17.11.20, 08:39fot. yt/tvn/tvp info

Starcie Olejnik i Giertycha, bo … nie ma twardych dowodów

Wczoraj wieczorem na antenie TVN24 w programie „Kropka nad i” gościem Moniki Olejnik był Roman Giertych. Przy ostrych pytaniach dziennikarki zawieszonemu w prawach do wykonywania zawodu mecenasowi kilka razy puściły nerwy.

Olejnik zapytała Giertycha o powód przeszukania jego mieszkania. Ten odpowiedział:

- Podejrzewam, że mogło chodzić o nagrania, które prokuratura poszukiwała, jeżeli chodzi o zupełnie inną sprawę, która jeszcze nie została wszczęta, to znaczy sprawę powoływania się na wpływy u prokuratura generalnego przez jednego z byłych polityków PiS-u, a przynajmniej podżegania do takiego przestępstwa. 

Dodał też, że może chodzi o taśmę, której fragment został opublikowany poprzedniego dnia.

Giertych przyznał, że choć nie ma twardych dowodów w sprawie Adama Hoffmana, byłego rzecznikiem PiS, a obecnie właściciela firmy PR-owe, to sprawą tą powinna się zająć komisja śledcza.

Stwierdził:

- Z nagrania, które zostało opublikowane, wynika że zdaniem pana Hofmana pan Michał Krupiński miał dobre relacje ze Zbigniewem Ziobro i miał lobbować na rzecz pana dr Leszka Czarneckiego. Ta oferta nie została zrealizowana. Parę dni później pan Zbigniew Ziobro ogłosił, że chce aresztować mojego klienta. Oczywiście nie mamy twardych dowodów na to, że takie działania zostały uzgodnione z panem Hofmanem. Nie mamy również pewności, że ta jego propozycja była uzgodniona z panem Ziobro. To powinna w moim przekonaniu wyjaśnić komisja śledcza

Następnie Giertych mówił o propozycji zakupu TVN24, która miała zostać złożona Leszkowi Czarneckiemu. Kiedy Olejnik zapytała, czy posiada na to dowody, czy „to jest tylko opowieść pana Leszka Czarneckiego”, Giertych wyglądał na poirytowanego, a chcąc uciąć rozmowę stwierdził, że wszystkie dowody przedstawi na komisji śledczej, o ile taka zostanie powołana.

- Ile jest jeszcze nagrań między panem Hofmanem a Leszkiem Czarneckim? – kontynuowała Olejnik.

- Nagrania przedstawimy tylko komisji śledczej, a z tego co wiem, pani redaktor nie jest członkiem takiej komisji – odburknął już bardziej wyraźnie zniecierpliwiony Giertych.

 

