24.09.21, 17:13

Trzy przerażające taktyki, których używa szatan, by oddzielić nas od Boga

Szatan nie chce nic więcej, jak tylko tego, by ludzie przestali uwielbiać Boga, który jest Panem nieba i ziemi. Nie możemy dać się ogłupić, diabeł jest inteligentny i wymyśla przeróżne sztuczki, które często mogą być przez nas niezauważone. 

Tim Challies z Crosswalk.com podzielił się wiedzą na temat szatańskiej strategii, której celem jest trzymanie nas z dala od Boga, z dala od woli Bożej.

Oto tylko trzy sposoby, poprzez które szatan stara się oderwać nas od Boga.

1. Szatan czyni świat bardziej atrakcyjnym niż świat Boga.

Wiele osób ma tendencję do odchodzenia od Boga po tym jak dostrzeżą, że świat jest bardziej atrakcyjny po drugiej stronie, bez Boga. Szatan kusi bogactwem świata.

Możemy zobaczyć piękno i majestat świata jako stworzone przez Boga, który kocha nas najbardziej, lecz ziemskie bogactwa nigdy nie będą bardziej atrakcyjne niż Sam Bóg i Jego miłość.

2. Szatan będzie próbował pokazać, że uwielbienie jest ciężarem

Diabeł będzie robił wszystko, by pokonać Boga i jedną z jego taktyk jest próba przestraszenia nas trudnościami związanymi z oddawaniem Bogu czci. Szatan zawsze będzie próbował mówić, że wszystko co robimy ku Chwale Boga, poświęcanie naszego życia dla Niego, że to wszystko jest bezwartościowe. Będzie nawet starać się pokazać nam, żebyśmy poczuli, że poświęcenie Bogu powoduje cierpienie.

3. Szatan będzie próbował trzymać nas z daleka od Boga.

Diabeł będzie się starał, aby nas powstrzymać od jeszcze więszego uwielbienia Boga. Będzie próbował dać nam przekonanie, że już zrobiliśmy wystarczająco dużo dla Niego. ALE tak nie jest i nie powinniśmy nigdy przestawać wielbić Boga.


