30.04.19, 07:11Zdj. screen Radio Zet

Trzaskowski: Może i politycy PiS nie chcą polexitu, ale...

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w wywiadzie dla radia TOK FM komentował decyzję warszawskiego Sądu Okręgowego w sprawie Marszu Suwerenności. 

Przypomnijmy, że sąd uchylił decyzję włodarza Warszawy, zezwalając na organizację tego zgromadzenia. 

"Wszystko na to wskazuje, że marsz się odbędzie. (…) Pojawiały się propozycje manifestowania w innym miejscu, ale oczywiście narodowcy nie chcieli ich zaakceptować, bo oni chcą urządzić kolejną prowokację"- stwierdził Trzaskowski. 

"Wolność wypowiedzi, wolność zgromadzeń jest ważna, natomiast, kiedy zajęty jest Plac Zamkowy przez Kancelarię Prezydenta, szykowany jest na święto 3 maja, kiedy wiadomo, że będziemy świętować wejście Polski do Unii Europejskiej, to zasadne jest, żeby prezydent miasta mógł powiedzieć: Ok demonstrujcie, ale kawałek dalej"- dodał polityk. 

"Trzeba szanować to co mówi sąd, ale w Warszawie nie ma miejsca na brunatne marsze"- wskazał prezydent Warszawy, przekonując, że w przeszłości miały miejsce sytuacje, gdy na marszach narodowców pojawiały się "faszystowskie symbole"  czy rasistowskie hasła, a rząd PiS "nie reagował" na nie. 

Co do rządu PiS, prezydent Warszawy skomentował również wypowiedź szefa KE, Jeana-Claude'a Junckera, który stwierdził wczoraj, że jeżeli obecna ekipa wygra jesienne wybory do parlamentu i stworzy rząd, nie doprowadzi do polexitu. Innymi słowy, Juncker obalił narrację opozycji. 

"Politycy PiS mogą nie chcieć wyprowadzić Polski z Unii Europejskiej, ale prowadzą tak złą politykę, że to się może tak skończyć"- pokrętnie skomentował Trzaskowski. 

yenn/TOK FM, Fronda.pl

Komentarze

Jahu2019.04.30 9:24
Trzaskowski może i uważa się za katolika,ale wszystko co robi prowadzi do tego że katolikiem nie jest..
Cogito tego sum2019.04.30 7:56
Prezydent Piotruś Pan uprawia liberalną demokrację i politykę wykluczenia społecznego narodowców, rodziców, Kościołów a tylko słucha Rabieja and company. I wcale mu ta sprzeczność nie przeszkadza.
Leon Napoleon2019.04.30 7:33
Cudownie,że tęczowi mogą maszerować i siać zgorszenie! Trzaskowski może się cieszyć. Sam decyduje. Polexit to taki straszak upośledzonej opozycji, który już na nikim nie robi wrażenia.