23.01.19, 19:28Zdj. Euranet Plus, CC BY SA 2.0, Flickr

Tak szczuje 'przyjaciel Polski' Timmermans

Frans Timmermans, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej we wtorek odwiedził były niemiecki obóz śmierci Auschwitz-Birkenau, w środę natomiast uczestniczył w debacie na Uniwersytecie Jagiellońskim w ramach cyklu "Dialog obywatelski o przyszłości Europy", organizowanego przez Komisję Europejską. 

Wiceszef KE nie przepuścił okazji do ataku na konserwatywne rządy niektórych państw UE. 

"Spójrzcie na nasze społeczeństwa i dojście do władzy ludzi, którzy kierują się nienawiścią oraz wykluczaniem przeciwników za pomocą nienawiści. Staje się ona potężnym narzędziem w rękach polityków"- alarmował Timmermans podczas spotkania moderowanego przez Dominikę Wielowieyską z "Gazety Wyborczej". 

Komisarz nawiązywał do historii nazistowskich Niemiec i przestrzegał przed nienawiścią. 

"Jak to możliwe, że kiedyś Europa doszła do takiego punktu? (…) Widzieliście tam, co się dzieje gdy jako ludzie wypuścimy nasze najciemniejsze anioły, aby atakowały innych ludzi. (…) Jak doszliśmy do komór gazowych i palenia w krematoriach. (…) gdzie to wszystko się zaczyna?"- pytał Frans Timmermans. W pewnym momencie wiceszef KE stwierdził również, że "nienawiść znów staje się narzędziem w rękach polityków”. Zdaniem urzędnika UE, wszystko zaczyna się od słów, które „mogą wytworzyć atmosferę” i doprowadzić do „wykluczenia innych”.

"Widzę jak nacjonalizm się budzi w wielu częściach Europy, jak wielu młodych ludzi pociąga. Nacjonaliści są świetni w niszczeniu, nigdy nie widziałem, aby coś budowali. Gdzie rządzą nacjonaliści, tam rządzi paraliż, nie ma rozwoju"- stwierdził. Frans Timmermans nie omieszkał wspomnieć również o śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, którego nazwał „wielkim Europejczykiem i wspaniałym Polakiem”.

"Paweł Adamowicz, kiedy był atakowany nigdy nie oddawał, bo wiedział, że nienawiści nie da się zwalczyć nienawiścią. Kiedy były słowne ataki na homoseksualistów, Paweł Adamowicz nie reagował na nie w ten sam sposób, ale organizował w Gdańsku paradę równości, która cieszyła się dużą popularnością. Kiedy trwała kampania straszenia ludzi uchodźcami, Paweł Adamowicz spotkał się z innymi prezydentami miast i powiedział: „w naszych miastach uchodźcy są mile widziani. Tak się walczy z hejtem. Nie można nienawiści pokonać nienawiścią. Tylko miłość jest w stanie pokonać nienawiść"- przekonywał wiceszef KE. 


