08.02.20, 08:45Fot. Elekes Andor via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

Tomasz Sakiewicz: Bez reformy sądów nie wyjdziemy z postkomunizmu

Przecież w tej chwili mafie istniejące w sądownictwie próbują dogadywać się z urzędnikami w Unii Europejskiej i zupełnie ponad demokratycznymi wyborami, a nawet ponad głowami różnych rządów próbują załatwiać sobie decyzje, które ograniczą polską suwerenność. I będą ingerować w to, co jest suwerennym prawem Polski” - mówił redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz.

Dziś w Warszawie w samo południe rozpocznie się manifestacja w obronie reformy sądownictwa pod hasłami „Brońmy suwerenności Polski” oraz „Kasta basta”. Wydarzenie organizują Komitet „Suwerenni” oraz działacze klubów „Gazety Polskiej”.

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz przed odbywają się dziś manifestacją podkreślił w rozmowie z IAR, że w Polsce musi dojść do gruntownej reformy sądów, ponieważ bez tego nigdy nie wyjdziemy z postkomunizmu.

Jak podkreślił, dotychczasowe sądy zostawiono, aby pilnować najważniejszych elementów postkomunizmu. Zaznaczył jednocześnie, że podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji ustaw sądowych to zaledwie początek drogi do uzdrawiania sądów.

Z kolei szef Klubu Młodych Gazety Polskiej m.st. Warszawy Mateusz Rojewski zaznaczył:

My bronimy tego, co już się stało. Bronimy np. Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, której wcześniej nie było. Nie było ciała, które by de facto dyscyplinowało sędziów. Teraz takie ciało powstało. Dlatego jest taki bunt po tamtej stronie”.

Dodał, że Izby Dyscyplinarnej broni po to, aby prawo było równe, aby można było wyciągnąć konsekwencje wobec sędziego, który popełnia czyn zabroniony.

W manifestacji udział weźmie także opozycjonista z okresu PRL, Adam Borowski. Szef warszawskiego „Klubu Gazety Polskiej” zaznaczył, że celem reformy jest usprawnienie wymiaru sprawiedliwości oraz spowodowanie, że:

[…] wydawanie krzywdzących wyroków, niezgodnych z Kodeksem postępowania karnego nie będzie możliwe. Jeśli się tak przydarzy, to sędziowie, którzy dopuszczą się rażącego łamania prawa, zostaną pociągnięci do odpowiedzialności, co dotychczas było niemożliwe”.

Sakiewicz poinformował też, że w manifestacji udział ma wziąć co najmniej 5 tysięcy osób, bo tyle się zarejestrowało, jednak może ich być więcej, bo przyjść może każdy.

