21.02.20, 10:22

Tusk pomoże Kidawie-Błońskiej?! Tak przynajmniej zdaje się twierdzić Borys Budka

Borys Budka na antenie TVN24 zapowiedział, że Donald Tusk włączy się w kampanię wyborczą Małgorzaty Kidawie-Błońskiej.

Budka powiedział:

- Obiecał, że wszędzie tam, gdzie będzie potrzebny zaangażuje się. Jest szefem Europejskiej Partii Ludowej, jest członkiem Platformy Obywatelskiej.

Powiedział też, że Tusk będzie w weekend rozmawiał z Kidawą-Błońską, żeby ustalić szczegóły i sposób, w jaki mają współpracować. Zasugerował też, że na konwencji PO, która jest zaplanowana na 29 lutego Tusk również się pojawi.

Budka zapytany, czy Tusk po tym jak sam zrezygnował z kandydowania nie będzie dla Kidawy-Błońskkiej obciążeniem odpowiedział:

- Jest osobą, która na arenie międzynarodowej jest wiarygodna. I nawet w tym kontekście pokazania, że Polska prawdziwej prezydent, osoby, która patrzy w przyszłość, która może być bardzo dobrym reprezentantem Polski na arenie międzynarodowej, Donald Tusk jest potrzebny

Budka zwrócił uwagę, że Tusk może wskazać kandydatce PO te cechy, które jego zdaniem są jej atutami.

Tylko czy po tzw. „kidawizmamach”, czyli notorycznych pomyłkach, wpadkach i brakiem wiedzy kandydatki PO da się coś jeszcze wskrzesić lub wydobyć? No chyba, że te wpadki mają być atutem?

Któż to wie, jakie genialne pomysły przywiezie ze sobą jeździec platformy, już bez białego rumaka.mp/pap

