12.11.21, 13:48Fot. Kancelaria Sejmu, Łukasz Błasikiewicz via Flickr, CC BY 2.0

Sondaż: PiS w dalszym ciągu przed PO

PiS utrzymuje znaczną przewagę na Koalicją Obywatelską - wynika z najnowszego sondażu pracowni Social Changes na zlecenie portalu wpolityce.pl.

Na Zjednoczoną Prawicę głos oddałoby 37 proc. badanych. Stanowi to jednak spadek o 2 proc. w stosunku do poprzedniego badania.

Na drugim miejscu znajduje się Koalicja Obywatelska, na którą głos oddałoby 24 proc. badanych, co stanowi spadek o 1 proc. w stosunku do poprzedniego sondażu.

Na trzecim miejscu znajduje się Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą głos chce oddać 14 proc. badanych. Ugrupowanie Hołowni odnotowało wzrost poparcia o 2 proc.

W Sejmie znalazłyby się także Konfederacja z poparciem 10 proc. oraz Lewica z poparciem 9 proc. ankietowanych.

Do Sejmu nie dostaliby się Kukiz15 z poparciem 2 proc. badanych, PSL – Koalicja Polska z wynikiem 1 proc. (spadek o 1 pkt proc.) oraz Porozumienie Jarosława Gowina – 1 proc.

Frekwencja wyniosłaby 60 proc.

