01.02.19, 09:05screenshot Youtube

,,To po prostu kłamstwa''. Suski mocno o tezach GW

- Jeżeli ktoś oskarża Jarosława Kaczyńskiego czy Spółkę Srebrna, że nie wiadomo skąd pochodzą ich pieniądze, to raczej próbuje zasłonić swoje brudne sprawki - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Marek Suski, szef gabinetu politycznego premiera. Polityk odniósł się do nagranej rozmowy prezesa PiS z austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem.

Opublikowany stenogram dotyczy planów budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna. Według artykułu "GW" projekt budowy został wstrzymany ze względu na sprzeciw władz Warszawy i kampanię działacza ruchów miejskich Jana Śpiewaka. Dziennik podał też, że bank Pekao SA zgodził się udzielić kredytu w wysokości 300 mln euro na budowę obiektów.

- To po prostu kłamstwa, widać, że zaczęła się kampania wyborcza. "Gazeta Wyborcza" bardzo nie lubi Prawa i Sprawiedliwości, nigdy nie kochała też Jarosława Kaczyńskiego. Tam chyba pili szampana, że mają jakieś taśmy - mówił Marek Suski. Szef gabinetu politycznego premiera stwierdził, że "gdyby wszyscy rozmawiali jak Jarosław Kaczyński, to w Polsce byśmy mieli bardzo dobrą klasę polityczną". - Nie było w tym żadnego złamania prawa ani nawet jednego przekleństwa. Były dowcipy i inteligentna rozmowa ludzi, którzy chcą coś tworzyć - dodał.

Gość programu ocenił, że "gdyby Jarosław Kaczyński korzystał z pieniędzy fundacji albo innej spółki, to nie musiałby pożyczać pieniędzy na opiekę nad chorą mamą". - Instytut Lecha Kaczyńskiego jest instytucją społeczną, w której nie ma biznesmenów z pierwszych stron gazet - podkreślił polityk. Poseł PiS przypomniał, że w rozmowie z austriackim biznesmenem Jarosław Kaczyński żartował sobie z tego, iż niektórzy uważają go za "krezusa". - To jest po prostu zwykły obywatel, który nie posiada nie tylko miliardów, ale i milionów - komentował Marek Suski.

dam/polskieradio24.pl

Komentarze

MARIANKOWALSKI2019.02.1 15:56
Panie pośle,bagno to jest w Pana mateczniku w Grójcu.Grójecki PIS to pop łuczyny PSL-owsko PZPR-owskie,na dodatek pijacko tytoniowe towarzystwo.Przewodnicząca wali równo gdzie się da i jak wieść niesie z Pana żoną.Zebrań publicznych nie było od kilku lat, eliminuje Pan ludzi mądrzejszych od siebie.W Grójcu PIS jest trupem moralno-ideowym.Gdyby media zainteresowałyby się Pana żoną i przewodniczącą PIS- u w Grójcu,to sensacja by była jak ze Stefkiem!Pan boi się śmiertelnie zdolniejszych konkurentów!
zygfryd2019.02.1 11:41
Ta cała PO to jedne wielkie bezprogramowe szambo i same łgarstwa "pragramu ni ma pieniedzy na nic ni ma bełkot i kłamanie jest.
Urszula2019.02.1 10:40
Oj, panie Suski. Chyba nie bardzo pan kapuje o co chodzi. Lepiej żeby się pan wcale nie odzywał bo jeszcze pan wyskoczysz z jaką kolejną "carycą Katarzyną".
anonim2019.02.1 19:48
Chyba cały czas "caryca Katarzyna" mu podpowiada. Zagnieździła się w jego głowie, to się nazywa schizofrenia.
anonim2019.02.1 9:39
Nikt nie twierdzi, że nie wiadomo, skąd Srebrna ma pieniądze. Wiedza ta jest powszechna - z uwłaszczenia się na majątku państwowym.
klaus2019.02.1 9:25
Panie Pośle skoro to farsa pomawienia to jest prokuratura, są sądy a Wy co robicie, albo nie znacie się na prawie , bo ci z opozycji potrfią zrobić z igły widły a wy co, i z każdym łajnem lecą właśnie do prokuratury, zawiadamiają CBA , a tu cały czas mowa trawa bez żadnych skutków tak Panie Pośle Suski tak się nie da rządzić, tak się przegrywa.