09.05.19, 17:45Zdj. screen Wyborcza.pl

Tekieli: Opozycja i lewactwo zatolerują nas na śmierć!

"Wygląda na to, że jedyną bronią opozycji staje się nienawiść. Wystarczy popatrzeć na momenty niekwestionowanego, autentycznego aplauzu na różnych opozycyjnych konwencjach, zlotach, konferencja. Ten spajający motłoch rechot, on brzmi wtedy, gdy w brudny sposób atakowane są osoby czy instytucje"-pisze katolicki publicysta Robert Tekieli w artykule na portalu Tysol.pl

Środowiska systemowo walczące ze zdrowym rozsądkiem przekroczyły kolejną granicę. Otóż według polskiej lewicy wizerunek Jerzego Owsiaka musi być chroniony przez państwo, natomiast wizerunek Maryi nie. Satyryczne figurki z plasteliny to wyraz nienawiści, homolubne zniekształcanie symbolu drogiego dla wielu Polaków, to przejaw tolerancji.

Dorysujcie tęczową brodę Mahometowi, wtedy pogadamy. Dorysujcie rabinowi tęczowe pejsy, OK?

Wygląda na to, że jedyną bronią opozycji staje się nienawiść. Wystarczy popatrzeć na momenty niekwestionowanego, autentycznego aplauzu na różnych opozycyjnych konwencjach, zlotach, konferencja. Ten spajający motłoch rechot, on brzmi wtedy, gdy w brudny sposób atakowane są osoby czy instytucje.

Widzieliśmy ten spektakl również w trakcie przemówienia młodego liberała, po którym przemawiał jakiś polityk Unii Europejskiej. Atak na Kościół był momentem kulminacyjnym tego wydarzenia.

Nienawiść jako spoiwo. Niebezpieczne te zabawy.

Trudno też inaczej niż bezsilną nienawiścią tłumaczyć sto kilkadziesiąt telefonów do szkół z informacją o podłożonej bombie. Ten atak nie sięga rządzących. Jedynie naszych dzieci. Podchodzących do matury. Zestresowanych. A mimo to nienawiść biorąca się z poczucia klęski strajku nauczycieli każe uderzyć. Na oślep. Bez sensu.

Jednak najbardziej spektakularne i motywowane emocjami politycznymi odejście od reguł rządzących wszystkimi znanymi cywilizacjami ktoś znalazł w Gazecie Wyborczej. Oto treść klepsydry: „27 kwietnia 2019 roku zmarł Xxxx Yyyy, o czym zawiadamiają Rodzina i Przyjaciele. Zmarł nie doczekawszy mądrości władzy”.

