Departament Obrony USA opublikował dane, z których wynika, że dwie trzecie tych kosztów przeznaczono na siły powietrzne. Informacja została ujawniona w związku z decyzją amerykańskiego Kongresu, który odrzucił projekt przepisów zakazujących dalszego wydawania pieniędzy na ten cel.

579 mld dolarów wyniósł cały budżet obronny zatwierdzony przez amerykańską Izbę Reprezentantów.

Międzynarodowa koalicja państw zachodnich i krajów arabskich prowadzi operacje lotnicze w Syrii i Iraku od sierpnia zeszłego roku

Kongres USA odrzucił niedawno projekt ustawy, która zakazywała dalszego finansowania działań zbrojnych przeciwko IS bez nowej zgody parlamentu.

Według Martina Dempsey’a, przewodniczącego kolegium szefów sztabów amerykańskich sił zbrojnych nie ma zgody na rozmieszczenie w Iraku personelu wojskowego USA bliżej terenów objętych walkami z IS. Jednak nie wyklucza kompletnie, że w przyszłości będzie wprowadzone takie rozwiązanie.

W środę Biały Dom przekazał informację, że do Iraku ma zostac wysłanych do 450 amerykańskich wojskowych, którzy mają doradzać siłom irackim i mają szkolić je w walce z IS. Mają to być doradcy, instruktorzy, logistycy i personel odpowiedzialny za bezpieczeństwo; Amerykanie nie będą uczestniczyć w walkach.

KZ/Radiomaryja.pl/ Forsal.pl