04.07.20, 17:20Fot. via Pixabay - SharonMcCutcheon / Platforma Obywatelska via Flickr, CC 0

Trzaskowski a homoadopcja. Sztabowcy Dudy: Nie zna programu, czy jest cykorem? Rafał, nie kłam!

Rafał Trzaskowski i jego sztab z pewnością nie są zadowoleni, że kwestia homoideologii znów pojawia się w trakcie kampanii wyborczej. Kandydat Koalicji Obywatelskiej sam już chyba nie wie, co mówi. Nieścisłości wytknęli mu dziś w trakcie konferencji prasowej, sztabowcy prezydenta Andrzeja Dudy.

Jak wskazał dziś Jan Kanthak:

Dzisiaj Rafał Trzaskowski powiedział, że podziela pogląd Pana Prezydenta Andrzeja Dudy i jest przeciwny adopcjom dzieci przez pary homoseksualne. Jednak w jego programie znalazł się zapis, mówiący zupełnie o czymś innym”.

Tu wskazał na „ustawodawczy plan Rabieja”, wedle którego najpierw należy wprowadzić związki partnerskie, potem homoseksualne i na końcu – homoadopcję właśnie. Dalej zapytał:

[…] czy Rafał Trzaskowski nie zna swojego programu, ponieważ pisał to na przykład Donald Tusk albo Borys Budka, czy po prostu jest cykorem i boi się swoich poglądów, i na każdym kroku stara się ukrywać swoje prawdziwe poglądy na niezwykle istotne sprawy społeczne?”.

Obecny na konferencji prasowej Janusz Kowalski dodał, że Trzaskowski publicznie zaprzeczył własnemu programowi. Podkreślił, że to z pewnością dlatego tak późno go zaprezentował, ponieważ znajduje się w nim „[…] deklaracja inicjatywy legislacyjnej umożliwiającej adopcję dzieci przez pary homoseksualne”.

Podkreślił, że mamy dziś odpowiedź w programie na to, dlaczego Trzaskowski w trakcie ostatnich tygodni unikał odpowiedzi na pytanie dotyczące homoadpcji. Paweł Lisiecki dodał, że na słowa Trzaskowskiego patrzeć należy przez pryzmat jego rządów w Warszawie i choćby podpisania karty LGBT.

Na koniec sztabowcy zaapelowali:

Rafał nie kłam!”.