KZ/Catholic.org

Komentarze

imię pokrzywy2021.09.27 7:23
Po co Bóg stworzył szatana? Dlaczego go nie zniszczy lub nie odbierze mu jego szatańskich mocy? Mogąc to zrobić (jest podobno wszechmocny), ale nie robiąc tego staje się wspólnikiem szatana, jego poplecznikiem...
imię pokrzywy2021.09.27 7:30
PS Do tych, którzy powiedzą, że diabły, to zbuntowane anioły: Dlaczego (podobno "wszechwiedzący") Bóg stwarzając anioły nie usunął od razu tych, które później się zbuntowały i zamieniły w diabły? Przecież jako wszechwiedzący musiał wiedzieć które z aniołów "wyewoluują" później w diabły... :)
Egzorcyzm na twoje diabelskie wpisy!2021.09.25 13:56
"ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE,----WSPOMAGAJ NAS W WALCE! ---- A PRZECIW NIEGODZIWOŚCIOM I ZASADZKOM ZŁEGO DUCHA, ----BĄDŹ NASZĄ OBRONĄ! --- OBY GO BÓG POGROMIĆ RACZYŁ, ----POKORNIE O TO PROSIMY!--- A TY WODZU NIEBIESKICH ZASTĘPÓW---- SZATANA I INNE DUCHY ZŁE, KTÓRE NA ZGUBĘ DUSZ LUDZKICH PO TYM ŚWIECIE KRĄŻĄ!---- MOCĄ BOŻA, STRĄĆ DO PIEKŁA!---- AMEN! "... ...Mocą Bożą, Pogromcą wszystkich mocy piekielnych jest Św. Michał Archanioł! Więc nikt i nic nam nie może nic złego zrobić, gdyż mamy obrońców w Niebie!... A ty bluźnierco, możesz sobie jeszcze ze 100 razy tu napisać!---- Nam nie zaszkodzisz, tylko sobie!---- A diabeł będzie się z tego cieszył! To żałosne, jak się staczasz, nie wiedząc o tym!
Miechał2021.09.25 15:12
tak tak, nie uratujecie się sodomici ani waszych rodzin. nie pomoże wam całe życie w wolontariacie i odmawianie codziennie różańca. Wpisowe to twarze ładnych europejek do ok 50.
Dociekliwy2021.09.25 9:16
A może coś o taktykach, które stosują księża do zaciągania ministrantów do łóżka i zastraszania ich?
Diabeł2021.09.25 8:21
"Szatan będzie próbował pokazać, że uwielbienie jest ciężarem" - Jeśli się coś uwielbia nie trzeba się do tego zmuszać - Nie masz ochoty wcale tracić godzinę tygodniowo - robisz to dla interesu bo masz nadzieję że jakiś bóg powstrzyma wolną wolę twojej kobiety żeby nie chciało jej się iść na imprezę gdzie twój brat wsadzi jej rękę do p i z dy.
S2021.09.25 14:10
Czesc tępol. Zachowuj sie. Ludzie nie chcą znać twoich seksualnych frustracji. Masz takie problemy to do psychiatry. W twoich wpisach mało mistycyzmu a duzo napalonego chłopczyka. Z takimi frustracjami zabieraj się na inne forum.
Diabeł2021.09.25 14:49
Nie potrafisz odpisać merytorycznie synu k u r w y to musisz mnie obrażać - po co się modlisz za swoją wybrankę? - Żeby bóg zatrzymał jej wolną wolę. Wiesz że to prawda cioto.
S2021.09.25 15:23
Chłopcze..... nie wtrącaj się jak dorośli piszą:). Ale co tam... bedzie zabawa. Serio sądzisz, ze mezczyzna musi modlić sie aby Bóg odebrał kobiecie wolną wolę bo jak nie to ona go zostawi...? Hehehe..... buahaha, buahaha!!!!! Co za matoł... ludzie czytajcie to.... co ten koleś wypisuje.... . Czytaj uwaźnie. Kobiety są kwintesencją natury. No, ale numer co..... i teraz tak.... w istocie to one decydują o sukcesie prokreacyjnym męzczyzny jesli nie są pozbawione wolnej woli lub zmuszone siłą. To jest coś co być moze cie ominie, biorąc pod uwagę twój poziom. Bo widzisz zapewne jest on niźszy niź przeciętnego szympansa bo ten potrafi o coś takiego zadbać. Pewnie jesteś tym maminsynkiem po studiach co nadal mieszka z rodzicami. Porozmawiaj z nimi to moze nauczą cię ze prawdziwy mezczyzna nie obraza cudzych matek. No chyba ze jest takim tchorzem jak ty....odwaznym tylko w sieci. Ps. Pamietaj twoja rąsia to nie jest prawdziwa kobieta choćbyś niewiem jak ją kochał.