Tysol.pl

Komentarze

Jan Radziszewski2019.05.10 8:16
biedny człowieczek co do piekła się wybiera, który co dzień mnoży zasługi dla piekła !!! Przed oczyma duszy otwiera się piekło. I tam jakaś tajemnicza trąba zawyła tak, że w całym piekle słychać było najwyraźniej: „Jezus skazany na śmierć". Przy słowie „Jezus" szatani i potępieńcy upadli na kolana, a potem zawyli przeraźliwym głosem, powtarzając jak echo: „Jezus skazany na śmierć". Nie zauważyłam, by się szatani cieszyli. Owszem, jakaś niepojęta, spotęgowana w nich była rozpacz. Czuli, że skazany został na śmierć Ten, który jest zwycięzcą śmierci, piekła i szatana. Rzucili się na potępieńców z wściekłością, dręcząc ich nielitościwie, szarpiąc ich na strzępy ze złości, że oni powiększają ich mękę, bo się dali uwieść ich diabelskim podszeptom. Drżałam z bojaźni, by nie usłyszeć jakiegoś przekleństwa rzuconego na Jezusa. . Do jakiegoś potępieńca zbiegło się naraz wielu szatanów. Nie widziałam ich, a jednak miałam tę świadomość, że są tuż; że są potwornie obrzydliwi i straszni, a tak samo obrzydliwy był ów potępieniec. Szatani rozdzierali mu serce. Zdawało mi się, że tak jak blaszkę złota można rozklepywać i rozciągać na włosowate niteczki, tak oni rozrywali i rozciągali to serce, zalewając je roztopionym ogniem. Czułam, że był to ból straszny, niepojęty, i zrozumiałam, że cierpieć miał ów potępieniec to rozdarcie serca i ten ogień przez całą wieczność za to, że nie nosił za życia ani iskry ognia miłości Bożej w swym sercu. Równocześnie inni szatani wbijali nieszczęśliwemu ogniste gwoździe - osobno w oczy, w uszy [za to], że tymi zmysłami nie chwalił Boga. Skroń jego obijali również rozpalonymi gwoźdźmi – za to, że nie korzystał z ran cierniowej korony Zbawiciela. Zalewali szatani te rany rozpaloną smołą, by palić umysł, który – stworzony na to, by Boga poznawać - zajmował się sobą, stworzeniami i grzechem. Zęby wyrywali równocześnie z taką wściekłością, że szarpali głową na wszystkie strony, podrzucali nią w górę, uderzając o jakieś ogniste sklepienie, a potem rzucali w czeluście i znowu czynili to samo. Nieszczęsny wydawał z siebie straszliwe wycia, piski, którym odpowiadało echo całego piekła, groźne jak ryk lwów czy szakali i więcej jeszcze.
Klapaucjusz2019.05.9 23:17
Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą; a czyniący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mię miłują i strzegą przykazań moich.
ZERR02019.05.10 9:10
im kto dalej od biblii tym gęba jego bardziej wypełniona frazesami
Maria Blaszczyk2019.05.10 10:01
No wiesz, bo mnie się wydaje, że nie da się tego przeczytać, i nie porzucić tej religii. Ja wiem, że są wyjątki, tak jak znam ludzi, którzy jedzą pizzę hawajską, ale zapoznanie się z treścią tej książki może, wg. mnie, prowadzić do dwóch rzeczy - straty wiary lub odmowy czczenia bóstwa tam opisanego ze względu na jego przymioty. Stąd zaryzykowałabym twierdzenie, że my, ateiści i apostaci, prawdopodobnie znamy ten tekst statystycznie lepiej niż katolicy.
anonim2019.05.9 20:05
https://www.youtube.com/watch?v=DKR86Pha-kc&list=PL8WLiRY2TG0HQ3x-ry3qB_1WwUp6V_ggL&index=35
herbaciarz2019.05.9 19:46
Kontratak to najlepsza obrona https://pl.wikipedia.org/wiki/Powstanie_Cristero
jozef2019.05.9 19:21
Widzieliśmy ten spektakl również w trakcie przemówienia młodego liberała, po którym przemawiał jakiś polityk Unii Europejskiej. Czy może być coś głupszego niż artykuły na Frondzie.
io2019.05.9 19:17
