24.12.20, 12:40Fot. via: Pixabay

Tragiczne święta kierowców. W Dover wciąż oczekiwanie na testy

Setki polskich kierowców wciąż oczekują w Dover na testy i możliwość wjazdu do Francji. Negatywny wynik testu jest warunkiem, aby mogli przejechać przez kanał La Manche i ruszyć w drogę do Polski. Na wigilijną wieczerzę nie zdążą, teraz chcą po prostu zostać przebadani i wyjechać z Wielkiej Brytanii.

Większość kierowców zadzwoniła już do swoich domów ze smutną informacją, że nie spędzą świąt z rodziną. Wigilię urządzają sobie w samochodach. Pan Grzegorz z Braniewa w rozmowie z reporterem RMF FM opowiada, że ostatniej doby udało mu się pokonać pięćdziesiąt kilometrów. Słyszał od innych kierowców, że na lotnisku, gdzie zorganizowano tymczasowy parking, wykonano kilkaset testów.

Kierowcom w Wigilię nie doskwiera jedynie brak informacji o miejscu i czasie wykonywania testów. Wielu z nich nie ma możliwości zaopatrzenia się w wodę i jedzenie, nie ma dostępu do toalety.

- „Coraz gorzej, już wszystko boli, nie można się położyć w samochodzie, bo człowiek musi siedzieć na czujce, czy podjeżdża, czy nie podjeżdża, czy puszczą, czy nie puszczą” – opowiada reporterowi RMF FM pan Grzegorz.

Jak mówi, jedyna pomoc, jaka do niego dotarła, to pomoc od mieszkańców, którzy zrobili zrzutkę na jedzenie i wodę dla kierowców.

Przypomnijmy, że sytuacja ma związek z wykryciem nowej mutacji koronawirusa w Wielkiej Brytanii. Wobec informacji o nowej mutacji Francja na 48 godzin zamknęła możliwość wjazdu na swoje terytorium z Wielkiej Brytanii. Na mocy porozumienia pomiędzy brytyjskimi i francuskimi władzami, od środy przez La Manche mogą przejechać kierowcy, którzy mają negatywny wynik przeprowadzonego w ciągu ostatnich 72 godzin testu na koronawirusa.

kak/RMF FM

Komentarze

Dreamlinerem nie da się wylądować2020.12.24 13:58
na autostradzie w Dover? Podobno cebulactwo potrafi latać nawet drzwiami od stodoły.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.12.24 12:56
Ale jak to? przecie dwa dni temu szMateusz chwalił się że wszystko załatwił i ogłosił Narodowy Świąteczny Powrót!
taka uwaga2020.12.24 12:55
Rozgrywki brexitowe spowodowaly te nagle pozamykanie granic , panike, blokade Francji etc. Cos mi sie wydaje, ze lewaccy experci medyczni wywarli presje zeby wprowadzic Tier 4 nagle, tuz przed swietami, i Francuzi szybciutko zrobili blokade. W ten sposob Johnson bedzie zmuszony do ustepstw na rzecz UE. A cierpia biedni ludzie - tyle dni byc zostawionym zima na pastwe, bez wody, pozywiwienia, toalety ...
taka uwaga - errata2020.12.24 12:56
blokade Anglii oczywiscie ... przepraszam