jkg/wpolityce

Komentarze

Filip2021.11.13 7:53
Polski Ład. Rada Gospodarcza przy Marszałku Senatu apeluje o weto podatki. Rada Gospodarcza przy Marszałku Senatu zaapelowała w piątek do prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie ustawy podatkowej Polskiego Ładu. Reforma podatkowa musi być oparta na konsensusie, a nie na konflikcie, musi być przygotowana bez niezrozumiałej presji czasowej - podkreślono. Podkreślono, że tryb stanowienia ustawy Polskiego Ładu w Sejmie, a w szczególności tryb jej konsultacji jaskrawo narusza wywodzone z Konstytucji zasady zaufania obywateli do państwa prawa Pod apelem do prezydenta podpisali się: Zbigniew Jakubas, Henryka Bochniarz, dr Sławomir Dudek, prof. Jerzy Hausner, Bogdan Kaczmarek, Adam Kiciński, Jerzy Krzanowski, Arkadiusz Muś, Henryk Orfinger i Michał Świerczewski. Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/podatki/news-polski-lad-rada-gospodarcza-przy-marszalku-senatu-apeluje-o-,nId,5641246#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Filip2021.11.12 20:04
SZABES DZISIAJ! ____________________________________________________________________________________________________ A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny. ___________________________________________________________________________________________________ Гимн Советского Союза!!! ___________________________________________________________________________________________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
Filip2021.11.12 21:37
Skoro piszesz, że "szabes dzisiaj", to nie powinieneś pisać w swoje święto. Pragnę tobie przypomnieć, że od 28 listopada do 6 grudnia będzie Święto Chanuka. Przygotuj świeczki już teraz. Szalom!
Anonim2021.11.12 18:18
To daje PiS ok.215 głosów w Sejmie. Czyli brakuje 15 do rządzenia.
Spoko...! anonimku-Lechu!2021.11.12 23:11
Spokojna twoja zasmarkana twarz! Będzie dobrze!
Filip2021.11.12 17:49
Takiej sytuacji nie było od sześciu lat. PiS naprawdę się boi. W partii panuje przekonanie, że nigdy nie było jeszcze tak blisko, by zacząć tracić poparcie wyborców. „Glapiński i Obajtek mogą nas zatopić” – takie zdanie można usłyszeć nieoficjalnie wśród polityków PiS i ludzi ze środowiska partii rządzącej. Do tej pory wszystko układało się dla PiS bardzo pomyślnie.
Minona 😀2021.11.12 18:28
Nigdy żadna partia nie miała 6 lat bez zagrożenia. I to jest właśnie zagadka niepojęta dla was. Buhahaha ...
Filip2021.11.12 19:21
Odpowiedź na pytanie dlaczego przez sześć lat PiS nie był zagrożony w kolejnych sondażach, aż do teraz jest prosta. Opanował media, które kłamią i manipulują wyborcami obozu władzy, a ponadto oczerniają przeciwników politycznych. Wyborcy PiS-u prawdę poznają dopiero po przegraniu wyborów i utracie władzy przez Zjednoczoną Prawicę. Politycy z PiS-u własne błędy potrafią zręcznie zwalić na Donalda Tuska, albo UE. Dla wyborców PiS-u po zmianie władzy prawda będzie bolesna! Zwolennicy Obozu Władzy żyją w zakłamanej rzeczywistości. W 2023 roku po kolejnych wyborach i ewentualnym przejęciu władzy przez opozycję dotychczasowa narracja, że do 2015 roku rządzili zdrajcy i złodzieje, a po tym roku uczciwi "patrioci" rozsypie się jak domek z kart! Takiej korupcji, nepotyzmu, kolesiostwa i tylu afer jak za rządów PiS-u nigdy w Polsce jeszcze nie było!
Filip2021.11.12 19:43
Prawnicy tacy jak Igor Tuleya i Marcin Matczak muszą bronić przestrzegania Konstytucji RP, którą rządzący wielokrotnie złamali. Rządzący powinni przestrzegać praworządności, a nie ją łamać. Jak obywatele mają przestrzegać prawo, skoro rządzący je łamią.
BieS2021.11.12 23:07
Stałe posługiwanie się kłamstwem nie daje podziewanych efektów bo powoduje znużenie nawet totalnego elektoratu gdy ten zaczyna rozumieć, że rzeczywistość jest coraz lepsza, bogatsza i z perspektywą, której totalniactwo dbające tylko o siebie nie było zdolne nigdy wypracować. Do wyborów będzie z kłamcami i zdrajcami coraz gorzej a więc tym lepiej dla Polski.
Filip2021.11.13 7:30
Skoro mówisz o kłamstwach jako instrumentach uprawiania polityki, to dam tobie kilka przykładów. Nie było zamachu w Smoleńsku, a podkomisję Antoni Macierewicz utworzył do okłamywania swojego elektoratu. Nawet Antoni Macierewicz nie wierzył w zamach. Najlepsi eksperci od początku wiedzieli, że zamachu nie było. TVP w czasie kampanii prezydenckiej rok temu, wielokrotnie podawało nie prawdziwe informacje o Rafale Trzaskowskim. Mateusz Morawiecki ma dwukrotnie kłamstwa potwierdzone sądownie. Jarosław Kaczyński przegrał 12 spraw pozwany o pomówienia. Ostatnio przegrał sprawę z Radosławem Sikorskim, a jednak nie wykonał wyroku sądowego i nie przeprosił publicznie. Rządzący wielokrotnie łamią praworządność i kłamią, że jej nie łamią. Andrzej Duda dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych i kłamie, że nie łamie konstytucji. Cała elita konstytucjonalistów jest zgodna, co do faktów łamania ustawy zasadniczej przez niego. Takich przykładów jest więcej!
Tytuł brzmi jak zaczerpnięty2021.11.12 17:38
z "Deutsche Wochenshau dla polakow" o "Niemcach którzy zwyciężają na wszystkich frontach" hehehe
Konkretny2021.11.12 14:57
Chyba PiS powinno oswoić się z możliwością potrzeby przyszłej koalicji z Konfederacją, zapewne już bez konfederacyjnego a może i pisowskiego Dziadka Mroza, choćby że względu na wiek. Krytyka czynów i słów pozostać musi, jednak epoka wyzwisk i pomówień typu kremlowskie onuce i zboczone szabesgoje prawdopodobnie niedługo powinna się wyciszać (w interesie obu nurtòw, bo mnie to bezpośrednio nie dotyczy). Nie jestem ani endekiem, ani pisowcem.
Anonim2021.11.12 15:11
ktos pisal tutaj na frondzie ze Bosak dawal kanapki tajniakom co go "chronią" sterczac pod domem. To raczej nie zniknie
Filip2021.11.12 14:18
Sondaż wyborczy. Spadło poparcie dla Zjednoczonej Prawicy. Zjednoczona Prawica może liczyć na poparcie 33,8 proc. Polaków - wynika z badania firmy Research Partner. Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowałoby 23,8 proc. badanych, a podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni - 10,8 proc. poparcia. Oprócz trzech wspomnianych partii w Sejmie znalazłaby się jeszcze Konfederacja i Lewica. Gdyby wybory miały odbyć się 14 listopada, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 33,8 proc. ankietowanych. Oznacza spadek w stosunku do badania przeprowadzonego dwa tygodnie wcześniej (-1,2 pkt proc.). Koalicja Obywatelska mogłaby liczyć na poparcie 23,8 proc. badanych (+0,5 pkt proc.). Polskę 2050 Szymona Hołowni wybrałoby 10,8 proc. Polaków (-0,5 pkt proc.). Czwarte miejsce w badaniu zajęła Konfederacja, na którą zagłosowałoby dziś 9,4 proc. badanych (wzrost o 1,7 pkt proc.). Ostatnim ugrupowaniem, które znalazłoby się w parlamencie byłaby Lewica, którą wskazało 7,6 proc. respondentów (+0,6 pkt proc.). Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-sondaz-wyborczy-spadlo-poparcie-dla-zjednoczonej-prawicy,nId,5640948#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Filip2021.11.12 14:50
SZABES DZISIAJ! ____________________________________________________________________________________________________ A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny. ___________________________________________________________________________________________________ Гимн Советского Союза!!! ___________________________________________________________________________________________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
Anonim2021.11.12 14:02
przez pozytecznych idiotow jak PO 11... nie ma alternatywy dla PIS - on popiera w tych samych punktach hiperzło ktore chce PIS (np walka z grypką, klimatem czy rolnikami) i jednoczesnie dodaje cos od siebie np homoterror czy nielegalna imigracja ... PO i SLD sa nie partiami obywatelskimi tylko elitarnymi. A mnie gowno obchodza odloty przecpanych elit ktore ktos zamienia na program wyborczy. Cpac to tez trza umić
Po 11 ...2021.11.12 14:24
Jest sporo racji w tym co Anonim napisał. Alternatywa dla PiS jest żenująca. Jak się patrzy na to co robi PO, Lewica i Hołownia to ręce opadają. Ale w jednym Anonim przesadził, w elitarności PO i SLD. Ta banda głupków elitarna??? No bez przesady. Podsumowując PiS ma ogromne szczęście, że rywalizuje ze zbieraniną pokłóconych miękiszonów. Słabość opozycji to paliwo PiS.
Anonim2021.11.12 14:44
pamietaj ja PIS nigdy nie popieram i nie bede popierac, w moim okregu chyba bedzie Bejda,,, jak chcesz wylac na mnie wiadro pomyj to wal smialo... PSL daleki jest mojemu REALNIE wolnosciowym pogladom ale jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi to co zostalo jeszcze wzglednie normalnego
Czytar2021.11.12 15:23
Jednak sytuacja na granicy będzie wynosić w górę notowania PIS . Jedynie może sądy i sędziowie nieco bardziej wpływają na wzrost popularności obozu rządowego .