NIE MOGE TEGO POJAC. Jestem katoliczka pewnie nawet ultra, ale taki cyrk jaki ma obecnie miejsce w Kosciele sprawia, ze w niczym nie przypomina tego Kosciola, ktory powolal Chrystus. Broni sie wizerunku Matki Bozej (slusznie zreszta) tak zaciekle jakby sama Ona wlasna osoba tam byla. Natomiast nie broni sie zupelnie poszkodowanych przez koscielnych pedofili, ludzi ze zlamanym zyciem, ktorzy doswiadczyli niewyobrazalnego zla. Na Frondzie cisza o filmie Sekielskiego, nikt nadal nie daje glosu ofiarom, za to oprawcy (ci ktorzy niszcza Kosciol, postepuja wbew temu co mowil Nauczyciel, za nic maja slowa naszego Pana, obrazaja Go na wszystkie sposoby) chronieni sa systemowo. Qvo vadis Polsko?!!!
anonim2019.05.9 19:13
Lewaki to ludzie bez sumienia żadnych człowieka wartości nie mają
Rozbawiony 2019.05.9 18:59
Tolerancja to jest coś czego polscy katolicy nienawidzą dla nich najlepsze byłoby jakby wróciło polowanie na czarownice Gawiedź by miała igrzyska
lolek kremowka2019.05.9 18:39
To nie tęczowa aureola wokół głowy Maryji jest profanacją , a samo czczenie obrazu, a nie samej Maryji jest profanacją jej osoby. Kościół zmienił pierwsze Boże przykazanie, na co nie odważyli się Zydzi i muzułmanie . Dlatego postaci ludzkich ( świętych i nieświętych ) nie zobaczymy na obrazach w synagogach i meczetach. Zresztą samo "cudowne rozmnożenie" Maryji, na wiele setek postaci, już jest profanacją. Bo skoro to nie jest profanacją , to dlaczego nie rozmnożymy Jezusa na wielu innych np. Jezusa licheńskiego lub Jezusa jasnogórskiego?
Maciek Arczyński2019.05.9 18:57
A wg. Ciebie Jezus Chrystus jest Bogiem czy nie jest? Bardzo mnie zawsze zadziwia jak różni znafcy wkładają w usta Katolików własne interpretacje wiary katolickiej. Gdybyś był uczciwy to byś najpierw podał jak do zagadnienia tzw. obrazów świętych podchodzą sami Katolicy. Ale Ciebie i Tobie podobnych nie stać na elementarną uczciwość. A gdybyś nie wiedział to zacytuję Ci słowa: "Zaprawdę, święty jesteś, Boże, źródło wszelkiej świętości". Jak myślisz, kiedy wypowiadane są te słowa?
dumny Polak2019.05.9 18:37
Menel intelektualny,idiota,komuch,uboweic czy koderasta w totalnej targowicy zawsze pozostanie menelem i przygłupem?
Maria Blaszczyk2019.05.9 18:19
Pewnym problemem w domalowywaniu brody Mahometowi jest to, ze akurat muzułmanie, w przeciwieństwie do katolikow, poważnie na ogół traktują zakaz tworzenia wizerunków. Więc co najwyżej możemy narysować symbole islamu na tęczy, tak jak np. na tej fladze https://images.app.goo.gl/M7rWBu9KEkvM6Evo7 Albo możemy miec flage z gwiazdą Dawida: https://images.app.goo.gl/bwgQugesNVkT6WnX9 Do tego zabawne jest milczenie w sprawie tego, czemu pani Podleśna to zrobiła. Czemu tłukła się po nocy do Płocka? Czemu wieszała to akurat na tym kościele??? Ciekawe, co? A zrobbiła to dlatego, że tam stworzono przeuroczy grób pański, gdzie LGBT zestawiono ze "zboczeniami", "kradzieżą", "przemocą" i innymi tego typu miłymi zjawiskami. Szczucie na niewinnych ludzi poprzez metodyczne wypracowanie takich skojarzeń jest ok, prawda? "Nienawiść jako spoiwo" - muszę przyznać, że w punkt...
Maciek Arczyński2019.05.9 18:49
He, he, he... Naprawdę, poważnie? Ot mondra... A nie wiesz, że zestawienie "LGBT ze ""zboczeniami", "kradzieżą", "przemocą" i innymi tego typu miłymi zjawiskami" nie jest wymysłem duchownego z Płocka tylko jest zawarte w Piśmie Świętym? Odsyłam do 1 Listu św. Pawła do Koryntian, rozdział 6.
Maria Blaszczyk2019.05.9 21:03
