11.04.19, 10:30

Strajk dobrowolny? Oto, co robią niektórzy nauczyciele

W szkołach trwa brutalna nagonka na nauczycieli, którzy decydują się złamać strajk i pomóc uczniom w egzaminach. W Legnicy na korytarzu ustawili się w szpalerze nauczyciele ubrani na czarno w kamizelkach odblaskowych. Tak ,,witali'' nauczycieli rezygnujących ze strajku.

Podobnie było w Sosnowcu, gdzie ubrani ,,żałobnie'' nauczyciele ustawili się przy wejściu jednej ze szkół. Milcząc witały osoby, które - z poza placówki - zgłosiły się do pracy przy nadzorze egzaminów gimnazjalnych.

Na Śląsku dyrektorzy szkół organizujących egzaminy gimnazjalne zbierali niestrakujących nauczycieli oraz osoby posiadające uprawnienia pedagogiczne. W środę do wielu szkół tak na Śląsku, jak i w całej Polsce, nauczycieli przyszli ubrani na czarno. W niektórych miejscach ustwiali się ,,w szpalery wstydu'', by wywrzeć presję na nauczycieli, którzy nie strajkują.

,,To manifestacja żałoby po zniszczonej godności wszystkich pracowników'' - powiedziała Iwona Załucka z ZNP w Sosnowcu.
Surowo ocenił to prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński. ,,Zdjęcie kojarzy się z najgorszymi czasami w polskiej historii. Takie traktowanie osób, które przyszły do szkoły po to, aby umożliwić uczniom przystąpienie do ich pierwszego w życiu egzaminu, szokuje. Wspieramy nauczycieli i będziemy to robić nadal, dlatego mamy nadzieję, że był to jednostkowy przypadek'' - powiedział.

bsw/wyborcza.pl

Komentarze

Ja2019.04.13 10:03
Związek Nauczycielski Platformy Obywatelskiej he,he,he,he,
lek.med.2019.04.12 9:22
osiem lat temu, zanim Prawo i Sprawiedliwość przejęło władzę, uważało, że nauczyciele powinni zarabiać więcej. W programie wyborczym PiS z 2011 roku partia zapewniała, że znacznie podniesie nauczycielskie pensje pracujących w szkołach publicznych. W przypadku nauczycieli legitymujących się wysokim kwalifikacjami i dokonaniami miesięczne wynagrodzenie powinno wzrosnąć nawet o 2500 zł brutto - deklarowało PiS w 2011 roku.
Arturo2019.04.12 9:09
homo sowietykus uwalnia swoje zdolności jeszcze potrzebny atrybut pałka
ceramik2019.04.12 8:36
I to czerwone bydło, wypacza i stresuje nasze polskie dzieci. Szacunek mają mieć?
DBA2019.04.12 8:30
Strajk o 30 srebrników.
lucjanhenryk2019.04.12 6:16
"Popatrzcie lepiej jak się w kraju poprawia," 60 % nauczycieli za minister Kluzik zarabiało POnad 5000 zł....... "Skończcie szczuć na nauczycieli."; im z dobrobytu POprzewracało się w żopach
babcia2019.04.12 2:26
nauczyciele szkoda mówić ich samych trzeba najpierw nauczyć ,takich matołów jak teraz wypuszczają to szkoda MÓWIĆ uczeń 6-tej klasy szkoły podstawowej nr 7 w Tychach nie umie tabliczki mnożenia nie wspomnę o nieznajomości zasad pisowni wyrazów w języku polskim za 18 godzin pracy tygodniowo 5000 złoty ja mam od 01.03.2019 emeryturę 1042 złote na rękę po 20 latach pracy i wychowaniu 2 dzieci
joanna2019.04.12 0:22
