20.04.20, 19:03Fot. via: Wikipedia

Sondaż. Krzysztof Bosak pokonał Małgorzatę Kidawę-Błońską

W najnowszym sondażu wykonanym przez pracownię Social Changes dla portalu wPolityce.pl urzędujący prezydent Andrzej Duda dalej pozostaje niekwestionowanym liderem. Druzgocząca jest natomiast porażka kandydatki KO Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która może liczyć na gorszy wynik niż Kosiniak-Kamysz, Hołownia i Bosak.

Gdyby Andrzej Duda spotkał się w II turze wyborów z Małgorzatą Kidawą-Błońską, uzyskałby poparcie 62 proc. głosów. Kandydatka KO mogłaby natomiast liczyć na 25 proc.

W starciu z liderem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, urzędujący prezydent zdobyłby 60 proc. głosów, a jego kontrkandydat 28 proc.

Gdyby w II turze Andrzej Duda walczył z Szymonem Hołownią, miałby 61 proc, wobec 28 proc. głosów dla Hołowni.

W przypadku spotkania się w II turze z kandydatem Lewicy Robertem Biedroniem, Duda osiągnąłby wynik 62 proc. głosów,  a Biedroń 24 proc.

Z Krzysztofem Bosakiem obecny prezydent wygrałby zdobywając 61 proc. głosów, wobec 26 proc. dla Bosaka.

W najnowszym badaniu Social Changes deklarowana frekwencja to 36 proc.

