10.10.21, 10:01Fot. via Pixabay

Sondaż: niecałe 10 proc. Polaków uważa, że pandemia nie istnieje

8,5 proc. Polaków uważa, że Polska nie mierzy się obecnie z pandemią koronawirusa - wynika z sondażu SW Research przeprowadzonego na zlecenie Rzeczpospolitej.

Od jakiegoś czasu eksperci i przedstawiciele ministerstwa zdrowia mówią, że mamy w Polsce do czynienia z IV falą koronawirusa.

Dobowe liczby zakażeń przekraczają 2 tys. Prognozuje się, że pod koniec października liczby te mogą wynosić od 5 tys. do nawet 30 tys. nowych zakażeń dziennie.

Resort zdrowia zastrzega jednak, że zamiast na liczbie zakażeń, skupia się na liczbie hospitalizacji - ta zaś jest o połowę mniejsza niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Ministerstwo zdrowia podkreśliło także, że IV fala może okazać się niebezpieczna dla mieszkańców województw o niższym poziomie wyszczepienia. Są to województwa podkarpackie, podlaskie i lubelskie.

W Polsce zaszczepionych jest 60,4 proc. mieszkańców kraju. Rząd nie zdecydował się jednak na wprowadzenie takich rozwiązań, jak we Francji, gdzie certyfikat szczepienia przeciwko covid jest niezbędny dla uzyskania dostępu do infrastruktury publicznej, takiej jak galerie handlowe lub pociągi.

W sondażu sprawdzono, co Polacy sądzą na temat pracy Ministerstwa Zdrowia.

44,5 proc. Polaków źle ocenia działania resortu zdrowia. Przeciwnego zdania jest 25,3 proc. badanych. Niewiele mniej, bo 21,7 proc. badanych nie ma w tej sprawie zdania.

Co ciekawe, zdaniem 8,5 proc. badanych w Polsce nie ma obecnie pandemii koronawirusa.

"Negatywną ocenę częściej wydają osoby w wieku do 24 lat (56% „źle”), mieszkańcy miast 200-499 tys. (52%), osoby o dochodzie pow. 5000 zł (52%), z wykształceniem wyższym (49%). Pozytywną zaś trochę częściej osoby w wieku pow. 50 lat (30%) oraz o dochodzie 1001-2000 zł (36%)" - czytamy w Rzeczpospolitej, która zleciła wykonanie sondażu. 

"Odpowiedź "nie mierzymy się z epidemią koronawirusa" najczęściej wskazywały osoby w wieku od 18 do 24 lat (10,3 proc.), mieszkańcy miast do 20 tysięcy mieszkańców (12,9 proc.) oraz osoby z wykształceniem podstawowym/gimnazjalnym (15 proc.). " - czytamy dalej.

