11.01.20, 21:40

TYLKO U NAS! Dr Jerzy Targalski wyjaśnia, dlaczego Putin atakuje Polskę

Tomasz Wandas, Fronda.pl: Co sadzi Pan o najświeższej manipulacji Putina względem Polski? 

Dr Jerzy Targalski, politolog, działacz opozycyjny w okresie PRL: Fakt, że Putin obarcza Polskę winą za wywołanie II wojny światowej wcale nie dziwi. Niewątpliwie, jednym z jego głównych celów jest podsycanie drażliwych kwestii społecznych związanych między innymi z Holocaustem czy dostarczanie „amunicji” lewackim środowiskom w Brukseli oraz (przede wszystkim) Niemcom do skuteczniejszego ataku na Polskę. Proszę zwrócić uwagę, że kiedy Putin krytykuje Polskę (i na przykład obarcza nas za Holocaust czy za rozpętanie II wojny światowej), w niemieckiej prasie z wielkim trudem można znaleźć artykuł, który jednoznacznie, krytycznie, odniósłby się do oszczerstw jakie rzuca on w kierunku Rzeczypospolitej. 

Dlaczego tak jest?

To oczywiste, Niemcy biorą to za dobrą „monetę”- każda tego typu wypowiedzieć rosyjskiego prezydenta, (a szczególnie taka, która umniejsza winy za zbrodnie dokonane podczas II wojny światowej przez naszego zachodniego sąsiada, równocześnie kreująca nas, ofiary, na współwinnych sześcioletniej wojnie, która pochłonęła istnienie dziesiątków milionów ludzi) jest wzmocnieniem niemieckiej polityki rozmywania odpowiedzialności za konflikt, który w istocie oni wywołali. 

Przypadek?

Nie, jest to przemyślana akcja. Z pewnością rosyjski prezydent liczy na odwzajemnienie politycznego wsparcia tych środowisk (państw), do których teraz „puszcza oko”, w sytuacji, kiedy będzie tego potrzebował. Już są tego owoce.

Jakie?

W tak krótkim czasie ambasador Izraela w Warszawie już zdążył zakomunikować opinii publicznej, że my, Polacy jesteśmy zobowiązani do wypłaty odszkodowań organizacjom żydowskim za utracone mienie. 

Jakie jest tego sedno?

W istocie jest to przekaz nakazujący nam rezygnację z prawa rzymskiego, które jest fundamentem cywilizacji łacińskiej na rzecz prawa plemiennego. W każdym, choć trochę cywilizowanym państwie jasne jest, że (zgodnie z prawem rzymskim) własność bezspadkowa przechodzi na państwo którego obywatelem była osoba zmarła. Putin z pewnością przeliczył bilans zysków i strat i doszedł do wniosku, że mimo wszystko opłaci mu się wywołanie międzynarodowego sporu za pomocą słów, które powszechnie uznawane są za bezczelną manipulację prawdą historyczną. Nie jest tajemnicą też, że ucieszyłby się gdyby przy okazji tego zamieszania udało mu się osłabić czy nawet upokorzyć Polskę na arenie międzynarodowej. 

Czy odpowiedź polskiego premiera i prezydenta na te skandaliczne słowa prezydenta Rosji jest Pana zdaniem wystarczająca? Czy może premier oraz prezydent powinni zwrócić uwagę na aspekt niemiecki o którym Pan wspomina, i wtedy ta odpowiedź byłaby bardziej trafna?

Reakcja premiera i prezydenta Polski jest słuszna i dobra. Problem polega na tym, że Polska nie prowadzi żadnej polityki, nie ma jakiejkolwiek strategii w polityce zagranicznej.

I skutki są jakie są…

Skutki są takie, że potencjalnie, każde państwo może Polskę opluć, kopnąć, ta się skuli, popłacze i po czasie wszyscy zapominają o sprawie - i koło się zamyka. 

Co powinniśmy zatem zrobić?

Powinniśmy wykorzystywać nasze atuty (a mamy ich wiele) stale i na bieżąco - to my powinniśmy politycznie atakować Rosję za rozpętanie drugiej wojny światowej, podczas, której stworzone zostały warunki do przeprowadzenia Holocaustu. 

Czy reakcje premiera Morawieckiego i prezydenta Dudy nie potwierdzają jednak, że jakaś polityka zagraniczna na kierunku wschodnim jest prowadzona przez nasz kraj? 