kak/ wPolityce.pl

Komentarze

Jan Radziszewski2020.04.24 17:29
jak widać przyszły wisielec Będzie jednak mimo wszystko jednak wisiał Ty rzeczniku, Żydzie Pinkasie nie zalecaj modlenia się w domu bo to nie jest Twoje zadanie. Twoje miejsce nie jest w Polsce a zwłaszcza w polskiej służbie zdrowia. Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne. Okazałem Ci Łaskę gdy Hostia przytoczyła się do Twoich rąk. Nie byłeś tego godzien jak każdy, ale jesteś prezydentem Mego umiłowanego kraju, skąd pochodzi Mój przodek o imieniu Iz ( jak było w tych Orędziach). Dlatego tak Cię uszanowałem. Uszanuj Ty i Mnie, nie tylko w sercu, kłaniając się wrogom Polski, lecz postawą. Polska to nie Polin. Polska jest krajem starożytnym a Ariowie - Słowianie, w tym zwłaszcza z terenów dzisiejszej Polski, nieśli kulturę i swoje geny na Bliski Wschód i w wiele innych miejsc. Imię Mojej Matki jest słowiańskie – Miriam, to znaczy - jestem pokojem. Korzenie Mojego Imienia też są słowiańskie : Iz, co znaczy – z głębi prarzeczy. Przykładem jest rzeka Izera, dzisiaj w Niemczech, wtedy i później rzeka ludu tylko słowiańskiego. Dawid oznacza - dający wid, czyli światło. Uzupełniaj swą wiedzę prezydencie Dudo bo źle Cię uczyli ( jak i innych Polaków). Sam powiedziałeś, że się uczysz, zatem ucz się. Masoni w Polsce, sługi szatana. Wasz czas w Moim Kraju kończy się. Posłużę się jeszcze wami dla oczyszczenia Polski lecz wasze miejsca w piekle są straszne. Kto szkodzi Polsce będzie bardziej jeszcze męczony niż mieszkaniec innego kraju szkodzący jemu. Zatem wasze piekielne cierpienia masoni służący szatanowi w Polsce będą jeszcze większe niż masonów we Francji, Niemczech czy innych krajach. Zatem pamiętajcie. Chcecie żyć choćby dla marnego życia ziemskiego i waszych bliskich. Zatem czyńcie tak aby żyć bo kto oddaje się szatanowi nie żyje lecz już jest martwy. Strzeżcie się. Truliście przez wiele lat Polaków smugami chemtrails. Zatrzymałem to teraz w wielkim stopniu. Widzicie to. Więc nie wierzgajcie przeciw ościeniowi. Nie chcę was zgładzić. Wy sami idziecie na zagładę. Służcie Polsce. To ostatni wasz czas. Amen
Jan2020.04.21 18:34
Płaskoziemcy i antyszczepionkowcy gryzą własne ogony. Zachowują się jakby szaleju zjedli.
Jan Radziszewski2020.04.21 21:24
tylko 3,5 roku tj 1260 dni a ujrzysz swojego żydowskiego cezara /J 19,15) zabrany w ogniu Piekielnym /Ap 20,15) W czasie modlitwy za Kościół święty, ojczyznę i cały świat, zobaczyłam nagle poszczególne części globu ziemskiego, rozdzieranego błyskawicami gromów, ognia i wylewu wód. Ogień i woda szalały od południa aż po zachód (Czechy, Niemcy, Paryż..) przerażeni ludzie biegli do kościołów, które nie mogły pomieścić tłumów, Dlatego wokół murów kościoła gromadziły się rzesze ludzi, którzy w strachu wielkim zgodnie wołali do Boga o ratunek. Wielu spowiadało się na głos Bogu samemu, żebrząc o przebaczenie grzechów. Z powodu siły rozszalałych żywiołów, oślepiających błyskawic i zapadających na przemian głębokich ciemności, nie było możliwości udzielania pomocy. Ludzie ginęli w wielkiej liczbie… Jakieś koszmarne twory „ni to ludzie, ni zwierzęta) plując wciąż nienawistnie cuchnącą cieczą, uganiały się za uciekającymi przed nimi. i broniącymi się rozpaczliwie ludźmi, („niektórzy z nich byli bardzo młodzi, prawie dzieci). Te potwory porywały ich i siłą unosiły z ziemi strącając w przepaść kłębiącego się ognia. Ogarnęło minie przerażenie wielkie, bo rozpoznałam otwarte, stalowe, ciężkie i żarzące się bramy piekła (zapamiętałam je z pobytu w piekle). Wypełzały stamtąd koszmarne istoty z nienawistnym wzrokiem, rzucające się na ludzi.
Kramer2020.04.21 17:25
Uuuuuuuuhahahahahahahaaaaaaa......!! To już nie jest porażka tego PełOwskiego ścierwa....to przebicie dna:):)
Korzenie ma koszerne2020.04.21 4:28
Jewriej Bosak pokonał Kidawę. A w czym on się różni od niej ? https://www.youtube.com/watch?v=bYV7Z27W6Ww
Glaudiusman2020.04.20 20:57
