15.09.21, 15:05fot. policja.pl

Szczenięta wyrzucone na śmietnik w foliowym worku. Żyją dzięki policjantom i masażowi serca

Zdecydowane działanie policjantów doprowadziło do uratowania trzech szczeniaków, które cztery dni po narodzeniu zostały zawinięte w foliowy worek i wyrzucone do kontenera na śmieci. Policjanci na miejscu wykonali masaż serca zwierzaków, co skutkowało przywróceniem ich funkcji życiowych. Po otrzymaniu nowego życia, będą czekały na nowy, bezpieczny dom.

W piątek, 10.09.2021 r., policjanci otrzymali zgłoszenie o wydobywających się piskach z wnętrza kontenera na śmieci na terenie miejscowości Szprotawa. Funkcjonariusze z miejscowego komisariatu młodszy aspirant Andrzej Szykuła i aspirat Jacek Kowczyk na miejscu zaczęli sprawdzać wszystkie worki znajdujące się w koszu. W papierowej torbie ujawnili szczeniaki, które były szczelnie owinięte folią i wsadzone do reklamówki. Część zwierząt nie wykazywała oznak życia. Policjanci podjęli decyzję o wykonaniu masażu serca co po kilku minutach doprowadziło do przywrócenia funkcji życiowych. Zdecydowane i szybkie działanie poskutkowało uratowaniem trzech z sześciu szczeniąt.

Jak ustalono, były to czterodniowe szczenięta. Zostały przekazane do Polskiej Organizacji Pomocy Zwierzętom, gdzie za 8 tygodni będą mogły zostać adoptowane, do czego zachęcamy, aby znalazły dom, w którym nikt nie wyrządzi im już więcej krzywdy. W sprawie adopcji prosimy o kontakt z Polską Organizacją Pomocy Zwierzętom w Nowej Soli, telefon kontaktowy 513 186 580.

W sprawie trwają czynności zmierzające do ustalenia i ukarania sprawcy tego przestępstwa. Wszystkie osoby który posiadają informacje mogące pomóc w ujęciu sprawcy, proszone są o kontakt z Policją pod numerem telefonu 47 793 75 11 lub pod numerem alarmowym 112.

mp/policja.pl

Komentarze

PB2021.09.16 14:48
Miarą człowieczeństwa jest też między innymi stosunek do zwierząt. Nie wiem jak trzeba być podłym człowiekiem bez serca, wrażliwości aby żywe stworzenie wyrzucić do kosza jak przedmiot. Brak słów!!!!!!
miki2021.09.17 18:21
zgadza się! a do tego jakie cierpienie i ból matki szczeniąt, bo nie może pozbyć z sutków mleka! Ale wysterylizować sukę to już nie bo za drogo! Barbarzyństwo!
Maria Błaszczyk2021.09.16 13:17
To bardzo ładna historyjka. Naprawdę. ale czy serio można uznać takie ocieplanie wizerunku za stosowna odpowiedź na kolejne trupy niewinnych ludzi po policyjnych interwencjach? Na gnojenie ludzi na komisariatach, ataki z pałkami na manifestujące kobiety, zmuszanie przypadkowych dzieciaków do klęczenia pod płotem z rekami do góry, kolejne, coraz bardziej upadlające zatrzymania Babci Kasi itd? Kilka uratowanych szczeniaczków ma to przykryć? Chyba za małe one...
trucker Texas2021.09.22 13:38
Nie gdacz niosko.