27.01.22, 07:20

Taką samą miarą, jaką wy mierzycie, odmierzą wam i jeszcze wam dołożą

PIERWSZE CZYTANIE

Dziękczynienie Dawida

2 Sm 7, 18-19. 24-29

Czytanie z Drugiej Księgi Samuela

Po wysłuchaniu proroka Natana poszedł król Dawid i usiadłszy przed Panem, mówił: «Kimże ja jestem, Panie, Boże, i czym jest mój ród, że doprowadziłeś mnie aż dotąd? Ale to było jeszcze za mało w Twoich oczach, Panie, Boże, bo dałeś zapowiedź tyczącą domu sługi swego na daleką przyszłość. I to jest prawo człowieka, Panie, Boże.

Ustaliłeś, by lud Twój izraelski był dla Ciebie ludem na wieki, a Ty, o Panie, stałeś się dla niego Bogiem. Teraz więc, o Panie, Boże, niech trwa na wieki słowo, które wyrzekłeś o słudze swoim i jego domu, i czyń, jak powiedziałeś, ażeby na wieki wielbione było imię Twe słowami: „Pan Zastępów jest Bogiem Izraela”. A dom Twego sługi, Dawida, niech trwa przed Tobą.

Ty, bowiem, o Panie Zastępów, Boże Izraela, objawiłeś swemu słudze, mówiąc: Zbuduję ci dom. Dlatego to sługa Twój ośmiela się zwrócić do Ciebie z tą modlitwą: Teraz, o Panie, Boże, Ty jesteś Bogiem, Twoje słowa są prawdą.

Skoro obiecałeś swojemu słudze to szczęście, racz teraz pobłogosławić dom Twojego sługi, aby trwał przed Tobą na wieki, bo Ty, Panie, Boże, to powiedziałeś, a dzięki Twojemu błogosławieństwu dom Twojego sługi będzie błogosławiony na wieki».

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Przypowieść o świetle

Mk 4, 21-25

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Jezus mówił ludowi:

«Czy po to wnosi się światło, by je umieścić pod korcem lub pod łóżkiem? Czy nie po to, żeby je umieścić na świeczniku? Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało wyjść na jaw. Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha!»

I mówił im: «Baczcie na to, czego słuchacie. Taką samą miarą, jaką wy mierzycie, odmierzą wam i jeszcze wam dołożą. Bo kto ma, temu będzie dodane; a kto nie ma, pozbawią go nawet tego, co ma».

Oto słowo Pańskie.

Komentarze

droma2022.02.2 15:09
popaprańcy tępe dzidy cały czas pracują żeby otrzymać tęgie lanie i tak trzymać ...
Adeptus2022.01.27 9:17
Zgodnie z miarą, jaką ja mierzę innych ludzi - ŻADEN z nich nie zasługuje na wieczne męki. Czy Wasz bóg odmierzy mi taką miarą? Mój blog: adeptusrpg.wordpress.com
Diabeł2022.01.27 10:03
zasługujecie za to że nie zgadzacie się ze sprawiedliwością a ona idzie tylko w jednym kierunku - kobieta jak chce mieć kolegę lub drugie ciało - może mieć tylko inną kobietę - nikt tego nie przestrzega - wyżej cenicie honor społeczny i obronę własnych córek - myślicie że jesteście uczciwi zrównując płcie seksualnie - Dla tego cała ludzkość oprócz mnie i tych co mordują prostytutki w lesie zasługuje na piekło.