dam/PAP,wpolityce.pl

Komentarze

Walter2020.07.5 16:57
Andrzej Duda do historii przejdzie jako Prezydent, który wielokrotnie złamał konstytucję (art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190) i jako podwładny Prezesa PiS-u. Tadeusz Rydzyk i Mirosław Piotrowski nie udzielili poparcia Andrzejowi Dudzie, czując się przez niego oszukani w kwestii aborcji. Gdyż przez 5 lat prezydentury nic nie zrobił w kierunku ograniczenia lub zakazu aborcji. Jarosław Kaczyński przed wyborami podejmował jedynie działania pozorowane, w kierunku ograniczenia aborcji chcąc pozyskać głosy elektoratu radiomaryjnego. W czasie rządów PiS-u w 2007 r. ta partia głosowała w Sejmie przeciwko ograniczeniom aborcji. Elektorat radiomaryjny nie ma teraz interesu, żeby głosować na Andrzeja Dudę. Proponuję, żeby zamiast pisać i mówić o LGBT zacząć dyskutować na temat stosunku polityków z PiS-u do tematu aborcji. Niech Andrzej Duda wypowie się na ten temat i powie co przez 5 lat zrobił w kwestii ochrony życia nienarodzonych.
AAAtomek2020.07.5 14:05
Czy i kiedy Prezydent Duda ułaskawi Trynkiewicza na wniosek kochającej jego żony?
Patryk2020.07.5 9:30
Jestem homoseksualistą. Bedę głosował na Rafała Trzaskowskiego ponieważ mamy podobne preferencje seksualne.
Tylko PO2020.07.5 10:57
Tylko nie róbcie tego na PLACU ZAMKOWYM, Róbcie sobie to, czy to rób tej RAFFAELLI w ALKOWIE?
Seks kamerki2020.07.5 9:09
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
POLACY z PO2020.07.5 8:41
Wysłane przez Piotr Węcław w 05-07-2020 [07:48] AddThis Sharing Buttons Share to FacebookFacebookShare to TwitterTwitterShare to WykopWykopShare to E-mailE-mail Ktoś w hotelu na wyższym piętrze spogląda na plażę, gdzie tłum cieszy się słonecznym ciepłem i widokiem morza. Ale osoba w hotelowym oknie widzi tę nadchodzącą falę niosąca ze sobą katastrofę, tragedię jaka za chwilę spotka wczasowiczów. Jeszcze ciągle siedzą w leżakach, czytają książki lub wpatrują się w smartfony. W drugiej ręce szklanka z whisky lub dobrym cocktailem o tropikalnym smaku. Dzieci zajęte foremkami na piaskowe babki, inne biegają za kolorową, wielka piłką popychaną przez wiatr. I wtedy przychodzi pierwsza fala. Dużo mniejsza od tej drugiej, jaka za chwile zmieni na zawsze życie wszystkich plażowiczów. Ta pierwsza tylko przesunie leżaki, zaleje koce, wywróci kufle z piwem, a cofając się do morza porwie ze sobą torebki, plecaki i portfele. Spowoduje to zmieszanie na wygładzonym przez wodę piasku. Plażowicze zerwą się ze swoich wygodnych leżaków i pobiegną w pogoń za porwanymi przez wodę przedmiotami. Chcąc ratować portfele i plecaki z cennymi drobiazgami, ręcznikiem i czapką, nie będą widzieć tej nadchodzącej, drugiej, prawdziwej fali. Widzą ja tylko osoby w tym hotelowym oknie. Są jednak zbyt daleko by ich krzyki usłyszeli ludzie na plaży. Krzyczą, ale w pogoni za porwanymi przez pierwszą falę przedmiotami, plażowicze nie słyszą ostrzeżeń. Pędzą więc w stronę morza, na wprost nadchodzącej zagłady i dokładnie w przeciwną stronę niż powinni. Nie są bowiem świadomi katastrofy jaka z wielką prędkością i siłą uderzy za chwile w cały ośrodek, w jakim mieli spędzić wymarzony urlop. W tym pięknym hotelu nie ma niestety systemu ostrzegania, nie zainstalowano żadnej syreny jaką można by ostrzec wczasowiczów na plaży. Krzyki gości z hotelowych okien są zbyt słabe. Tak jak, być może, zbyt słabe są propolskie media, aby ostrzec społeczeństwo przed zbliżającym się kataklizmem. Tuż przed uderzeniem tego cywilizacyjnego tsunami zbliżającego się do naszej plaży, zachodzi pytanie czy nad Wisłą znajdzie się odpowiednio głośny system alarmowy, aby skutecznie ostrzec zrelaksowanych rodaków przed tą falą jaka zalała już wiele miejsc na świecie i zbliża się do Polski?
Jan Radziszewski2020.07.5 7:47