Komentarze

Walter2020.02.22 11:45
Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Złamał następujące artykuły konstytucji: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Mam nadzieję, że wygra kandydatka opozycji, będzie nią Małgorzata Kidawa-Błońska. Jest prawnuczką Prezydenta Wojciechowskiego i wnuczką Ministra Grabskiego. Jeśli wygra wybory, to będzie kontynuowała tradycję rodzinną. Jej ewentualne zwycięstwo będzie oznaczało koniec absolutnych rządów Jarosława Kaczyńskiego.
rozsmieszony do \łez2020.02.22 14:58
jej dziadowie sie w grobie przewracaja że maja taka głupawą wnuczke
Maria2020.02.22 8:17
Kidawa na prezydenta się nie nadawa - parafrazując Barańczaka
obcy2020.02.22 7:02
Arena "międzynarodowa" dla Tuska i PO zamyka się w Deutschland.
GIZD2020.02.21 23:23
JEST OSOBĄ, KTÓRA NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ JEST WIARYGODNA. NO CHYBA MIE ŁOZ...PI. TO URBAN BYŁ BARDZIEJ WIARYGODNY.
BNV2020.02.21 23:00
To gwóźdź do trumny POlitycznej
PolakNieLeming2020.02.21 18:16
Owszem, pomoże z hukiem przegrać, a tak poza tym, gostek powinien już od dawna za zdradę interesu Polski grzać więzienną pryczę. To warto wiedzieć o Tusku: http://3obieg.pl/prawdziwy-zyciorys-donalda-tuska-i-nie-tylko
Filmy online2020.02.21 17:09
https://filmvod.pl - To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: 365 Dni (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
pistoleto2020.02.21 16:01
partia targowicy zwiera siły marzy sie peowskie cosa nostra powrót do żłobu aby kraść mld
Imowicz2020.02.21 13:33
A… na Żoliborzu tam muzyka gra Tam Jarek Kulas śluby ma
PolakNieLeming2020.02.21 18:20
Jesteś małą, wredną i głupią gnidą. Takim skretyniałym ścierwem.
Jula 2020.02.21 12:58
Dżuma z cholerą.
weredyk2020.02.21 12:34
Herr Thusk znienawidzony przez Polske i Polaków będzie dla KOD-awy Obłakanej gwoździem do trumny w której już leży.Biały koń okazał sie zwykłym wykastrowanym wałachem.
Nina2020.02.21 12:28
POniemiecki pachołek pomoże głupiej puustej babie. Oboje sa g.... warci, cała ta hołota z POKO- muny to zaraza antypolska.
Pytanie po co...2020.02.21 12:27
Przyjedzie na białym koniu z pieniędzmi z OFE i AmberGold w zębach?;) Nie? To jak ma jej pomóc? https://rainbowzoom.pl/
Leszek2020.02.21 12:24
To chyba oczywiste, że jedyny polski mąż stanu XX i XXI wieku, włączy się w walkę o odzyskanie niepodległości przez Polskę.
Nina2020.02.21 12:34
Czy ty jesteś aż tak głupi,czy otumaniony przzez TVN 24, bo Tusk to zaden Polak,on tylko w polsce mieszkał i od dziecka miał wpajane, by nienawidzieć Polski, a kochac Niemcy. Taka miął rodzinę antypolską.
xyz2020.02.21 17:50
Czy ty wiesz co znaczy mąż stanu ?
Reytan2020.02.21 11:52
Cz.2. Tusk był wychowankiem SB. Był człowiekiem przysposobionym przez komunistyczne służby specjalne, szkolony przez funkcjonariusza Szylinga, zaufanego człowieka Kiszczaka. Był przeznaczony do rozmów z Wałęsą w okresie przygotowywania się przez niego do operacji przejmowania władzy po wyborach w 90 r. Donald Tusk pełnił wiodącą rolę w obalaniu rządu Jana Olszewskiego, nie tylko z powodu politycznych przekonań. I to był moment, w którym był bardzo zaangażowany w to, by układ postkomunistyczny utrzymał się przy władzy. Poza tym był agentem służb niemieckich pod pseudonimem „Oskar”. Tusk to strusiowato nielotny fasoniarz, który się wielokrotnie wygłupił i skompromitował, jako niepoważny i szkodliwy premier i nieodpowiedzialny polityk, sprzedajny szkodnik i Judasz , a także skrajnie cyniczny lawi-rant. Jest też coś jeszcze , co przy okazji wyboru Tuska należy sobie jasno uzmysłowić, aby raz na zawsze pozbyć się absolutnie szkodliwych złudzeń. Otóż, tym właśnie wyborem, decydenci poza naszymi granicami, a dość łatwo w tym przypadku wskazać ich adres, ujawnili już zupełnie definitywnie, że ich zaborcze zamiary wobec Polski i Polaków są niezmienne i wieczne, a proces wynaradawiania Polaków i klasyfikowania ich do kategorii niewolników przeszedł właśnie na kolejny, wyższy etap realizacji. Tusk jest bowiem psychopatą (patrz: Encyklopedia Medycyny, dział poświęcony chorobom psychicznym. To człowiek, który został ewakuowany z kraju, w którym padają pod jego adresem coraz poważniejsze zarzuty, od finansów i gospodarki począwszy, na Smoleńsku skończywszy !!! Tuskowi ewidentnie zależało na stanowisku w Unii, bo wiedział, iż jego władza w Polsce się skończyła. W Radzie Europejskiej, nic mu tak dobrze nie wyszło jak Wielka Brytania z Unii Europejskiej ! Anglicy nazwali go brudnym szczurem unijnym. Niestety nie poradził sobie z falą emigracji muzuąmańskiej, a poza tym zamiast integrować, tylko skłócał państwa członkowskie UE. Wszyscy przestali się z nim liczyć i traktowali go jak jakiś śmieć ze śmietnika politycznego, bez znaczenia i bez żadnego wpływu. To pustak, który nawet nic nie robiąc, odpowiadał Merkel i innym z zachodniej Europy. Tak to prawda ! To jest klątwa Tuska ! A klątwa ta podwoi się jak Tusk stanie przed TS. Na koniec: Tusk wychyli czarę goryczy !
Reytan2020.02.21 11:51