yenn/TVN24, Fronda.pl

Komentarze

Jan Radziszewski2019.01.24 9:41
lolek kremówka vel Maria Błaszczyk i inne Rodzynki z PO a wiecie gdzie trafi wraz wami Frans Timmermans, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej po swojej śmierci / przecież wiecie towarzysze bracia Masoni, że każdego czeka śmierć a potem Sąd i wyrok NIEBO lub Piekło Czyli wieczność szczęśliwa lub Nieszczęśliwa na zawsze już Czas bowiem próby wyborów dobra lub zła skończy się bezpowrotnie , a potem wybór wieczne dobro lub zło na zawsze Przypomnę wam rodzynki PO że Frans Timmermans, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej wraz z ex agentem Stazi Donaldem Tuskiem jest najbliższym współpracownikiem Antychrysta Antonio Tajaniego /syna Bp i hebrajskiej zakonnicy a więc żyd jakbyście nie wiedzieli ) skąd ta awersja elity UE do Polski Katolickiej i jej Króla Jezusa Chrystusa Jednorodzonego Syna Ojca Przedwiecznego . czy przeklęty czciciel i syn Lucyfera /Iz 14,12-15 Sura 113,1 ) Czerwonego Smoka /Ap 12,3 nn ; i Belzebuba Bestii z morza /Ap 13,1 nn) zbawi się? otóż NIE może się zbawić !!! "I pochwycono a z nią fałszywego Proroka co czynił wobec jej znaki którymi zwiódł tych co wzięli znamię Bestii i oddawali pokłon jej obrazowi. Oboje wrzuceni zostali do ognistego jeziora gorejącego siarką . /Ap 19,20) + Tam się w tym jeziorze ognia i siarki znajdzie się wraz wami oczywiście Frans Timmermans, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej i z waszym Idolem Donaldem Tuskiem.
sn2019.01.24 8:29
Gdzie to wszystko się zaczyna? Ano towarzyszu członku socjaldemokratycznej Partii Pracy, zaczyna się to tam, gdzie: 1) socjalizm 2) malarz może zostać kanclerzem 3) na najwyższym szczeblu decyduje się o krzywiźnie banana 4) gdzie żądzą furerzy lub komisarze 5) Niemcowi wydaje się, że każdy chce być Niemcem, żyć jak Niemiec i mówić jak Niemiec - eine kleine UE, ein Volk, ein Euro
Kicks2019.01.24 7:16
To Timmermans nie wie, ze te wszystkie zbrodnie te demony narodzily sie w Niemczech i dzis znowu tam sie dzieje zlo i niszczy Europe, a Timmermamns jest jednym z tego zla trybikow ???
Bret2019.01.24 3:47
Pier...lony palant. Chodząca nienawiść do wszystkiego co nie komunistyczne i nie podlego jego rozkazom. Szczęśliwie za kilka miesięcy odejdzie w polityczny niebyt.
bogdanus2019.01.23 23:19
Ludzie lewicy narzucili nazewnictwo i przesunęli narrację w prawo, tylko po to, aby umiarkowaną prawicę nazwać nacjonalistyczną.Jest to ich promowany pogląd dla narodów.
Bret2019.01.24 3:50
To się nazywa tolerancja represywna. W skrócie: dla naszych tolerancja, dla prawicy i reszty represje.
Polak, Jan Polak2019.01.23 22:57
Uważam, że ten pan rodem z Holandii powinien stanąć przed polskim wymiarem sprawiedliwości za natarczywe i niczym nieuzasadnione oczernianie Polski na arenie międzynarodowej.
Maria Błaszczyk2019.01.23 20:54
A gdzie tu szczucie?
nikt2019.01.23 20:43
Szczuł od początku , gdy zorientował się ,że wymyka mu się z rąk podporządkowana , powolna " dojna krowa " . Dziś słysząc Tuska w Parlamencie Europejskim chciało mi się powiedzieć " a widzisz" . Parę lat temu pisałam o tym , że D. Tusk przejrzy na oczy na temat UE . I właśnie to się dzieje .
nikt2019.01.23 20:42
Szczuł od początku , gdy zorientował się ,że wymyka mu się z rąk podporządkowana , powolna " dojna krowa " . Dziś słysząc Tuska w Parlamencie Europejskim chciało mi się powiedzieć " a widzisz" . Parę lat temu pisałam o tym , że D. Tusk przejrzy na oczy na temat UE i właśnie to się dzieje .
KO442019.01.23 22:43
Z czego tu doić??? Ha, ha, ha
Bret2019.01.24 3:49
Tusk przejrzał na oczy? Bez żartów. Tusk to agent niemieckiej BND wychowany i wykarmiony za niemieckie pieniądze.
Mistuś-Pasiflorek2019.01.23 20:28
A czy Timersik wie jakie miał podejście ów prezydent do dzieci nienarodzonych ?
Maria Błaszczyk2019.01.23 20:56
A jakie można mieć do czegoś, co nie istnieje? Jeśli natomiast chodzi Ci o zarodki, to uwierz - pan Timmermans nie należy do tego rzadkiego rodzaju ludzi uznających, że kobiety to idiotki, które należy ubezwlasnowolnić. To jest Europejczyk, uznaje kobiety za ludzi rozumnych, wrażliwych moralnie i odpowiedzialnych. Podobnie jak nieżyjący Pan Prezydent Adamowicz.
kosa2019.01.23 21:37
To tak jak twój mózg... też nie istnieje
KO442019.01.23 22:39
Kosa się stępiła, wyklep ją.
Maria Błaszczyk2019.01.23 22:47
Wow. Jestem zaorana/zmiażdżona/zmasakrowana. Po tej błyskotliwej ripoście chyba się już nie podniosę...
lolek kremówka2019.01.23 20:13
Ale wy macie PRLowski język - szczuje, lewactwo, totalni i wiele, wiele innych. Jesteście żałośni wy frendzle pośfinceni
miko2019.01.24 17:35
W PRLu ludzie mówili sobie dzień dobry. Czy to też PRL-owski jezyk ? Szczujnia jest nazwą kampanii pogardy, mającej napuścić ludzi młodych na starych. Zaczęła się od moherowych beretów, później było gnojenie prezydenta, aż doszło do zimnego Lecha, kaczki po smoleńsku i kopania staruszek. Lewactwo to subkultura lewicy, która jednak koncentruje się nie na ludziach pracy, tylko na dziesiątkach kreowanych ad hoc mniejszości, szalonej pseudo ekologii i walce z iluzorycznymi zagrożeniami, w czym niejednokrotnie posługiwała się nawet terroryzmem. Obecna opozycja jest nazywana totalną, bo jej stanowisko jest, niezależnie od sensu, zawsze przeciwko stanowisku władzy. Opozycja ta nie czeka na wybory, tylko próbuje obalić władzę przy pomocy prób wywołania rewolty i żądania interwencji zagranicznej przeciwko Polsce.