24.11.17, 17:50Screenshot TVP Info

Szydło: Będziemy ambasadorami krajów Partnerstwa Wschodniego w UE

„Zakończył się szczyt, przyjęliśmy deklarację. To deklaracja w której zostały zapisane ważne z punktu widzenia UE, również państw które współpracują w ramach Partnerstwa Wschodniego postulaty i bardzo konkretne stanowiska. M.in. z inicjatywy polskiego rządu” - powiedziała dziś na konferencji prasowej po szczycie Szczycie Partnerstwa Wschodniego w Brukseli premier Beata Szydło.

Natomiast to jest deklaracja która w naszej ocenie powinna być jeszcze bardziej ambitna, w większym stopniu potwierdzać ambicje europejskie tych krajów. Nie mniej w obecnej sytuacji politycznej uznajemy że to jest kompromis który jest satysfakcjonujący aczkolwiek deklaracja polskiego rządu jest jasna”

- dodała szefowa rządu i zaznaczyła:

Podkreślaliśmy to wcześniej, była o tym mowa dzisiaj że my cały czas będziemy apelowali o to żeby UE otwierała się na kraje Partnerstwa Wschodniego, Będziemy ambasadorami tych państw”.

Odniosła się także do prac nad projektami ustaw dotyczących KRS i Sądu Najwyższego. Uznała, że to dobrze, że trafiły one do komisji.

W przyszłym tygodniu będzie chyba kilka posiedzeń komisji. Mam nadzieję że zostaną one przepracowane i będą mogły być przegłosowane jeszcze przed świętami. Wreszcie przeprowadzimy taką długo oczekiwaną reformę sądów”

- powiedziała premier.

dam/300polityka.pl,Fronda.pl