06.06.19, 06:25Fot. Marcin Białek via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Staranował bramę Pałacu Prezydenckiego, nie poniesie kary

Na początku tego roku, 22 stycznia, 36-letni mężczyzna usiłował sforsować samochodem osobowym bramę Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Jak się okazuje – nie poniesie za to kary.

O szczegółach informuje „Rzeczpospolita”. Wedle informacji gazety biegli orzekli, że 36-latek był niepoczytalny.

Po tym jak próbował sforsować bramę Pałacu Prezydenckiego, mężczyzna został natychmiast zatrzymany przez odpowiednie służby.

Jak informuje w rozmowie z „Rzeczpospolitą” rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński, z przeprowadzonej przez biegłych psychiatrów ekspertyzy wynika, że:

[…] Tomasz S. z powodu choroby psychicznej miał zniesioną zdolność rozpoznania znaczenia czynów oraz pokierowania swoim postępowaniem”.

Mężczyzna musi jednak być leczony w warunkach szpitalnych, ponieważ istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że S. popełni czyn o znacznej społecznej szkodliwości. Przed dwoma dniami prokuratura skierowała w związku z tym wniosek do sądu o umieszczenie mężczyzny w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

dam/PAP,Fronda.pl

 

Komentarze

JR2019.06.6 11:02
To biegli? Jak może człowiek niepoczytalny jeździć samochodem? Kto dał kluczyki do auta niepoczytalnemu? Czy biegli zastanawiali się? Jeżeli powiedzą, ze to nie leży w ich kompetencji to powinni przynajmniej postawić taki wniosek. Śmieszna sprawa! O czym w ogóle tu rozmawiać?
Paula2019.06.6 10:34
Cześć! :) Poszukuję do badania osób zadeklarowanych jako katolicy, pomyślałam, że na tej grupie mogłabym sporo takich osób znaleźć. Wypełnienie ankiety nie powinno Wam zająć dłużej niż 10 min, a dla mnie będzie to ogromna pomoc. Brakuje mi ponad 150 osób, które deklarowałyby, że są katolikami. :( Badanie ma na celu sprawdzenie jak różne zmienne psychologiczne wpływają na postrzeganie ludzi. Zależy mi, aby zebrać możliwie dużą grupę osób badanych oraz aby grupy badane były równe pod względem stosunku do religii. Badanie jest w pełni anonimowe a wyniki analizowane zbiorczo. Wszystkim zainteresowanym prześlę wyniki mailem. Będę bardzo wdzięczna za pomoc! :) Link do ankiety: https://warsawpsy.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_cYcGGk7shuyU2fX
JR2019.06.6 11:03
Zamknij się z tą swoją fałszywą prośbą!
Marcin2019.06.6 9:07
Pałac Prezydencki na dzień dzisiejszy, najlepszym miejscem dla wariatów... wariat miał nosa ;)
Cogito ergo sum2019.06.6 6:46
To żadna nowina. Normalny człowiek widzi, że cała opozycja jest niepoczytalna. Nawet nie trzeba wysyłać do psychiatry.