04.01.20, 18:21zdjęcie ilustracyjne (flickr)

Szokujące! Prokuratura umorzyła sprawę pijanej matki, bo ,,życie człowieka zaczyna się od porodu''

- Prokuratura rejonowa w Miastku w województwie pomorskim wbrew naukowym dowodom twierdzi, że życie człowieka rozpoczyna się w chwili porodu. Tamtejsza prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie matki, która urodziła pijane dziecko. Prokurator prowadzący postępowanie uznał, że „płód nie jest dzieckiem i matka nie ponosi odpowiedzialności za swoje zachowanie względem płodu“. - informuje Radio Maryja

Dziecko urodziło się w kwietniu, a poród odbył się w domu. Okazało się, że dziecko miało prawie jeden promil alkoholu, problemy z oddychaniem, wadę serca. Sprawą zajęła się prokuratura, jednak... postępowanie zostało umorzone, ponieważ stwierdzono, że pijana „matka nie ponosi odpowiedzialności za swoje zachowanie, bo to płód a nie dziecko”.

– Zgodnie z prawem dziecko staje się dzieckiem w chwili rozpoczęcia akcji porodowej. Możemy to oceniać jednoznacznie z punktu widzenia moralno-etycznego. Prawo jednak rozgranicza, kiedy mamy do czynienia z płodem, a kiedy z człowiekiem. Działanie tej kobiety polegające na piciu alkoholu, odbywało się w czasie ciąży, czyli dotyczyło płodu. Człowiekiem stajemy się bowiem z chwilą narodzin – oznajmił prokurator Oskar Krzyżanowski na łamach „Dziennika Bałtyckiego“.

 

Spożywanie alkoholu przez kobiety w ciąży niesie ze sobą wiele konsekwencji zarówno dla kobiety jak i dla dziecka. 

Ta decyzja wzbudziła oburzenie opinii publicznej Zdaniem Henryka Kuczaja, konsulatora Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski umorzenie było motywowane „polityczną poprawnością i uległością wobec dyktatury kłamstwa”.

– Przecież dziecko w szkole podstawowej wie, że człowiekiem jest się od poczęcia. Mówi zresztą o tym bardzo wyraźnie Ustawa o Rzeczniku Praw Dziecka, która ma już 10 lat, że dzieckiem jest każda istota ludzka od poczęcia do osiągnięcia pełnoletności – wskazywał Kuczaj.

– Jeżeli byśmy patrzyli na to racjonalnie, to zupełnie jest to nieadekwatne do wyników badań, do praktyki klinicznej, o której mówi też Główny Inspektorat Sanitarny w Polsce – dodał konsultator KEP.


Prokuratura odpowiada na medialne zarzuty.

- W związku  z pojawiającymi się doniesieniami medialnymi  dotyczącymi postępowania prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Miastku w sprawie narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu  przez matkę, która w czasie porodu pozostawała w stanie nietrzeźwości, Prokurator Regionalny w Gdańsku na podstawie § 73 ust. 1 rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości Regulamin wewnętrznego urzędowania powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury, podjął decyzję o przeprowadzeniu analizy akt przedmiotowej sprawy, celem zbadania prawidłowości przebiegu postępowania oraz podejmowanych  w jego toku decyzji.    - czytamy w oświadczeniu

 

 

 