Diabeł2021.09.25 16:03
Jesteś tylko zwykłą feministyczną ciotą to widać. Całe życie żyjesz podrywaniem k u r ew na imprezach i myślisz że masz znajomości to jest twardy i moralny, bo bronisz "życia" - bycie ciotą feministyczną wyssałeś z mlekiem matki - ku r wy - wiesz że to prawda, bo wiesz że miała kogoś przed twoim starym.
S2021.09.25 16:12
Ech..... aleś sie durniu pogubił...
Diabeł2021.09.25 8:10
"ziemskie bogactwa nigdy nie będą bardziej atrakcyjne niż Sam Bóg i Jego miłość". To bardziej atrakcyjny jest Bóg - jakiś menel z mocą którą się nie podzieli, czy jego miłość? - Np.Ochota żeby posiadać piękną kobietę i wsadzać jej w wieczność tłustego chu ja w kakao - możecie mieszkać w stodole. Bardziej atrakcyjny Bóg czy jego miłość?
Portofino2021.09.25 6:10
Czyli w każdym żydzie tkwi szatan!
Anonim2021.09.25 8:16
W każdym polaczku (nie mylić z Polakami) tkwi idiota.
"Anonimie"...! Bredzisz!2021.09.25 12:50
Wolę być idiotą, niż pedofilem, krzywdzącym dzieci!... Chyba coś wiesz na ten temat? Czyż nie????
Lechu, słabo jak na ciebie2021.09.29 9:14
Tylko pedofilia? A gdzie wrzask, gdzie katolski debilizm z bozią? Postaraj się lepiej.
JPIII2021.09.25 3:00
Szatan mieszka w Watykanie. Przecież to tam jest siedziba katotalibów, którzy postępują jak szatan nad szatanami, stary pedophil bóg, który gwałcił 13-letnią qoorwę maryśkę.
Anonim2021.09.24 21:39
Buhahhahahahahhaaa😀😂🤣😂😀 - ciekawe kto przytula kasę za pisanie takich dyrdymał...
Anonim2021.09.24 23:52
Donek robił ostatnio znak krzyża - buhahhhhahahhahhahahhahaha?
To bydle zboczeniec ciągle na wolności!2021.09.24 20:12
Tu na Frondzie zboczeniec-pedofil pod pseudonimem "𝐏𝐨 𝟏𝟏 ... " napastował mego syna (13-latek). Oto co mu "proponowal" cyt. "Daj mi proszę swój numer telefonu to z chęcią zadzwonię i zaproszę cię np. na lody?" - - - - - - - - - - - - - - - Sprawa będzie miała dla tego zboczeńca, tak czy siak, poważne reperkusje!
Ile razy będziesz to wstawiał???2021.09.25 12:56
Nie powtarzaj się! Chłopie!... Na wymioty zbiera od twoich wpisów! Piszesz sam o sobie,! Jakim trzeba być głupkiem, żeby tak pisać?? Tu są myślący ludzie, nie tacy jak ty, pochodzący z szamba nienawiści do siebie i świata! Nie wciągaj nas w to bajoro!
Lechu, to ty?2021.09.27 7:16
Przyłożyłeś bydlakowi, który nie dość że próbuje sprzedać własnego (?) syna, to jeszcze idiota przypisuje różnym oskarżanym taki sam tekst. Widać, że chodzi o stręczycielstwo, a nie o walkę z pedofilią. Ale żart przedni: "tu są myślący ludzie": frondowi katole???!!!
Żyd zboczeniec z Gdańska szuka "miłości"2021.09.24 20:11
Tu na Frondzie zboczeniec-pedofil pod pseudonimem "𝐑𝐄𝐁𝐄𝐋𝐈𝐀𝐍𝐓" złożył memu synowi (13-latek) następująca "propozycje", cyt. "Daj mi proszę swój numer telefonu to z chęcią zadzwonię i zaproszę cię np. na lody?" - - - - - - - - - - - - - - - Sprawa będzie miała dla tego zboczeńca, tak czy siak, poważne reperkusje!
Nędzny sutener szuka klientów2021.09.27 7:17
Nie dość że próbuje sprzedać własnego (?) syna, to jeszcze idiota przypisuje różnym oskarżanym taki sam tekst. Widać, że chodzi o stręczycielstwo, a nie o walkę z pedofilią.
katolicka deratyzacja Polski2021.09.24 19:11
Poza katolicyzmem nie ma Polakow ani kultury polskiej.
katolibska debilizacja wolski2021.09.24 19:40
jeszcze w XVIw. płonęły w Polsce przyczółki obcej bliskowschodniej sekty ale niestety Polacy przegrali. Dziś rozwój, nauka i dostęp do informacji w naturalny sposób uśmiercają bliskowschodniego najeźdźcę Polski!!
rebeliant2021.09.24 19:05
