25.09.13, 17:27fot. spekulator/sxc.hu

Sparaliżowany mężczyzna poprosił by go zabito. I zrobiono to ze współczucia!

Z ustaleń śledczych wynika, że " Tomasz K. rok temu przeszedł poważną chorobę neurologiczną, z powodu której był w znacznej mierze sparaliżowany. Ze zgromadzonych dotychczas dowodów, w tym relacji świadków wynika, że miał kłopoty osobiste, był w złej kondycji psychicznej, wyrażał myśli samobójcze - wyjaśnia Ewa Ścieżyńska z prokuratury okręgowej w Świdnicy". 

O zabicie miał poprosić zatrzymanego przez policję Andrzeja O, który wykonał wolę niepełnosprawnego i poderżnął mu gardło. Za morderstwo Andrzej O. miał zainkasować pięć tysięcy złotych.


Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut zabójstwa Tomasza K., polegający na tym, że przy użyciu noża spowodował u pokrzywdzonego rozległą ranę ciętą szyi. Podejrzany Andrzej O. przyznał się do winy i powiedział, że "czynu tego dopuścił się działając na prośbę pokrzywdzonego, za jego namową i pod wpływem współczucia dla niego. Wyjaśnił także, że przed zabójstwem przyjął od pokrzywdzonego, zgodnie z wcześniejszą umową, pieniądze".

Prokuratura nie ujawnia na razie roli drugiego z zatrzymanych w tej sprawie mężczyzn - informuje wp.pl.

sm/wp.pl/RMF FM

Komentarze

anonim2013.09.25 17:53
Taniej , ale koncerny na takim współczuciu nie zarobią. I jak takiego człowieka nazwać bohater czy potwór. Zwolennicy aborcji i eutanazji może biją brawo. Najważniejsze ,że się nie męczy , tak zawsze się mówi ,kiedy się usypia psa.
anonim2013.09.25 18:05
Chodzi Ci o estetykę?
anonim2013.09.25 18:34
Trzeba być niezłym zwyrodnialcem, żeby z zimną krwią "podciąć gardło" i jeszcze wziąć za to pieniądze od tego komu się podcina. Mi się to w głowie nie mieści.
anonim2013.09.25 22:07
Przykre jest to że przez czyjąś chorą ideologie, ten człowiek musiał odejść w tak brutalny sposób. Natomiast komentarz man.of.Stagira pokazuje moralną ułomność pseudo-katolików, którzy wierzą że to strach przed Boża karą, czyni ludźmi dobrymi.
anonim2013.09.26 7:46
@Wrog_Z_Papieru Nie masz bladego pojęcia o katolikach. Dobrymi czyni ludzi miłość! Miłość do Boga i bliźniego, wiara w bóstwo Jezusa, co za tym idzie, czynienie wszystkiego, co się Bogu podoba i nieczynienie tego, co się Bogu nie podoba. Z MIŁOŚCI. Strach przed karą jest dla tych, którzy miłości nie mają. Kto ma miłość bożą i według tej miłości żyje, nie ma powodów, żeby bać się kary.
anonim2013.09.26 7:51
@Anty_islam To nie my, chrześcijanie, chcemy decydować co jest dobre, a co złe. To zostało zdecydowane już dawno, i nie przez nas. Jeśli coś jest złe, to przed tym złem trzeba chronić. Każdego. Bo każdy zasługuje na dobro. Szkoda, że wy ateiści, tak łatwo rzucacie się w ramiona zła. A najgorsze, że chcecie innych za sobą pociągnąć.
anonim2013.09.26 9:52
:D To się uśmiałem. o każde uczucie mogę was frondowych-pseudo-katolików posądzać ale na pewno nie o miłość czy współczucie, to są dwa terminy zupełnie wam obce i źle rozumiane.
anonim2013.09.26 9:53
Cześć @Credo i dobrze im powiedziałeś , niech wiedzą , grzyby. :)))))) Przepraszam ,ale nie miałam odwagi szukać Cię po mszy , ale kiedyś nabiorę odwagi.
anonim2013.09.26 10:15
Wróg Z papieru o każde uczucie mogę Cię frondowy-pseudo-wrogu posądzać ale na pewno nie o miłość czy współczucie, to są dwa terminy zupełnie Tobie obce i źle rozumiane.
anonim2013.09.26 10:16
Cześć @Kamykowa*! Nie było mnie niestety :(. Cała niedzielę konałem, coś mi nie poszło... No to może w tę niedzielę. A działo się coś po mszy?
anonim2013.09.26 10:28
Nic , null, zero, miałam nadzieję na rzucanie się sobie w ramiona w poczuciu przynależności do fajnej wspólnoty i fajerwerki z szampanem , a tu tylko wzmianka i modlitwa za księdza i minimalizm , i cukierków nie było, żartuję :)))))) se po-świętuję na grzybach w tą soboto-niedzielę i niestety mnie nie będzie i Ci nogi nie podstawię ...ale jest film w sobotę o 16.00 Cristiada w salce kościelnej, byłabym była , ale obiecałam rodzicom przyjazd i znowu będę żałować bo chciałam ten film bardzo obejrzeć
anonim2013.09.26 10:34
Film widziałem, super, bardzo budujący. Każdy powinien go zobaczyć. Aaaa, i miłego grzybobrania! :)))
anonim2013.09.26 11:48
@Credo zdrowia.:)))
anonim2013.09.26 16:42
@Credo "To nie my, chrześcijanie, chcemy decydować co jest dobre, a co złe. To zostało zdecydowane już dawno, i nie przez nas." Ależ to wy chcecie decydować, twierdząc, że znacie wolę Boga bo przeczytaliście teksty religijne sprzed parunastu wieków, mające być źródłem moralności, ale chyba dla ludów semickich, a nie dla nowoczesnej cywilizacji. Jest to wasza interpretacja wyłącznie. Czasem jak wam coś nie pasuje to wracacie nawet do starych definicji Przykazań - na przykład do "Nie morduj!" zamiast "Nie zabijaj!", żeby usprawiedliwić karę śmierci, ale do nietworzenia wizerunków Boga na ziemi już nie wrócicie - taka jest wasza hipokryzja i interpretacja "nieomylnej" księgi :) "Jeśli coś jest złe, to przed tym złem trzeba chronić." Skąd wiesz że coś jest złe? Bo przeczytałeś o tym w Starym Testamencie? A nie może dlatego że rozum Ci dyktuje co jest ważne a co nie - życie, ale też brak cierpienia? "Każdego. Bo każdy zasługuje na dobro." Dobrem w tym wypadku jest wolność a nie życie. Tylko w strachu przed Bogiem ktoś może uważać że dobrowolna eutanazja jest złem. "Szkoda, że wy ateiści, tak łatwo rzucacie się w ramiona zła. A najgorsze, że chcecie innych za sobą pociągnąć." Bóg ponoć dał wybór, więc dlaczego Ty nie dajesz? Chcesz nas na siłę zbawiać wedle swoich koncepcji dobra i zła? Uważasz że wiesz lepiej od nas co jest dobre a co złe i dlatego masz prawo zakazywać nam eutanazji - Ciebie przecież nikt do niej nie zmusza?
anonim2013.09.28 9:10
@Anty_islam Pytasz, czy tak powinna wyglądać eutanazja?!? Eutanazja w ogóle nie powinna wyglądać!