25.05.20, 20:11Fot. screenschot: Youtube - Polskie Radio

Sondaż. PiS liderem, KO odrabia straty

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez pracownię IBRIS dla WP, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, zwyciężyłoby Prawo i Sprawiedliwość. Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska.

Gdyby wybory do Parlamentu odbyły się w najbliższą niedzielę, na partię rządzącą zagłosowałoby 40,3 proc. ankietowanych. Drugie miejsce zajęłaby Koalicja Obywatelska, zdobywając 23, 4 proc. poparcia. Podium zamyka Koalicja Polska (PSL i Kukiz’15) zdobywając 13,4 proc. głosów.

Na Lewicę oddanie głosu zadeklarowało 8,1 proc. badanych. Konfederacja natomiast mogła być liczyć na 6,6 proc. Odpowiedź „nie wiem” wybrało 8,2 proc. uczestników badania.

Komentując sondaż, szef IBRIS zwraca uwagę na odrabianie strat KO po wystawieniu Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich:

-„Do niedawna obserwowaliśmy bardzo dużą słabość KO, która wyraźnie po wystawieniu Rafała Trzaskowskiego zaczęła odrabiać straty”.

kak/wp.pl

Komentarze

Maciej2020.05.26 12:18
BRAWO !!!BRAWO !!! BRAWO !!! PiS !!!!!!!!! JA BĘDĘ GŁOSOWAĆ NA PREZY. - DUDĘ !!!!!!!!
AAAtomek2020.05.26 7:47
Jakim trzeba być idiotą, żeby głosować na prawicowy bolszewizm i powrót do komunizmu, na reżim, na łamanie konstytucji?????? Nie dziwię się, że w Polsce była Targowica, która także walczyła z konstytucją? Szmalcownicy, którzy za kasę+ sprzedawali sąsiadów i pogromy żydowskie?
orgii2020.05.25 21:38
ten szczyl , tęczowy rafałek , drugi bufon 3 RP zaraz PO tomaszku , nadaje się tylko do czyszczenia kloaki .
zdumiony lewacką głupotą2020.05.25 21:17
jakim intelektualnym debilem trzeba być żeby głosować na to głupawe bydło od po-paprańców, które nie ma żadnego programu a tylko robi w balona swoich głupawych wyborców
Piotr Nowak2020.05.25 21:06
Podglądam ostatnie sondaże przedwyborcze i widzę, że w prawie każdym ok. 10% pytanych na kogo będziesz głosować, odpowiada: „nie wiem”. Trzymam się więc za głowę i myślę sobie, czy dzisiaj, po 4 latach rządów PIS-u , kiedy wszystkie obietnice wyborcze są zrealizowane i to z nawiązką, jest aż tak trudno rozróżnić 8 lat rządów lewackich złodziei i kłamców z PO i PSL, którzy zdradzali i zdradzają nadal naszą ojczyznę, kradli miliardy, każąc Polakom pracować do 67 lat przy ogromnym bezrobociu i biedzie, - i 4 lata rządów ludzi PIS, którzy są prawdomówni i wiarygodni i zrobili więcej dobrego dla Polski i Polaków niż inni kiedykolwiek. Pytam więc niezdecydowanych: To co jeszcze musiałoby się stać, żeby tych 10% Polaków uwierzyło w prawdę ?! Prawdę, która jest przecież oczywista i namacalna ! /pieniądze z programów socjalnych dla dzieci, młodzieży i niepełnosprawnych, a także 13-tka dla seniorów trafiają systematycznie na konta zainteresowanych, starsi mogą iść na emeryturę już w wieku 60 i 65 lat, młodzi do 26 lat nie płacą podatków, przedsiębiorcy mają wiele ułatwień, ludzie w wieku produkcyjnym mają zapewnioną pracę (bezrobocie tylko 5%), płace rosną w dobrym tępie, a gospodarka rozwija się w tępie >4% PKB. Pozatym uruchomiono programy budowy mieszkań, dróg lokalnych, transportu szczeg. w Gminach, pomoc dla rolników, zdrowe powietrze i wiele innych /. Niezdecydowani, powiedzcie więc nam, co jeszcze musiałoby się stać ?!!!!
Irena2020.05.25 23:59
Piotrze N Wiesz co, ja myślę że ci niezdecydowani, to doskonale wiedzą! Oni tylko głośno nie chcą powiedzieć i odkryć się na kogo mają głosować! Ja też nie zawsze mówię na kogo. A przy urnie i tak swoje zrobię!
Andrzej2020.05.26 7:50
Oprócz takich jak ty, według których państwo jest od rozdawania pieniędzy, jest jeszcze ogromna ilość ludzi, którzy na cały ten pisowski socjal pracują - to ta bardziej przedsiębiorcza, pracowitsza i zasadniczo wartościowsza część społeczeństwa. I ci ludzie na pis nie zagłosują. Jedyne, co pis zrobił, to zwiększył okradanie pracowitszej części społeczeństwa na rzecz tej części bardziej leniwej. Słaby sukces.
lewacka kretynizacja polski2020.05.25 20:51
IBRIS dla WP - wart pac pałaca, a pałac paca
Pomyśl samodzielnie.2020.05.25 20:29
Fakty są takie: Cele masonerii: aborcja, związki partnerskie, szerzenie dewiacji seksualnych przez WHO szerzenie homoseksualizmu, zniszczenie chrześcijaństwa, zniesienie własności prywatnej, Co proponuje PO: aborcja, związki partnerskie, niszczenie chrześcijaństwa, praktyczne ograniczanie własności prywatnej, szerzenie dewiacji seksualnych, szerzenie homoseksualizmu przez WHO
katolicka kretynizacja polski2020.05.25 20:27
PiS zaczyna powoli tonąć w szambie jaki narobił! Ale kogo to martwi...
Lewak2020.05.25 20:49
najwięcej gnoju to ty produkujesz kacapski moskiewski pajacu
Artur2020.05.25 20:27
Ewidentnie jest to wynik zmiany. Kidawa też miała niezłe notowania na początku, następna Trzaskowskiego też będzie miał. Wystarczy jednak posłuchać trochę kandydata to wszystkie słupki zaczną opadać. Po dzisiejszym dniu z pewnością będą niższe. Ten człowiek nie ma pojęcia o gospodarce.