18.03.16, 16:25

Spotkanie Cyryla i Franciszka pomogło Syrii

Jak stwierdził patriarcha moskiewski Cyryl, jego spotkanie z papieżem Franciszkiem sprawiło, że porozumienie pokojowe w Syrii stało się bardziej realne. 

Zdaniem moskiewskiego patriarchy Cyryla jego spotkanie z Papieżem Franciszkiem przyczyniło się do intensyfikacji porozumień pokojowych w sprawie Syrii. Jak podaje agencja Interfax, zwierzchnik rosyjskiego prawosławia mówił o tym dzisiaj w Moskwie podczas spotkania z prezydentem Izraela Reuvenem Rivinem.

„Papież Franciszek i ja chcieliśmy się spotkać, aby zwrócić uwagę na tragedię chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Odnoszę wrażenie, że nasz głos został usłyszany” – powiedział patriarcha Cyryl. Wyraził on również zadowolenie z porozumienia między Rosją i Stanami Zjednoczonymi. Przypuszcza się, że doprowadziło ono do wycofania większości sił rosyjskich z Syrii. „To bardzo ważne, że udało się dojść do porozumienia w sprawie koordynacji działań między Rosją i koalicją kierowaną przez Stany Zjednoczone” – powiedział patriarcha. Jego zdaniem dzięki temu zażegnano ryzyko konfliktu na wielką skalę. Patriarcha Cyryl wyraził też zadowolenie z faktu, że Stany Zjednoczone uznały zbrodnie Państwa Islamskiego przeciwko chrześcijanom za ludobójstwo.

emde/pl.radiovaticana.va

Komentarze

anonim2016.03.18 17:38
A więc, to jednak dzięki Rosji zażegnano ryzyko konfliktu na wielką skalę. Do tej pory Fronda uważała, że było wręcz przeciwnie, że to Rosja eskaluje działania zbrojne i napuszcza imigrantów na Europę :)
anonim2016.03.18 18:18
Skoro do spotkania doszło na "neutralnej" Kubie....;-p, to przecież musiało się udać.