03.12.19, 20:20Zdj. screen Onet

Terlikowski o Hołowni: Do polityki się nie nadaje!

Znany publicysta katolicki Tomasz Terlikowski podzielił się w mediach społecznościowych swoją opinią nt. ewentualnego startu Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich.

Publicysta podkreśla, że choć prywatnie lubi i ceni Hołownię, to w jego opinii nie nadaje się on do polityki.

"Nie pisałem o tym, ale prywatnie lubię Szymona Hołownię i cenię go (choć w wielu, bardzo wielu kwestiach się z nim nie zgadzam). Gdy jednak czytam takie opinie, jak ta poniżej, to wiem, że do polityki to on się nie nadaje"-pisze Tomasz Terlikowski.

"Ludzie są zmęczeni konfliktem, pragną nowej opowieści. Ja też jej pragnę, bo od 20 lat głosuję na mniejsze zło. Ale nie wszyscy mają tyle determinacji co ja i przestają chodzić na wybory" - mówił Hołownia dla "Newsweeka".


Nie chodzi o to, że nie zgadzam się z tym, że ludzie są zmęczeni konfliktem, bo są, i nawet nie o to, że potrzebują nowej opowieści, bo być może potrzebują. Problem jest inny. Każdy, kto wchodzi w politykę, nie tylko polską, wchodzi w głęboki konflikt, i jest to - właśnie z powodu mediów społecznościowych - konflikt plemienny. Jakby tego było mało, jak się wchodzi w politykę, to się wchodzi w nawalankę, i to bardzo ostrą. Nawalankę, w której pracują sztaby od czarnego PR, testujące każdy element życiorysu, wyciągające każdą nieścisłą wypowiedź i podsyłające je do tabloidów. To nie jest show biznes, ani tym bardziej fechtunek idei, ale zapasy w błocie. I bardzo szybko traci się w nich niewinność i zdolność do „nowych opowieści”. A „mniejsze zło”, albo trochę większe dobro jest kategorią w polityce oczywistą, bo nie ma partii doskonałej, a polityka jest zawsze sztuką wyboru, a nie rozwiązań idealnych"-podsumowuje Tomasz Terlikowski.

yenn/Tysol.pl

Komentarze

PancerCrystal2019.12.4 7:22
Banaś na prezydenta!!! W pierwszej kolejności Kryształowy wprowadzi w całej Polsce program "Burdel+" - czyli burdel w każdej gminie!!! Będzie to kontynuacja programu PiS wprowadzanego przez Jarka w całej Polsce od czterech lat. Banaś na prezydenta!! Tak mu dopomóż Bóg!!!
Adsa2019.12.4 7:55
Och zobaczymy
athos 2019.12.4 0:09
Robię krocze kobietom. A także facetom. Kontakt: [email protected]
athos2019.12.4 9:49
UWAGA: Ktoś podszywa się pod mój nik. Ja nigdy nie zamieszczam takich treści!
athos 2019.12.4 0:05
Każdy orze jak może. A i może Terlikowski, jak i Hołownia. Taka kampania prezydencka to przygoda życia porównywalna z udziałem w programie “Big Brother”.
athos2019.12.4 9:48
UWAGA: ktoś podszywa się pod mój nik!
athos2019.12.4 11:01
Ktoś podszywa się pod mój nik.
katolik2019.12.3 23:52
Zastanawiam się, za co red. Terlikowski lubi Szymona Holownie i tak go ceni. Pewnie za to, co Szymon H. reprezentuje, czyli za to, ze jest cwaniakiem i obłudnikiem, ze udaje katolika, że propaguje ideologie LGBT (czyli niszczy Kosciol od srodka), że zawsze lansowal lewicowe poglądy wraz z multi-kulti, neomarksistowską globalizacją i zawsze popieral lewicowe PO, Newsweek, G.Wyborczą.. Ja coraz wyraźniej widze też , że Terliowski jest bardzo do Szymona H. POdobny.
Stanislaw2019.12.4 5:40
Chyba, niestety, masz rację!
obcas2019.12.3 22:03
Ten człowiek to taki mały tvn-ki karzeł.
katolik2019.12.3 21:50
Temat Hołowni oczywiście, bo jego spojrzenie mor-społ-polit jest godne pożałowania, A czy zajmie się Pan tematem dna mor-społ-polit popslsldwiosnanowoczesna,tzn piętnowaniem i wyrugowaniem z polskiej przestrzeni publicznej ich demoralizującego wpływu na Polaków-Homoseksualizm = Molestowanie, Aborcja + Eutanazja= Hitler, Profanacja Jezusa i Maryji = Niszczenie Koscioła ? Czy powie Pan,że seks homoseksualistów jest grzechem sodomy?
Sutener z Krakowa Marian B.2019.12.3 21:39
Terlikowski, zamiast bredzić, załatw swojej babie operację plastyczną, bo szpetna OKRUTNIE.!!!!!!!
athos2019.12.3 21:32
"To nie jest show biznes, ani tym bardziej fechtunek idei, ale zapasy w błocie." Bardzo dobra diagnoza obecnej polityki w Polsce. Przyzwoity człowiek, jeśli się tam uchowa, co jest ewenementem na skalę kosmiczną, jest stale obijany przez różnych politycznych opryszków, kłamców, łgarzy, oszustów. Rzeczywiście, każdy chwyt jest dobry, by przeciwnika politycznego zeszmacić, sponiewierać, opluć, pozbawić czci. To codzienność, którą widzimy w telewizjach, gazetach, w internecie. To środowisko żmij! Niestety, obecna polityka to miejsce, które przyciąga ludzi o dosyć niskich instynktach, z którymi w innych sytuacjach życiowych nie chciałoby się mieć do czynienia.
jimi2019.12.3 21:29
Przecież nawet jak Hołownia wygra i będzie Prezydentem to nie mysli Pan że ON będzie rządził - proszę spojrzeć jaka ekipa stoi za tym celebrytą TA EKIPA robi to samo co zrobili na UKRAINIE wybrali komika tu sytuacja jest identyczna - wystawiają Pacynkę a grupa trzymająca władzę jest daleko z tyłu....drugi szereg jak widać to niemieccy wyrobnicy czyli na niemieckim żołdzie niestety.Więc Pana komentarz na temat kandydat jest nieistotny mogliby Wojewódzkiego wystawić ale się nie zgodził,próbowali z Owsiakiem ale karany więc kto im jeszcze został Adam Kornacki ....panie to łapanka była
JD"A2019.12.4 7:26
100% racji , ciekawe ilu na niego zagłosuje "polaków" .Marionetka na użytek znienawidzonej mafii władzy , ale się sprzedał ciekawe czy mają coś na niego czy popularność , kasa przewróciła w głowie dał się złapać na ten lep. Podobno p.Kulczykowa finansuje