jkg/rp

Komentarze

Skrzypek na dachu2021.10.10 23:31
Pseudoplandemia nie istnieje , to medialna sciema .
katolicka deratyzacja Polski2021.10.10 19:09
Konfederacja to zydowscy chasydzi na uslugach Putina.
LL2021.10.10 16:00
Te 10 % to z de wzięte . w pandemię nie wierzy co najmniej 90 % .Skończyła się wiara w kagańce i w szczepionki śmiercionośną berbeluchą. Wreszcie ludzie przejrzeli na oczy. Polskie "dawos' 3 tys. na sali zero masek, u "Mazurka " przytulanki i zero masek, stadiony 57 tys. ludzi zero masek i po takich akcjach jest ZERO zachorowań i ZERO zgonów. I jeśli jeszcze ktoś wierzy w pandemię to jest tępy niewyobrażalnie .
LL2021.10.10 16:09
Kto miał oczy ten widział,kto miał uszy ten słyszał.Wiadomo było od samego poczatku ,ze ta pandemia to ściema jakiej świat nie zaznał w dziejach istnienia,tylko głupcy w nią uwierzyli,a niestety tychże było co najmniej 70 %. Miałam i mam w nosie kagańce,szczepionki,dystanse,nigdy nie założyłam kagańca i nie założę,żeby mnie zaszczepić musieli by mnie zabic .Jedno cieszy , dzisiaj w kosciele na około 500 osób było 11 w kagańcach,ludzie zaczęli mieć oczy i uszy i trzeżwo patrzą na fakty.
katolicka deratyzacja Polski2021.10.10 19:04
Konfederacja Targowicka to agentura rosyjska i mordercy Polakow.
Skrzypek na dachu2021.10.10 15:15
Nawet 1% nie wie co tam jest w tym zastrzyku , ale juz 40% latwowiernych glupkow staruszkow chorych i naiwniakow dostalo spryce .
katolicka deratyzacja Polski2021.10.10 19:05
Konfederacja korzysta z doradztwa chasydow i Talmudu,krorzy zwalczaja katolikow i Kosciol.
matis892021.10.10 14:29
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
katolicka deratyzacja Polski2021.10.10 19:07
Jak widac,Konfederacja za szekle i ruble przeciwko ZYWYM Polakom.
kolo2021.10.10 12:06
To tylko świadczy o świadomości polskiego społeczeństwa i jak łatwo wyprać sobie mózg przez demo-liberalne ścieki. quo vadi 90%?
O2021.10.10 13:30
jak to miło posłuchać mądrego a co w razie czego polecasz stawianie baniek czy pijawki
Anonim2021.10.10 13:57
Nie. Kolejną szprycę. I kolejną, i kolejną. Aż do śmierci wirusa lub Twojej.
rozumiem2021.10.10 14:13
że gorączkę zbijasz wchodząc do piekarnika
LL do rozumiem2021.10.10 16:14
hihihihihi : ) a ja jestem pewna ,ze jakby tobie takie eksperty jak ; simony ,horedzbany i inne gluty powiedzieli ,ze jak wejdziesz do piekarnika to uzyskasz odporność na srowida to byś wszedł :)))
bogdanus2021.10.10 12:05
_______________________________________________________________________________________________________ _______________________________________________________________________________________________________ _______________________________________________________________________________________________________ _______________________________________________________________________________________________________ _______________________________________________________________________________________________________ _______________________________________________________________________________________________________ _______________________________________________________________________________________________________
Skrzypek na dachu2021.10.10 15:13
Cenzura jest po to aby nikt prawdy sie nie dowiedzial , ze ten zastrzyk to eksperymentalna biotoksyna mRNA retrowirusowa .
"Gdzie się podziała grypa?" Nigdzie!2021.10.10 12:04