mp/tvn24/niezalezna.pl

Komentarze

obrzezany kun2020.11.18 13:19
no niezadowolnil ... rozety .... nooooooooooooo stokrotky olejastej ..
Rejtan2020.11.18 3:11
Stokrotka miała dwanaście butelek ale Falzman i Rozencwaig nie zapłacili
Elektor2020.11.17 14:13
Wszystko zakończy się wesołym oberkiem. Koń ma haki na pisowców, pisowcy mają na konia, poszczekają wyborcy jednej opcji na drugą i tyle. Banda czworga trzyma się mocno i wspólnie wyżera z koryta napełnianego przez podatników.
Zamilcz2020.11.18 13:15
buraku od Putina
ak2020.11.17 14:12
Ocho ! Notowania Olejnik rosną ! Wystarczy słówko przeciw PO czy po myśli psiora i już jest dobra !
Bianka2020.11.17 13:17
Pani Monika Olejnik potrafi zaskoczyć i dopytywać o to, o co jej idzie i za to mam do tej Pani szacunek....to właśnie u Moniki Olejnik Wałęsa przyznał się do podpisywania jakichś dokumentów...i to u Moniki Olejnik Janusz Palikot stanął przed odpowiedzią na pytanie : To po co pan brał ślub skoro pan nie wierzy w Boga...??
ala2020.11.17 13:13
Polską nadal rządzi mafia. Nie ma co do tego wątpliwości. Ta mafia to grupa typu Kulczyk, Krauze, Czarnecki, Starak, i cała grupa dawnych esbeków, dla których pracują prawnicy, sędziowie, politycy, który posiadają ogromne majątki i pieniądze i co pozwala im robić, co chcą. Nie można się jednak poddawać. Trzeba walczyć!
NEOS com PL2020.11.18 13:24
.... ino w Polsce wszedzie rzadzi ... masoneria .... bandziorNO il Padrino ... PO hebrajsku ..
MaxFiend2020.11.17 10:16
Powiedział co chciał. Ma dowody, to ma a jak nie ma, to nie ma. To jego sprawa i prokuratury. W czym problem? Poza tym miał wiele trafnych uwag, które wskazują na bezpośrednie działania i naciski Ziobry w jego sprawie. :-D
B.2020.11.17 10:30
To takie same dowody, jak wtedy, gdy oskarżał Kaczyńskiego o przyjęcie łapówki. A w sprawie Ziobry nie powiedział nic nowego. Najważniejsze jest zresztą ustalenie, czy sam giertych jest winny, a to ustali sąd; mam nadzieję, ze sprawiedliwy, dowody są podobno bardzo mocne.
Wiesław Kaloryfer2020.11.17 12:36
Dowody są tak bardzo mocne, że sądu dwóch instancji odmawiają zastosowania aresztu w sprawie podejrzanych twierdząc, że przedstawione przez prokuraturę dowody nie pozwalają przyjąć, iż zachodzi wysokie prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanych czynu zabronionego. Do tego dzisiaj kolejny sąd wydał postanowienie o wstrzymaniu wykonania środków zapobiegawczych nałożonych przez prokuraturę na Giertycha do czasu rozpoznania zażalenia na to postanowienie prokuratora (to poręczenie majątkowe w wys. 5 mln. czy zakaz wykonywania zawodu adwokata).
B.2020.11.17 14:09
To nie jest dowód na słabość dowodów, a kolejne potwierdzenie, że polskie sądy nie mają nic wspólnego z wymiarem sprawiedliwości.
Wiesław Kaloryfer2020.11.17 15:36
Doprawdy? A widziałeś te dowody, że je tak oceniasz? Z uzasadnienia sądu okręgowego na zażalenie prokuratora wynika, że prokurator zarzuca podejrzanym zakup na rzecz spółki działki po zawyżonych cenach z tego powodu, że sprzedawca wcześniej kupił ja znacznie taniej. Ale prokurator w ogóle nie wycenił rzeczywistej wartości tej działki. Nie jest problemem i w kompetencjach prokuratora jest powołanie biegłego celem ustalenia ceny rynkowej działki. A już z uzasadnienia (fragmentów co przeniknęły do mediów) sądu I instancji wiemy, iż sąd ten podniósł, że cena zakupu (przez spółkę) nie odbiegała od cen rynkowych takich działem w tym rejonie. Więc trudno tu o zarzut działania na szkodę spółki, skoro kupili w imieniu spółki działkę po cenach rynkowych. Oczywiście pojawia się inne pytanie, kto tą działkę pierwotnie sprzedawał i czy nie był to przypadkiem podmiot inny niż osoba fizyczna. Bo jeśli tak to faktycznie można zastanawiać się nad zarzutem, ale wobec osób działających w imieniu