01.12.21, 09:41fot. pixabay.com

SZOKUJĄCE! Ośrodki "kontrolowanego" wstrzykiwania narkotyków w Nowym Jorku

Jak donoszą amerykańskie media, w Nowym Jorku zostały właśnie otwarte dwa pierwsze w Ameryce ośrodki, gdzie osobom uzależnionym będzie można pod nadzorem będzie narkotyki.

Według założeń inicjatorów pomysłu ma to podobno zmniejszyć liczbę zgonów z powodu przedawkowania.

Jak podał „New York Times, użytkownicy mają przynosić własne narkotyki. Przeszkolony personel natomiast ma zapewnić czyste igły, a razie potrzeby nalokson.

Biuro burmistrza Billa de Blasio podaje, że jest to inicjatywa stanowiąca rozszerzenie usług, które mają na celu ograniczenie szkód związanych z narkomanią.


mp/pap

Komentarze

Anonim2021.12.22 7:42
Polacy wolą Mejzę, Piotrowicza i innych kryształów z PiS, wolą inflację, wolą drogi prąd, drogą benzynę. Polacy lubią jak premier dostaje ziemię od kościoła, liczą że może i oni coś dostaną. Polacy chcą aby w Polsce była cenzura, a UNIA się rozpadła. Taki to mądry polski naród. Towarzysz Kuźmiuk wyjaśni wam że w Polsce byłby raj tylko ta zła UNIA na to nie pozwala, no i ten Tusk.
POLIKRATES2021.12.7 21:17
DLACZEGO TEN OSOBNIK NIE SIEDZI W CELI N
norma2021.12.1 12:11
W Szwajcarii takie cos egzystuje juz ze 30 lat.. I nie widac na ulicach szprycowania, co przedtem bylo nagminne.
Dam2021.12.1 11:33
Akurat takie miejsca, w połączeniu z programem pomocy osobom uzależnionym (co pokazano np. we Francji) znacznie lepiej spisują się w resocjalizacji uzależnionych, niż dotychczasowa polityka "wojny z narkotykami". Tylko fronda nie raczyła napisać, czy w tych ośrodkach taka pomoc będzie także udostępniana, to by wymagało rzetelności dziennikarskiej, a (jak wiadomo) fronda wciąż dziennikarza szuka.
Po 11 ...2021.12.1 10:46
Co w tym jest szokujące? U nas też jest bardzo podobny program wymiany igieł i strzykawek --- https://www.kbpn.gov.pl/portal?id=2021366, to też jest szokujące??? Głupota katodebilatu powala.
Po 11 ...2021.12.1 11:21
W Polsce w 2008 roku programy wymiany igieł i strzykawek realizowane były w 11 miastach. Rozdano 432 000 igieł, a odbiorcami programów było około 3100 iniekcyjnych użytkowników narkotyków. Jaka jest ZASADNICZA różnica pomiędzy tym programem, a tym co tak szokuję katozjebów? Jaka?
Pijok2021.12.1 10:19
U nas by si e przydały takie lokale gdzie przychodziłoby się z własną flaszką i kolegami a personel zapewniałby przytulne miejsce dla spożycia, czyste szkło i zakąski:)
Grzegorz2021.12.1 10:07
"będzie można pod nadzorem będzie narkotyki." lub " zapewnić czyste igły, a razie potrzeby nalokson." Czy Wy to czytacie? Jest tam ktoś kto mógłby trzymać poziom? Przecież jest to brak szacunku dla czytającego. Proszę zastanówcie się nad tym jak traktujecie swoich gości na stronie.
Dam2021.12.1 11:29
Tak to jest, że im ktoś bardziej się uważa za "patriotę" tym ma większy język z rodzimym językiem (tylko nie wiem, co jest przyczyną, a co skutkiem). Poza tym nie pastw się nad frondą, wciąż szukają jakiegokolwiek dziennikarza i nikt nie chce u nich pisać.
TERAPEUTA2021.12.1 9:52
No i co w tym dziwnego. Program metadonowy was nie szokuje? - a to przecież tylko inna forma podawania substancji. Dziwne, że nie szokuje Frendzla ani innych ludzi dystrybucja jednego z najcięższych narkotyków jakim jest WÓDKA. Tak ona wszystkim w tym katolickim kraju spowszedniała, że nikt praktycznie nie patrzy na wódkę jak na narkotyk. O - napił się, awanturę zrobił. No pije chłopak/babka. A to przecież narkotyk jak każdy inny - uzależnia i niszczy zdrowie. Niszczy psychikę uzależnionego i współuzależnionych oraz rodziny i najbliższych. A Polska katolicka jest wiodącym jego producentem.
QWE2021.12.1 9:59
Każdy kraj ma swój narkotyk. Polska ma wódkę. Większość rodzin zna ten problem z perspektywy własnej bądź dalszego czy bliższego krewnego czy znajomych. Ile jest cierpiących dzieci, ile DDA, ile przemocy związanej z nadużywaniem alkoholu. Każdy kraj próbuje sobie radzić z własnym problemem, tak jak potrafi, m.in. USA z problemem narkotykowym. Lepsze to niż udawanie, tak jak w Polsce, jakie to mamy cudowne rodziny i społeczeństwo bez żadnych problemów.
znajdź różnicę2021.12.1 9:49
to tak jak pisowskie ośrodki wstrzykiwania "szczepionek", nawet na cmentarzach