09.04.20, 06:15Fot. Ministry of foreign affaris of the republic of Poland via Flickr, CC BY-ND 2.0

Tarcza antykryzysowa 2.0 przyjęta przez Sejm

W nocy ze środy na czwartek Sejm uchwalił z poprawkami ustawę dotyczącą tarczy antykryzysowej. Wprowadzone zostają między innymi „wakacje składkowe” dla firm, które zatrudniają do 49 pracowników.

Ustawa o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się nowego koronawirusa poparta została przez 183 spośród 233 głosujących posłów. 37 wstrzymało się od głosu.

Ustawa trafi teraz pod obrady Senatu. Sejm w głosowaniu wprowadził do niej także kilka poprawek, które zostały zgłoszone w drugim czytaniu, z czego cztery spośród nich przygotowane zostały przez Prawo i Sprawiedliwość. Jedna z nich daje premierowi uprawnienia w przypadku ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii, do ustanowienia w drodze rozporządzenia dnia wolnego od pracy. Poprawka autorstwa KO pozwoli z kolei na zawieszenie spłaty kredytu studenckiego do pół roku.

W uchwalonej ustawie znalazło się także kilka punktów które zaproponowała w swoim projekcie Koalicja Polska. Chodzi między innymi o to, aby organy spółdzielni, fundacji oraz stowarzyszeń mogły podejmować decyzje w czasie epidemii przy wykorzystaniu komunikacji elektronicznej.

Zgodzono się także, aby do nowego prawa dodany został przepis zezwalający na eksmisję sprawców przemocy domowej.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Po 12-te: Nie dyskutuj z opętanym psychopatą2020.04.15 8:34
UWAGA!!! Nie odpowiadajmy temu cynicznemu dywersantowi, Polakożercy, "Po 11 NIE BADZ OBOJETNY". Jego komentarze świadczą o opętaniu, albo o chorobie psychicznej (albo i jedno, i drugie). W każdym razie o patologicznej nienawiści do Polski, Kościoła i PIS-u. Rozumiem, że każdy normalny odruchowo chce mu coś odpowiedzieć, ale to nie ma najmniejszego sensu: obelgi go cieszą, bo to masochista; ponadto zawsze ma pretekst, by wybrzydzać na "chrześcijańską miłość bliźniego". Logika na niego nie działa, bo potrafi, po żydowsku, zawsze odwrócić kota ogonem. Niech, pod różnymi pseudonimami, dyskutuje sam ze sobą. Miejmy swą godność, nie zniżajmy się do jego kloacznego poziomu. Można - i trzeba - modlić się za jego nieszczęsną duszę, która jest na prostej drodze do potępienia wiecznego, i to na własne życzenie.
Randki kamerki pokazy skype!2020.04.9 8:14
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - ww.zwiaz24.pl i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!
danusia2020.04.9 7:33
Znowu pisowska góra wysrała mysz
PO - polityczny, cuchnący trup2020.04.15 8:35
Z takim poziomem słownictwa PO chce rządzić Polską! Uważasz Polaków za durniów?