07.07.20, 20:14Kamil Bortniczuk, Radosław Fogiel/TT

Sztabowcy PAD apelują do Trzaskowskiego w sprawie wypadków autobusów

W dniu dzisiejszym doszło do już kolejnego wypadku autobusu miejskiego, których obsługę jako podwykonawca dla ZTM wykonuje niemiecka firma Arriva. Jest to już drugi w ostatnim czasie wypadek, do którego doprowadził kierowca pod wpływem narkotyków.

Sztabowcy prezydenta Andrzeja Dudy zwrócili się więc z apelem do prezydenta warszawy Rafała Trzaskowskiego, który będąc prezydentem stolicy – można powiedzieć – w zawieszeniu na czas kampanii prezydenckiej, w której też bierze udział, znacznie zaniedbał swoje obowiązki, co było też widać przy ostatnich podtopieniach Warszawy spowodowanych ulewnymi deszczami. Przy okazji podtopień wyszła też sprawa ogromnej inwestycji rzędu 300 mln złotych, która miała usprawnić system kanalizacji w Warszawie. Zlecenie – podobnie jak w przypadku autobusów – realizowała niemiecka firma.

Kamil Bortniczuk na briefingu prasowym stwierdził:

- Jak się okazuje, kierowca autobusu komunikacji miejskiej był pod wpływem środków odurzających. To niestety pozwala wyciągnąć wniosek, że wszyscy, którzy w Warszawie przebywamy, jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwo. Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, nie tylko pasażerowie, ale również piesi, kierowcy innych samochodów są narażeni na niebezpieczeństwo w związku z tym, że procedury w odniesieniu do kierowców komunikacji miejskiej, dotyczące bezpieczeństwa nie są stosowane.

Zaapelował także do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego:

- W związku z czym mamy apel do prezydenta Trzaskowskiego, kandydata w tych wyborach, aby pilnie pojawił się w Warszawie i doprowadził do kontroli tych procedur, które nieprzestrzegane prowadzą do zagrożenia bezpieczeństwa wszystkich osób przebywających w Warszawie. Panie Rafale Trzaskowski, apelujemy aby pan wykonywał obowiązki, do których pana wyborcy powołali, bo to pan, a nie żaden z pańskich wiceprezydentów wygrał wybory w Warszawie i to pan był gwarantem tego, że to miasto będzie odpowiednio zarządzane

 

mp/300polityka.pl/fronda.pl

Komentarze

AAAtomek2020.07.8 10:33
Sztabowcy PiS niech lepiej apelują do Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka (PiS) żeby zrobił coś w tej sprawie!!!!!!!!! Nie może być tak, że po 2 tygodniach od uzyskania prawa jazdy taki człowiek jest kierowcą autobusu!!!!!!!!!!
Jenny2020.07.7 22:46
PiSowska prowokacja,fanatycy sa zdolni do wszystkiego
Urszula2020.07.7 21:19
Już drugi ćpun powoduje groźny wypadek. To nie jest zbieg okoliczności. Po pisiorach można się wszystkiego spodziewać.
mordechaj2020.07.7 20:51
Te wypadki autobusów i kierowcy-narkomani to jest UBECKA PROWOKA. Nigdy do tej pory nie było w Warszawie kierowców-narkomanów w autobusach, tylko raptem w KAMPANII WYBORCZEJ, jak startuje Trzaskowski. Żle się bawicie UBECY. Mogli zginąć ludzie.
Szczur "kretynizacja" pobije rekord!2020.07.7 20:41
Szczur "kretynizacja" już napier-dala dobre ponad 11 godz. (!!), JEDENAŚCIE GODZIN, NON - STOP ! Ale szczury jak "kretynizacja" nie ograniczają się tylko do jednej strony. Czy to jest tylko jeden szczur "kretynizacja, czy jest CAŁE GNIAZDO szczurów, ale ...! Tak nadaktywne szczury ZDYCHAJĄ SZYBKO. Należy więc szczurowi/-om "kretynizacja" tylko kibicować!
Marek2020.07.7 20:26
To jest jakieś fatum. Beata Szydło też miała wypadek jadąc niemieckim samochodem. Czas przesiąść ssie do Jelczy i Polonezów.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.7 20:21
zajmiecie się PiSie zyeby lepiej SOP bo te wasze debile cały czas powodują wypadki i kolizje oraz niszczą rządowe auta!
Anonim2020.07.7 20:38
Ach ta platformiana mowa miłości... Ale Trzaskoś obiecał, że cenzury internetu nie będzie, ale nienawiść będzie tępił... Cretino to coś o Tobie.