Opisane fakty potwierdzają, że w strajku nauczycieli nie chodziło o sam protest, o postulaty, o poprawę ekonomicznej sytuacji, ale zdezorganizowanie szkoły, egzaminów, wprowadzenie totalnego bałaganu. I w szkole, i w rodzinach, które z dnia na dzień zostały pozbawione opieki dzieci szkolnych i przedszkolnych. Nauczyciele, którzy włączyli się w tę awanturę wyreżyserowaną przez totalną opozycję oraz jej polskich i zagranicznych mecenasów, do reszty stracili szacunek w oczach uczniów. A dla nauczyciela utrata zaufania ucznia jest właściwie śmiercią cywilną! Córka mojej koleżanki opowiadała dziś, że jej wychowawczyni (polonistka) siedziała z koleżankami w pokoju nauczycielskim, objadały się pizzą, piły kawę, opowiadały dowcipy i nawet na chwilę nie przyszła do swoich uczniów zdających egzamin, w ogóle ich nie zauważała.To już nie jest błąd czy nietakt, to jest po prostu dno! Przypominam sobie moją nauczycielkę historii w liceum, która prowadziła pięknie, ciekawe lekcje, wspaniałe erudycyjny wykłady. Zawsze idąc na lekcje, niosła pod pacha stertę książek, materiałów, map. Któregoś dnia potknęła się na korytarzu i upadła. Ale jeszcze przez trzy dni po tym upadku przychodziła do szkoły. Trzeciego dnia miała 6-tą lekcję w mojej klasie. Przyszła, ale była blada blada, z podrążonymi oczami, wyraźnie chora. Nie miała siły prowadzić wykładu, poleciła nam, byśmy czytali w podręczniku jakiś rozdział. Pod koniec lekcji zasłabła, zabrało ja pogotowie, a po dwóch dniach (w wieku 50 lat) zmarła. Okazało się, że w czasie upadku pękła jej nerka. A ona w takim stanie jeszcze przez trzy dni przychodziła do szkoły i prowadziła lekcje. Kiedy patrzę na rozbrykane nauczycielki-chichotki, które porzuciły uczniów w dniu egzaminów, popijają kawkę i opowiadają dowcipy lub układają kupleciki na poziomie dzieci kolonijnych, to ręce mi opadają. I takie osoby uczą nasze dzieci! Litości!!!
kaszel2019.04.12 8:04
Dopóki szkoła będzie przymusowa i państwowa to będzie coraz gorzej:) Tak już jest. Nie mają konkurencji. Wy też z religią tylko dla kasy się wepchnęliście do szkół. Wygodna kasiora bez wysiłku.
Beeg2019.04.12 8:40
A może Pani nauczycielka nie zeszła z jakiegoś konkretnego powodu? Może wina leży, po części, w dzieciach i ich rodzicach? Nie było takiej refleksji? Zazwyczaj w życiu działamy na zasadzie wzajemności. Niestety zawód nauczyciela stracił szacunek, szkoła już nie wychowuje. Ale czy nie jest tak, że winę za to ponszą także rodzice? Kiedy mój ojciec wracał z wywiadówki, nie było, że nauczyciel "głupi", że "się czepia", że "nie umie uczyć". Ponosiłem odpoweidzialnośc i tyle. Oczywiście, ojciec swoje myślał, bo nauczyciele jak to ludzie, są różni. Ale nie podejmował, ze mną wogóle, dyskusji na powyżej przytoczone arguementy. Rozmowa była na zasadzie "OK, z matematyki masz poprawić oceny, z historii też, a z tej bilogii...to po prostu zrób tak, żebyś zdał". To był jego zdrowy osąd sytuacji. A czy dzisiaj nie beirzesz strony dziecka w każdym sporze z nauczycielami? Czy nie bierzesz argumentów gimnazjalistki jako jedynych słusznych? Może Ty nie. Ale jako uczestniczka wywiadówek nie zauważasz ilu rodziców tak właśnie postępuje? Z zasady idealizujemy nasze dzieci, bo je kochamy ponad wszystko, tylko czasem warto zdjąć z oczu to "bielmo miłości" i racjonalnie osądzić sytuacje.
Ladtta2019.04.11 23:44
ZNP-owcy wzięli "dobry" przykład z ZOMO-wskich ścieżek zdrowia. Widać skąd czerpią wzorce ! to mówi wszystko o rodowodzie ZNP !
