13.08.19, 13:28(fot. kremlin ru CC 4.0)

Szykuje się wojna? Rosja zbudowała nową bazę wojskową na Bałtyku

Pięć lądowisk dla śmigłowców, centrum dowodzenia, skład paliwa lotniczego. Tak będzie wyglądać nowa rosyjska baza w Zatoce Fińskiej, której budowa została właśnie zakończona.

Rosyjscy inżynierowie zakończyli budowę nowej bazy dla helikopterów wojskowych na najbardziej wysuniętej na zachód od Moskwy wyspie Gogland, w Zatoce Fińskiej. Taką informację podał 7 sierpnia serwis prasowy Zachodniego Okręgu Wojskowego, cytowany przez TV Zvezda i inne rosyjskie media.

Baza posiada pięć lądowisk, stanowiska kontroli i dowodzenia, centrum obsługi technicznej i skład paliwa.

Wyspa Gogland o powierzchni 21 km 2 znajduje się 55 km od wybrzeży Estonii i 40 km od wybrzeża Finlandii.

Rosyjska baza będzie obsługiwała wszystkie rodzaje śmigłowców transportowych i bojowych.

„Mając taką bazę, Rosjanie chcą pokazać, że łodzie podwodne, statki, lub samoloty NATO dotrą bezpiecznie do Sankt Petersburga” – powiedział cytowany przez portal news.err.ee gen. Ants Laaneots, członek Narodowego Komitetu Obrony, działającego przy estońskim parlamencie.

 