bz/radiomaryja.pl/gdansk.pr.gov.pl

Komentarze

MaxFiend2020.01.6 18:55
Los nienarodzonego dziecka jest całkowicie zależny od woli odżywiającej go matki. To wyłącznie ona decyduje o sobie i pośrednio lub bezpośrednio o życiu i zdrowiu płodu.
anonim2020.01.5 8:53
Pewnie jakas znaczaca celebrytka.
Sebastian Lorenc2020.01.5 10:33
Nie celebrytka, kobieta z bardzo patologicznej rodziny. Bita, poniżana, więziona przez ojca. Pewnie bardzo zaburzona emocjonalnie. Nic jej nie usprawiedliwia, ale poniekąd też jest ofiarą.
Ism2020.01.5 8:47
Zwykle jest radość, że kobieta urodziła dziecko, że nie skończyła się ciąża aborcją, Bodajżę w Holandii są surowe kary dla ciężarnych za picie i palenie, a za aborcję nie ma. Wniosek jest jasny.
Maria Blaszczyk2020.01.5 20:15
??? A skąd te rewelacje? W Holandii kobiety uważa się za ludzi z prawem do samostanowienia, także gdy są w ciąży. Za to wskaźnik aborcji jest jeden z najniższych wśród krajów rozwiniętych.
Judasz2020.01.4 23:40
No, ten prokurator, podobnie jak sędzia Juszczyszyn, przybył do Polski z Ukrainy. Oni wszyscy myślą po sowiecku, a wogóle pijaństwo przyszło do Polski ze wschodu !
aspiring educationalist2020.01.4 21:14
> wbrew naukowym dowodom Przypominam, że PESEL (a co za nim idzie pińćset plus) również zaczyna się od porodu.
ZERR02020.01.4 23:02
Na całym świecie 99,5% ludzi nie ma PESELu, mieć nie będzie i nie potrzebuje.
Maria Blaszczyk2020.01.5 0:15
??? Sugerujesz, że w innych krajach nie ma jego odpowiedników? No więc są. Choć na ogół przytomnie łączy się PESEL, NIP dla osób fizycznych i numer ubezpieczenia w jednym - bo nie ma potrzeby mnożyć bytów ponad potrzebę. No ale pewne niedoskonałości polskiego systemu ewidencji - czy raczej "systemów" - nic tu nie zmieniają. A tymczasem kobiety - tak jak i mężczyźni - mają prawo do samostanowienia. W tym do picia alkoholu. Ta historia jest smutna i przerażająca, ale nie dlatego, że sąd słusznie uznał, że kobieta ma prawa, a płód nie. Bo to jest zupełnie oczywiste. Smutne i przerażające jest to, że ta kobieta nie wzięła - bo prawdopodobnie nie miała możliwości wziąć, gdyż sama była wszelkich praw pozbawiona - odpowiedzialności za swoje ciało i płodność. Bo - zdradzę Ci tajemnicę - nawet alkoholiczka jest w stanie na ogół dla dobra swojego przyszłego dziecka nie pić w ciąży - ale musi mieć możliwość podejmowania decyzji. Nie mówię już o zdrowych kobietach, które są w stanie całą ciążę leżeć z nogami do góry byle tylko móc urodzić zdrowe, donoszone dziecko. Z ciekawostek - jeśli chodzi o potomstwo księży, to ich człowieczeństwo w szczególności jest wątpliwe i jakoś to nikomu nie przeszkadza: https://gloswielkopolski.pl/porod-na-plebanii-dziecko-ksiedza-nie-bylo-czlowiekiem/ar/1070882
Rafal2020.01.5 2:38
O,ooo Maria wróciła do nas z dalekiej podróży ! Jak tam w nowo- starym kraju Niderlandów???
Maria Blaszczyk2020.01.5 20:16
Ciepło. W Polsce chłodniej. Choć też zimy - przynajmniej w Warszawie - ani śladu...
JANOSIK2020.01.4 19:42
P.Agnieszko a wlasnie przeczytalem ze to matka pila i bila swojego meza ,prowadzila w domu burdel,i co pani nato
Sebastian Lorenc2020.01.4 19:45
Gdzie indziej to czytałam, teraz nie mogę znaleźć, ale tu też jest. Niepotrzebna kpina. https://wiadomosci.wp.pl/miastko-pijana-urodzila-dziecko-nie-poniesie-kary-czlowiekiem-stajemy-sie-z-chwila-narodzin-6463405886945409a
JANOSIK2020.01.4 19:52
Donald Trump jest obecnie w Bagdadzie i zaprasza na kawe ,tylko nie moge znalesc w ktorej resteuracji
2020.01.4 19:58