I to jest bardzo ważny, choć nie jedyny powód do walki o przesunięcie wyborów. Drugi powód to odwdzięczenie sie zagranicznym "sponsorom" za wszelką pomoc dla PO. A ci w razie wprowadzenia stanu wyjątkowego mogliby liczyć na ogromne odszkodowania z kasy państwa. Ale im chodzi o swój interes i zachodniego sąsiada. Dlatego cała nadzieja, że unia wreszcie się zawali.
Michał Jan2020.04.20 21:47
Ja pitolę! A pisowcy apiat' o tym stanie wojennym, którego tylko oni się domagają. Nawet nie chce im się artykułu 228 przeczytać.
na co czekasz frajerze?2020.04.20 20:44
Chcesz wylądowac w kiciu za NIELEGALNE - PIRACKIE FILMY? Wejdź na tą stronę: filmvod.pl Chcesz żeby ci WYCZYŚCILI KACAPY KONTO? Wejdź na tą stronę: filmvod.pl Nie wystarczy ci AIDS, chcesz podłapać VIRUSY - MALWARE? Wejdź na tą stronę:filmvod.pl Chcesz być takim idiotą jak Leszek Keller-Krawczyk? Kopiuj jego "reklamy".
Sprytny ninja2020.04.20 20:27
Dlatego w PO tak prą do zmiany terminu wyborów. Peleton prowadzi DUDA, potem PSL, Konfederacja, Hołownia,.... i gdzieś tam PO. I tyle będzie znaczyć w kolejnych wyborach do Sejmu :)
Ogladaj hity online2020.04.20 20:23
Oglądaj Najlepsze hity i premiery kinowe w domu! Wygodny sposób, aby oglądać tysiące filmów i seriali. Produkcje przedpremierowe, premiery 2020! Zenek,hejter , Psy 3 i inne nowości Wszystkie możliwe filmy oraz seriale z dożywotnim dostępem. https://filmvod.pl
gumowa kaczka2020.04.20 20:02
Kidawa jest b.słabym kandydatem ,po przesunięciu wyborów na jesień powinni wspólnie wybrać innego ,jednego kandydata opozycji
Rumcajs2020.04.20 23:26
Nitrasa ćpuna
Michał Jan2020.04.20 19:58
Jedna debata w TVP i p. Bosak nie tylko p. MKB pokona.
gumowa kaczka2020.04.20 20:04
myślisz ,że TVP pozwoli na taką debatę ,o ile pamiętam kiedyś robili szopkę z flaga Polski u jednego z kandydatów
Michał Jan2020.04.20 20:51
Pewnie ustawowe 45 minut z infantylnymi pytaniami. Żeby czegoś ważnego nie poruszyć. Ale widzów TVP i tak nie przekona (masz tu wokół próbkę), największe szanse dają mu programy wyborcze Polsatu i TVN.
Korzenie ma koszerne2020.04.21 4:31
Oto twój Bosak https://www.youtube.com/watch?v=bYV7Z27W6Ww
Chyba jednak Duda. Opozycja? Głupie żarty2020.04.20 19:45
"Najlepsi" prezydenci nowego PRL-u, po PRL-U: Lech Wałęsa, elektryk po zawodowce, ekspert od "kontaktów", konspiracyjny pseudonim "Bolek", ulubione powiedzenie: za zdarowie towariszcz Kiszczak. Prezydent Kwaśniewski, kacyk KC PZPR z długą tradycją "monopolową", jego hobby; pieniądze od innych kacyków KC jak np. tego z Kazachstanu a ostatnio z Ukrainy od towarzysza oligarchy Mykola Złoczewsky. Jemu "corona" nie grozi, ma "monopol" zapewniony od Paligniota. Pierwszy polski prezydent Kaczynski po 1989 r., niewygodny dla tych powyżej oraz głównego ich płatnika Putina. Zginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Prezydent Komorowski, z takiej dobrej szlacheckiej rodziny, niestety z poczuciem humoru kołchoźnika. Prezydent Duda, co można o nim powiedzieć? Nie jest Bolkiem, nie jest sekretarzem KC "monopolem", nie opowiada głupich dowcipów, a co najgorsze jeździ na nartach jak JPII.
Michał Jan2020.04.20 19:57
Głupie dowcipy akurat opowiada. Wiemy już, że dobrze jeździ na nartach i czym nie jest. A czym/kim jest?
czytaj gazety2020.04.20 20:05
_"A czym/kim jest?" - Prezydentem Rz.P.
Korzenie ma koszerne2020.04.21 4:29
https://www.youtube.com/watch?v=bYV7Z27W6Ww
anonim2020.04.20 19:42
Oj ciszcie się, cieszcie, że Duda zostanie obwołanym prezydentem na następne lata. Wasze będzie na wierzchu. No i dobrze niech Duda i PiS weźmie odpowiedzialność za bajzel jaki narobili. Będzie bolało, będą miliony bezrobotnych, drożyzna, inflacja, zapaść finansów publicznych, jeszcze większa niewydolność służby zdrowia itd. Zobaczymy jak sobie z tym poradzą. Z polowania na PO, wyśmiewania Kidawy czy Hołowni do garnka Wam nie przybędzie.
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.04.20 19:38
