30.07.20, 14:02Fot. screenshot - YouTube (Polskie Radio)

Sondaż. PiS z samodzielną większością; zyskuje też KO

Według nowego sondażu przeprowadzonego przez Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, zarówno Zjednoczona Prawica, jak i Koalicja Obywatelska, zyskały poparcie od ostatniego badania tej pracowni. Wynik poprawia też Polskie Stronnictwo Ludowe, traci natomiast Konfederacja.

Prawo i Sprawiedliwość w nowym badaniu Social Changes ma zdecydowaną przewagę nad wszystkimi innymi ugrupowaniami w Polsce, jednak jest na granicy samodzielnej większości. Na partię Jarosława Kaczyńskiego oddanie głosu zadeklarowało 43 proc. respondentów. To o jeden punkt procentowy więcej niż w poprzedniej fali badania.

Jeden punkt procentowy zyskała też plasująca się na drugim miejscu Koalicja Obywatelska, która cieszy się poparciem 29 proc. badanych. Podium zamyka Lewica z wynikiem 9 proc. (spadek o 1 pkt. proc.).

Czwartą siłą jest Konfederacja, która tracąc trzy punkty procentowe, ma poparcie 8 proc. ankietowanych. O pięć punktów procentowych wzrosło natomiast poparcie dla PSL, na które chce zagłosować 7 proc. badanych.

