słusznej zwrot! . . . . . .Refren: Bój to... lalala ....lalalala . . .. Dziś lud roboczy wsi i miasta W jedności swojej stwarza moc, Co się po ziemi wszerz rozrasta, Jak świt, łamiący wieków noc...Precz, darmozjadów rodzie sępi! Czyż nie dość żeru z naszych ciał? Gdy lud wam krwawe szpony stępi, Dzień szczęścia będzie wiecznie trwał. . . . . . . . Refren: Olej w duupe bo Bój to... lalala ....lalalala . . ..
mateuszjegliński2021.08.2 13:05
Tak, sondaż jest śmieszny, jak i inne sondaże, gdyby były takie wyniki, totalne lewactwo i pisie tchórzostwo by szalało ze szczęścia, a tak cicho sza, Polacy już najedli się jewropiejskim sojuzem i zaklęcia w postaci sondaży tylko nas Polaków śmieszą.
Ojtam2021.08.2 12:46
Nie możemy opuścić UE, bo nas zatłuką dla przykładu. Jesteśmy mali, natomiast możemy modlić się aby to g... rozpadło jak najszybciej.
PRAWDA2021.08.2 12:42
Wyjscie z UNI w Polsce nikt nie chce dzisiaj może za 20 Lat -----Polska za Biedna w Technologi Instytcjach Badawczo --Rozwojowych ==Polska jest minimum 25 lat do tytuło ===Zalezy tylko Rosji i Agento Niemieckim aby niszczyć Polski Przemysł ==
sisi z WSI2021.08.2 17:58
polski przemysł to był ale się zmył podobnie zresztą jak rolnictwo chociaż ono jeszcze się broni......
Detonator2021.08.2 10:52
A moim zdaniem jest po połowie. To jak w przypowieści o pannach mądrych i głupich. Nie jest to dogmat ale specjaliści od Pisma Świętego podejrzewają, że właśnie mądrych i głupich ludzi na świecie jest mniej więcej po połowie. Głupi myśleli, że oddając polskie rynki zbytu i likwidując polskie firmy w zamian za członkostwo w EU - znajdą się raju na ziemi. A tu panie wychodzi na to, że Polacy są robolami w Europie. Czemuś biedny? Boś głupi!
matis892021.08.2 10:27
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
XYZ2021.08.2 9:22
Nie jesteśmy ani Norwegią ,ani Szwajcarią ,czy Brytanią.Jeżeli będziemy sami to inni nas zjedzą.
AAAtomek2021.08.2 9:54
Tylko jednemu krajowi zależy, żeby Polska wyszła z Unii... :PRawica polska pracuje chyba dla nich? Paradne!
Palestyna2021.08.2 8:54
Żydoska gazeta Hajdarowicza .To żydostwo stara sie o namiestnikowstwo w Polsce wiec miesza ile tylko może
Izrael2021.08.2 11:38
Nie zapominaj o spiskujących cyklistach.
Trurl2021.08.2 8:41
czyli 17% pragnie wejść pod skrzydła Putina - bo finalnie tak by się skończyło. Amerykanie się na nas wypięli, bo kto by z idiotami gadał. Niemców obraziliśmy. Czesi się z nami procesują... Zostali nam Węgrzy, którzy już dawno flirtują z Putinem no i Erdogan, który dorzyna chrześcijan w południowej Turcji.
Klapaucjusz2021.08.2 8:48
Mówiąc inaczej 17% nie ma podstawowego pojęcia o ekonomii i polityce, ale uważa się za patriotów, bo bez żadnej refleksji powtarza propagandę skrajnych populistów odwołujących się do emocji i powierzchownego patriotyzmu.
AAAtomek2021.08.2 9:55
Nie od dziś wiadomo, że polska katoprawica to inaczej debilizm^2.
co za idioci2021.08.2 8:30
aż 60 procent chce służyc niemcom
złośliwy2021.08.2 8:37
A pozostali Rosji...
waldeberg2021.08.2 9:02
Jeżeli Niemcom to służą i Rosji. Rosja i Niemcy związane są sojuszem strategicznym.
złośliwy2021.08.2 9:05
Ha, ha. Uroczy jesteś wypisując te bzdury. Dla Niemców Rosja jest mniejszym partnerem gospodarczym i politycznym niż Czechy, z którymi mają większą wymianę handlową.
waldebeg2021.08.2 9:11
Liczy się nie stan aktualny a potencjał. Niemcy z Czechami nie budują strategicznej podwójnej magistrali gazowej, która ma zapewnić dominację energetyczną obu krajom w Europie i co za tym idzie dominację polityczną.
złośliwy2021.08.2 9:16
Jak nie ma się pojęcia o rynku energetycznym w Europie to się wypisuje bzdury o dominacji politycznej. Niemcy jednocześnie budują nitki rurociągów do gazoportów nad Morzem Północnym. Reszta Europy ma dostęp do gazu z innych źródeł. Pomijam już zupełnie to, że NS1-2 to rozwiązanie przejściowe po rezygnacji z atomu a przed przejściem na OZE i wodór.
waldeberg2021.08.2 9:24
Ale to Niemcy i Rosja będą rozdawały póki co karty, a przejście na OZE czy zwłaszcza wodór to kwestia dalekiej przyszłości i to Niemcy będą o tym decydowały, kiedy będzie im wygodniej. A to już jest kwestia polityczna.
złośliwy2021.08.2 10:48
A komu Niemcy i Rosja będą rozdawały karty, skoro większość krajów europejskich ma dostawy gazu z innych kierunków albo przez gazoporty albo przez gazociągi z innych kierunków? Nawet Polska dzięki gazoportowi zbudowanemu w latach 2009-2015 jest niezależna od Rosji. Zatrzymałeś się z wiedzą o rynku paliw w latach 90-tych...