Ot wiadomo kto wygra Andrzej Duda bo muszą się spełnić słowa "Co ma wisieć nie utonie " a właśnie taka kara jest zapowiadana Obecnemu Prezydentowi z jakiego powodu zlekceważył Pana Boga podobnie jak ABp krakowski Jędraszewski któremu już 2019 roku Pan zapowiedział karę z podobnych względów , że zostanie zamordowany Pan zaś Andrzejowi Dudzie zapowiedział 13.03.2020 r w słowach " Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne." co zostało potwierdzone w dniu 26.06.2020r w słowach 26 VI 2020 Klątwa rzucona na prezydenta Polski Andrzeja Dudę Piątek, 26 czerwca 21.40 Zapisz dziecko - Tak, dojrzał owoc. Prezydent Duda dostawał długo szansę. Nie korzysta z niczego co chce dać Bóg, co może pomóc Polsce. Teraz Polskę sprzedał w USA. Zatem rzuć na niego klątwę Bożą. Ja, nieudany i marny sługa Boży Krzysztof Michałowski ( Cyprian Polak) rzucam na prezydenta Polski Andrzeja Dudę klątwę Bożą. Przeklina Cię Bóg. Przeklina Cię Bóg. Przeklina Cię Bóg Andrzeju Dudo. Amen ! Amen! Amen! - I tak się stanie. Amen. Tak mówi Jezus, tak mówi Trójca Przenajświętsza, Amen, Amen, Amen. Zbawię Cię Andrzeju Dudo i unikniesz potępienia, lecz Twój czyściec będzie bardzo ciężki. Klątwa zaś sprawi, że nie zdołasz się oczyścić przed śmiercią z grzechów w należyty sposób. Śmierć Twoja będzie przestrogą. Amen. Otrzymał Cyprian Polak
Eris442020.07.5 4:12
Trzaskowski uprawia maskirowkę, próbując na potrzeby kampanii schować swoje rzeczywiste poglądy i wykreować się na w gruncie rzeczy konserwatystę. Ale już pobieżna analiza jego programu powinna skłonić do zastanowienia. Otóż jest w nim passus o wprowadzeniu tzw. związków partnerskich, z odesłaniem do projektu ustawy z 2019 r. A w rzeczonym projekcie z kolei jest artykuł, który mówi, iż partner ma prawo adoptować zstępnego 1 stopnia partnera oraz, że nie może być w tym przypadku dyskryminowany ze względu na płeć. Ergo - adopcja dzieci przez pary jednopłciowe wprowadzana kuchennymi drzwiami i na początek ograniczona tylko do tych jednopłciowych związków, w których jed/en/na z partner/ów/ek posiadał/a dziecko z heteroseksualnego związku. Dlaczego używam sformułowania "na początek"? Bo jak pokazują liczne przykłady z zachodu Europy, związki partnerskie to tylko preludium. Przykład - Francja - ustawa o związkach partnerskich - rok 1998, ustawa zrównująca homozwiązki z małżeństwami - rok 2009, zaś adopcja dzieci - rok 2013. Zresztą zastępca Trzaskowskiego w warszawskim ratuszu, Paweł Rabiej mówił otwarcie o takim właśnie etapowaniu. Więc nie należy dawać wiary obecnemu "konserwatyzmowi" Trzaskowskiego, bo to tylko kostium na potrzeby kampanii. Zdjęcie tegoż przyjdzie mu bardzo łatwo.
frondziarze są zabawni2020.07.4 23:42
“kwestia homoideologii” — homo znaczy taki (ten) sam — co to za taka (ta) sama ideologia?
Walter2020.07.4 22:37
Andrzej Duda w Warszawie i Krakowie przegrał wybory w pierwszej turze z Rafałem Trzaskowskim, dlatego teraz mści się na "warszawce" i "krakówku". Krytykuje elity, a sam z nich pochodzi. Złamał następujące artykuły konstytucji" art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190, ale ma nadzieję, że jego elektorat jest tak bardzo niekumaty i o tym nie wie. Nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann publicznie wypomniał mu łamanie ustawy zasadniczej, a wykładowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego wstydzą się za niego. Rafał Trzaskowski ma doktorat i zna pięć obcych języków tj. francuski, angielski, hiszpański, włoski i rosyjski. Dlatego zagłosuję na Rafała Trzaskowskiego. Jeśli wygra Andrzej Duda, to praworządność i demokracja będą zagrożone.
50.6 : 49.4 RT/AD2020.07.4 23:44
Trzeba poprzeć pana Rafała Trzaskowskiego. Niech wygra nawet niewielką przewagą, ale niech WYGRA.
wystarczyło nie ułaskawiać pedofila2020.07.4 21:08
"Andrzej Duda wkłada sobie tutaj w szprychy swojego kampanijnego roweru wielką kłodę drewna, bo oto nagle postuluje, by do Konstytucji po raz pierwszy wpisać pojęcie 'związków jednopłciowych', które teraz w polskim prawie nie istnieją nawet teoretycznie"
Anonim2020.07.4 21:18