O matko, jak można tak manipulować/ Level master. Tylko że ja ten list czytałam. I nie. Po pierwsze, Paweł z Tarsu, choć mizogin a co za tym homofob) by sie z tym nie zgodził. Otóż był np. wielkim zwolennikiem gender, które również się na tych pudełkach znalazło. Bo czymże innym są oczekwiania formułowane wobec kobiet, np. w kwestii stroju czy fryzur - odmienne niż wobec mężczyzn, jeśli nie hołdem dla koncepcji płci kulturowej? Do tego np. a nałogach, również wymienionych na tych pudełkach nic w tym rozdziale (ani całym liście - choć jest np. w liście do Efezjan, więc tu pewnie wykazujesz się po prostu nignorancją; typowy przykład mansplainingu) nie ma. A LGBT to też lesbijjki - o których Paweł się nie wypowiadał; oraz osoby transpłciowe - ani słóweczkiem nigdy się o nich nie zająknął. A jednak zestawiono je z "egoizmem" i "wyzyskiem" (co więcej, sądzę, że niewolnictwo, ktore Pawłowi nie przeszkadzało, stanowi jednak skrajna postać wyzysku). Do tego: to nie jest tak, że wszystko, co Paweł z Tarsu napisał, jest dziś głoszone jako prawdy wiary. Otóż dziś nikt nie wymaga stroju przez niego opisanego. Pozwala się też kobietom odzywać w kościele. Obecnie duchowni mają zupełnie inny stosunek do małżeństwa i prokreacji niż ten promowany przez naszego neofitę. Zmienił się też stosunek do niewolnictwa. Więc jak się chce, to można. Można pogodzić się z tym, że Ziemia jest sferą. Że nie ma nad nią żadnej kopuły z poprzyklejanymi gwiazdkami; to może można z tym, że "homoseksualność" nie jest żadnym "grzechem", tylko wrodzoną predyspozycją, uwarunkowaną głównie biologicznie. I przestać szczuć na tych ludzi, bo to jest niebezpieczne. I żałosne - jaką trzeba być kreaturą, by z powodu czegoś, na co człowiek nie ma wpływu, zestawiać go z pojęciami kojarzonymi jednoznacznie negatywnie...
ZERR02019.05.9 21:27
homoseksualizm nie jest najczęściej "wrodzoną predyspozycją", a nawet jeśli jest, w niczym go to nie usprawiedliwia. Psychopatie równiez bywają wrodzone, albo trisomia XYY. Naprawdę, człowiek z genem XYY nie ma całkowitego wpływu na to, że bije, katuje i morduje. Tym niemniej policja go chwyta a sąd skazuje na krzesło elektryczne. Albo promujemy LGBT i nieuchronnie staczamy się do poziomu dzikiej hordy, małpiarni, albo kończymy z promowaniem LGBT i pozostajemy Ludźmi Rozumnymi.
Maria Blaszczyk2019.05.10 9:55
No więc łajno prawda. Warto zauważyć, że choć psychopaci i osoby z trisomią mogą być bardziej skłonni do popelniania przestępstw - to osoby LGBT nie są. co właściwie czyni tę analogię bezużyteczną. Ale dobrze, pomińmy, idiotyzm tego porównania i przyjrzyjmy się mu, może jakiś inny element pasuje. No więc nie; nikt nie zestawia psychopatii (to zresztą dobry przykład; podobna dziedziczność) ze zboczeniami czy innymi zbrodniami. Ani trisomii. Nikt nie szczuje na psychopatów. Ani na osoby z trisomią. Nikt nie oskarża ich o rzeczy, których nie zrobiły. Dopiero jak jakiś pychopata popełni przestępstwo - to wtedy. Znamy sporo publicznych osób-psychopatów, nikt nie robi z tego problemu. Mimo że akurat w tej grupie dałoby się znaleźć przykłady wyjątkowo potwornych czynów. Ale póki ich nie popełnią - są ludźmi z wszystkimi prawami, którym domyśnlie należy się szacunek (to samo dotyczy trisomii, podaj mi jeden przykład, gdy w kościele na tych ludzi szczuto, gdzie polityk wypowiadał się o nich pogardliwie, znajdź forum, gdzie można utonąć w nienawistnym bagnie względem przypadkowych osób z trisomią XYY). No więc ja tylko chcę tego samego dla osób LGBT. Jak zrobią komuś krzywdę - do więzienia, czy jekie tam konsekwesncje za dany czyn sie należą. A resztę - zostawiamy w spokoju. Nie szczujemy, nie tworzymy negatywnych skojarzeń, nic z tych rzeczy. Nikt nie promuje LGBT. Tak jak nikt nie promuje bycia bocianem. To jest Twój wymysł. Promujemy nieszczucie na niewinnych ludzi. Na tym polega bycie rozumnym człowiekiem.