kak/wPolityce.pl

Komentarze

Glaudiusman2020.07.30 22:36
Potrzebne jest jeszcze kilka procent na PIS, aby przewaga była druzgocąca nad niegodnymi totalsami.
meg2020.07.30 19:44
Jak nie wypowiedzą konwencji stambulskiej to przegrają wybory i żadne picset plus nie pomoże
Szybka Randka2020.07.30 18:26
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- www.lexlale.com.pl i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie!
Pandemia AIDS!2020.07.30 16:07
W 1981r. Gaëtan Dugas homoseksualista padł pierwszy na AIDS. Od tamtego czasu homoseksualizm przy użyciu broni jaka jest HIV-AIDS zamordował dziesiątki milionów ludzi. Homoseksualiści są na zbiorowej liście największych zbrodniarzy w historii ludzkości. I dalej bezkarnie morduje .... i paraduje. A skąd się wziął HIV-AIDS? Z Afryki, z zoofilii. Szukający nowych "wrażeń" zboczeńcy z Europy, USA i Kanady mieli seks z ... małpami. Tak z małpami, cyt.: "Pre-1980. It is widely believed that HIV originated in Kinshasa, in the Democratic Republic of Congo around 1920 when HIV 𝐜𝐫𝐨𝐬𝐬𝐞𝐝 𝐬𝐩𝐞𝐜𝐢𝐞𝐬 𝐟𝐫𝐨𝐦 𝐜𝐡𝐢𝐦𝐩𝐚𝐧𝐳𝐞𝐞𝐬 𝐭𝐨 𝐡𝐮𝐦𝐚𝐧𝐬. Up until the 1980s, we do not know how many people were infected with HIV or developed AIDS."
Pedofila "tęczowych"!2020.07.30 16:06
The Journal of the American Medical Association, najbardziej prestiżowa publikacja medyczna w USA wraz The American Psychiatric Association i z US Justice Dept. zrobili wieloletnie kompleksowe badania nad pedofilią, wyniki tych badań opublikowano 4 lata temu. Rezultaty są wręcz tragiczne dla homoseksualistów - 𝐩𝐫𝐚𝐰𝐢𝐞 𝟏𝟎𝟎% 𝐩𝐞𝐝𝐨𝐟𝐢𝐥𝐢𝐚 pośród "mężczyzn". Co jest jeszcze bardziej tragiczne, że każdy złapany i skazany pedofil-homosekualista nie wykazał 𝐧𝐚𝐣𝐦𝐧𝐢𝐞𝐣𝐬𝐳𝐞𝐣 𝐬𝐤𝐫𝐮𝐜𝐡𝐲. Inaczej mówiąc, są 𝐩𝐨𝐳𝐛𝐚𝐰𝐢𝐞𝐧𝐢 𝐰𝐬𝐳𝐞𝐥𝐤𝐢𝐞𝐣 𝐥𝐮𝐝𝐳𝐤𝐢𝐞𝐣 𝐞𝐦𝐩𝐚𝐭𝐢𝐢 𝐰𝐨𝐛𝐞𝐜 𝐬𝐰𝐲𝐜𝐡 𝐨𝐟𝐢𝐚𝐫. Trudno takich klasyfikować jako człowieka - to są subhumans, untermenschen.
man.of.Stagira2020.07.30 16:03
Absolutna liczba jest j e d y n i e istotna jako wskaźnik DYNAMIKI -bardzo pośredni- w kontroli epidemii. WAŻNY ale jedynie wskaźnik. DLACZEGO? Ponieważ ok. 98% zakażonych nie ma objawów. Jeżeli zatem mamy 600. zakażonych to najprawdopodobniej bezobjawowy przebieg wystąpi u ponad 550. TAKIE liczby będziemy obserwować przez LATA 2020-2025. JEŻELI LUBIMY obserwować liczby, oczywiście...xD...Lubimy prawda...
Polak Ateista Dumny Gej2020.07.30 15:46
"My uczestniczki powstania warszawskiego protestujemy, bo pamiętamy. Najpierw był różowy trójkąt (tak w obozach oznaczano więźniów homoseksualnych), potem gwiazda (oznaczenie Żydów), a na końcu my, powstańcy. Tamten faszyzm pochłonął miliony istnień. A teraz, gdy się mówi, że osoby LGBT to nie ludzie, otwiera się równie przerażającą perspektywę wykluczenia" - mówią uczestniczki powstania warszawskiego - Wanda Traczyk-Stawska i Anna Przedpełska-Trzeciakowska.
Anonim2020.07.30 16:19
To co, one walczyły o to, byś ty swoimi obleśnymi paluchami jako seksedukator mógł obmacywać dzieci - zgodnie z wytycznymi WHO - od 4 roku życia? Przestań bredzić. Zapewne wśród Powstańców trafili się homoseksualiści płci obojga. Niemcy bowiem rżnęli Polaków bez względu na seksualne zapatrywania. Ale to nie homoseksualiści zorganizowali Powstanie Warszawskie. Natomiast w PRL-u komuniści wykorzystywali homoseksualistów jako znakomitych TW, gardząc nimi zresztą. Jesteś tego najlepszym przykładem.
klio2020.07.30 17:26
Lechu Keller...! "nie-Polaku...ateisto...dumny geju" ! ... Bardzo zabolało cię prawda o pedofilach, że aż musiałeś się odezwać! TAK! PRAWDA CIĘ BOLI! Przypomnę ci, jak sam się chwaliłeś wcześniej we wpisach, że/ cytuję/:... " lubię małe chłopczyki, nie gardzę też małymi zwierzątkami..."! Czy pamiętasz, kiedy to napisałes? Czy przypomnieć...?
NaziBarbi2020.07.30 15:08