Piszą tu o tym, że mogą cię oszukać, a przecież im więcej zdolności tym człowiek odporniejszy na wydawanie się. A c h u j o z a Jahwe zabronił wszechmocy.
rebeliant2021.09.24 18:57
" że już zrobiliśmy wystarczająco dużo dla Niego" - noooo a tu już można wszelkie licho podstawić, np. "masz przebaczyć swojemu gwałcicielowi i nadal nadstawiać d.y - jeszcze tak z 77 razy". Jak życie pokazuje bycie pod Bogiem jest udręką, której jedynym sensem jest tylko pogłębianie władzy bydlaka Jahwe ugruntowanej na "uuuu łał wybawiłem cię z duszenia więc teraz oddaj mi "cześć"". Na czym niby miałoby polegać to oddawanie czci i po co to czynić ? Czyżby tylko po to, aby samemu sobie świadomość lasować ?
S2021.09.24 21:14
Dobre.... sobie. Jak na razie to ty oddajesz cześć swojej nienawiści i swojemu rozdętemu ego. Biblia to nie jest księga dla dzieci. Nie jest redagowana pod dzieci kwiaty. Jest o historii zbawienia - odrzuceniu Boga, karze, obietnicy odkupienia, wcieleniu, ofierze, zadośćuczynieniu i odnowieniu przymierza. Nadstawienie drugiego policzka to nie bdsm tylko dązenie do przerwania kręgu zemsty i odwetu - ty tego nie rozumiesz - ale wtedy za zniewagę, nakazem było uśmiercenie winowajcy co rozkręcało spiralę przemocy. Taki frajer jak ty w tamtych czasach zostałby ukamieniowany za twoje wyzwiska, a dziś dzięki chrześcijanstwu siedzisz i wypisujesz te swoje niedouczne, płytkie i pełne głupot teksty i włos ci z głowy nie spadnie. Nie wiesz i nie rozumiesz jaką zmianę cywilizacyjną zawdzięczasza chrześcijanom ktorzy umierali na arenach w Rzymie.... Co za niedouczona łajza z ciebie....
Diabeł2021.09.25 7:47
Zobacz ćwoku o pseudonimie "S" co wypisujesz -Jakie przerwanie spirali nienawiści? Czy żołnierz co nadstawia policzek jest dobrym żołnierzem? - Będziesz polegał na takim żołnierzu jak sam będziesz codziennie policzkowany? - Bo wątpię że będziesz chciał policzkującemu przebaczać do śmierci szczególnie gdybyś wiedział że twoja dziwka od ciebie przez to odejdzie. Czy król ziemski - bo do niego były te słowa - będzie silnym królem jeśli da się policzkować? Czy ojciec nastawiający policzek na ulicy a w domu "wychowujący" swoje dzieci - nie jest hipokrytą? Te nauki to czysty absurd -Chrześcijanie pierwsi uczą o posłuszeństwie niewolników, Nadstawianiu policzka,przebaczaniu i pokorze ale jak dojdzie co do czego głosicie nauki których nie uznajecie - Wystarczy że usłyszycie że facet leje swoją babę - z powodu można się domyślić - jej puszczalstwa - już chcecie lecieć i karać - a gdy jest drugi przykład gdzie mężczyzna nie jest tak odważny to mówicie razem z kapłanami że mężczyzna musi być twardy i silny żeby nie był zniewieściały . Sami sponiewierani - dzwonicie po służby żeby przemocą was chroniły. I myślicie że głosząc przykłady których sami nie uznajecie - Będzie wam wasz bóg Jezu pomagać na tym świecie i wam pomoże. - Za głoszenie rzeczy których samemu się nie uznaje - przytaczanie wzorów do których nie masz ochoty dla żadnego rzekomo wszechmocnego - się upodabniać.
S2021.09.25 13:49
Dla cebie, to prosze Pana do mnie - zachowuj się. To po pierwsze. Po drugie nie bede cie pouczał. Przedstawiłeś swoje argumenty-ok. Uwazam, ze jest w nich głęboko sięgający błąd logiczny, ale jak sądzę wynika on z wiary, w to ze przemoc i siła sa odpowiedzią i radą na większosc problemów. Odpowiedz JEDNAK SOBIE SAMEMU - uczciwie - ile ze swoich problemów zyciowych załatwiłeś właśnie w ten sposób.
Diabeł2021.09.25 15:07