Nie, są to raczej kwestie mieszczące się w zbiorze polityki bieżącej. Niestety, nie mamy żadnych trwałych struktur, podstaw do których moglibyśmy z łatwością się odwołać w razie prowokacji władz obcych państw. Ponadto, z pewnością mocna struktura zniechęciłaby zapędy polityków pokroju Putina do największych obraz Rzeczypospolitej, kiedy tylko przyjdzie im (jemu) na to ochota.

Jeśli dobrze rozumiem, to twierdzi Pan, że Putin rozkręcił te akcję gdyż ma pewność, że przypodoba się Niemcom? Na co zatem liczy prezydent Rosji?

Nie chodzi tu wyłącznie o przypodobanie się Berlinowi. Moim zdaniem jest to szersza oferta, obejmująca wiele działów, oznaczająca w praktyce propozycję bliskiej współpracy opartej na przyporządkowaniu sobie bądź likwidacji „wiecznie sprawiającej kłopoty Polsce” (Niemcom i Rosji).

Czy Niemcy mogą czuć satysfakcje z dobrze wykonanej przez Putina „czarnej” roboty? Czy  nasi sąsiedzi znowu wspólnie staną przeciw nam i wyrządzą nam ogromne szkody tylko dlatego, że mają do nas jakieś uprzedzenia?

Niemcy „zacierają ręce" ze szczególną satysfakcją, gdyż osiągają cel brudząc obce (a nie swoje) dłonie. Niemcy za każdym razem gdy usłyszą, że Putin oskarża Polskę o wywołanie II wojny światowej itp. będą udawać, że nie słyszą, nie widzą - bo niby po co mieliby przeszkadzać komuś, kto wykonuje z przyjemnością za nich „czarną robotę”, do której im nie starczyłoby odwagi, przez ewentualne osłabianie nas byłoby zdecydowanie trudniejsze. 

Media na całym świecie odnotowały oświadczenie premiera Mateusza Morawieckiego wydane w związku z ostatnimi wypowiedziami prezydenta Rosji Władimira Putina dotyczącymi genezy wybuchu II wojny światowej”. Polski premier oskarża Putina o celowe kłamstwa w sporze ws. II wojny światowej" - pisze na swojej stronie „Politico". Co się dzieje? 

Proszę zwrócić uwagę szczególnie na słowo „oskarża” - „polski premier oskarża Putina”…Kłamstwo! W odpowiedzi premiera Morawieckiego w żaden sposób nie da się dostrzec jakiegokolwiek ataku na kogokolwiek (szef polskiego rządu z godnością, wyważonym tonem, broni dobrego imienia Rzeczypospolitej zaatakowanej w ordynarny sposób).  

Sejm przyjął przez aklamację uchwałę wyrażającą sprzeciw wobec manipulacji i kłamstw historycznych Rosji. Wszyscy posłowie zwyczajowo wstali, tylko Janusz Korwin-Mikke pozostał na swoim miejscu. Czy był to poważny gest szefa Konfederacji czy może zwrócenie na siebie uwagi w najmniej godny posła sposób?

Demokracja ma to do siebie, że (niestety) i ludzie chorzy psychicznie czasem wygrywają wybory, dostają się do Sejmu, zostają premierami, prezydentami etc. By choć trochę poprawić tę poważną wadę tego systemu politycznego warto byłoby po pierwsze zastanowić się dlaczego w ogóle wyborcy głosują na wariatów. 

A Pan wie? 

Różnych mieliśmy wariatów w Sejmie, kiedyś był stojący z plakatem poseł Nowak, teraz jest siedzący Korwin, który de facto nie kryje swoich prorosyjskich zamiłowań. 

Reasumując, jakie mogą być konsekwencje tego sporu, czy może lepiej „tej gry”, po kogo stronie jest piłka?

Moim zdaniem piłka jest po polskiej stronie, choć może się to szybko zmienić - by tego uniknąć potrzeba jednego - budowy od podstaw, przemyślanej, silnej, konsekwentnie realizowanej polityki zagranicznej, w szczególności na kierunku wschodnim, a pajacami pokroju Korwina nie zawracałbym sobie głowy. 

Dziękuję za rozmowę. 

