05.04.17, 13:30screenshot/YouTube

Transseksualizm w NRD: Z mistrzyni Europy zrobili mężczyznę!

Historia Heidi Krieger, mistrzyni Europy w pchnięciu kulą pokazuje, że komuniści w NRD w pogoni za wynikiem sportowym, faszerując swoich zawodników niedozwolonymi środkami, w konsekwencji zmieniali ich życie. Heidi, utalentowana sportsmenka stała się… mężczyzną.

Krieger poświęciła się pchnięciu kulą. Podczas mistrzostw Europy juniorów w 1983 zdobyła złoty medal, rok później stała się rekordzistką świata juniorów, a w 1986 roku wywalczyła złoty medal na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy już w kategorii seniorów. Wówczas była na dobre faszerowana środkami dopingującymi, steroidami, które mają zdolność sterowania anabolizmem człowieka.

Nadmiar tego rodzaju środków wpłynął negatywnie na osobowość Heidi, która w 1997 roku poddała się operacji zmiany płci. Od tej pory Heidi zamieniła się w Andreasa, stając się jednym z przykładów zbrodniczej działalności NRD, która ze sportem miała mało wspólnego, a w efekcie rujnowała życie niektórych zawodników, szczególnie zawodniczek, które co prawda biły rekordy świata, ale przy okazji coraz mniej przypominały kobiet.

Z opisem Krieger nie radzą sobie sportowe portale, nazywające Heidi/Andreasa Kriegera "wschodnioniemieckim lekkoatletą", który jednak medale zdobywał(a) wśród kobiet...

krp/Fronda.pl