dam/IAR - Polskie Radio

Komentarze

POlityk EUropejskiego formatu2020.02.9 10:40
Jeśli Polska nie zawiesi Sejmu który tworzy niepraworządne Ustawy i Prezydenta który je podpisuje oraz nie zdelegalizuje PiS-u który to popiera to Polska będzie płacić karę 2 miliardy euro / dzień !
dyzio752020.02.8 23:10
W ramach reformy proponuję przywrócenie trybu przyspieszonego i Małego Kodeksu Karnego. Myślę że to zadowoli pana Sakiewicza.
Krzysztof 2020.02.8 16:32
Mianowanie do Trybunału Konstytucyjnego prokuratora stanu wojennego kanalii Piotrowicza jest pierwszym etapem wychodzenia z postkomunizmu
Kazek2020.02.8 15:44
Sakiewicz, tylko reklamy spółek państwa i innych związanych z rządem ratują twój tyłek, gdyby był kapitalizm dawno byś był na zielonej trawce. Ta twoja gazetka to tylko dla zaufanych a nakład spada z tygodnia na tydzień.
Saki Faki2020.02.8 14:03
Wyszedłbyś, sakiewicz, z tego postkomunizmu i co byś zrobił bez reklam spółek skarbu państwa?
olo2020.02.8 13:54
Sakiewicz wychodźcie z postkomunizmu a wchodzicie do powrotem do komunizmu.
AAAtomek2020.02.8 11:42
Ruski pachołek. Instytut Pamięci Narodowej odtajnił akta Ryszarda Sakiewicza, ojca redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” Tomasza Sakiewicza. Z dokumentów wynika, że Ryszard Sakiewicz działał w sowietyzującym Polaków Towarzystwie Przyjaźni Polsko-Radzieckiej. www.wiesci24.pl/2020/02/04/ojciec-szefa-gazety-polskiej-sluzyl-moskwie-ujawniamy-akta-ipn/
anonim2020.02.8 10:30
Dla poznania nastrojów w świecie, dobrze jest poczytać co młodzi ludzie wypisują pod piosenką Biebera Yummy. Jak ten, tym razem rzeczywiście oddolny, bunt wybuchnie, to oświeceni inaczej nie będą mieli czasu zabrać swoich sztucznych szczęk!
anonim2020.02.8 10:17
Mamy swoje zobowiązania, wobec Boga, historii, czyli przodków, i samych siebie. Nikt nas z tego nie zwolni.
a teraz z innej beczki - ale bardzo ważne 2020.02.8 10:07
WIEKA PROŚBA - PODAWAJCIE TĘ PRELEKCJE GDZIE I KOMU SIĘ DA. https://www.youtube.com/watch?v=bOWkakEUnMw
anonim2020.02.8 10:04
za to watykanizm w najgorszej smierdzącej stutanną formie sie zbliza
jawol2020.02.8 10:00
Nigdy nie wyjdziecie z poskomunizmu ponieważ nie potraficie dzierżyć władzy ani egzekwować istniejącego prawa,Jesteście cieniasy i nieudacznicy razem z Kaczyńskim na czele,pozwalacie na siebie pluć i obrażać cały Naród.Brak experta od propagandy doprowadzi was i Polskę do upadku,To co pokazuje TVP pod wodzą Kurskiego jest żenujące i można to nazwać antypropagandą PiS u.Zabawa (bo tak to należy nazwać)w reformę sądownictwa trwa już 4 lata i końca nie widać.Mieliście wszystko w swoich rękach Sejm i Senat,można to było zrobić a ciągu 1-go roku,a tak trwa to w nieskończoność i mobilizuje przeciwko wam wielu wrogów.Nie potrafiliście nawet posłać do PE odpowiednich europosłów,którzy potrafili by coś tam zrobić.
Piotr Nowak2020.02.8 9:54
Jako piewsi do odstrzału: Źurek, Tuleja, Topyla, Gensdorf, Juszczyszyn, Ciemięga (z Opola), Skwara , Krakowiak, Ochodzki, Barańska, Kawulak, Kamińska (kasta-pragnę zemsty), kubczaki, łączewscy, chodkowscy, skwary, pirogowicze, iwulscy, itd. – po prostu WON ! A Wojciech Cejrowski miał rację, gdy mówił : "Powinno się ich wszystkich wy-pieprzyć. Tych wszystkich sędziów. Jednym ruchem ręki jak pionki z szachownicy. Wszystkich WON. I wszystkich urzędników i większość naukowców starego systemu. Wszystkich WON. Nawet jak któryś był niewinny, wszystkich WON, bo to jest