Arturo2019.04.12 9:17
tyko to przyswoili z historii
Wojtek2019.04.11 23:42
To jak to jest - już sami siebie nie szanują jeśli ktoś ma odmienne zdanie....? Za poglądy nękanie innych - to nie jest najlepszy przykład. Tolerancja, demokracja czy dyskryminacja - to tylko slogany i hasła wyborcze a nie postawa którą się reprezentuje? Słowa pouczają - przykłady pobudzają
dz2019.04.11 23:26
A mogli jak ich przodkowie zrobić ścieżki zdrowia
xxx2019.04.11 23:13
Po prostu hołota. Podaje wyjaśnienie. Lat temu 10 ktoś przytomnie zauważył, że w powiecie czy gminie nawet stanowisko sprzątaczki należy do nomenklatury, to znaczy dostawali wtedy nawet takie stanowiska ludzie z układów. A jakie są układy po 89 roku ( już do komuny nie wracam ) każdy wie. No dominuje/dominowała taka cwaniacka zbieranina zazwyczaj o niskich kwalifikacjach, która za to perfekcyjne opanowała sztukę urządzania się kosztem bliźnich. I jasne że już dawno zwrócili uwagę na szkoły jako perfekcyjne miejsce lokowania głupawych niedouczonych, leniwych małżonek, dzieci gdy dorosną, itd. Tam prawdziwa oaza spokoju, eldorado. Bo tam owszem kiepsko płacą tylko przez pierwsze 2-3 lata, później już jedzie się automatem w górę i po 10 latach ma się całkiem dobrą kasę. A roboty niewiele, wbrew ordynarnym łgarstwom tych oszustów. To pensum w Polsce 18 godzin a na zachodzie 26, a ta hołota załgana dalej płacze jak im ciężko. W zasadzie nie zwalniają z tej roboty. No i przede wszystkim, nawet jak bywa że ktoś w prywatnej firmie ma większe zarobki, tylko tam zazwyczaj jest goniony jak małpa do roboty, surowo rozliczany z wyników i jak coś nie gra to szybki wylot z baru. Właśnie dlatego szemrane towarzystwo cwaniacko knajackie woli lokować swoich krewnych na bezpiecznym, spokojnym państwowym, w państwowych szkołach. Zresztą, jakby prywatny przyłożył swoje standardy do zatrudnienia w szkołach, to przynajmniej 1/3 miała by natychmiastowy wylot, a jakby dobrze pokombinował to nawet 1/2. Warto wiedzieć że od lat ubywa uczniów z powodu niżu demograficznego, gdy … nauczycieli wciąż przybywa ( bo prawdziwym celem polskich szkół nie jest nauczanie, tylko zatrudnianie różnych matołów mających układy gdzie trzeba ).
Donald2019.04.11 22:45
Co to za qwy na żółto poubierane.Weźcie jeszcze między nogi te do3opy z czarnymi macicami.
Jan Radziszewski2019.04.11 20:58
Mądrale z PO i itp partii .popierając strajk co myślisz że lider Donald Tusk i politycy PO zapewnią ci NIEBO + Niedoczekanie twoje!!! + Ot Donald Tusk jako Najbliższy współpracownik Antychrysta Antonia T syna Bp i hebrajskiej zakonnicy może cię najwyżej do piekła wciągnąć Por (Ap 14,9-11) gdzie pewnie będziesz radował się z sexu Sado macho z diabłami ot życzę powodzenie i szczęścia na tej drodze do wiecznego bycia z cezarem żydów /J 19,15) w piekle oczywiście !!!
.....2019.04.11 18:27
Niestety nie mam pedagogicznego wykształcenia inaczej zgłosiłabym się za darmo uczyc.Ta hołotę stojacą bym olała.
darek2019.04.11 19:58
Co za problem zrobić studia.
kaszel2019.04.12 7:54
To jest jak kurs po prostu. Uprawnienia pedagogiczne każdy może zrobić.
zenek2019.04.11 17:55
,,To manifestacja żałoby po zniszczonej godności wszystkich pracowników'' - no i wreszcie przedstawicielka ZNP przyznała, że chcą zniszczyć do końca godność nauczycieli bo sami godności już nie mają. Nienawiść goni nienawiść
wstyd2019.04.11 17:44
pedagodzy https://foto.lca.pl/foto,1554881898,Egzamin_gimnazjalny_w_cieniu_strajku_pracownik_w_o_wiaty.html
Piotr2019.04.11 15:43
Jak widać wielu nauczycieli uległo lewackiemu skundleniu. Zgroza jak się pomyśli, że takie coś ma później "uczyć" nasze dzieci. :/
asddsa2019.04.11 14:54
Patenty tow. Mazguły dot. ścieżek zdrowia" wiecznie żywe.