Komentarze

raf2020.01.14 7:56
Strategicznie patrząc Polska ma szanse tylko gdy przekona opinię publiczną USA i gdy zlikwiduje obcą agenturę i wariatów jak korwiniątka w polskich instytucjach; seria zawałów serca albo rezygnacji byłaby darem od Boga.
j232020.01.13 18:35
Putin atakuje Polskę, ponieważ wie, że o mało co nie wejdziemy Eskimosom w d.pę i że taki atak na nas będzie bardzo celny. Francuzi czy Niemcy by to oleli, ale my będziemy zaprzeczać z całych sił że nie jesteśmy wielbłądem, o czym zainteresowani doskonale wiedzą. Od wojny minęło 75 lat i dziś tamte wydarzenia to dla ludzi tylko historia. Trochę bliższa niż szwedzki potop, ale historia . Jeżeli Eskimosi uważają że zostali wyjątkowo źle potraktowani (co jest niezaprzeczalnym faktem) to niech walczą, żeby to się więcej nie powtórzyło. My zostaliśmy źle potraktowani i to właśnie przez Eskimosów po wojnie, a wcześniej przez Eskimosów kolaboracyjnych z Rosjanami w rosyjskiej strefie okupacyjnej.
Kazimierz Podk.2020.01.13 18:22
Może pan Targalski wyjaśni dlaczego PiS atakuje Rosje???namawiając Unie i USA na sankcje i wtrącając sie na UPAinie w sprawy ukro-rosyjskie. O tym jakoś cicho, tylko nam tu ciemnote wciska ,że to wszystka wina Putina. Masakra!!!
Gospodyni domowa2020.01.13 10:29
Życzę panu doktorowi dużo zdrowia, wytrwałości. Z przyjemnością oglądam pana program „Geopolityczny tygiel” w telewizji Republika. Odczuwam pewien niedosyt, że tak mało jest pana programów.
Urszula2020.01.12 21:56
Naród skłócony to naród słaby, Taki naród nie jest szanowany i traktowany poważnie. Jeśli dodamy do tego głupotę rządzących to nie ma się co dziwić, że jest jak jest. To politycy skłócili Polaków. Zrobili to celowo, z premedytacją bo skłóconym narodem łatwiej rządzić i szybciej osiągnie się nawet najbardziej niepopularne i zgubne dla ludzi cele. Ludzie są tak zmanipulowani, że nie chcą widzieć i nawet nie dopuszczają do swojej świadomości prawdę o przekrętach rządzących. Takim ludziom bardzo łatwo wcisnąć każde, nawet najbardziej prymitywne kłamstwo. Komu zależy na skłócaniu społeczeństwa i tym samym osłabianiu państwa?
prosty2020.01.12 15:36
"Powinniśmy wykorzystywać nasze atuty (a mamy ich wiele) stale i na bieżąco - to my powinniśmy politycznie atakować Rosję za rozpętanie drugiej wojny światowej, podczas, której stworzone zostały warunki do przeprowadzenia Holocaustu." Dokładnie tak, ale nie tylko atakować i nie tylko Rosję. Trzeba zdefiniować długoterminowe interesy Polski jeżeli chodzi o narrację historyczną, i je realizować oraz wspierać te działania innych, które z tymi interesami są zgodne. Trochę umysłu psychopaty i przede wszystkim chłodna głowa. Naszym wrogiem jest nie tyle Rosja, co wszelkie działania przeciw naszym interesom, dziś tak się składa, że to są władze Rosji, ale nie tylko.
Krzysztof2020.01.12 14:29
A czy nie jest to zwyczajnie efekt słabości polityki polskiej i zmniejseznie znaczenia Polski w EU.
max2020.01.12 12:24
Pan prezydent Duda mógłby mieć swoich doradców tej klasy co pan Targalski. Rozumiem, że takich nie ma, ale jest pan Targalski! Niestety, gdy słyszę doradców i doradczynie prezydenta to robi się smutno.
robert2020.01.12 10:48
Polska ma ZERO dyplomacji, ani z Rosja, ani z Niemcami. Jedynie wlazenie USA do d.. skonczy sie dla Polski katastrofa. USA rzadza zydzi, reszta to zwykli "indianie"
Nina2020.01.12 10:41