Idź lepiej frajerze naciesz się swoją prostytutką - kobietą po kimś bo jutro już nie będzie z tobą i będziesz szmato podrywał młodym i uważał że wszystko gra bo jesteś zarobiony doświadczony życiowo starszy pan i ci się należy - takie szmaty jak ty zawsze kradną młodym i tłumaczą sobie - że ona sama wybrała i nie ma nic w tym złego bo jesteś dobrze wychowany - jesteś kupą gnoju -wiesz że to prawda agencie.
rebeliant2021.09.25 7:58
Kłamiesz z tą spiralą przemocy !!! Kłamiesz, gdyż pomsta oraz podstawienie pod ryj sprawcy-krzywdzicielowi faktu, że to on zaczął, że pomsta to jest powrót tego co sam zasiał i po poniesieniu jej jest zobowiązany pogodzić się z tym, że nie udało się ukryć wyrządzonych krzywd, a także uniknąć właśnie tej straszliwej pomsty. Jeśli chodzi o dzieje rzeczywistości to na jej podstawie będę właśnie oceniać Jahwe i jego sektę, a także inne sekty. On jako prasprawca jest za to wszystko odpowiedzialny, a konkretnie w miejscu, że to on będzie panem i władcą wszystkiego, a możliwe to jest, gdy inni nie są wszechmogący. Istoty wszechmogące nigdy nie pozwoliłyby na zadanie sobie krzywdy - to też spirala przemocy by nawet nie zaistniała. Jak widzimy rozdęte ego jest po stronie Boga. Ego zawsze ma się przed kimś do okazywania - nie jest mi to ego do niczego potrzebne. Wspomniane wcześnie przerywanie spirali przemocy to w rzeczywistości zacieranie śladów i faktów, na siłę forsowanie ukrywanie sprawców, zastraszanie ofiar oraz odstukiwanie w p...du nie swoich krzywd - a wszystko na podstawie zakłamanego knebla zwanego Jezusem.
S2021.09.25 13:58
Albo miałeś cięzko w zyciu i stąd tak ci się ulewa a wtedy ok rozumiem.W takiej sytuacji dalsza częsc nie jest do ciebie Albo jesteś siusiumajtkiem który z latte w łapce wypisuje swoje farmazony. Masz rozdęte ego, ktore wszem i wobec źąda uwielbienia a tu cisza więc kogoś trzeba oskarzyc. Typowe.
rebeliant2021.09.25 15:56
Wiesz ciulu nie myty - ani nie miałem nader ciężko, ani nie mam ochoty przed kimkolwiek pokazywać swojego ( - mamy kolejnego diabła, na którego można zwalić... czyli "ego") "ego". Po prostu moje spojrzenie nie kończy się na końcu własnego bębna, który mogę oprzeć o ściankę kunfesjonału, odstukać w p...zdu swoje niedociągnięcia i mieć resztę w świętym spokoju. Ponadto, gdybyś był takie wielce wierzący, to przypomniałbyś sobie o dziecięctwie wiary, z którego wynika, że wszelkie niewyobrażalne stany są możliwe - również wszechmoc włożona w ręce pokrzywdzonych w sądzie nad ich krzywdzicielami. To też szachrajstwo i zacieranie śladów może się w całej rozciągłości okazać zmarnowanym trudem.
S2021.09.25 16:17
Tak to widać ze nie miałeś cięzko.....
Spirala Nienawiści2021.09.25 10:02
Takim hasłem "przerwanie spirali nienawiści" to można uniewinnić najgorsze uczynki tłumacząc że ten słabszy co oddał nie jest lepszy od oprawcy bo powinien dać mu się dręczyć. A ci co głoszą takie rzeczy sami nie chcieliby dać się dręczyć - co najmniej domagalibyście się ukarania takiego delikwenta - a wykonać musiałby ktoś kto lubi dręczyć.Wojna będzie nieskończoność.
S2021.09.25 14:05
Słabi nie mają praw i nie mają wyboru. Jesli jednak jesteś silny i rozumiesz ze kooperacja jest korzystniejsza od konkurencji to pilnujesz aby nie przekraczać cienkiej granicy między sprawiedliwoscia a brutalnym odwetem. Dlatego juz dawno wielki cywilizacje dązyły do wyodrebnienia osobnego systemu - prawa, które bedzie mialo regulować te zaleźnosci. 10 przykazan jest trgo idealnym przykladrm. Albo masz zbyt małą wiedzę albo jesteś zwyczajnie głupi zdecyduj sam.
Spirala Nienawiści2021.09.25 15:02