Włodek2019.04.11 14:46
Dziwię się, że rodzice nie interweniowali. Mam jednak nadzieję, że "wszystkie czyny zostaną zapamiętane". Powinno to być zgłoszone do prokuratury jako wywieranie presji i zastraszanie. A Broniarz ogłasza "zbiórkę" na wsparcie strajkujących nauczycieli?I liczy, że po takiej demonstracji ludzie rzuca się wpychać pieniądze do puszek?
Kollo2019.04.11 14:37
Niczym "ścieżka zdrowia"
Reytan2019.04.11 14:19
Nie wolno dopuscic,zeby komunistyczni nauczyciele nadal uczyli nasze katolickie dzieci,zyjac z naszych katolickich podatkow.
kaszel2019.04.11 14:51
Popieram! I powiem więcej. Nie wolno dopuścić aby jacykolwiek nauczyciele uczyli jakiekolwiek dzieci żyjąc za kasę z czyichś podatków! Szkoły - dobrowolne i płatne.
MAŁGORZATA2019.04.11 15:56
Jacy komunistyczni przecież większość z nich urodzona jest w latach 70 ubiegłego wieku co oni mogą wiedzieć o komunie a jeśli chodzi o katolickie dzieci to do Watykanu z nimi niech pedofile je wychowują
JR2019.04.11 13:54
Ci "żałobnicy" powinni być zwolnieni dyscyplinarnie z pracy! Generalnie nikt za strajk nie powinien otrzymać wynagrodzenia! Nie wiem czy ci "nauczyciele" zdają sobie sprawę, że zostali wrobieni jak dzieci w grę polityczną! Aż wstyd, że to dziadostwo pracuje w szkole. I oni później pójdą do szkoły? Jak się pokażą dzieciom, młodzieży, a przede wszystkim rodzicom na oczy? Przecież swoim zachowaniem złamali Konstytucję! Każdy bowiem ma prawo do nauki. Niestety to prawo zostało im zabrane bo zastali zamknie szkoły. To jest przestępstwo większego kalibru. Mało tego nauczyciele "dyżurni" nie wpuszczali zgłaszającej się młodzieży do szkół! To zakrawa na anarchię! I ci ludzie chcą pracować w szkole. A sio!
słowiczek poznański.. ćwirli, ćwirli..2019.04.11 13:44
słowiczek poznański - tania imitacja. Jak każdy sierpem obrzezany jedynie co potrafi to suck dicks. Coś jak ten Auferetur Inferunt Insaniam - scheissejude. Not dead yet? Mam twoją i nie tylko voodoo doll, ch... cie strzeli. Wkrótce.
Tadusz Drozda2019.04.11 17:12
O tu jest oryginał. Ten tani styl poznam wszdzie. Tylko też zapomniałeś, że "w Warszawie latarnik latarenką..."
słowiczek poznański... ćwirli, ćwirli..2019.04.11 17:23
Nie myl mnie z tą tanią imitacją. Dlatego dodaje "ćwirli, ćwirli.. " - "zapomniałeś" - Poprawnie jest; zapomniałAś.