Również podczas tegorocznego finału Wielgucki nie przebierając w słowach atakuje Orkiestrę na Twitterze. Bloger chciał dopiec przedsięwzięciu Owsiaka i opublikował wpis z hashtagiem #MastercardGrazWOŚP. W ten sposób wziął udział w akcji Master Card, która polega na przekazywaniu pięciu złotych za wpis z tym hasłem. Tak największy krytyk Orkiestry wsparł ją w wysokości 5 zł. BRAWO MATKA KURKA!!!
Yes, yes, yes2020.01.12 11:23
Ale jaja!
altai2020.01.12 10:24
Największa kolaborująca z Hitlerem armia (ponad milion żołnierzy) to Rosjanie. Wedle rozmaitych źródeł ojciec Putina był żołnierzem tej armii.
marti2020.01.12 14:10
podaj te źródła tylko nie powoływaj się na obłąkańców z portalu kresy
kgb2020.01.12 10:05
"Dr Jerzy Targalski, politolog, działacz opozycyjny w okresie PRL" - członek PZPR, ot opozycja
oficer LWP2020.01.12 14:03
pan Targalski dostał osobiste namaszczenie od samego prezesa i Antoniego, który umieścił tego PZPR-owskiego kacyka w AON a obecnie ASW aby uprawiał żydopisowską propagandę, prawa ręka Kaczyńskiego to działacz PZPR Łapiński, każdy inny działacz PZPR, który nie otrzymał namaszczenia osobistego od prezesa jest wrogiem Polski (tak naprawdę jest on wrogiem PIS)
Topek2020.01.12 9:37
Napisałem pod tym artykułem pytanie kiedy Polska przeprosi Rosje i Putina za haniebne i fałszywe oskarżenia o spowodowanie zamachu Smoleńskiego i zabicie Polskiego prezydenta wtedy będziemy mieli prawo żądać od Rosji by nas nie atakował, ale ten komentarz cudownie zniknął, chyba prawda boli w oczy
Redakcja2020.01.12 9:42
huuj ci w duupę
Topek2020.01.12 11:19
Sorry, ale pomyliłeś duupy
piko2020.01.12 12:41
Śledztwo już się skończyło, że to są fałszywe oskarżenia? Wiesz coś czego nikt nie wie?
Jarek2020.01.12 8:28
Republika Federalna Niemiec i Federacja Rosyjska chętnie dokonałyby powtórnego, POLITYCZNEGO albo nawet i FIZYCZNEGO rozbioru Polski. I tak się składa, że jednego z udziałowców I i III rozbioru Polski dokonywała wspólnie z nimi także Austria. Dzisiaj jej miejsce próbuje zająć Izrael. A całe te ataki na Polskę, to po prostu zgrana, wspólna akcja Niemiec, Rosji, Izraela i światowego żydostwa - Panie Jurku Targalski, Amen
kgb2020.01.12 13:59
i dlatego w tajemnicy przed Polakami Partia Interesu Syjonu (PIS) negocjuje z żydami jak im z pieniędzy Polaków zapłacić 300 mld dolarów zgodnie z ustawą 447 "przyjaciół" USA , dlatego PIS daje żydom 100 milionów złotych na żydowski cmentarz a na wszystkie cmentarze polskie na wschodzie tylko 35 tys, dlatego Mosad na oczach Morawieckiego wyrywa w Auschwitz polskie flagi byłym więźniarkom, dlatego dyrektor muzeum w Oświęcimiu mówi, że obóz powinien być wyłączony z pod nadzoru polskiego i przekazy żydom i w nagrodę zażydzony Gliński robi do ponownie dyrektorem, pierwsza siłą polityczną, która chce zniszczyć Polskę jest zażydzony PIS
Pietia Golas2020.01.12 8:02
Dr Targalski objaśnia zasadę działania koła...
Zenek2020.01.12 7:35
„W każdym, choć trochę cywilizowanym państwie jasne jest, że (zgodnie z prawem rzymskim) własność bezspadkowa przechodzi na państwo ….” Argumenty niby słuszne, ale czy do końca przekonają obrzezanych? Tym bardziej, że Polska pod obcą presją już raz ugięła się. Np. Watykan domagał się od Polaków zwrócenia własność bezspadkowj (za mienie utracone w czasach stalinowskich) i dostał.
j232020.01.13 18:52