Głupi to ty jesteś - dzisiejszy system chrześcijański z takimi śmieciami jak ty już do tego doprowadził - pełno mężczyzn co nie mogą własnego dziecka zobaczyć bo mamunia dziwka realizuje karierę z następnym, ojcowie wychowujący nie swoje dzieci i płacący na nie alimenty. Pełno młodych mężczyzn popełniający samobójstwa - "bo dla dziewczyny on był tylko kolegą do całowania" ,mężczyźni gwałceni w więzieniach za to że nie pozwalali kobiecie na rozwiązłość, prawa nie pozwalające się bronić nawet we własnym mieszkaniu bo przyjdzie taki śmieć jak ty i powie że nie wolno przekraczać obrony koniecznej, -To wszystko i wiele wiele więcej zawdzięczamy chrześcijaństwu promującemu równość seksualną płci dającemu w zamian iluzję ochrony jaką są niebieskie ludziki. Taka prawda śmieciu taka prawda.
S2021.09.25 15:43
Albo miałeś cięzko w zyciu i stąd tak ci się ulewa a wtedy ok rozumiem. W takiej sytuacji dalsza częsc nie jest do ciebie Albo jesteś siusiumajtkiem który z latte w łapce wypisuje swoje farmazony. Masz rozdęte ego, ktore wszem i wobec źąda uwielbienia a tu cisza więc kogoś trzeba oskarzyc. Typowe.
piotr2021.09.24 18:34
Po raz setny pytam - gdzie mieszka ten SZATAN...?
Anna2021.09.25 7:58
SZATAN MIESZKA W PIEKLE !!!! ....a najwięcej trafia tam ludzi ,którzy nie dowierzali w istnienie piekła.....
Prawda2021.09.24 17:48
Kościół katolicki rozsiewa kłamstwa. Jakie jedno życie? Jakie jedno życie? "Żyje się raz?". TO KŁAMSTWO. Śmiech na sali... Reinkarnacja istnieje. Reinkarnacja to prawda. Reinkarnacja to rzecz oczywista. Spytacie o dowody? Przypadki dzieci które pamiętają swoje poprzednie życie to dowody. Ale są też inne dowody. I tych dowodów jest bardzo dużo..
Jest Fronda? Jest piąteczek? Jest LOLcontent!2021.09.24 17:22
(i jak tu się nie powtarzać?)
JJ2021.09.24 18:19
Nie postarali się w tym tygodniu, na kolanie wyskrobane.
KlerPielęgnujeCiemnotęBaranichStad2021.09.24 17:20
Nie tylko diabeł, ale nawet żuk gnojarz, meduza bałtycka, prątek kiły czy aminokwas są bardziej inteligentne od ciemnoty katolickiej z opłotków Podlasia i Podhala.
Anonim2021.09.24 18:27
Znowu jakiś "oświecony " lewak się wypowiedział? Żenada. hehehe.Lektura takich wpisów potwierdza, że głupota jest nieskończona( to Einstein tak powiedział, ale myślę, że nie wiesz kim był)
Wiemy, kim on był!?2021.09.25 14:41
Einstain był Żydem, noblistą! Ateistą! Nie wierzył w Boga!... Nawrócił się do Boga i bardzo to wam Żydom było nie na rękę! Do tej pory macie z tego powodu drzazgę w oku!
Anonimku"- Nie ośmieszaj się!2021.09.25 15:07
Ty nawet nie byłbyś wart Nobliście Einsteinowi, gdyby żył zawiązać sznurówki! Też był Żydem, tak jak ty, tylko mądrym i szanującym ludzi i ich opinie! ... A ty jak żyjesz i co zrobiłeś ze swoim marnym życiem!? Pochwal się czymś dobrym?! Masz coś takiego??? Wątpię!?
Co ty nie powiesz??? Czyżby?2021.09.25 14:07
Wielonickowcu, Lechu, a co ty, pedziu, pielęgnujesz? Miliony razy wolę być "ciemnotą katolicką", jak piszesz, ... niż takim pedałem krzywdzącym dzieci! Zadośćuczyniłeś dzieciom? .... Zrobiłeś im traumę na całe życie! Nawet siostry dzieciom nie darowałeś!? ....Czy to prawda, że wygnała cię z domu? Jeżeli tak, to miała rację! Powinieneś nie wyleźć z mamra za to wszystko! Poczytaj o sobie!
Lechu, czapki z głów!2021.09.27 7:21
Twoje wpisy są tutaj rewelacyjne. Ciemnota katolicka wykpiona do imentu. Trzeba było jeszcze bozię wersalikami dodać, kawałek Marysi boskiej też by się przydał. Ale już widać pozytywne reakcje frondowej religijnej tępoty na twoje prowokacje.