Twindemia. Koronawirus miesza się z grypą – Obserwujemy, że czwarta fala pandemii przybiera na sile i już nie po kilkaset potwierdzonych przypadków dziennie, tylko ponad dwa tysiące – mówi dr Tomasz Karauda, łódzki lekarz, który wiele miesięcy przepracował na oddziale covidowym, przyjmuje także pacjentów w przychodni rodzinnej. – Do tego wyjątkowo dużo jest infekcji górnych dróg oddechowych, u dzieci i u dorosłych. To połączenie wzmożonej zachorowalności na grypę i na COVID jest widoczne i niepokoi. Z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego wynika, że tylko w jednym tygodniu września zgłoszono niemal 105 tys. przypadków zachorowań lub podejrzeń grypy. Czyli połowę więcej niż w tym samym czasie w ubiegłym roku. A to tylko przypadki zgłoszone. Dr Piotr Krawczyk, łódzki zakaźnik, nie ma wątpliwości, że takie oficjalne dane to wierzchołek góry lodowej. – Mówi się o twindemii, czyli kumulacji zakażeń na koronawirusa i na grypę. To może martwić, ale nie dziwi. Istnieje w epidemiologii pojęcie epidemii wyrównawczej, która może być następstwem izolacji i zmniejszonej zachorowalności na inne infekcje w minionym sezonie – mówi. – To, co martwi bardziej, to fakt że my badamy właściwie tylko zakażenie koronawirusem, a testujemy właściwie i tak tylko pacjentów objawowych. Testów na grypę właściwie się nie robi, chyba że chory ma ochotę wydać kilkadziesiąt złotych i zrobić sobie test prywatnie. Nauczyciele w szkołach alarmują, że nie ma z kim prowadzić lekcji, bo frekwencja w szkołach spadła już w wrześniu – w niektórych klasach nawet o kilkadziesiąt procent. Lekarze nie pamiętają takich tłumów dzieci w przychodniach. Dr Paweł Lewek, lekarz rodzinny z przychodni na łódzkiej Retkini ocenia, że skok jeśli chodzi o liczbę infekcji, między ubiegłym rokiem a obecnym, to ponad 20 proc. – Wydaje mi się, że niektóre z nich to zwykłe jesienne infekcje. Ale moim zdaniem nie można wykluczyć, że wśród tych zachorowań są również infekcje wywołane koronawirusem. Tyle, że niezdiagnozowane. Bo testy na koronawirusa dzieciom robi się rzadko. Na dodatek, jeśli już dziecko jest skierowane na test, to nie zawsze wychodzi on miarodajnie, choćby dlatego, że młodym ludziom niełatwo usiedzieć spokojnie przy pobieraniu wymazu z nosogardzieli – mówi. I przyznaje, że często sami rodzice przekonują, aby testu nie robić, bo to wiązałoby się z kwarantanną bliskich.
Anonim2021.10.10 12:04
Dr Tomasz Karauda zwraca uwagę, że zarówno koronawirus, jak i grypa, mogą powodować poważne konsekwencje zdrowotne i powikłania. – W tym kontekście i przy nałożeniu infekcji, szczególnie martwi, że ludzie nie chcą się szczepić. Jeśli chodzi o szczepienia przeciw grypie, w Łodzi najlepiej wyszczepieni są seniorzy – bo aż 83 proc. z nich ma za sobą dwie dawki szczepionki. Najgorzej jest w najmłodszej grupie, między 12. a 19. rokiem życia, bo zaszczepiona nie została nawet połowa uprawnionych. Jak podkreślają lekarze, spore jest zainteresowanie szczepieniem przeciw grypie – ale także w grupie seniorów, którzy zresztą mogą mieć szczepienie za darmo. Inni, jeśli chcą się zaszczepić, muszą szczepionkę kupić w aptece i przyjść z nią do przychodni. Farmaceuci informują, że występują cykliczne braki w dostawach szczepionek przeciw grypie. windemia. Koronawirus plus grypa to powikłania i problemy w szpitalach Dr Piotr Krawczyk widzi spore zagrożenie wynikające z zagrażającej nam twindemii. – Te zdrowotne są oczywiste i nikomu nie trzeba o nich mówić. Ale ja widzę także te organizacyjne. Bo gdzie my możemy kłaść ludzi z grypą, skoro wszystkie szpitale zakaźne są przekształcone w