Mirek2019.04.11 13:33
W Rybniku w jednej ze szkół podstawowych nauczycielki ubrane na czarno zrobiły szpaler aby dzieci musiały przechodzić pomiędzy nimi na egzamin . Chciały w ten sposób zastraszyć dzieci . Uważam że takie "nauczycielki" powinny być wyrzucone z zawodu .
anonim2019.04.11 13:40
POPIERAM
darek2019.04.11 19:57
Wszystkim bym wyrzucił. Problem w tym, że brakuje chętnych do tego zawodu. Za psie pieniądze nikt nie będzie użerał się z dzieciakami.
violencja2019.04.11 22:34
Popieram , to straszne!!!Wyrzucić!-ale się nie da:(Do zawodu nie wróciłabym , pieniążki marne , praca wbrew pozorom trudna i dzieciaki coraz trudniejsze
taro2019.04.11 13:23
ci z sosnowca nauczyciele zrobia dobry przyklad i naucza uczni, ze po nie zwiazanym betonie sie nie jezdzi samochodami osobowymi. Kiedys zapomnieli to wykladac i skutki tej edukacji moglismy ogladac ostatnio w wiadomosciach.
Maria2019.04.11 13:00
Janusz Korczak poszedł że swoimi uczniami do gazu, nie zostawił ich, by ratować swoje życie. Czy dzisiaj na jego drodze stanęłyby żółte kamizelki?
JR2019.04.11 13:56
Bo nazwać takich ludzi nauczycielami? To za duże określenie! Do obory!
Alka2019.04.11 12:51
Zapamiętać te lewackie facjaty .
ktośko2019.04.11 12:49
Bolszewickie gęby strajkujących !
Glaudiusman2019.04.11 12:47
Społeczeństwo jest podzielone ideowo. Są patrioci i zdrajcy wysługujący się obcym siłom. Podobne podziały są wszędzie i od dawna. Ale pogłębiło się to od czasu katastrofy smoleńskiej za rządów PO i korytowców wiejskich. Od czasów usunięcia krzyża. Nauczyciele są niestety lewicowi w większości, szczególnie w dużych miastach. Wszędzie na świecie w dużych miastach mieszka lewactwo, bo tam jest anonimowość, więc można prowadzić się i żyć w rynsztoku. Tacy spuszczeni z łańcucha. Takie zachowanie lewackich nauczycieli szkalujących porządnych nauczycieli jest haniebne.
JR2019.04.11 14:02
Zdecydowanie popieram tę wypowiedź. Prowodyrzy powinni być rozpoznani i zwolnieni z pracy! Jeżeli taki kacyk Broniarz jest dla nich idolem to przepraszam, ale dla takich głąbów miejsca w szkole nie powinno być.
POrada2019.04.11 12:07
Strajkujących nauczycieli wysłać na ćwiczenia na POligon !
Marek2019.04.11 12:05
CZY TO NIE JEST MOBBING ?!
słowiczek poznański2019.04.11 12:01
Protestujący nauczyciele jedzą kanapki z kawiorem i gustują w drogich trunkach. Sama widziałam relację w TVP Info. Bądź co bądź jestem kobietą spostrzegawczą, przenikliwą i inteligentną jak mało kto.
Tadusz Drozda2019.04.11 17:10
A że "w Warszawie latarnik latarnką..." to gdzie?
violencja2019.04.11 22:24
i skromną ...??
Agnieszka2019.04.11 11:39
Na szkoleniach o mobbingu powinni być stawiani jako przykład "mobbingu szczeniackiego"
Auferetur Inferunt Insaniam2019.04.11 11:16
W 1980, podczas strajków w stoczniach łamistrajków traktowano z szacunkiem, robiono im herbatę, kanapki i czyściło się im buty.
Agnieszka2019.04.11 11:46
Jak ty możesz porównywać tamte strajki do obecnych? Wiesz jak ryzykowali i o co walczyli nauczyciele w latach 80-tych a o co dziś? Miałam nauczyciela, który był w tamtych latach internowany za walkę o Polskę, polską szkołę, uczniów, prawdę. Poświęcał siebie dla nas i nigdy nas by nie użył dla swojej forsy! Porównanie go z tymi podróbami nauczycieli strajkującymi dziś kosztem uczniów o swoje koryto a tym bardziej stawianie na jednym poziomie wtedy i dziś strajkujących, to plucie w twarz bohaterom
Auferetur Inferunt Insaniam2019.04.11 12:04
Mogę, bo brałem w nich udział, pod Stocznią w 1980, a i czynnie w 1988 na Politechnice Gdańskiej. W stanie wojennym roznosiłem ulotki i malowałem po murach. Nigdy nie oberwałem od ZOMO bo byłem sprinterem (mistrzem Polski i członkiem kadry narodowej) i żaden zomowiec nie był w stanie mnie złapać. Przypominam też, że pierwotne postulaty Stoczniowców w 1980 roku były czysto płacowo/socjalne. Sytuacja jest bardzo podobna
Reytan2019.04.11 13:58
Auferetur,jestes klamca z KOD-u ,i chucpowatym komuchem.
