09.03.20, 18:38Fot. yt: Telewizja Republika

Spłonęły maszyny do głosowania. Czy wypadek będzie miał wpływ na wybory?

Komisja wyborcza Wenezueli poinformowała, że sobotni pożar w jej magazynie, w stolicy kraju, pochłonął blisko 50 tys. maszyn do głosowania i prawie 600 komputerów. W wypadku nikt nie ucierpiał. Sprawę ma zbadać prokuratura.

Przewodnicząca Krajowej Rady Wyborczej Tibisay Lucena, informując o zdarzeniu, nie przekazała, ile maszyn do głosowania jest wciąż gotowych do użycia ani jak konkretnie pożar ten może wpłynąć na tegoroczne wybory parlamentarne w Wenezueli.

Wybory do Zgromadzenia Narodowego mają odbyć się w tym roku, ale ich dokładna data nie została jeszcze ogłoszona.

Opozycja obawia się, że wybory mogą zostać zmanipulowane. Wybory prezydenckie z maja 2018 roku nie zostały uznane przez USA, UE i Organizację Państw Amerykańskich. W styczniu 2018 roku unijni ministrowie spraw zagranicznych zdecydowali o nałożeniu sankcji na siedem osób związanych z wenezuelskimi władzami, które były zaangażowane w naruszanie zasad demokratycznych i praworządności oraz łamanie praw człowieka. Jedną z osób wówczas objętych sankcjami była przewodnicząca SNE Tibisay Lucena.

 

 

kak/ PAP

Komentarze

Andej2020.03.9 22:00
Ruskie pożyczą im swoje. Razem z obsługą.
Czesc2020.03.9 19:34
Cześć kotku, szukasz seksu, przelotnej znajomości lub związku? Nie czekaj tylko dołącz do nas na http://www.xlove.com.pl Tysiące samotnych kobiet czeka aż wreszcie ktoś zrobi krok w ich kierunku! Specjalny lokalizator pomoże Ci znaleźć Twoją kobietę w zasięgu co do 10km Nie daj im czekać tylko dołącz już dziś!
Kosiar2020.03.9 19:33
Sabotaż...dywersja...zdrada...