covidowe? Jeżeli umieścimy ich na internie w zwykłym szpitalu, infekcja rozniesie się na innych pacjentów. Do tego dochodzą powikłania. Pulmonolodzy, kardiolodzy czy neurolodzy obciążeni są przez pandemię, bo pojawiają się ozdrowieńcy z koronawirusa z problemami zdrowotnymi. A przy grypie powikłania pulmonologiczne, kardiologiczne i neurologiczne również się zdarzają. – Dlatego do znudzenia przypominamy o szczepieniach, i przeciw COVID i przeciw grypie – mówi dr Krawczyk. W tej chwili w punktach szczepień osoba, która chce się zaszczepić pierwszą dawką, to rzadkość. https://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,27659294,koronawirus-miesza-sie-z-grypa-grozi-nam-twindemia-alarmuja.html
Anonim2021.10.10 14:02
"Jeśli chodzi o szczepienia przeciw grypie, w Łodzi najlepiej wyszczepieni są seniorzy – bo aż 83 proc. z nich ma za sobą dwie dawki szczepionki. " To na grypę są dwie dawki ?
Skrzypek na dachu2021.10.10 15:21
Testy PCR i Lateral Flow sa falszywe .
gumowa kaczka2021.10.10 11:46
to mniej więcej pokrywa się z analfabetyzmem w kraju
anon2021.10.10 13:44
oraz poparciem dla konfidentratów :DDD
katolik2021.10.10 11:07
wszystkie gazeciska medyczne, tv , rządy zostały przekupione aby szerzyc kłamstwo o rzekomej pandemii. Ludzie bedziecie umierać w ciagu 2-5 lat po wyszczepieniu , wielu umiera nagle, wielu młodych, wielu już choruje na cokolwiek, wielu myśli, ze po wyszczepieniu ma przeziębienie
Anonim2021.10.10 11:37
przypominam ze powazne gazety medyczne ktorych artykuly opieraja sie na rzetelnych badaniach m.in. firm szczepionkowych nie potwierdzaja ze covid to grozniejsza od grypy choroba. Grypa po prostu jest bardziej przewidywalna i odpuszcza po 2 miesiacach. Mozemy byc dumni ze nasz prof Kalinski z USA jeszcze przed wynikami badan stawial covid na rowni z grypą.
katolik2021.10.10 11:44
firmy i uczeni zmieniają front wraz ze zwiekszona swiadomoscia ludzi, niestety żadna z firm farmaceutycznych nie odmówiła udziłu w eksperymencie na ludzkosci, który ma na celu depopulację
Anonim2021.10.10 11:57
tych idiotow nie trzeba przekupywac, oni sami sobie wszystko dopowiadaja, albo dopowiada im TVN, Bialorus przy braku lockdownow i kwarantanny po raz pierwszy przez delte moze miec przeciazenie systemu
katolik2021.10.10 13:33
Tak, dopowiadają bo chcą być na czasie z głupotą i kłamstwem
Przecież to gruba kasa2021.10.10 14:46
te sczezpionki.
katolik2021.10.10 11:50
nikt kto ma inne zdanie nie był i nie jest dopuszczany do głosu publicznego, jego głos mówiacy, ze jest to kłamstwo pandemiczne celowe nie był nie jest brany pod uwagę, jest karany !!
katolik2021.10.10 11:52
jezeli powazne czasopisma i firmy mówią inaczej, to dlaczego dalej podtrzymują kłamstwo o istnieniu pandemii, której nie ma ! Kas się dalej kręci ! Ludzkość jest w amoku i nie potrafi się uwoln9ić, bo jest rzadzona przez swoich morderców którzy nimi doskonale kierują !
Anonim2021.10.10 12:08
Polacy maja mniej naturalnych przeciwcial niz nie narzekajacy opozycji i prorzadowi Bialorusini. Maja tez kompletnie zdewastowaną naturalnosc odpornosc bo wmawiano ludziom ze lasy zabijaja. Jesli szczepionka pusci to wyjdzie z tego po nowym roku Hiszpanka. Lockdown to lichwa zdrowotna a szczepionka jeszcze nie wiem
katolik2021.10.10 13:35
ta chemia genetyczna jest i będzie gorsza w skutkach niż podawana na raka
miska ryżu plus2021.10.10 10:54