Cz.1. Źeby zrozumieć dlaczego Tusk uważa, że Polskość to nienormalność, należy cofnąć się do jego życorysu ! Dziadek Tuska ze strony ojca oraz brat dziadka ze strony matki byli ochotniczo w hitlerowskim wermahcie. Natomiast babka ze strony matki, z domu Liebke, była również rodowitą Niemką. Matka Donalda Tuska wspomina, że jej mama i babcia chciały uciekać po wojnie do Niemiec. To, że w rodzinie Tuska rozmawiało się po niemiecku, nie było tajemnicą. Ojciec Donalda (też Donald) karał go często pasem.Młody Donad miał problemy ze swoją tożsamością narodową i całej jego rodziny. W głębi serca czuł się Niemcem. Miał od dzieciństwa zaszczepioną nienawiść do innych i szczerze nienawidził Polaków, bo był jako dzieciak wyzywany od hitlerowców na podwórku. W podstawowce wolali na niego "rudy szkop", za co będzie sie mścił na Polakach bez końca. Jego wielką traumą jest chorobliwa nienawiść do Polskości, i to ona była na rękę lewackim homosowietikusom, którzy Tuska w pełni poparli w wyborach 2012 roku. Jako polityk pisał: „Polska - to nienormalność”. Jakże smutne jest to że tak dużo polaków wybiera nienormalność. Polacy jako obywatele powinni wiedzieć, kogo wybierają do władzy i jakie jest jego pochodzenie. To jest normalnym prawem każdego narodu wybierającego swoich przywódców w USA, W.Bryt, czy Francji. Dlaczego więc kłamcy i oszustowi powierzono sprawowowanie w Polsce tak wysokiego urzędu ? Dlaczego dopuszczono, żeby wyrządził tyle szkód Polakom i Państwu Polskiemu łącznie z Zamachem Smoleńskim ?
Leszek2020.02.21 11:50
He, he. he, ten pomocnik (czytajcie "pomocnik" , a nie "nocnik" ! No ! Ten pomocnik tak jej pomoże, że jeszcze przed wyborami Masia dwojga nazwisk będzie miała Kidaexit !!
Glaudiusman2020.02.21 11:40
Niestety i pułtusk nie pomoże kandydatce, bo tam nie ma ani programu, ani przywódców, ani poziomu, ani pionu, ani trzymania moczu. Takie to czasy miernoty i biernoty.
poPO=kurw...i zodzieje2020.02.21 11:15
rudy osraniec niemiecki lepiej niech zdechnie , a pomoc tego NIEUDACZNIKA i MIERNOTY znaczy dla starej kobyły jedno: PRZEBICIE DNA które juz osiągnęła.
Zygfryd2020.02.21 11:12
Czas omówic jak ma wygladać cela wiezienna dla zasłuzonego kłamcy i złodzieja Tuska Donalda z Niemieckiej partii PO z widokiem na inną ścianę czy moze bez widoków wogóle
katolik2020.02.21 11:57
dobre
katolik2020.02.21 11:10
w czym wielkie dno chce pomóc obwoźnym sprzedawcom śmierci dnu mor-spol-polit popslsldwiosnanowoczesnahołow w sprzedaży śmierci przez realizacje polskich obozów smierci. Kłade przed toba błogosławieństwo albo przekleństwo. kara osobistego przekleństwa zycia.
Chory Portier2020.02.21 11:00
Nareszcie Tusk ruszył tyłek. Długo myślał. No, ale skoro pomoże Kidawie, to lewacy mogą spać spokojnie. Jego autorytet przeważy. Kidawa zwycięstwo ma w kieszeni, Duda może iść na emeryturę i łowić sobie rybki z Bolkiem. PS. No, chyba, że przejedzie na pasach, na czerwonym świetle, geja w ciąży ze swym mężem - jak mawiał nieodżałowany towarzysz Michnik. Ale to mało prawdopodobne.
kuba2020.02.21 12:37
Worek kartofli jest mądrzejszy od całej hołoty platformianej.
PO to zło2020.02.22 7:30
Donald T. może najwyżej stanąć przed TS! Aż takiego POpoarcia to on w Polsce nie ma!
zaproszenie od Budki do białego tanga2020.02.21 10:58
to przyjeżdża ŁON- ukochanek Żon, idzie z POwskiego piekła z sarabandą; ukochany nasz DON Bonk Fernando
ada2020.02.21 10:39
Duda marzy o onfrontacji z Kidawa . Wynik bylby przesadzony . Ale debatowac i konfrontowac swe poglady z Bosakiem boi sie jak diabel swieconej wody .
Elektor2020.02.21 10:54
To prawda. Młodziak Bosak pozamiatałby Dudą podłogę jak chłopaczkiem. Mówiąc po frondowemu zmiażdżyłby prezydenta. Duda umie pierdzielić farmazony tylko gładkimi zdaniami z których nic nie wynika. A to mu leży na sercu rolnictwo a to czuje więź z rodzinami polskimi a to znowu wspierać chce polski przemysł. Same pierdoły, zero faktów. I dla podkreślenia wagi wypowiadanych bzdur miny à la Mussolini.
rozsmieszony do łez2020.02.22 14:30
Szczochy durne od niejakiego kurwina tego bosego i pryszczatego wezcie sobie i nie pokazujcie wiecej tego ...........
ktoś tam2020.02.21 12:18
A co p. Bosak mógłby zaproponować prócz likwidacji programów społecznych, darwinizmu ekonomicznego Korwina (np. "każdy może sobie kupić samochód" - p. Sośnierz) i wiernopoddańczych stosunków z towarzyszami radzieckimi? Nawet ślub wziął w trakcie kampanii wyborczej niczym Tusk ongiś...
ktoś tam2020.02.21 12:19
Ps. Wiernopoddańczych bo towarzysze radzieccy innych nie uznają.
Dam2020.02.21 14:53
Bosaka nie lubię, ale nie powielaj kłamstw Nie powiedział "niech kupują samochody", tylko "nie, kupują samochody'. Nawet fronda przeprosiła, nie bądź gorszy niż fronda.
jula2020.02.21 10:35
Tusk- tchórz i Kidawa- amatorka. Duet albo tandem, co kto woli ale i tak beznadzieja.
zatroskany2020.02.21 10:29
To pani Kidawa nie zrozumiała jeszcze że przykłada rękę do "szKODzących Polsce.
Pfft2020.02.21 12:25
O czym ty piszesz, przecież nie jest z PiS.
zatroskany2020.02.21 14:22
Och jaki POrywający żarcik.
reaktywacja politycznegi truchła2020.02.21 10:28
namaści olejami cudownymi z Mauzoleum Lenina ( idea Bonka wietrznie żywa) i okadzi scenę polityczną POwską
Ala2020.02.21 10:25
Pomoże jej w ewentualnych rządach pałacu prezydenckiego.
Dam2020.02.21 11:39
Skoro Kaczyński może pomagać Dudzie i Przyłębskiej, to dlaczego Tusk nie mógłby pomagać Kidawie?