stary system. Nie mogą starego systemu reprezentować w nowym państwie sędziowie, prokuratorzy i oficerowie. Wszystkich WON. Niech nie będą pociągnięci do odpowiedzialności, ale wszyscy WON. Służyli tamtemu systemowi i umieli się w nim odnaleźć, a teraz - Wszyscy WON. Ten jeden czy drugi niewinny nie będzie miał pretensji, bo odejdzie w tłumie innych brzydkich i nie będzie miał do Polski pretensji. Chętnie się zgodzi. Ja byłem ostatni sprawiedliwy, ale chętnie odejdę po to, żeby odeszli wszyscy pozostali. Wszystkich WON. Nie mamy do nich zaufania. Służyli Moskwie teraz będą służyli Brukseli. Albo staremu systemowi, który siedzi gdzieś pod powierzchnią i broni jeden drugiego. Wszyscy WON!"
Stalker2020.02.8 9:53
Nazywa się Paweł Juszczyszyn . Jego tatuś Adam był aktywnym członkiem PZPR i jeszcze bardziej aktywnym funkcjonariuszem ORMO. Jest niezłomnym sędzią Sądu Okręgowego w Olsztynie i wzywa i pozywa kogo chce ! Dla niego prokuratura i Izba Dyscyplinarna się nie liczy, bo powołana przez Ziobrę jest nielegalna, a ID nie jest sądem. Ten niezłomny Juszczyszyn chciał wyrolować cały system sądownictwa, ale w dniu 3.02.2020 Izba Dyscyplinarna orzekła, że Paweł Juszczyszyn jest zawieszony w obowiązkach zawodowych na czas postępowania ID w jego sprawie i obniżyła mu uposarzenie o 40% . Jego adwokaci nie weszli na salę rozpraw uznając ID za nielegalną. Teraz obydwoje adwikatów Juszczyszyna staną przed Izbą Dyscyplinarną ! Oj, dzieje się ! Juszczyszyn oznajmił 4.02.2020 po wyroku zawieszenia, że jest gotowy do orzekania ! No to widzicie Polacy, dotąd zamiast uczciwie pracować to oszukiwał, przekraczał dozwoloną prędkość, okradał zwykłych ludzi, nawet własnej żonie nie odpuścił w dzieleniu się alimentami – a kiedy pogoniła go Izba Dyscyplinarna – to oznajmił, że jest gotowy do orzekania ! Teraz panie Juszczyszyn to my mamy pana orzekanie w ostatniej części przewodu pokarmowego ! W O N !!!
Elektor2020.02.8 9:52
Popatrzcie jaką ogromną wiedzę mają sędziowie w Polsce. Dwaj z nich Henryk Pietrzkowski z SN i Bogusław Moraczewski z NSA umawiali się na dostawę dziewczynek z Tajlandii - Ale tylko dla zdrowotności !!! Ja do tej pory uprawiałem seks dla przyjemności, ale w życiu nie przyszłoby mi na myśl, że seks uprawia się dla zdrowotności ! Nie mówię, że jestem chory, ale gdybym to wiedział wcześniej to uprawiałbym seks dwa razy na dobę ! Dla zdrowotności oczywiście !
Zosia2020.02.8 9:51
59 fioletowych ludzików wraz z królową Małgorzatą, okopało się w SN, bo nie chcą reformy sądownictwa. My, Polacy nie uznajemy sędziów, którzy należeli do PZPR i zostali powołani przez Radę Państwa PRL ! Oni służyli dla systemu komunistycznego, totalitarnego, dlatego nie mają prawa sądzić w systemie demokratycznym. Każdy ich wyrok lub orzeczenie jest niezgodne z Konstytucją i nielegalne !
anonim2020.02.8 10:49
Nie przesadzaj. Uznajecie byłych PZPRowców jeśli są przychylni dla was, jeśli nie sa przychylni to ich nie uznajecie, hipokryci i zaklamańcy.
PePe2020.02.8 9:50
Popatrzcie Polacy, jak oni walczą o to, żebyy było jak było ! PIS robi wszystko, aby sądy były sprawiedliwe – nie tylko dla nas, ale także dla nich, a oni nie chcą żeby sądy były sprawiedliwe, oni chcą żeby było jak było ! 5 razy w tygodniu oglądam program „Kasta” w TVP-Info. Ludzie, przecież to nie sędziowie lecz oszuści !!!
anonim2020.02.8 10:47
A czego ty sie po TVPPiS spodziewasz? Prawdy nie napiszą tylko oplują tego kto jest niewygodny.
