20.11.16, 11:14Tomasz Lis, źr. youtube

Tomasz Lis 'politykuje' a sprzedaż 'Newsweeka' dołuje

Redaktor Tomasz Lis tak intensywnie zajął się polityką, że nie dopatrzył się w ferworze walki potężnych spadków kierowanego przez niego tygodnika ,,Newsweek Polska''.  Wciąż jest aktywny, ale może nie tam,  gdzie trzeba.  Z najnowszych raportów wynika, że pismo w ciągu ostatniego roku straciło znaczną część czytelników. 

Teksty, publikowane w tym periodyku wzbudzają mówiąc delikatnie - kontrowersje, a mówiąc prawdę - niesmak i odruchy mało pozytywne. Pojawiają sie też pozwy sądowe i doniesienia do prokuratury w związku z publikacjami w tym piśmie.

"Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych złożyła do Prokuratury Krajowej zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu przestępstwa polegającego na ujawnieniu osobom nieuprawnionym informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa. Chodzi o informacje podane przez Michała Krzymowskiego w tygodniku „Newsweek” - pisał portal niezalezna.pl na początku października.

Były też incydenty, ośmieszające Tomasza Lisa.

Jak informowała wtedy niezalezna.pl:  "Szef "Newsweeka" dokonał wczoraj spektakularnego medialnego samobójstwa. Zarzucił portalowi Niezalezna.pl, że reklamuje ukraińskie dziewczyny do wzięcia. Pech chciał, że Tomasz Lis wytknął nam tzw. reklamę śledzącą, która pojawia się u użytkowników... na podstawie historii ich przeglądarek'' 

Nie pora jednak, by ów znany z prób ośmieszania konkurencji szef Newsweeka przypominał sobie stare wpadki, bo czas zając się najnowszym problemem. Jak podaje Związek Kontroli Dystrybucji Prasy za pośrednictwem  serwisu wirtualnemedia.pl, sprzedaż "Newsweeka" drastycznie spadła, w porównaniu do wyników z września 2015.

Wirtualnemedia.pl informują, że "Najwięcej straciły „Wprost”, który zanotował najgorszy wynik w historii i „Newsweek Polska”  co oznacza, że sprzedaż tygodnika spadła o ponad 25%.

LDD/niezalezna.pl/fronda.pl