kosa2019.04.11 15:04
Brałeś udział chyba jako ZOMOwiec
Auferetur Inferunt Insaniam2019.04.11 16:40
Przypominasz mi ten stojący za władzą aktyw robotniczo/chłopski pałujący studentów. Krzyczący na wiecach Wiesław! Wiesłąw! Gierek! Gierk! albo Jarosław! Jarosław! Ten sam sort otumanionych propagandą zdrajców Polski.
piotrek2019.04.11 20:48
Zadziwia mnie jak teraz ludzie, którzy za prlu siedzieli jak mysz pod miotłą dorabiają sobie kombatancką historię. Ostatnio na spotkaniu policealnym ze zdumieniem słuchałem opowieści o walce z komuną podobnych tobie tchórzyków. Teraz to tałatajstwo, które ja pamiętam jak podkulało ogon gdy tylko trzeba było dać świadectwo, dziwnym trafem skupia się w środowiskach KODu czy totalnej opozycji. Im nie wadzi obecność Cimoszewicza. Millera czy Mazguły. Im nie śmierdzi TW Bolek czy TW Oskar.
kaszel2019.04.11 14:01
Nie wiesz co piszesz. Też tak kiedyś myślałem, ale miałem wtedy kilkanaście lat. Tamte strajki były podobne do obecnych, chodziło o kasę i przywileje. Solidarność to był twór bardziej lewacki od ówczesnej PZPR.
zatroskany2019.04.11 11:04
To oni wstydu nie mają ... to zjawisko nosi znamiona nękania psychicznego .
aaa2019.04.11 11:00
to są nauczyciele ?!! to bydło lewackie...... Brawo dla nauczycieli którzy pomagali uczniom.
kso2019.04.11 10:54
Przy oblężeniu głogowa Niemcy też chowali się za plecami dzieci które przywiązano do machin oblężniczych. Wczasie IIWŚ Niemcy już się nie chowali za dziećmi ale je po prostu mordowali.
Agnieszka2019.04.11 11:49
Jak to nie - w czasie Powstania Warszawskiego polskich cywilów (w tym dzieci) pędzono przed czołgami niemieckimi jadącymi na powstańcze barykady. Wiele było takich aktów barbarzyństwa.
kaszel2019.04.11 13:58
Na pisowskim portalu takie słowa? Tu modnie jest i chwalebnie krytycznie mówić o ruskich. Katyń, Smoleńsk oto nośne tematy. Niemcy podobno mniej krzywdy wyrządzili. Większość pisowców chciała do niemieckiej Unii, aż dreptali w miejscu ze zniecierpliwieniem.
anonim2019.04.11 10:51
No to teraz pokazali poziom, obrzydliwe to i szczeniackie. Obrażanie się na normalnych nauczycieli dla których dobro dzieci jest najważniejsze,uważam za podłe. Wstyd drodzy strajkujący ''pedagodzy''.