Tylko wszyscy wokół, tego pojęcia używają, a sam Trzaskowski w swoim programie odwołuje się do projektu ustawy, który zakłada adopcję dzieci przez takie związki. Co prawda pani posłanka z POKO dzisiaj w "Minęła 20" wrąbała się na całego bo stwierdziła w sumie, że program nie obowiązuje tylko wiecowe obietnice. A wiadomo, że najlepiej dwa razy obiecać bo to jak spełnić...
Anonim2020.07.4 21:29
Ale rzeczywiście, możliwe jest w ten sposób stworzenie precedensu do formalnego uznania związków jednopłciowych, choć jednocześnie Konstytucja wyraźnie stwierdza w art. 18, że: "Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej." to jednak z wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie (sygn. akt IV SA/Wa 2618/18) wynika, że Konstytucja nie zabrania istnienia związków jednopłciowych. Konstytucja obejmuje tylko ochroną małżeństwo rozumiane jako związek mężczyzny i kobiety.
Anonim2020.07.4 21:41
Trzeba by było zmienić Konstytucję - wysmażoną przez lewactwo za czasów Kwaśniewskiego - w tym artykule treść wyraźnie stwierdzającą, że małżeństwem jest tylko i wyłącznie związek mężczyzny i kobiety. Reszta to lewackie "wynalazki" sprzeczne z naturą o czym się dobitnie przekonali mieszkańcy Sodomy i Gomory. Tak przy okazji, bo entuzjaści lewactwa stwierdzają, że homoseksualizm to zgodny z naturą choć same reguły biologiczne sięgające genetyki temu przeczą. Ale to może przy innej okazji. Natomiast lewactwo, zwłaszcza kościelne odwołując się do zgodności homoseksualizmu z naturą jakoś nie może mi wytłumaczyć, dlaczego skoro Bóg stworzył wszystko dobre (por. Rdz 1) jednocześnie ten dobry - jak twierdzi lewactwo - homoseksualizm zrównał w Sodomie i Gomorze z ziemią? Skoro homoseksualizm jest wrodzony i zgodny z naturą to dlaczego Bóg, który tę naturę stworzył stwierdził nagle, że jednak popełnił błąd? Czy może pomylił się w Sodomie i Gomorze? Nieomylny Bóg się myli... no lewactwo kościelne może mi to wytłumaczy?
Anonim2020.07.4 21:42
Errata: "zmienić Konstytucję... w tym artykule na treść..."
anonimowy trolu2020.07.4 23:46
Ktoś Dudziaka wp…lił na minę, c'nie?
Darek2020.07.4 19:04
Pedofile popierają Andrzeja Dudę, bo jest dla nich łaskawy i pomaga im w dostępie do ofiar i zdobyciu dachu nad głową.
Anonim2020.07.4 21:13
No folksdojczu, długo się jeszcze będziesz powoływał na "obiektwizm" Der "Faktu"?, Najśmieszniejsze w tym jest to, że sam Der "Fakt", zaznaczył że chodziło o zniesienia zakazu spotykania, który to zakaz miał trwać tylko rok, a sprawca odbył w całości karę. I jak sama ofiara stwierdziła, uchylenie tego zakazu było na jej wniosek, folksdojczu, kłamco.
siedzi jeżyk na wieży i pierdoli kacze pierze2020.07.4 23:47
°
Anonim2020.07.4 21:18
Coś nie tak z pamięcią? To Duda linczował ludzi z hasłem STOP pedofilii? Czy jednak lewactwo spod tęczy, czyli zwolennicy Trzaskowskiego? A pedofilów popiera właśnie PO z całym lewactwem. To oni głosowali w Sejmie przeciwko ustawie Stop pedofilii. Wszyscy poplecznicy Trzaskowskiego, włącznie z Niemcami, słyną z kłamstwa i manipulacji. Jak można zamieścić wizerunek prezydenta z napisem "bił córkę...". Okropność. Myślałem, że napis dotyczy Dudy. Jak można tak kłamać? Chyba, że się zaprzedało duszę ojcu kłamstwa. Okropność.
gadasz głupoty pisowski trolu2020.07.4 23:48
°
Bzdura2020.07.5 11:08
Hasło "STOP PEDOFILII" to tylko przykrywka pedofilskiego lobby. Oni chcą zablokować możliwość edukowania dzieci przede wszystkim w kwestii zapobieganiu przemocy seksualnej. Ta profilaktyka aż o 95% ogranicza dostęp pedofilów do dzieci, dlatego tak zaciekle walczą z edukacją, bo nie będą mieli jak gwałcić dzieci. Teraz gwałcone dziecko zachowuje milczenie nawet przez dziesiątki lat, a jak będzie wiedziało jak reagować, to pedofil nie zdąży go skrzywdzić i już będzie siedział. Nie oceniaj kampanii po jej nazwie, a po faktycznej treści i celach - sekta Ordo iuris, która za tą akcją stoi to świetnie zorganizowana szajka pedofilii i ich sympatyków, a w zasadzie wyznawców.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.4 18:37
Sztab PADalca walczy o każdy głos! nawet pedofilów!
"Sztab PADalca walczy o każdy..."2020.07.4 18:49
SUPER! Każdy homoseksualista to pedofil, 100%!
Anonim2020.07.4 21:20