Katolicka Kretynizacja Polski pisze: - "tak robią ludzie z jajami! " - A ty je masz, jaja? To dlaczego nie masz dzieci? Katolicka Kretynizacja Polski pisze: - "ja pierdyolę" - To dlaczego nie masz dzieci? Katolicka Kretynizacja Polski pisze:-"Klechy nie mogą sobie oficjalnie ruchać.." A ty umiesz? To dlaczego nie masz dzieci? Katolicka Kretynizacja Polski pisze: '...czemu katolicy są takimi głupimi c h u j a m i?' A ty go masz, ch u j a? To dlaczego nie masz dzieci? Przyznaj się "biedroński",że dostajesz erekcji tylko otwierając strony Frondy. Bo jaki inny mógłby być powód?
katolicka kretynizacja polski2020.04.20 19:33
Najśmieszniejsze jest to że ponad 60 procent z tych 20-30% które wezmą udział w tej farsie zwanej wyborami, chce głosować na człowieka z budyniu.
AS2020.04.20 19:57
żałosny jesteś.
"Zaletą" Konfederacji-Bosaka, lubią petro-kopiejki2020.04.20 19:31
- Pytanie: Czy Konfederacja - Bosak chce wystąpienia Polski z NATO? - Chce! - Pytanie: Czy Konfederacja - Bosak chce wystąpienia Polski z UE? - Chce! - Pytanie: Czy Konfederacja - Bosak kiedykolwiek skrytykowali carat Putina za okupacje Krymu i wywołanie wojny na Ukrainie? -Nigdy, nawet słówkiem nie pisknęli. - Pytanie: Czy Konfederacja - Bosak i inni nie udzielają wywiadów dla agencji Dmitry Pieskowa - Putina Hau Hau? - Ciągle! Zatem: Czyj oni interes Bosak reprezentuje? Wystąpienie Polski z NATO i EU oznacza kompletną katastrofę i kompletną izolacje Polski na forum międzynarodowym. Cuchnie cała ta Konfederacja i ich "leszki" kremlowską prowokacją aby wprowadzić chaos. A gdzie chaos tam tylko obcy interes robi swój interes.
matis892020.04.20 19:44
Proszę o cytaty wideo. Co do Smoleńska to Braun od dawna mówi jawnie i otwarcie o zamachu, a dla PISu stał się to temat niewygodny jak dla PO. Lewacka UE sama jest prorosyjska przeciwko USA, za Niemcami i Francją, więc wystąpienia z lewackiego tworu prorosyjskiego głosi tylko KOnfederacja. PIS jest tak samo prorosyjski jak PO.
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.04.20 19:51
@matis89 "Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze. Jesteś jak goowna w dworcowych WC - niespłukiwalny.
Michał Jan2020.04.20 20:00
Nudny jesteś Aliosza. Za przynudzanie niebawem czeka Cię wystawianie mandatów w Kraju Ałtajskim.
violencja2020.04.22 22:27
Michał Jan -płacą Ci?Nauczyłeś się kilku słówek pa ruskiemu . Twoja wypowiedż jest bez sensu , zero merytoryczności.Matis ma rację lewaku!!
gumowa kaczka2020.04.20 20:10
jeżeli PIS się kogoś obawia od razu robi z nich ruskie onuce ,pedałów ,Żydów itd.-wnioskując po wzmożeniu u podnóżków nowogrodzkich Bosak może pogonić waszego pomazańca
poczekajcie i zobaczycie towariszcz durak2020.04.20 20:14
- " waszego" - da da towariszcz
Rumcajs2020.04.20 21:04
ty ruska onuco i pedale
Michał Jan2020.04.20 21:45
Jakby miał być tym, za kogo go uważasz, to przynajmniej miałby komfort, że jego pracodawcy myślą kilka ruchów wprzód, a nie są nimi tacy, którzy nie rozumieją swoich dwóch ostatnich, a wszystkich poprzednich nie pamiętają.
Konfederacja2020.04.20 19:30
Wybory będą anonimowe? Nie! Powszechne? Nie! No ale cóż... takie jest "prawo" wg. komuchów z PiS...
Adam S2020.04.20 19:28
Nie Bosak pokonał Kidawę, tylko nawet Bosak pokonał Kidawę.
matis892020.04.20 19:26
Konfederacja to jedyna opozycja w Polsce. Zwalczają ją bratankowie PIS i PO oraz ich dzieci Wiosna, Palikot, Nowoczesna i ich sojusznicy SLD i PSL. TVP chętnie promuje lewackie partie ale rzadko zapraszają Konfederację i na odwrót. PIS i PO, Wiosna, Nowoczesna... wspierają aborcyjne mordowanie dzieci, invitro, LZBPKNT, pedofilskie gender w szkołach, masońskie lewackie globalne szczepienie na wypuszczonego wirusa i satanistyczne, apokaliptyczne państwo bezgotówkowe do znamienia bestii chipowania. Tylko Konfederacją jest opozycją w Polsce. PIS i PO to bracia. Wspierają te same masońskie projekty.
sara miriam2020.04.20 23:22
Premier Korwin Mikke :)))))
Agnieszka Dz. 2020.04.20 19:18
A co w tym dziwnego? Jaka Pani Kidawa jest, każdy widzi. Niestety. A mieli lepszych kandydatów.
matis892020.04.20 19:29
Agnieszko ponawiam pytanie od którego uciekłaś. Czy wspierasz przyszłe globalne szczepienie na koronnego wirusa wspierane przez PIS i lewactwo. Czy wspierasz państwo bezgotówkowe wspierane przez PIS i lewactwo.