Nie da się już czytać wp onet interii. Takie brednie tam piszą. Czytam już tylko frobdę i niezależną
Nowy Rekrod!2020.07.30 14:46
"Tylko dziś w Polsce odnotowano ponad 600 nowych przypadków koronawirusa. To historyczny rekord, ale Mateusz Morawiecki podtrzymuje stanowisko, że koronawirus został zwalczony i nie trzeba się go bać. A gdy liczba zachorowań spadnie do ok. 100, to zamknie się lasy i parki. - Jesteśmy gotowi na zamknięcie lasów i parków - zapewnił minister zastrzegający anonimowość. Rząd podkreśla jednak, że jest odpowiednio przygotowany na pandemię. - Szukamy też odpowiednio dużego samolotu, by TVP Info mogło zrobić relację z powitania go w Warszawie. Nieoficjalnie wiadomo ponadto, że oferty na sprzedaż rządowi maseczek i respiratorów złożyło już ośmiu trenerów narciarstwa i piętnastu handlarzy bronią."
prostak2020.07.30 15:23
w polsce źle to może do hiszpanii , lub brazylii- jedni ludzie chorują , inni ludzie bzdury piszą - byle co, byle oczernić, wyszydzić - pisz z sensem i na temat
Anonim2020.07.30 16:09
Tyle Konfa się napisała, że niczego (koronawirus) nie ma i widać powoli jej leci na łeb na szyję. Właściwie jak który z nich się pochoruje poważnie to powinni mu nie dać respiratora. Skoro nic nie ma to niech "zdrowieje" w swoich czterech ścianach. Bo co to oznacza ta narracja, że "nie ma koronawirusa tylko koronaświrus"? Ano to, że gdyby się zastosować do rad Konfederatów, to należałoby zacząć wykopywać masowe groby jak we Włoszech czy Hiszpanii, zamiast przygotowywać służbę zdrowia na starcie z pandemią.
w PiSdzie zakleszczony2020.07.30 14:46
Ale bym Jarkowi chciał się na kolanach odwdzięczyć. A potem Morawieckiemu. Ojej już mi się kiełbasek zachciało. Mam 4 dzieciaki to 2000+ mam i nie muszę pracować
Jedynie parchu co masz2020.07.30 15:12
to nadmiar nienawiści.
kretynie POmatolski2020.07.30 15:35
POmiocie ubeckiej kurvvy z PiSda jak puzon i kulawego stroza pomatola ...znow sie onanizujesz na frondzie ...
Kogo Fronda tu wpuszcza!2020.07.30 14:30
Co zrobić jak mnie nikt nie "lajkuje"? Co zrobić jak mnie wszyscy olewają? Rób jak to praktykuje "kretynizacja & Co."! Lajkuj sam siebie, "dyskutuj" sam ze sobą, a dla niepoznaki zmieniaj VPN.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.30 14:19
Bezzwłocznie zamknąć kościoły! katole pchają się tam jeden na drugiego a potem wyłażą do normalnych ludzi by ich zarażać!
w PiSdzie zakleszczony2020.07.30 14:21
POmiocie ubeckiej kurvvy z PiSda jak puzon i kulawego stroza pomatola ...znow sie onanizujesz na frondzie ...
pomatolska zafraza2020.07.30 14:29
powiedz mamusi aby smierdzaca PiSde zamknela ...zaraze rozsiewa..
w PiSdzie zakleszczony2020.07.30 14:47
Wiem dlatego taki chory jestem :(
fala za falą2020.07.30 14:19
Polski historyk żydowskiego pochodzenia uświadamia założyciela Facebooka, że Holokaust był procesem stopniowym i "nie spadł z nieba". "Auschwitz wkradał się krok po kroku, od drobnych dyskryminacyjnych przepisów do masowego ludobójstwa. Auschwitz mógł się zdarzyć w świecie, w którym ludzie są przyzwyczajeni do kłamstwa, zalewani mową nienawiści" - pisze Turski. "Pod koniec tego szerzenia się kłamstw i mowy nienawiści pojawiło się podżeganie do morderstw" – dodaje i ostrzega. Turski oczekuje od szefa Facebooka, aby był "szczególnie czujny i wrażliwy" jako osoba sprawująca czwartą władzę - a więc kontrolująca media. Co ciekawe, Zuckerberg, który sam jest z pochodzenia Żydem uważa, że "najlepszym sposobem walki z obraźliwą złą mową jest dobra mowa". Niestety liczne badania naukowe wykazały, że dezinformacja w internecie rozchodzi się znacznie szybciej niż prawda.
zakleszczony w PiSdzie....2020.07.30 14:24
POmiocie ubeckiej kurvvy z PiSda jak puzon i kulawego stroza pomatola ...znow sie onanizujesz na frondzie ...