Mam rozumieć, że będziesz głosować na Dudę?
Głowa do góry!2020.07.4 22:06
Lewackie zachowania Cię gorszą? Pewien Wasz "profesur" zachęcał nawet do dyskusji na kazirodztwem!
Dla niezdecydowanych2020.07.5 3:07
Czy Rafał nie uniewinnił pedoflów? Czy tęczowy tramwaj jest przeciw pedofilom?
Alicja2020.07.4 18:30
Sądząc po poziomie wypowiedzi na Frondzie, to jakość Polaków schodzi na psy. "Ciemny lud" (słowa Kurskiego) rozmnaża się na potęgę, a ludzie wykształcenia mają mniej dzieci. PiS żeruje na głupocie ludzkiej i mówi, że "ciemny lud to kupi". No ciemny lud to kupuje ! Głosuje na oszustów, kupiony z pińcet plus daje się robić w konia. A PiS nabija sobie kabzę i się śmieje. He, he, he ...
You "lesiu"2020.07.4 18:50
what's new in your jew york?
Grammatik macht frei2020.07.4 21:09
https://www.englishclub.com/writing/capital-letters.htm
Stan Tymiński2020.07.4 23:50
To prawda.
XXX2020.07.4 17:43
Kandydujący na prezydenta RP Pan Rafał Trzaskowski, aby przyciągnąć elektorat Pana Bosaka i Konfederacji ogłosi, że: poniedziałek 5 lipca całkowity zakaz aborcji, wtorek 6 lipca zniesie podatek CIT, VAT, PIT, obrotowego, gruntowego, dochodowego i likwidację ZUS, środa 7 lipca ujawni Aneks WSI, 8 lipca doprowadzi do ekshumacji w Jedwabnem i zażąda, aby Ukraina uznała mord na Polakach na Wołyniu i Podolu jako ludobójstwo, 9 lipca od Angeli Merkel stanowczo zażąda wypłaty odszkodowań wojennych za kompletne zrujnowanie Polski a od Rosji otwarcia wszystkich archiwów dotyczących Polski, 10 lipca zakaz Marszu Równości, czarnego marszu kobiet i Polska nie będzie płacić żadnych zobowiązań wobec innych nacji, np Niemcom za tzw. ,,wypędzenia" itd. W dniu 13 lipca po wygranej Pan Prezydent R. Trzaskowski tak powie - ,, Panie Bosak, Konfederacji po prostu żartowałem"
da im dzieci na "wychowanie"2020.07.4 17:39
W stanie Massachusetts USA do 2004 r. był zakaz adopcji dzieci przez zboków. W 2002 r. gubernatorem został wybrany M. Romney, który jest Mormonem i to on podpisał ten akt. Najwięcej adopcji bylo przeprowadzanych za pośrednictwem Catholic Charities, ale kiedy The Massachusetts House of Representatives wprowadził ustawę dającą prawo adopcji pedofilom, Catholic Charities wycofalo się z pomocą w adopcjach. Dzisiaj nie ma dnia aby nie było sprawy w sądach o molestowanie, o porzucanie adoptowanych przez zboków dzieci, głownie chłopcow. Nawet morderstwa. Smutne realia nieprzemyślanych decyzji.
Darek2020.07.4 17:39
Tym właśnie się różni związek partnerski od małżeństw homo, że związek partnerski nie pozwala na adopcję obcego dziecka, a małżeństwo już tak. Swoją drogą na przysposobieniu dziecka partnera najbardziej zyskuje właśnie to dziecko. W razie śmierci partnera swojego biologicznego rodzica ma prawo dziedziczenia nawet bez testamentu, ma prawo do alimentów w przypadku rozstania i ma prawo do decydowania o pochówku swojego przybranego rodzica.
Aga Dziedzic ❤️ 🌼2020.07.4 21:25
Według polskiego prawa, żeby adoptować dziecko nie trzeba być w związku małżeńskim, nie trzeba w ogóle być w związku, osoba samotna też może ubiegać się o adopcję.
Darek2020.07.5 11:02
Niby masz rację, a jednak się mylisz, bo wedle polskiego prawa nie można zaadoptować dziecka które ma rodzica, a przysposobienia dotyczą jedynie małżeństw. Zatem według prawa po śmierci rodzica biologicznego dziecko czeka piekło, batalia sądowa z rodziną zmarłego partnera o prawa do dziecka, która nawet jeśli pierwszy raz by je widziała na oczy to w orzecznictwie ma pierwszeństwo przez powinowactwo, lub nawet dom dziecka.
Anonim2020.07.4 21:31
Homosie zakładają, że będą odbierać matkom ich dzieci? Jakiś lewak mówi, że to nie jest czysta adopcja. Adopcja dotyczy, jego zdaniem, osób niespokrewnionych i nie dotyczy homoseksualistów, z których jeden ma dziecko z byłą żoną A jakie pokrewieństwo zachodzi między jednym homosiem, a dzieckiem drugiego homosia? Zastanawiam się coraz częściej, czy naprawdę lewacy nie potrafią już logicznie myśleć ( bo ten sprawiał wrażenie, że naprawdę ma takie przekonanie)