bz/kresy24.pl

Komentarze

12019.08.17 9:51
Dumny pederasta………………………..:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
anonim2019.08.15 11:50
Na nic im się to zda,, .A smok ze wschodu dobije. olbrzyma",Tak Stalin się ściskał z Hitlerem przed wojną jak teraz Putin.
zalewski2019.08.14 16:34
gej to pederasta nikt tego nie zmieni po co to zmienianie wyrazow?A co znaczy Q i plus?
To ja2019.08.13 17:55
Myślicie że Putin taki głupi jak wasz prezes
Zibi442019.08.13 19:08
Putin nie jest taki głupi, ale jest bezwględnym zbirem i nawet jak się nim tak zachwycasz, to nie znaczy że przeżyjesz jak tu ruskie przyjdą.
martinviola2019.08.14 1:59
Putin udaje cwaniaka, ale z pustego w próżne i Salomon nie naleje. Kradnie technologie wojskowe gdzie się da, dzięki rozbudowanemu szpiegostwu i debilnemu lewactwu zachodniemu, tyle że brakuje kasy na rozwój i utrzymanie tego w gotowości bojowej, co pokazują dobitnie kolejne eksplozje i katastrofy z działem tych "cudów techniki" jak ostatnio nad Morzem Białym czy na Syberii. Robi tę szopkę z nowymi bazami, super rakietami czy lotniskowcem na węgiel, bo to jest dokładnie to co mu wpojono do kgb-owskiego łba - grać na emocjach głupkowatych polityków i mediów. Tyle, że nowego wyścigu zbrojeń nie przetrwa, nie wspominając, że cierpliwość samych Rosjan się kończy, bo już nikt nie chce marnować sobie życia na jego wojenne gierki, aby tylko znalezć powód do utrzymania jego oblanego krwią wielu ludzi stołka.
kalinka2019.08.13 17:54
w tym czasie w Polin modernizowano mobilne konfesjonały i kropidła, modernizacji poddano niezawodne drzwi od stodoły, budowany 20 lat okręt wojenny tradycyjnie nie doczekał się uzbrojenia
Zibi442019.08.13 19:13
Pretensje do swoich komuchów i POpaprańców
martinviola2019.08.14 2:29
Tak, tak, Wania, czaruj rzeczywistość i pocieszaj się póki możesz. Nowe okręty podwodne z pociskami średniego zasięgu, nowe eskadry najnowocześniejszych F-35, nowy system obrony przeciwrakietowej, przerzucenie dywizji US Army do Polski itp. itd. Wszystko wymaga czasu, wiadomo, my go mamy - Putin, nie, o czym przypominają mu sami Rosjanie.
Mirek2019.08.13 15:54
W Moskwie tysiące Rosjan grzebie w śmietnikach z głodu a Putin i jego zbiry ładują pieniądze w zbrojenia .
katolik2019.08.13 17:49
Polsce też to grozi jak Pislam znowu wygra wybory i samodzielnie będzie mógł rządzić
Jędrzej2019.08.13 22:22
Przypomnę stary ale aktualny dzś dowcip: Przez Plac Czerwony w Moskwie przechodzi obdarty facet w jednym bucie. Milicjant go zauważył, ale zamiast natychmiastowej ostrej reprymendy próbuje żartem rozbroić tę niwygodna sytuację. Pyta się więc faceta z uśmiechem na twarzy. „Towarzysz buta zgubił?”. Na co obdarty odpowiada „Nie zgubił tylko znalazł”.
Paulina2019.08.14 1:57
Jędrzej ! Uśmiałam się! Dobrze pokazałeś te ich bogactwo ! Zmierza do tego jaki był głód u nich w czasie II wojny!
kalinka2019.08.13 17:56
to codziennie w moim śmietniku żywności szukają jednak Rosjanie bo myślałem, że to Polacy, perfekcyjnie Rosjanie opanowali język polski
martinviola2019.08.14 2:33
Nu, da, Wania - ostatnio widać było tłumy "entuzjastów" Putina w Moskwie. Niechybnie musiał zrobić im dobrze. :) Leki odstawiłeś?
JużOkorowaliStępkęMożnaRozdaćOrderyAdmiralicji2019.08.13 14:14
To ze strachu przed polską dominacją militarną na Bałtyku. Lasy Państwowe sezonują już drewno na okręt podwodny klasy Tonący Klocek. Do 2540 roku Państwowe Zakłady Przemysłu Pojazdów Zeletryfikowanych URSUS mają zwodować nawet 10 takich okrętów!
Zibi442019.08.13 19:18
No i z czego ryjesz głupku? Czy to nasza wina że była komuna? A potem złodzieje z SLD i PO?
martinviola2019.08.14 2:18
Na te jego "super-bazy" z super-rozlatującymi się rakietami (jak nad Morzem Białym), wystarczą nowe zamówione łodzie podwodne z pociskami manewrującymi średniego zasięgu. A na takich głupków jak ty, rozsądek Polaków, o czym przekonasz się z bólem w zadku i nie tylko przy najbliższych wyborach w Polsce, gdziekolwiek operujesz, zwłaszcza w swoim ufundowanym przez Putina centrum trollskim w Petersburgu - za darmo głupków nie będzie tam trzymał.
heniek2019.08.13 14:00
dumny nie ma być z czego a gej to po prostu po Polsku pederasta a gej to po angielsku
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.13 13:45
Okręgowa Inspekcja Pracy: w zwolnieniu pracownika IKEA nie ma nieprawidłowości Nowa informacja w sprawie mężczyzny grożącego gejom śmiercią Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie wydała za pośrednictwem rzecznika praw obywatelskim Adama Bodnara oświadczenie w sprawie homofobicznego byłego pracownika sklepu IKEA, zwolnionego za cytowanie fragmentów Biblii mówiących o karaniu gejów śmiercią. Stwierdzono, że w decyzji firmy nie doszukano się żadnych nieprawidłowości. Pojawiła się nowa informacja w sprawie byłego pracownika sklepu IKEA, który został zwolniony po tym, jak w odpowiedzi na artykuł antydyskryminacyjny zamieszczony w wewnętrznym intranecie firmy, napisał na Facebooku: "Akceptacja i promowanie homoseksualizmu i innych dewiacji to sianie zgorszenia. Pismo Święte mówi: 'Biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich'. A także: 'Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich'". W sprawie zwolnienia interweniował rzecznik praw obywatelskich, Adam Bodnar. Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie nie wykryła nieprawidłowości, dlatego kolejnym krokiem będzie zbadanie zdarzenia przez sąd. Bodnar zajął się sprawą z urzędu, zwracając się do firmy IKEA o zajęcie oficjalnego stanowiska oraz przekazanie odpowiedniej dokumentacji. Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie sprawdziła m.in. wewnętrzne regulacje firmy, takie jak Regulamin Pracy i Kodeks Postępowania Grupy IKEA, a także sprawdzono legalność zatrudnienia i zakres prawnej ochrony, bezpieczeństwa i higieny pracy. Kluczowe informacje w regulaminach firmy dotyczą m.in. wsparcia dla fundamentalnych praw wszystkich ludzi i braku akceptacji dla dyskryminacji. RPO wydał komunikat, w którym czytamy: "W odniesieniu do wypowiedzenia umowy z pracownikiem, którego dotyczy sprawa, stwierdzono, że 'podano w sposób szczegółowy przyczynę wypowiedzenia ze wskazaniem naruszonych przez pracownika przepisów prawa pracy, w tym regulaminów wewnętrznych'". https://queer.pl/news/203214/decyzja-okregowej-inspekcji-pracy-w-krakowie-w-sprawie-homofobicznego-pracownika-ikea