tego podmiotu o działanie na jego szkodę poprzez sprzedaż działki po zaniżonych cenach. No ale wtedy zarzuty dostałyby nie te osoby co trzeba. A wystarczyła prosta i częsta czynność organu w tym zakresie - powołanie biegłego z zakresu wyceny nieruchomości. Co do zarzutu sprzedaży wierzytelności bezzasadnych. Tu kolejny babol, bo sprawy nadal w sądach się toczą. Skoro się toczą, a sąd nie uwalił ich na starcie (a ma taką możliwość w przypadku spraw oczywiście bezzasadnych), to znaczy, że te roszczenia jakieś podstawy mają. Czy ostatecznie okażą się słuszne, to nie wiadomo. To pokażą postępowania przed sądem cywilnym. Ale prokurator, który siła rzeczy ma marny ogląd o sprawach cywilnych już przed sądem ostatecznie orzekł, że te roszczenia są z czapy. Jeszcze sprawa z ziobrowską prokuraturę we Wrocławiu, która pierwsza ta sprawę miała i nie chciała stawiać zarzutów (czyżby nie widzieli podstaw?), za co szefostwo zapłaciło zapłata stołków. Nie wiem, może i prokurator ma rację i zbierze jakieś nowe dowody. Ale póki co to się kupy nie trzyma.
MaxFiend2020.11.17 15:40
To jest dowód na nieudolność i bezprawne działanie prokuratury. Sąd nie mógł zrobić inaczej.
Iks De2020.11.17 15:46
@B. => Czyli wynika z tego, że jeżeli wyrok sądu nie jest po myśli partii i suwerena to jest to niesprawiedliwa kasta sędziowska? A nie przyszło może do pustego dzbana, że ta cała nagonka jest tylko czysto politycznym mydleniem oczu i odwracaniem uwagi od rzeczywistych problemów oraz to iż "prokuratura" ma zarzuty wyssane z palca?
koń pod nosem parskał2020.11.17 9:07
ujawnię nagrania Stokrotki z Urbachem
kuń wychodząc ze studia2020.11.17 8:54
podniósł ogon i się wypróżnił jak w drodze na Morskie Oko
już z dziubków sobie nie piją2020.11.17 8:52
Stokrotka ochwaciła i dosiadła kunia
Po 11 ...2020.11.17 8:45
TVN godne cytowania? Olejnik starła się z Gierytchem? Tak bo to w miarę obiektywna stacja. A teraz wyobraźcie sobie drugą stronę, Ziobrę zaatakowanego przez dziennikarza na antenie TVP Info. Co? No właśnie:) Dodam jeszcze, że TVN to prywatna stacja i ma pełne prawo być jakaś, np. liberalna. A TVP Info to stacja państwowa, abonamentowa, taka musi być neutralna politycznie. I co? No właśnie :)
Po 12 ...2020.11.17 9:40
TVN jest tak samo "w miarę obiektywna" jak Gazeta Wyborcza. Chciałeś powiedzieć, że jak na szczujnię, to jest "w miarę obiektywna". Ludzie uczestniczący w Marszu Niepodległości to dla niej faszyści, katolicy to ciemnogród a duchowni to pedofile, "Szkło kontaktowe" to odpowiednik "Rozmów niedokończonych" z Radia Maryja, ścieki z Warszawy nie zatruwają środowiska, itd.
Anonim2020.11.17 10:17
TVP to stacja państwowa, a więc działa na rzecz państwa polskiego, a nie targowicy, która tylko szuka, komu się sprzedać. Kiedy się posłucha polityków opozycji występujących w TVP - ręce opadają! Niekompetentni kłamcy potrafią jedynie szczuć na rząd i PiS. Sami nie potrafią nic, byliby jedynie posłusznymi wykonawcami decyzji niemieckich polityków, którzy aż przebierają nogami, żeby Rzeczpospolitą skolonizować. Dopóki mamy rząd PiS, dopóty jesteśmy państwem niepodległym i mamy telewizję państwową, gdyby - nie daj Boże - rządy przejęła opozycja będziemy mieć niemiecką szczekaczkę.
B.2020.11.17 10:25
A to, że majorówna (nie należy zapominać, że jej ojciec Tadeusz to major SB) starła się z pseudoadwokatem, dowodzi tylko, że wajcha została już ustawiona i nikt nie będzie kruszył kopii w obronie giertycha.
Cynik2020.11.17 16:19
Państwo Polskie to nie PIS. PIS to klika kolesiów skaczących z afery na aferę. Ciemny lud łyka wszystko jak z Covidem. Chłopaki miliony targają z nowego lotniska na którym jeszcze nikt łopaty nie wbił i budowy nie rozpoczął. Albo jesteś kompletnym ignorantem albo uwikłany w tę klikę. Innej opcji nie widzę.