29.06.20, 09:20fot. Screenshot/ youtube

Szydło: Końcówka kampanii będzie bardzo ostra

W rozmowie z Polskim Radiem europoseł PIS, Beata Szydło podzieliła się opinią, że „Polacy pozytywnie ocenili  5-letnią kadencję Andrzeja Dudy”. Wynika to ze wzrostu uzyskanych głosów w porównaniu z ostatnimi wyborami prezydenckimi.  Zwróciła także uwagę na podziękowania Rafała Trzaskowskiego dla Senatu.

Była premier wyraziła również uznanie dla wyborców: „Dziękuję Polakom, że poszli wczoraj do wyborów i dziękuję wszystkim, którzy poparli pana prezydenta. Teraz potrzebna jest rzetelna praca, aby wygrać w II turze, bo wszystko zaczyna się od nowa”. Dodała, że najbliższe dwa tygodnie będą wyjątkowo ciężkie, gdyż jeszcze bardziej wzmogą się ataki na prezydenta Dudę.

Szydło wytknęła także Trzaskowskiemu jego podwójną grę i manipulacje. Powiedziała: „Obserwuję pewne zachowania Rafała Trzaskowskiego, który próbuje przejmować pole programowe pana prezydenta. Mówi dzisiaj o ochronie programów społecznych, przeciwko którym głosował i twierdzi, że to dobre programy, bo jest kampania wyborcza. Jego podziękowanie dla Senatu pokazuje jednak jego myślenie”.

Oceniając wiarygodność kandydata KO na prezydenta stwierdziła, że „jako członek rządu Donalda Tuska, był przeciwko programom społecznym, a teraz jako kandydat Platformy, widząc, że ludzie te projekty społeczne dobrze oceniają, mówi, że je utrzyma”.

ks/ Polskie Radio

Komentarze

Walter2020.06.29 14:33
Andrzej Duda dostał w I turze ponad 43% głosów, choć notorycznie łamie konstytucję na którą przysięgał mówiąc: "tak mi dopomóż Bóg". Złamał art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Czy dla wielu Polaków łamanie praworządności przez Prezydenta państwa nie ma znaczenia? Ciekawy jestem jak Andrzej Duda wytłumaczyłby się z łamania ustawy zasadniczej w debacie telewizyjnej z Rafałem Trzaskowskim. Jego sztab nie dopuści do debaty w której mógłby dostać pytania dotyczące łamania konstytucji. Dlatego Andrzej Duda zgodzi się na debatę przed drugą turą wyborów wyłącznie w TVP, gdzie wszystkie pytania będą wcześniej uzgodnione i wyreżyserowane. W czasie takiej debaty również nie zostaną zadane mu pytania dotyczące niezrealizowanych obietnic wyborczych z 2015 r. Nikt mu nie wypomni krytykowania Bronisława Komorowskiego za wspieranie polityki Platformy Obywatelskiej i nie skrytykuje go za posłuszne wykonywanie poleceń Jarosława Kaczyńskiego. Propaganda pisowska polegająca na przekłamywaniu i manipulowaniu informacjami i pomijaniu niekorzystnych dla siebie faktów okazała się skuteczna.
OZ2020.06.29 10:21
Droga Pani Beato - NAJWAŻNIEJSZE JEST POLSKA - MUREM ZA PREZYDENTEM DUDĄ !!!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.06.29 11:13
brocha chytra babo z Brzeszcz! nie pyerdol tylko zajmij się lepiej wnuczkiem a może w przyszłości zostanie księdzem jak jego tata
Anonim2020.06.29 10:14
Tym bardziej, że jest to również początek kampanii Prezydenta Trumpa!
Lolek2020.06.29 9:48
Bydło kupione za własną kasę