Ty jesteś taki lekko przygłupi, prawda? Aha no i szydera ci się kmiotku nie udała, bo Bagdad jest w Iraku... Nie w Iranie. :) Tępy złośliwy pisi-czopie :P
JANOSIK2020.01.4 20:23
Dzieki za kmplement.Milego wieczoru.Ps co do PIS-u ,mam swoje myslenie
JANOSIK2020.01.4 20:28
A i jeszcze jedno,czy ja pisalem cos o Iranie czy w twojej glowce cos sie pomieszalo kmiotku
JONASIK2020.01.4 20:55
Tak tylko dodam, że jakiś miły pisiek podszywa się pod mojego nicka. Ale to nic nowego. Ja dziś nic nie pisałem.
2020.01.4 21:04
No wiem. Widzę przecież. Niby jedna literka, a taka różnica. ;) Spoko luz.
JANOSIK2020.01.4 21:27
No dziady nie umia czytac ze zrozumieniem
Sebastian Lorenc2020.01.4 19:58
Dałam Ci link. Wystarczy zobaczyć.
Pete2020.01.5 17:28
Ja czytałem, że jesteś debilem, właśnie w twoim wpisie.
Sebastian Lorenc2020.01.4 19:03
Czytałam gdzieś indziej, że ta matka była bita, zastraszana, pozbawiana wolności i zmuszana do picia przez patologicznego psychopatę - swojego ojca. Ona też jest ofiarą. A dziecko biedne, FAS to zespół różnych wad, układu nerwowego, mózgu, no i niestety jest nieuleczalny. I jej i dziecku trzeba teraz pomóc. Czym spowodowana jest decyzja prokuratora nie wiem,może właśnie wziął pod wagę okoliczności, psychopatycznego ojca. Ale ogólnie picie alkoholu w ciąży to powolne zabijanie swojego dziecka.
Albert2020.01.5 0:03
Puszko na sperme to jakas twoja kolezaneczka od kielicha, że tak ją bronisz? Qqrrwa qqrrwie łba nie urwie.
Jaroslaw2020.01.4 18:57
Decyzja PiSowskiej prokuratury w zgodzie z polityką PiS.
Emma2020.01.4 18:46
Chyba jaja jakieś! I to jest prokurator? Może minął się z powołaniem i powinien zostać nie prokuratorem a konserwatorem. W takim razie jeśli matka urodzi dziecko z FAS, kto ponosi odpowiedzilność za to, że całe jego życie jest spieprzone bo ona chlała w ciąży? Panie "prokutarorku" proszę to wyjaśnić!
Niejestemrobotem2020.01.4 22:06
Najwyraźniej nikt. Luka prawna. Prokuratur musi działać według prawa, tak samo jak i sąd. Jeśli ustawodawca tak stworzył przepisy, to prokurator może po godzinach upić się z bezsilności, ale nie ma powodu żeby wnieść sprawę do sądu, bo na jakiej podstawie prawnej? Którego artykułu którego kodeksu? A o to czemu nie ma takich przepisów proszę pytać sejm ;)
Emma2020.01.5 18:32
Tak masz rację, mój powyższy wpis emocjonalny i mało merytoryczny, czasem tak wychodzi kiedy w grę wchodzi cierpienie kolejnego dziecka przez bestialstwo dorosłych. Mam nadzieję, że obecny rząd i w tej kwestii zrobi porządek, wprowadzi odpowiednie regulacje prawne i wypełni w końcu te komunistyczne, antyludzkie luki prawne.
Cipak2020.01.5 8:56
"Osoba" nie mająca pojęcia o PRAWIE - nie powinna oceniać organu realizującego prawo. Może jednak słać petycje do sejmu , MS - o ustanowienie, regulacji prawnych, przez siebie oczekiwanych. W pierwszym kroku - zażądać ustanowienia podstaw - czyli normy konstytucyjnej umożliwiającej taką regulację.
Emma2020.01.5 20:12
Osoba nie mająca pojęcia o wiedzy i wykształceniu innej osoby, nie powinna tejże osoby pouczać co powinna oceniać a czego nie.
o, yenny2020.01.4 18:33
— Prokuratura rejonowa w Miastku w województwie pomorskim wbrew naukowym dowodom twierdzi, że życie człowieka rozpoczyna się w chwili porodu. Tamtejsza prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie matki, która urodziła pijane dziecko. Prokurator prowadzący postępowanie uznał, że „płód nie jest dzieckiem i matka nie ponosi odpowiedzialności za swoje zachowanie względem płodu“ — informuje Radio Maryja.