06.02.19, 17:02

Terlikowska: Wystarczyło powiedzieć Bogu 'tak' i... działy się cuda!

Słowem od serca na V Niedzielę Zwykłą dzieli się dziennikarka Małgorzata Terlikowska

- Jezus mówi wypłyń na głębię, przekrocz siebie, wyjdź, nie stój w miejscu, posłuchaj mojego słowa. Jezus zachęca nas do tego, abyśmy zaryzykowali i pokazuje, że ci, którzy zaryzykują, odpowiedzą pozytywnie na to wezwanie Pana Boga, którzy wypłyną na głębię, którzy rzucą się na głęboką wodę, wygrają - mówiła Małgorzata Terlikowska

- Wystarczyło powiedzieć Bogu "tak" i działy się cuda - dodawała

- Ten fragment pokazuje, że jeśli odpowiemy pozytywnie na Jego wezwanie, doświadczymy cudów, zewnętrznych, ale też tak jak Piotr, takiego cudu przemiany - podkreślała

- To co mnie zawsze dotyka, kiedy czytam Słowo Boże, to wielka obietnica "Nie bój się". W nas jest dużo lęków, boimy się, że nie będziemy mieć kontroli nad własnym życiem. We mnie jest mnóstwo lęków, boję o swoją rodzinę, o dzieci, czy będziemy mieć pracę, a Pan Bóg mówi nie bój się. Doświadczyłam ostatnio łaski Pana Boga, kiedy przeżywaliśmy chorobę bliskiej nam osoby w domu. Za każdym razem, kiedy było bardzo trudno i otwierałam Pismo Święte, Pan Bóg mówił do mnie "nie bój się, odwagi". To dawało mi siłę, to mnie niosło - podzieliła się dziennikarka

Salve NET

Komentarze

KatolickieStadłoJednojajowate2019.02.6 23:14
Ona ma twarz jak jej mąż Terlikowski. Czytałem gdzieś, że psy upodabniają się do swoich właścicieli. Wygląda na to, że u małżonków - katolickich ortodoksów dochodzi do podobnego procesu. Chyba to nie jest kara od bozi, więc pewnie nagroda...
Kdrawska2019.02.8 18:10
Na pewno w swojej wypowiedzi nie wyraża dla nikogo żadnej pogardy w przeciwieństwie do Ciebie, nie wstyd Panu?
andrzejhahn32019.02.6 22:54
ot jak religia wypacza rozum
Quec.2019.02.6 17:51
Noo, czekam kiedy zaczną pisać pedały i niedowierce aby NAS Katolików obrażać! Polacy Katolicy, Nie pozwólmy czerepom obrażać się! Ci co nas obrażają to nie są rodowici Polacy to są o polskich nazwiska jak ich pouczał BERMAN Szukajcie w sieci! Sierpiń 1939 roku. W szkole nauczyciel instruuje uczniów, jak mają się zachować w razie nagłego ataku lotniczego - W takim przypadku- poucza-trzeba jak najszybciej rzucić się na ziemię i schować pod ławkę. A teraz chłopcy przećwiczmy to. Jak zak zawoła "raz dwa trzy" to na "trzy" wszyscy już powinni leżeć pod ławkami. No, raz dwa trzy! Wszyscy w klasię leżą już pod ławkami, tylko Moniek stoi. - A ty Moniuś, nie boisz się bomb? Moniek bierze się pod boki i mówi z wyższością do nauczyciela: - To pan profesor myśli, że dziś już nie ma bohaterów?
Dzban2019.02.6 18:01
Jeśli fakty obrażają katolików... To w sumie nic nowego, kiedy USA stworzy kolonie na Marsie w Polsce wciąż będą modlić się o deszcz. I nie, nie jestem pedałem. Może ,,Czerepem'' bo w przeciwieństwie do niektórych nie mam EGO Wałęsy.
Quec.2019.02.6 18:51
NIE CZEKAJ NA USA! My jesteśmy Polakami i katolikami. Nie podawaj faktów bez faktów. To Moi przodkowie katolicy walczyli o Polskę i za Polskę. Ą na pewno w takim razie jesteś Żydem stąd też obrażanie. A po co na te strony którecię drażnią w ogóle wchodzisz!
Dzban2019.02.6 20:30
Nawet mnie nie znasz, a już oceniasz, jak na prawdziwego polaka katolika przystało.
Quec.2019.02.6 20:36
Dzban 6.2.19 20:30 Przepraszam, ale nie zrozumiałem. Wcale nie wziąłęm Cię za katolika, ani nie będę "nawracał"
Dzban2019.02.6 21:26
Miałem na myśli część w której uznajesz mnie za żyda, masz na to jakiś dowód, że jestem żydem?.
ect2019.02.6 20:52
Nie podszywaj się pod katolika, bo to widać gołym okiem. Prawdziwy katolik nie posługuje się takimi wyrażeniami. Dużo prawdziwego pokoju serca Ci życzę.
Dzban2019.02.6 17:45
Tak tak oczywiście, pan bozia słucha caaaaaaaaaały czas i pomaga.... Szkoda tylko, że tak nie słuchał ludzi w Auschwitz. Z resztą, ta pani nie słyszała co to jest efekt placebo. Szkoda, odnoszę wrażenie, że powinno się wiedzieć co to jest, skoro się tego nadużywa.
ect2019.02.6 20:48
Auschwitz stworzyli ludzie, którzy nie słuchali Boga.
rdaneel2019.02.6 21:50
No oczywiście. Inwkwizycję też. Wybicie kotów która spowodowała Czarną Śmierć też. Strasznie dużo nieszczęść z powodu nie słuchania tego Boga. No, i co najważniejsze. Zawsze można powiedzieć "no to przez to że Boga nie słuchałeś..."