Jak przyjdzie naprawde grozny wirus to nie bedzie sie juz NIKOGO leczyc. Polowa lekarzy w strachu sie zwolni a druga polowa zaspawa drzwi do gabinetow. Bedzie Nowy Ład. Te lajdaki pokazaly do czego sa zdolni i ze nie zartują. Gdy wirus potrzebowal 15 minut bliskiego kontaktu (rodziny gornikow byly slabo zainfekowane) oni zakazali nawet jazdy rowerem
katolik2021.10.10 11:02
kłamstwo o pandemii obnażyło prawdę o znachorach-- brak podstawowej wiedzy, matolectwo pseudomedyczne, którym karmią pacjentów, pójdą za kasę na układ z reżimem aby mordować chemia genetyczną
Jero2021.10.10 10:47
Ochrona immunologiczna oferowana przez dwie dawki szczepionki Covid-19 firmy Pfizer spada po około dwóch miesiącach - informuje CNN, powołując się "New England Journal of Medicine". - O, już nie pół roku, a po dwóch miesiącach. Czyli Ci szczepieni w Nowym Roku, teraz musieliby aplikować V i VI dawką, aby to miało sens. To może niedługo będzie chroniła jak ibum przed gorączką, przez 6 godzin. Szczepionkowcy! Nie czujecie się oszukani? Te szczepionki nie działają i nie maja sensu !!!! Nigdy nie miały !!! Tak jak zamykanie gospodarki, lasów, maski, lockdowny i wszystkie inne DEBILNE wymysły.
katolik2021.10.10 11:03
wyszczepianie az do śmierci
JonB2021.10.10 13:05
Koronawirus istnieje tylko jako fakt medialny. Jest to zwykla grypa.
Luk2021.10.10 10:41
"44,5 proc. Polaków źle ocenia działania resortu zdrowia. Przeciwnego zdania jest 25,3 proc. badanych. Niewiele mniej, bo 21,7 proc. badanych nie ma w tej sprawie zdania." jw. 21,7 nie wie o so hoci?. Niezły wynik
Lidia2021.10.10 10:38
Kiedy badania CBOS i innych opiniotwórczych agencji?
Karol2021.10.10 10:37
Ciekawe jaka będzie piąta fala po 4 dawce pamietliwej i 6 przypomnieniowej
B522021.10.10 13:10
pytanie a ile lat dżuma pustoszyła Europę zaraza to nie katar i nie przejdzie PO siedmiu dniach
Szczęść Boże, będę wieszał2021.10.10 10:29
Szeptuchy karczemno - bazarowe swoje robią a Brał to rozPOwszechnia walcząc o POwrót PO i Tuska do władzy!
Anonim2021.10.10 10:16
w badaniach Astry na 10 tys nieszczepionych w roznym wieku i stanie zdrowia zmarly 2 osoby, w badaniach Phizera 3 na 15 tys i 1400 zakazen (bilans ogolny smierci szczepieni/nieszczepieni 16/16), na statku Diamond gdzie pasazerami byli sami starsi ludzie a wirus szalal zmarlo 14 osob (9 poczatkowo) na 2666 pasorow i 0 wsrod ponad 1000 zalogi.... w milionowym Sztokholmie zmarlo nadmiarowo 600 Szwedow i 300 obcokrajowcow............. az trudno zliczyc ile miliardow Polakow uratowaly lockdowny. Bialorus po raz pierwszy mowi ze przez Delte moze byc problem wydolnosci sluzby zdrowia
Jerzy2021.10.10 10:14
choroby przeziębieniowe towarzyszą nam od zarania dziejów, katar, kaszel to nigdy nie było nic strasznego, zrobienie z tego śmiertelnej choroby i nazywanie tego "pandemią" to mistrzostwo świata... i kto tego dokonał? analfabeta przewodniczący WHO, czarny prymityw nie tak dawno skaczący po drzewach i strzelający do wrogiego plemienia z kałacha, a my, BIALI LUDZIE, zamiast mu w bandycki ryj splunąć skwapliwie wypełniamy wszelkie jego zalecenia...
katolik2021.10.10 10:07
Uczeni i wszyscy którzy myśla o sobie, ze są na poziomie, bo nie wypada odstawać od poziomu debilow-- posłuchali samego szatana, masonów, w tym wierni i Ksieża wykonali dekret Abp Gądeckiego-- wyszczepili sie na smierć w czasie. Teraz juz choruja, myślą, ze to przeziębienie. To wlaśnie działanie chemii, gorszej niż stosowana na raka !
Polak2021.10.10 10:04
Czyli tylko 10 % mądrych ? A wczoraj na stadionie narodowym 60 tys było mądrych -czyli 100 %
było2021.10.10 13:58
więcej ale poszli poleżeć na cmentarzu