09.02.16, 18:52

Szał protestantów. Opłacą imigrantów pieniędzmi z prostytucji

Mnożą się w Kościele katolickim postulaty intensyfikacji dialogu z protestantami. To znak czasu, bo w już w przyszłym roku minie 500 lat od niesławnego wystąpienia herezjarchy Marcina Lutra, które jak nagły grzmot krwawo rozdarło jedność europejskiej Christianitas.

<<< OTO ARGUMENTY PRZECIWKO ... EWOLUCJI! MOCNE I PRAWDZIWE! >>>


Jak tu jednak dyskutować, gdy w roli spadkobierców Lutra występują tacy ludzie, jak ewangelicki kapłan Hans Mörtter z Kolonii?

Pan Mörtter oznajmił mianowicie, że chce "pomóc" imigrantom za pieniędze czerpane... z prostytucji. Jeden z lokalnych burdeli, a zarazem jeden z największych w całej Europie, zaproponował mu 8500 euro na imigrantów. Właściciel tego burdelu powiedzial kiedyś: Kobieta przychodzi na świat, by służyć mężczyźnie i być mu posłuszną. A pan Mörtter po brudne, obrzydliwie zdobyte pieniądze wyciąga rękę...

I to w jakich okolicznościach! Ewangelicki kapłan odwiedził burdel w 20. rocznicę jego powstania, zupełnie, jakby było co świętować. Otrzymał tam propozycję przekazania pieniędzy na imigrantów, a o pracownikach burdelu stwierdził: 

"Dla mnie są to ludzie, którzy żyją na swój sposób. Nie mam prawa, by mówić umoralniająco, że to, co tutaj się dzieje, jest złe".

Sieć burdeli, która chce dać mu pieniądze, kapłan nazwał dodatkowo "wielką rodziną", dodając, że ludzie, którzy w niej pracują, żywo interesują się sprawami społecznymi Kolonii. 

Trzeba też zaznaczyć, że burdel nazywa się... Pascha. Jakby szatańską pracę, którą wykonuje, trzeba było jeszcze obwieścić szyderczym dla Chrystusa mianem. A to wszystko, oczywiście, w zgodzie z niemieckim prawem. W oświeconym władztwie wielkiej kanclerz Merkel czerpanie zysku z upodlania kobiet jest całkowicie legalne. 

A wracając do pierwszego pytania... Protestanci w Niemczech odcinają się wprawdzie od pana Mörttera, czy jednak poglądy, jakie reprezentuje, mogą wyrastać w próżni? Czy naprawdę da się "dialogować" ze wspólnotą, która wydaje takich cżłonków? W 1517 roku Europa została podzielona, a dzielić, jak wiadomo, uwielbia diabeł...

hk

Komentarze

anonim2016.02.9 19:05
Brawo! co za wrażliwość, "szczególna" jakby powiedział W. Czarzasty marzący o zaspokojeniu także uchodźcami Merkel - co za kultura jakie cywilizowane podejście!
anonim2016.02.9 19:07
Nobilitacja dla burdeli - genialne! jeszcze trochę i samego Boga zacznie przekonywać
anonim2016.02.9 19:13
Niestety ale w dzisiejszych czasach będzie coraz więcej takich wilków w owczej skórze. Ile taki "kapłan" pociągnie za sobą ludzi do piekła...
anonim2016.02.9 20:03
Czy to nie Kościół Katolicki w Niemczech nie wydaje pisemka porno ? więc dlaczego gorszymy się ?
anonim2016.02.9 20:33
I cóż z tego? Jakby ktoś w końcu przeczytał biblię a nie słuchał na mszy tych wybranych łagodnych i miłych kawałków to by wiedział że według niej prostytucja nie jest grzechem jeśli zarobione w ten sposób pieniądze użyte są by nieść pomoc bliźniemu. A dzielić przyszedł Jezus, sam to o sobie powiedział(rzekomo). Czyli według autora tekstu Jezus jest diabłem, no brawo autor.
anonim2016.02.10 8:37
Czy to protestant, czy katolik, nie ma nic do rzeczy. W KK też zdarzają się bardzo gorszące przykłady. Przykładem może być postawa niemieckiego hierarchy na synodzie o rodzinie, który mocno bronił homoseksualizmu oraz zaznaczył, że Niemcy nie są filią Watykanu. Nie wiem, czemu takie artykuły mają służyć. Chrystus wzywa nas do jedności - "jedna owczarnia i jeden Pasterz". Jasnym jest, że nie możemy akceptować zgorszenia i zła, ale tytuł "szał protestantów" raczej wskazuje na pokazanie jacy my - katolicy - jesteśmy dobrzy i jacy oni - źli. Zapewniam pana/panią hk, że niejeden protestant wejdzie przed panem/panią do Królestwa Niebieskiego. A pan/i być może będzie się musiał gęsto przed Stwórcą tłumaczyć z tego paszkwilu.
anonim2016.02.10 8:39
Jacek Dobry - dokładnie. hk chyba nie czytał/a w Ewangelii fragmentu o drzazdze i belce.
anonim2016.02.10 10:29
Wydaje mi się, że nazwa tego przybytku - sądząc jeszcze po "stylu architektonicznym" - po polsku to raczej PASZA...
anonim2016.02.10 13:33
Ktoś tu chyba zapomniał o pedofilii w Kościele Katolickim, czy można iść za "pasterzami" pedofilami? prowadzić z taką instytucją dialog? w próżni przecież nie wyrośli... kolejny "genialny" tekst we Frondzie
anonim2016.02.10 19:38
Pieniądze z burdeli powinno się raczej przeznaczyć na walkę z handlem kobietami i na programy pomocowe dla kobiet pragnących zerwać z nierządem. Ale wypowiedzi owego pana pastora są po prostu skandaliczne.