wstyd2019.04.11 17:40
https://foto.lca.pl/foto,1554881898,Egzamin_gimnazjalny_w_cieniu_strajku_pracownik_w_o_wiaty.html
alcapone2019.04.11 18:22
Pedagodzy w ich wypadku to chyba za dużo powiedziane. Taka różna raczej zbieranina, albo po prostu hołota. Podaje wyjaśnienie. Lat temu 10 ktoś przytomnie zauważył, że w powiecie czy gminie nawet stanowisko sprzątaczki należy do nomenklatury, to znaczy dostawali wtedy nawet takie stanowiska ludzie z układów. A jakie są układy po 89 roku ( już do komuny nie wracam ) każdy wie. No dominuje/dominowała taka cwaniacka zbieranina zazwyczaj o niskich kwalifikacjach, która za to perfekcyjne opanowała sztukę urządzania się kosztem bliźnich. I jasne że już dawno zwrócili uwagę na szkoły jako perfekcyjne miejsce lokowania głupawych niedouczonych, leniwych małżonek, dzieci gdy dorosną, itd. Tam prawdziwa oaza spokoju, eldorado. Bo tam owszem kiepsko płacą tylko przez pierwsze 2-3 lata, później już jedzie się automatem w górę i po 10 latach ma się całkiem dobrą kasę. A roboty niewiele, wbrew ordynarnym łgarstwom tych oszustów. To pensum w Polsce 18 godzin a na zachodzie 26, a ta hołota załgana dalej płacze jak im ciężko. W zasadzie nie zwalniają z tej roboty. No i przede wszystkim, nawet jak bywa że ktoś w prywatnej firmie ma większe zarobki, tylko tam zazwyczaj jest goniony jak małpa do roboty, surowo rozliczany z wyników i jak coś nie gra to szybki wylot z baru. Właśnie dlatego szemrane towarzystwo cwaniacko knajackie woli lokować swoich krewnych na bezpiecznym, spokojnym państwowym, w państwowych szkołach. Zresztą, jakby prywatny przyłożył swoje standardy do zatrudnienia w szkołach, to przynajmniej 1/3 miała by natychmiastowy wylot, a jakby dobrze pokombinował to nawet 1/2. Warto wiedzieć że od lat ubywa uczniów z powodu niżu demograficznego, gdy … nauczycieli wciąż przybywa ( bo prawdziwym celem polskich szkół nie jest nauczanie, tylko zatrudnianie różnych matołów mających układy gdzie trzeba ).
halszka2019.04.11 23:05
100/100
Elektron2019.04.11 10:51
O nie, ale oni ich prześladowali, prawie tak samo mocno jak chrześcijanie palący stosy, czy obecny katotaliban wzywający do prześladowania mniejszości. Jak się pozbierają ci nauczyciele po takiej traumie, ich koledzy stali ubrani na czarno i milczeli, przecież to niezgodne z konwencją genewską. Skończcie szczuć na nauczycieli. Popatrzcie lepiej jak się w kraju poprawia, coraz więcej samorządów wyrzuca religie na koniec albo na początek zajęć w szkole, co oznacza że za 4-5 lat będą ją w ogóle usuwać ze szkół z powodu braku chętnych. Polska idzie w dobrą stronę.
anonim2019.04.11 10:53
zapewne jesteś z kodu
infor2019.04.11 12:51
To że istnieją przygłupy twojego pokroju i tacy pseudonauczyciele jak ci w kamizelkach, pokazuje jak Polska jest jeszcze zacofana intelektualnie
Limma balls2019.04.11 16:30
Najbardziej pokazuje to obecność kleru w szkołach.
Jan Radziszewski2019.04.11 20:51
co myślisz że Donald Tusk i politycy PO zapewnią ci NIEBO Niedoczekanie twoje!!! + Ot Donald Tusk jako Najbliższy współpracownik Antychrysta Antonia T syna Bp i hebrajskiej zakonnicy może cię najwyżej do piekła wciągnąć Por (Ap 14,9-11) gdzie pewnie będziesz radował się z sexu Sado macho z diabłami życzę powodzenie na tej drodze do wiecznego bycia z cezarem żydów /J 19,15)
florian2019.04.11 13:05
Lecz sie na nogi bo na głowę za późno
trucker 2019.04.11 14:27
shut up medioto .
gośćSS2019.04.11 21:16
Religii nie będzie ale za to seks na matematyce, seks na polskim, seks na fizyce, seks na wf. Będzie super.
Bogdan2019.04.12 8:08
Puknij się w ten pusty globus debilu. Ci co strajkują to bolszewickie bydło przesiąkniętą nienawiścią do dzieci i ich rodziców. Takich bydlaków powinno się zwalniać dyscyplinarnie z zakazem wykonywania zawodu nauczyciela