waldeberg2021.08.3 7:02
Jaki cel zatem ma projekt NSI i NSII i to zrealizowany /NSII na finiszu/ na dnie Bałtyku, co kapitalnie podnosi koszty projektu?? Jeżeli miałby być to projekt tylko gospodarczy pociągnięto by obie nitki lądem. Projekt ten ma duże znaczenie polityczne, gdzie Niemcy będą hubem zarabiając na dystrybucji rosyjskiego gazu do krajów europejskich a Rosja będzie miała narzędzie nacisku na Europę zawsze mogąc przykręcić kurek. Zapotrzebowanie na gaz będzie gwałtownie rosło, ponieważ to paliwo jest w tej chwili faworyzowane przez Brukselę czyli przez Berlin kosztem węgla. Cała filozofia proekologiczna, lansowane bzdury na temat przyczyn zmian klimatu mają dać Berlinowi, budującemu superpaństwo, narzędzie odziaływania poprzez dystrybucję energii, która jest kluczowym elementem rozwoju gospodarczego.
robaczek2021.08.2 9:11
NO, przy NS2 juz nie .................................. a polacy sie znowu dali wyr ............. ,......................... BRAWO PIS............................................ ale my z tych kolan wstalismy.................... wszyscy sie klaniaja przed naszą "szabelką"
majka2021.08.2 8:18
nie na taką unię głosowałam to kołchoz
MaxFiend2021.08.2 8:30
"Za pozostaniem Polski w UE opowiada się zaś 62,6 proc. badanych." - masz problem :-D
cynik2021.08.2 8:35
To znaczy, że nie miałaś pojęcia na co głosowałaś [co dość typowe w Polsce], lub w ogóle nie głosowałaś...
pije po 13 tej2021.08.2 8:12
PIS na sztandarach ma hasło - POLSKI ŁAD z KRAJU RAD .
cynik2021.08.2 8:06
Smutne jak duży odsetek Polaków tęskni na komuną.
Anonim2021.08.2 8:02
To teraz sondaż czy jesteś za wypowiedzeniem KONKORDATU!
Kazik2021.08.2 7:51
Bzdura nie dwadzieścia, ale przeszło pięćdziesiąt procent uważa unię za eurokołchoz z debilami od prostowania bananów na czele.
waldeberg2021.08.2 7:25
Polaczki już się przyzwyczaiły, że im plują w gębę, a oni, że deszcz pada!
złośliwy2021.08.2 8:38
Dla wyborców dominujących w Polsce partii to stan powszedni.
waldeberg2021.08.2 8:52
No coś ty, próbujesz jedynie być złośliwy, ale jesteś zaledwie żałosny.
złośliwy2021.08.2 9:03
Uderz w stół a nożyce się odezwą.
waldeberg2021.08.2 9:13
i to jest dobry plan dla ciebie zważywszy twoje IQ
złośliwy2021.08.2 9:17
Czyli ustaliliśmy, że jesteś wyborcą partii rządzącej. To samo w sobie czyni twoje wycieczki w kierunku mojego IQ wystarczająco zabawnymi.
waldeberg2021.08.2 9:25
Zgadza się - twoje IQ jest zabawne.
złośliwy2021.08.2 10:49
Dziękuję. Dzięki tobie poczułem się znowu młody - ostatni raz z argumentacją "a nie bo ty!" spotkałem się w podstawówce. Jeszcze raz dzięki.
waldeberg2021.08.3 6:13
I mentalnie dalej w podstawówce jesteś!
waldeberg2021.08.2 7:23
Trzeba jasno powiedzieć: TĘPE TO SPOŁECZEŃSTWO I OD ZAJE. MASOCHISTÓW!
złośliwy2021.08.2 8:37
Społeczeństwo jest tępe, ale że jest w nim aż 17% wierzących albo w ekonomiczne bajki albo w Rosję, to jednak zaskakuje.
waldeberg2021.08.2 8:59
Bajką jest to, że unia jest projektem gospodarczym suwerennych państw, a w rzeczywistość to projekt głównie ideologiczny zniewolenia narodów, a sprawy gospodarcze pełnia rolę listka figowego.
złośliwy2021.08.2 9:02
Cóż, nie ty pierwszy mylisz rzeczywistość, ze swoimi wyobrażeniami.
waldeberg2021.08.2 9:06
Rosjanie na tę okoliczność mają takie powiedzenie: " Każdoj durak pa swojemu z uma schodit".
złośliwy2021.08.2 9:08
Gratuluję tego rzadkiego przejawu samokrytycyzmu.
waldeberg2021.08.2 9:19
Uciekasz od meritum w kierunku przepychanki słownej. Idź na bazar i tam się wyżyj w paplaniu trzy po trzy z jakąś straganiarą. Dasz radę, ona jest na twoim poziomie ,a przy okazji zaopatrzysz się w warzywa.
złośliwy2021.08.2 10:59
Jakie meritum? Opowiadasz bajki o tym jak wydaje ci się, że wygląda UE + urządzasz prymitywne wycieczki personalne pod adresem rozmówców. Więc, zastanów się kto pasuje do "przekupki".
waldeberg2021.08.3 6:18
Nie marudź, odrób lekcje i idź spać.
ceramik2021.08.2 6:58
UE TAK, ale dywersja zboków europejskich, NIE!
AAAtomek2021.08.2 7:09
Watykan nie należy do UE!
robaczek2021.08.2 7:50
POPIERAM!! ............................ precz z Kościołem!!! ................ zerwac konkordat i finansowanie tej mafii pedofilów!!!!
AAAtomek2021.08.2 6:53
Ten procent to ten twardy elektorat prawicy.