Agnieszka Dz. 2020.04.20 19:39
Mati, sorry, ale ja nie mam takich jazd jak Ty. Gotówki praktycznie nie używam, bo tak jest wygodniej. Dzieci szczepię na wszystko, co obowiązkowe. Jeśli będzie sprawdzona szczepionka na COVID-19 na pewno skorzystam, bo jestem w grupie ryzyka i nie chciałabym na to umierać.
Michał Jan2020.04.20 19:59
Taka szczepionka, jak ta na tężec, wyłącznie dla kobiet w wieku od 14 do 49 lat, w Kenii?
Agnieszka Dz. 2020.04.20 21:03
Mówisz o tych szczepionkach, które miały powodować poronienia? Coś tam słyszałam, za mało żeby się jakoś ustosunkować do tej sprawy.
Michał Jan2020.04.21 8:15
O tej właśnie.
matis892020.04.20 20:40
Agnieszko ale nie graj głupiej o jakiś jazdach. Nie odpowiedziałaś na proste pytania. Globalne szczepienie to już polityczny projekt o którym mówi jawnie i otwarcie sam PIS, a wspiera to też reszta lewackich partii. To PIS mówi że trzeba będzie wszystkich zaszczepić i dopiero pokona się wypuszczonego koronnego wirusa. To nie żadne jazdy tylko realny, jawny lewacki projekt polityczny. Więc pytam czy to wspierasz ??? I pytam czy wspierasz państwo bezgotówkowe wspierane przez PIS, a za nim przez resztę lewackich partii. Czy i to wspierasz ???
Agnieszka Dz. 2020.04.20 21:09
Mati, nie umiesz normalnie rozmawiać? Wy macie jakiś przymus wewnętrzny żeby obrażać. Nie gram głupiej, nie wierzę w projekty polityczne dotyczące szczepień, wirus jest niebezpieczny, a do końca życia nie możemy chodzić w maseczkach i izolować się, coś trzeba jak najszybciej wymyślić. To nie jest kwestia wspierania, czy nie. A jeśli chodzi o jakieś bezgotówkowe państwo, to pierwsze słyszę to od Ciebie. Mi gotówka nie jest do szczęścia potrzebna. Mogę za wszystko płacić kartą. Nie mam nic do ukrycia, niech sobie sprawdzają co kupuję.
matis892020.04.20 21:45
Agnieszko jeżeli Cię obraziło to powiedzenie o głupiej to może powiem o udawanej nieświadomej, ale czy to nie głupota ??? Nie musisz już wierzyć w globalne lewackie szczepienie bo to już nie jest teoria spiskowa tylko faktyczna, realna, jawna działalność polityczna. To już mówi jawnie minister zdrowia z PISu i to wspiera reszta lewackich partii. To już nie lewacka toeria spiskowa tylko realny, jawnie głoszony plan polityczny. Dlatego pytam czy wspierasz globalne szczepienie jak politycy sami już jawnie mówią że aby pokonać wypuszczonego wirusa trzeba wszystkich zaszczepić. Dlatego jak nazwać to co mówisz jak nie głupotą, albo udawaną nieświadomością, czyli głupotą. Dlatego ponawiam pytanie czy wspierasz globalne szczepienie i państwo bezgotówkowe. Bo Ty czy płacisz gotówką czy kartą nie ma żadnego znaczenia czy jesteś sprawiedliwa, po co to głupio podkreślasz. więc pytam też czy wspierasz państwo bezgotówkowe bo to też jawnie głoszony projekt polityczny przez PIS, wspierany przez lewackie partie. Już też nie lewacka teoria spiskowa.
Dancer2020.04.21 6:44
Czy Ty naprawdę uważasz, że przed tym wszystkim co zarzucasz PiSowi uchroniłyby Cię rządy Platformy? Miałbyś to samo, jeszcze szybciej i pewnie jeszcze więcej. I zapewne nie w swoim kraju. Poz.
Michał Jan2020.04.21 7:59
Za PO nie byłoby tych szczepionek. A w sumie problemem nie jest walka z wirusem, bo każda droga prowadzi mniej więcej do tego samego, ale jak nie stracić a ugrać po ogólnoświatowym przetasowaniu. I czy tu widzisz jakąkolwiek przewagę obecnego rządu?
jak chce KonfedeRosja 2020.04.20 22:08
czy wspierasz oddanie Polski w ręce kacapów?
Rumcajs2020.04.20 23:21
racja mogli wystawić ćpuna Nitrasa
Grizzly2020.04.20 19:14
PS. Teraz wiadomo dlaczego te łajdaki tak wierzgają przeciwko wyborom!
jedyny naprawde katolicki 2020.04.20 19:13
i konserwatywny kandydat:https://www.youtube.com/watch?v=S4BLFQGnfMI
Po 11, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY2020.04.20 19:13
Jakoś mnie to nie dziwi.
Grizzly2020.04.20 19:12
... a co to za wyczyn? Kononowicz by ją pokonał! Miał lepszy program od niej - "niczego nie będzie" - przeciw ChDiKK - jest różnica!
man.of.Stagira2020.04.20 19:10
JAKA p i ę k n a...katastrofa.. .