16.11.17, 18:53zdj. Youtube

Szef MON ostro: Nie ma zgody na nienawiść do własnego kraju!!!

W rozmowie z dziennikarzami szef MON, Antoni Macierewicz ostro odniósł się do zachowania polityków opozycji, zarówno w kraju, jak i reprezentujących Polskę w Parlamencie Europejskim. 

"Nigdy nie pogodzimy się z upowszechnianiem i reprezentowaniem przez Polaków i polskich polityków publicznie, na zewnątrz, na obcym terenie, nienawiści do własnego kraju"- podkreślił minister. Jak dodał, obecny rząd nie odmawia im skarżenia się, dyskutowania, ponieważ to jest prawem i przywilejem zarówno wszystkich obywateli, jak i polityków. 

"Odmawiamy tylko prawa do nienawiści do własnego kraju. Tego prawa odmawiamy"- powiedział szef MON, odnosząc się, że Prawo i Sprawiedliwość podczas rządów PO skarżyło się w Parlamencie Europejskim na polskie władze, a dziś odmawia tego politykom Platformy Obywatelskiej. 

"Uczymy się dzięki temu i za taką dyskusję dziękujemy, ale nigdy nie pogodzimy się z upowszechnianiem i reprezentowaniem przez Polaków i polskich polityków publicznie, na zewnątrz, na obcym terenie, nienawiści do własnego kraju"- podkreślił Antoni Macierewicz. 

Rezolucję Parlamentu Europejskiego, wzywającą polski rząd do respektowania unijnych postanowień dotyczących praworządności poparło sześciu eurodeputowanych Platformy Obywatelskiej. Przeciwko rezolucji głosowali europosłowie PiS. Przedstawiciele PSL w PE nie wzięli natomiast udziału w głosowaniu. 

yenn/PAP, Fronda.pl