Urszula2020.02.8 9:50
Polacy, zobaczyliśmy tych 59 zdrajców w pełnym fioletowym ekwipunku - ostatni raz !! Ku pamięci, abyśmy nigdy więcej nie popełnili takiego błędu !!! Abyśmy nigdy nie wybrali lewackiej władzy ! Aby nigdy już sowiecka zaraza nie brała udziału w trójwładzy w Polsce !
Bizon2020.02.8 9:49
Prokurator wezwał do sądu staruszkę i zadał jej pytanie https://lolmania.info/20000-prokurator-wezwal-do-sadu-staruszke-i-zadal-jej-pytanie-jej-odpowiedz-zawstydzila-cala-sale/?fbclid=IwAR3znsQNNXHMweGCEZmO8QZDOALwwZ8HjcYI5CTlpXVJmMhtlo3nZIIwCI0
KiedyPrzyjdzieZnakSakewyczWbijePolakomTryzubWPlecy2020.02.8 9:46
Spasiony państwowym tuczem niejaky Sakewycz, podający się za Polaka bohater medalowy UPAińskich służb specjalnych. Zawsze gotowy wręczyć na klęczkach dyplom uznania dla tuczącej go budżetowymi pieniędzmi władzy, a jednocześnie wsadzić tryzub w plecy Polakom.
Bizon2020.02.8 9:46
Jedno krótkie zdanie Sakiewicza - a jak wiele prawdy mówi nam ! Rzeczywiście, bez osuszenia tego błota sędziowskiego nie wyjdziemy z komunizmu nigdy !!! A Wojciech Cejrowski miał rację, gdy mówił : "Powinno się ich wszystkich wy-pieprzyć. Tych wszystkich sędziów. Jednym ruchem ręki jak pionki z szachownicy. Wszystkich WON. I wszystkich urzędników i większość naukowców starego systemu. Wszystkich WON. Nawet jak któryś był niewinny, wszystkich WON, bo to jest stary system. Nie mogą starego systemu reprezentować w nowym państwie sędziowie, prokuratorzy i oficerowie. Wszystkich WON. Niech nie będą pociągnięci do odpowiedzialności, ale wszyscy WON. Służyli tamtemu systemowi i umieli się w nim odnaleźć, a teraz - Wszyscy WON. Ten jeden czy drugi niewinny nie będzie miał pretensji, bo odejdzie w tłumie innych brzydkich i nie będzie miał do Polski pretensji. Chętnie się zgodzi. Ja byłem ostatni sprawiedliwy, ale chętnie odejdę po to, żeby odeszli wszyscy pozostali. Wszystkich WON. Nie mamy do nich zaufania. Służyli Moskwie teraz będą służyli Brukseli. Albo staremu systemowi, który siedzi gdzieś pod powierzchnią i broni jeden drugiego. Wszyscy WON!"
Andrzej2020.02.8 9:30
Ojej, bez reformy sądów ciągle się musisz Sakiewicz bać, że jakiś sąd cię skaże za kłamstwo na temat wykształcenia.
Pat2020.02.8 9:28
Niemcy rzucają przeciwko Polsce i Polakom wszystko co mogą.
Andrzej2020.02.8 9:31
Przeciwko pisowi. Pis to nie jest Polska, jak pokazały ostatnie wybory większość Polaków jest przeciwko pisowi.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.02.8 9:15
Bez reformy sądów pisoprzestępcy trafią za kraty. Taka prawda. Dlatego tak walczycie kosztem Polski. Zdrajcy!
Bobik2020.02.8 9:13
Sakiewicz, ty durniu. Tobie marzy się postkomuna, a my mamy jeszcze post-Inkwizycje.
KKK2020.02.8 9:47
Oooops, uwaga debil na portalu ! Prosimy nie komentowań !!!
Katolicka Kretynizacja Polski2020.02.8 9:06
PiS to neofaszystowska sprzedajna swołocz popierana przez zdeprawowany i pazerny pseudokatolicki kościół!
Polak2020.02.8 8:59
Ta wasza pseudo reforma to komuna bis.
Dumi2020.02.8 8:52
Jesteśmy pod butem UE, umowy klimatycznej, głęboką zależnością od USA, presją Izraela a my dalej uzależniamy się od PRZYCZYNY, która nas traktuje jak kolonie... Protest przeciw Kaście popieram jak najbardziej, ale co do rozwiązań PiSu w tej kwestii nie wypowiadam się bonie jestem prawnikiem. Dlatego nie mogę rozwiązań PiSu poprzeć. Oczekuję w tej sprawie jasnych wyjaśnień,debaty,dyskusji, ale merytorycznej...