ZERR02019.05.9 21:21
Trudno nie zestawiać LGBT ze zboczeniami i przemocą. Jeszcze trudniej twierdzić że to "niewinni ludzie".
Maria Blaszczyk2019.05.10 9:57
A to zależy. Przy minimum wiedzy, uczciwości, i racjonalności - jest to nie tylko łatwe, ale wręcz stanowi jedyną możliwość.
andrzejhahn32019.05.9 18:18
oj jacy wy katole biedni .krzywda wam sie dzieje oj o jo j
anonim2019.05.9 18:46
Będziesz tęsknił za katolami jak islam przejmie władze
Mateusz2019.05.9 18:58
Argument na poziomie katola z flondry. ''YYY pszyjdzie yslam to zoboczysz lefaku'' Narazie mamy katoli, i to nam w zupełności wystarczy.
anonim2019.05.9 19:02
z Bogiem nie wygrasz dzieciaku
andrzejhahn32019.05.9 19:48
o jakim ty bogu gadasz......w historii ludzkosci bylo ich tysiace jeszcze zanim wynaleziono taki idiotyzm jak katolicyzm
andrzejhahn32019.05.9 19:46
ale wy katoliccy sekciarze macie zryte berety
anonim2019.05.9 18:10
Co za głąb PiSał ten artykuł? Jak ktoś zniekształcił wizerunek Maryi? przerobił jej twarz? dorobił wąsy? jakoś katolom nie przeszkadza "ozdabianie" obrazu sukienkami w których są elementy TU-154 rozbitego pod Smoleńskiem kamieniami z marsa i innymi pierdołami! Druga sprawa: "Dorysujcie tęczową brodę Mahometowi..." żyjemy w Polsce a nie na bliskim wschodzie czy w Izraelu! i na koniec... to nie były telefony o podłożonych bombach w szkołach tylko rozesłane emaile!
Beno2019.05.9 18:21
No właśnie sam dajesz świadectwo głąba. Raz piszesz o zniekształcaniu oblicza Maryi, a drugi raz o "ozdabianiu" - chyba masz świadomość różnicy - co jest ozdabianiem, a co zniekształcaniem i profanacją.
Maciek Arczyński2019.05.9 18:42
Nie karm trolla. Ten Burdel Tata potrafi tylko "myśleć" swoim wacusiem.
anonim2019.05.9 18:53
do> Beno dzbanie! to autor artykułu napisał o "zniekształceniu" wizerunku a "aureola" to nie twarz tylko ozdoba i dlatego napisałem o sukienkach którymi "ubierają" katole obraz!
BIEDNI JUDA2019.05.9 18:09
ZYDOKOMUNA BYLA PRZYSPAWANA DO WLADZY O 45R DO 2015R BYLI WTEDY PANAMI ZYCIA I SMIERCI POLAKOW.NA POCZATKU ZYDOWSKIE UB WYSTRZELALO I ZAMECZYLO W LAGRACH TYSIACE POLAKOW.NIEWYGODNI DLA OWCZESNEJ WLADZY POLACY ZNIKALI DO 2015R.SADY ZAMIAST KARAC BANDZIOROW KARALY NIEWINNYCH POLAKOW PO 20 I WIECEJ LAT SIEDZIELI NIEWINNI W WIEZIENIACH .BESZCZELNOSC NIEZNA GRANIC JEDEN Z BYLYCH MINISTROW ZA CZASOW KTOREGO SKAZANO DWOCH NIEWINNYCH STAJE SIE DLA KASY JEDNEGO OBRONCA.
Prometeusz2019.05.9 18:06
Reakcje katoli: Ksiądz gwałcący chłopców, a biskupi przenoszą go na inną parafię, katole na to: Oj tam oj tam, to odosobnione przypadki, nikt nikomu nic nie udowodnił, przestańcie obrażać kościół, jak nie katolicy to islam przyjdzie. Jakaś kobieta przykleiła plakat z piękną tęczową Matką boską, katole na to: olaboga, atakujo katolyków, źli ludzie, do więzienia ich, jak tak można atakować uczucia religijne.
Beno2019.05.9 18:17
Kretynie, a po co dorysowywała Matce Bożej tęczę? Po co jełopie? Pomyśl jeśli potrafisz, zanim coś napiszesz? A ja ci powiem po co zrobiła to świadomie - po to, aby obrażać. Nie czyń drugiemu, co tobie nie miłe. Poniał? Czy za trudne? Zło czynione innym świadomie jest czymś nagannym.
Maciek Arczyński2019.05.9 18:39
Ale on chyba nie rozumie problemu. Oburza się na tych "gwałcących chłopców" co oznacza, że ten duchowny - zresztą wbrew Doktrynie Kościoła - był homoseksualistą a nie widzi nic nagannego, że ta tęcza dołożona do wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej oznacza akceptacje homoseksualizmu i w sumie dobierania się do chłopców. Lewactwo zawsze miało problem z logicznym myśleniem.
