27.11.20, 18:13Fot. Aleksander Zieliński/Kancelaria Sejmu, via: Flickr CC 2.0

Sondaż. Prowadzi PiS, wysokie notowania Hołowni

Na zlecenie portalu oko.press pracownia Ipsos przeprowadziła sondaż, w którym zbadała poparcie dla polskich partii politycznych. Niezmiennie prowadzi Prawo i Sprawiedliwość, a drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska. Oko.press pisze tymczasem o „sensacyjnym wyniku Szymona Hołowni”, który plasując się na trzecim miejscu, ma przejmować elektorat Zjednoczonej Prawicy.

Na Prawo i Sprawiedliwość, wedle nowego sondażu Ipsos, oddanie głosu zadeklarowało 29 proc. respondentów. Drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska z wynikiem 23 proc., a podium zamyka Polska 2050, odnotowując 20 proc. poparcia.

Lewica może liczyć na 10 proc. głosów ankietowanych. Tuż za nią jest Konfederacja, z wynikiem 9 proc. Koalicja PSL-Kukiz’15 (sondaż przeprowadzono przed rozpadem koalicji) mogłaby liczyć zaledwie na 4 proc. głosów. Niezdecydowanych jest 5 proc. badanych.

Oko.press zwraca uwagę, że przy takim rozkładzie mandatów, możliwy byłby rząd koalicji KO, Polska 2050 i Lewica. Portal podkreśla też sukces Szymona Hołowni.

- „Sensacją jest najlepszy wynik formacji Szymona Hołowni w sondażach renomowanych pracowni – 20 proc., ledwie 3 pkt. proc. za KO i 9 pkt. za PiS. Bardziej konserwatywna Polska 2050 uderza w bastiony PiS na wsi i w grupach osób mniej wykształconych” – przekonuje oko.press.

Według lewicowego portalu znaczenia w „przejmowaniu” elektoratu PiS przez Szymona Hołownię ma jego „cywilizowany katolicki konserwatyzm”. Oko.press wskazuje też na pogarszającą się reputację Kościoła, który jest oskarżany o sojusz z PiS.

- „W dużych miastach, najbardziej liberalnych i europejskich, tylko jedna piąta mieszkańców wybiera populistów i eurosceptyków z PiS i Konfederacji” – czytamy.

kak/oko.press

Komentarze

polacke2020.11.28 16:31
Portal oko.press, ktoś tu na Frondzie zaczyna sobie robić jaja czy co.
Anonim2020.11.27 21:58
W polityce trzeba byc twardym a nie płaczkiem.Do dzis pamietam ta rozpacz na konstytucja juz go widze negocjujacego np z Putinem....
Anonim2020.11.27 21:22
dlaczego rządzący pisowcy mają taki kompleks Niemców? To nie jest nawet śmieszne, to jest wstyd na całą EUROPĘ
Toni2020.11.27 20:10
Hołownia to człowiek Tuska i Niemiec, czy Polacy są aż tak mało świadomi politycznie, że zawsze sobie zdrajców wybieraja i popieraja?
matis892020.11.27 19:15
„cywilizowany katolicki konserwatyzm”. Hehe Hołownia to czyste lewactwo, a nie żaden katolicyzm, tak samo jak PIS i PO. Lewakoateiści mają teraz w modzie bycie cywilizowanymi lewackimi katolikami.
I u nich i u nas to samo2020.11.27 18:54
"Łukaszenka jest wdzięczny Kaczyńskiemu". Dostałem wiadomość od Białorusinów. W białoruskiej rządowej TV na okrągło są pokazywane obrazki i filmy z Polski, na których Policja bije, pałuje, szarpie kobiety. Przekaz jest jednoznaczny: "Polacy jak śmiecie nas pouczać? Wy jesteście o wiele gorsi od nas. Bijecie pałkami nawet kobiety, zamykacie do więzień 14-sto letnie dzieci". Parafrazując Kazika: nasz ból, jest mniejszy niż wasz. Łukaszenka jest w siódmym niebie. Kaczyński nie jest lepszy, a nawet nie jest prezydentem. Dyktator władzy nie odda, choć białoruskie ulice miałyby się zamienić w rzeki krwi. Tak już mają dyktatorzy. Aktualne hasło: Dyktatorzy wszystkich krajów, łączcie się. I dzisiaj najjaśniejsi przywódcy wspierają się wzajemnie. Łukaszenka otrzymał wsparcie od Kaczyńskiego. (Notabene przegrany Trump też). Jak daleko może się posunąć Kaczyński? Wprawdzie Polska, w odróżnieniu od Białorusi, jest członkiem, póki co, Unii Europejskiej, ale Kaczyński już wysyła sygnały, że Unię ma w głębokim poważaniu i wyprowadzenie Polski z UE jest tylko kwestią czasu. Na co stać Łukaszenkę? Łatwo przewidzieć: na wszystko. A Kaczyńskiego? 71-letni człowiek bez rodziny, dzieci, żony... który ma do stracenia tylko jedno- władzę, jak daleko się może posunąć? Póki co Łukaszenka i Kaczyński grają w tej samej lidze dyktatorów.
Anonim2020.11.27 18:49
Niedajcie sie nabrac czerwonej kotłowni, to ratunkowa szalupa dla towarzyszy z PO i SLD
oko. press i tvn dzieci SB cha cha2020.11.27 18:20
frondelek juz nie ma czego propagowac aby przykryc głupote i miałkość bandy 4?
Kaczyński jest tak POdły jak Tusk2020.11.27 18:19
https://www.youtube.com/watch?v=T1F1eTgBNxY