11.10.20, 12:23Fot. screenshot - YouTube (Rzeczpospolita TV, Onet Rano)

Stanowcza deklaracja min. Pudy: Dobro ludzi ponad zwierzętami

Europosłanka Lewicy Sylwia Spurek jest zaangażowana w poparcie nowego projektu PiS dot. ochrony zwierząt. Chciałaby jednak pójść znacznie dalej i zakazać nie tylko chowu zwierząt na futerka, ale też choćby jakiegokolwiek chowu klatkowego. Do podjęcia kolejnych kroków mających chronić „prawa zwierząt” chce przekonać nowego ministra rolnictwa. Ten jednak stanowczo chłodzi jej entuzjazm.

Europosłanka Lewicy skomentowała na Twitterze wypowiedź nowego ministra rolnictwa Grzegorza Pudy z Polskiego Radia. W programie „Sygnały Dnia” polityk komentował „Piątkę dla zwierząt”, odnosząc się m.in. do uboju rytualnego.

- „Panie Ministrze @GrzegorzPuda, pełna zgoda!” – napisała Sylwia Spurek.

Dodała jednak, że przepisy wchodzące w skład zaproponowanej przez Prawo i Sprawiedliwość nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt to stanowczo za mało:

- „#PiatkaDlaZwierzat to początek zmian. Potrzebujemy np. zakazu działania ferm przemysłowych, wstrzymania dopłat do produkcji mięsa i mleka, wsparcia produkcji roślinnej. Rolnictwo musi być zrównoważone i respektować prawa zwierząt” – stwierdziła.

Odpowiedział jej minister Puda, który jasno oświadczył, że nie podejmie żadnych działań, które miałyby postawić dobro zwierząt nad dobrem człowieka:

- „Pani Europoseł @SylwiaSpurek. #PiatkaDlaZwierzat jest zgodna z humanistyczną filozofią, która ukształtowała naszą cywilizację łacińską i nie zamierzam zrobić nic co przekroczy jej granice. Zawsze stawiałem dobro ludzi ponad zwierzętami” – odpowiedział europosłance minister.

Sylwia Spurek z kolei wezwała go, aby… nie dał się zastraszyć:

- „Panie Ministrze @GrzegorzPuda, proszę nie dać się zastraszyć. Likwidacja ferm przemysłowych to nie tylko kwestia praw zwierząt, ale także praw człowieka i ochrony klimatu. Zakaz wszystkich przemysłowych hodowli to konieczność!” – napisała.

kak/Twitter, wPolityce.pl

Komentarze

jou2020.10.11 23:01
kolejny frazesowy minister pisu... gada bzdury to go awansują, pis zgłupiał: skoro dobro człowieka ważniejsze niż zwierzyny, to dlaczego czwarty raz z rzędu ochronę naszych DZIECI ( NIE PSÓW I KOTÓW) pis odsuwa z posiedzeń sejmowych??? OBŁUDNICY!! PRZESTAŃCIE WYCIERAĆ SOBIE GĘBY WASZE ŚWIĘTOŚCIAMI, KTÓRE WYMALOWALIŚCIE NA SWOICH SZTANDARACH, A KTÓRE TERAZ MACIE GDZIEŚ!!!
Szybka Randka2020.10.11 17:02
Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: https://erooo.pl ____ Wyszukaj mnie po niku: Sandra24 napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.
Felek2020.10.11 16:05
Ah te slogany panów miłosiernych. Jakbyście wy dobrem ludzi się przejmowali. Jesteśmy wam tylko potrzebni jak się zbliżają wybory i przy płaceniu podatków.
BieS2020.10.11 17:35
Ty nic nie zrozumiałeś z tej ideologii zwierzęcej Spurek? Najpierw zlikwidowanie mięsa i mleka a potem małżeństwa np ze świnią czy kozą.
Halo jestem "Figo Fago " , ale niezupełnie .2020.10.11 15:38
Bo jestem też: ebz , Zelfa , bubu , a tak naprawdę to męska tylko z nazwy , pisda . Wycieram doopy Polskim Panom , ale mam ambicje . Ogólnie mówiąc to jestem głupia pisda zza Buga , dosłownie i w przenośni i nienawidzę Polskich Panów . Wprowadzają mnie w kompleksy . Tutaj się podpisuje różnie , bo jak wspomniałam , jestem głupia pisda zza Buga , ale lubię "politykować , "filozofować " , pokazywać jaka ja dobra jest nie tylko z polskowo jazyka , itp . , itd . , ale i innych obcych , choć doopy wycieram .
Każda Spurek2020.10.11 14:29
Ma swój siurek.
Figo Fago2020.10.11 14:00
Pani Spurek do władzy . Będzie fajnie . Ubrani w liście z rabarbaru , na obiad poskubiemy trawki na łące . Zimą sianka pojemy i będzie git . Na co nam mleko . Wodę z Wisły na północ od Warszawy na herbatę . I życie jak w Madrycie .Albo w Brukseli .
Japa2020.10.11 18:26
A ty Figo Fago nie bądz taki cwny Nie kpij z pani Spunek , bo ja się zdenerwuje to i trawę obejmie opieką . Trawa to też roślinne stworzenie
ftty2020.10.11 13:03
kury w klatkach to mięso ze stanami zapalnymi i jaja
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.10.11 12:48
NIGDY z PiS - em , nawet wtedy kiedy mają rację - bo za chwilę wsadzą ci nóż w plecy .
genus2020.10.11 12:58
Zawsze się znajdzie bezrozumna wyjątkowo aktywna w nienawiści do PIS -u menda o imieniu - katolicka kretynizacja polski co po jajkach się szwenda ,
Chodzi o tych ludzi2020.10.11 12:43
którym "rolnicy" tacy jak Wójcik postawili pod nosem całoroczną fabrykę smrodu? https://www.otwarteklatki.pl/blog/sledztwo-na-najwiekszej-fermie-norek-w-polsce
Wojtek Polak2020.10.11 12:54
jak nie masz pojęcia o czym piszesz to nie pisz bo robisz siebie lewackiego debila. po otwierać wszystkie klatki a zamknąć w nich wszystkich lewackich oszołomów i oszustów z wolne klatki i viva. pamiętamy jak jedna z vivy czy wolnych klatek negocjowała z firmą utylizacyjną odpady poubojowe wynagrodzenie za lobbing w sprawie zniszczenia hodowców futrzarskich i hodowców bydła.
Izabella-w-portki-strzela2020.10.11 12:36
Madrosc etapu. Mowi i tylko mowi. Wierzycie rolnicy ? Smakowaly gornikom buleczki od dudy ?