Michał Pasierb2019.05.9 18:05
Czyżby dlatego taka klepsydra i ta cała reszta, bo urzędy państwowe wycofały reklamy i zrezygnowały z zamieszczania reklam na łamach jedynie słusznej gazety?? Dawnymi czasy też mieliśmy takową ...nazywała się "Trybuna Robotnicza"...
Maciek Arczyński2019.05.9 18:35
A "Trybuna Ludu" to pies?
man.of.Stagira2019.05.9 18:00
. . Sama ewolucja stygmatyzuje homoerotyzm. Stygmatyzuje zarazem ‘wędrówkę płci’. Człowiek którego NIE można zdradzić jest wasalem partnera. ‘Poczyna’ strukturę feudalną. Dlatego propozycja świata wg LGBT to n i e w o l n i c t w o pod maską wolności. Defekt inicjalny -niestosowalności pojęcia zdrady- pozostaje bowiem nieusuwalny n a w e t przy metodzie IVF ((I)n (V)itro (F)ertilization) tzn. k a ż d y związek homoseksualny jako taki w istocie jest - i BĘDZIE zawsze z powodów czysto ewolucyjnych - związkiem n i e z u p e ł n y m z punktu widzenia tak teorii dziedziczenia biologicznego -która stanowi integralną część współczesnej teorii ewolucji jak każdego biologicznie ważnego pojęcia małżeństwa w przyszłości ludzkości. Zarazem związkiem wasalizującym jedną z osób stron związku względem drugiej – w aspekcie praw wewnątrz związku. . Przykładowo lesbijki które fundują sobie dziecko już na wstępie tracą - dekretem (d)EWOLUCJI- całą pulę genetyczną JEDNEJ z partnerek która zostaje społecznie wydziedziczonym rodzicem bękartem - a to z tego powodu, że druga przenosi materiał genetyczny OBCEGO mężczyzny s p o z a związku przy całkowitym zignorowaniu puli genetycznej t e j pierwszej - ergo o s o b y. Odpowiednio, taki kontr-genetyczny rodzic pojawi się w tzw ‘związku male-gay’ – jako rodzic zabłąkany w pseudo-związek. Ponieważ NIE ma żadnej zdrady w sensie biologicznie właściwym dla związku heteroseksualnego między osobami homo-erotycznymi dlatego teza o niemożliwości zdrady pozostaje w mocy. Zdradzać biologicznie można j e d y n i e zgodnie z ewolucją, heteroseksualnie, inne przypadki to tzw. zdrada "psychologiczna" lub "socjologiczna" ew. "technologiczna" -jak wyżej – wciąż produkują k o l e j n e przykłady ułomności, niezupełności celowej, złości pre-medytowanej i krzywdzącej społecznie, naruszającej nieusuwalne prawa osób poprzez w a s a l i z a c j ę strony pseudo-związku – (3- a social disability.) Że coś tu się nie domyka, że cała ta „teoria gender” trzeszczy w etycznych i antropologicznych zawiasach przeczuwa i dostrzega sama matka chrzestna teorii gender Judith Butler; “The “incompleteness” of each and every identity is a direct result of its differential emergence: no particular identity can emerge without presuming and enacting the exclusion of others, and this constitutive exclusion or antagonism is the shared and equal condition of all identity-constitution.” Judith Butler, "Restaging the Universal," 31.
Urszula2019.05.9 17:58
Katolicki publicysta i wszystko jasne.
Maciek Arczyński2019.05.9 18:33
Lewacka trollka i wszystko jasne.
JaKi2019.05.9 17:57
A fuj,chce pan równać katolików do islamistów czy judaistów?Wstyd dla naszego pięknego katolickiego kraju. "Dorysujcie tęczową brodę Mahometowi, wtedy pogadamy. Dorysujcie rabinowi tęczowe pejsy, OK"
Oloo2019.05.9 17:53
Niech zapłoną stosy,dajmy przykład zdemoralizowanej Europie!
Leon Napoleon2019.05.10 6:02
Ty, piroman. Zapal sobie stos przed telewizorem w domu. Przynajmniej będzie się działo...