Zdaje się że mienie Kościoła to nie było mienie bez spadkowe, tylko mienie właśnie Kościoła jako instytucji, która w najlepsze nadal funkcjonuje. Natomiast mienie nieżyjących i nie posiadających spadkobierców Żydów, było własnością prywatną obywateli polskich narodowości żydowskiej i może być traktowane tylko tak jak mienie innych obywateli polskich. Gdyby mało być inaczej, to dziś należało by natychmiast prześwietlić pochodzenie wielu rzekomych Polaków i w trybie natychmiastowym wydalić ich z kraju, ponieważ gdyby przydarzyło im się u nas coś złego historia z odszkodowaniami zawsze może się powtórzyć. Swoją drogą to chyba Żydzi odpowiadają za upadek naszej gospodarki po wojnie. Czy to nie Minc i Berman jako rosyjskie narzędzia ponoszą odpowiedzialność za jej upaństwowienie i upadek? Jeżeli Żydzi czują więzy krwi z zamordowanymi, to może poczują więzy także z tymi gośćmi, szczególnie jeżeli zaczniemy się od nich dopominać odszkodowań z tytułu poniesienia gigantycznych strat przez działalność ich współplemieńców.
Aryjczyk2020.01.12 7:11
Targalski też jest wariatem proukraińskim, poza tym mniej więcej słusznie , szczególnie tam gdzie mowa o żydowskich roszczeniach.
Leszek2020.01.12 6:35
Jaki jest cel tego wszystkiego z czym mamy do czynienia....... Zdrajcy, którzy niszczy Polskę przez ostatnie lata wymieniają się co jakiś czas., robią to po to , aby nie było widać że pracują dla tego samego zleceniodowcý. Po przejęciu zasobów mineralnych i wycofaniu gotówki zrobią ze wszystkich obywateli Polski zwyķłych niewolników. I to bez wzgłędu na sympatie polityczne.. Dlatego od lat dzieli się obywateli, aby łatwiej było można ten cel osiągnąć. Popatrzcie na to wszystko z pewnego dystansu a wszystko nabierze innego znaczenia. Dlatego od czasu usłyszycie trochę prawdy dla satysfakcji tzw. Gawiedzi..... Zabawa kota z myszą..... Albo sąd lisów nad winą gęsi...... wyrok dawno zapędy.... Co będzie na obiad.
M.2020.01.12 2:33
To proste. Bo z Kaczyñskim i Du*pa , Polska na swiecie nie znaczy NIC. Dopóki tych dwóch idiotów (wraz z ich kretynami-wyborcami) nie odsunie sie od wladzy lub ew. nie zdechna (bratobójca JK z przyczyn biologicznych zdechnie wkrótce), Putin bedzie po Polsce jechac jak mu sie podoba. Zatem rozwiazaniem jest zwyciestwo w wyborach Pani Kidawy wspieranej przez wyksztalconych Polaków, wsadzenie Dup^y do pierdla oraz zdechniecie bratobójcy JK smiercia naturalna.
arbiter elegancji2020.01.12 1:26
Jerzy Targalski - od 1968 do 1976 w ZMS i SZSP. W latach 1974–1979 należał do PZPR.
Mercedes Bęc2020.01.12 21:51
No i....
Pol2020.01.12 0:45
Na nowym video Pan Targalski masakruje Korwina, Brauna i Bosaka Link: https://www.youtube.com/watch?v=chcstg_y0Us HA HA HA HA HA HA HA HA HA
PP2020.01.12 0:43
ZNOWU GENIALNY PAN TARGALSKI !!! VIVAT !!! koorwin onuca
PP2020.01.12 0:23
ZNOWU GENIALNY PAN TAGALSKI !!! VIVAT !!! koorwin onuca
Redakcja2020.01.12 0:21
Ruski troll kuń-fiedja-racki użył 7 nicków dla swojej degeneratywnej cienkiej srraczki.
Eustachy2020.01.12 0:10
Konfederacja ma dużo różnić in plus w stosunku do obrzydliwych mediów PiS-owskich. Po pierwsze Konfederacja uważa, że Rosja nie jest przyjacielem Polski, ale jak słuszne dodaje, nie tylko Rosja. Po drugie Konfederacja uważa, że przyjacielem Polski nie jest Ukraina przed którą PiS-owskie media padają na kolana. Po trzecie Konfederacja uważa, że przyjacielem Polski nie jest Izrael przed którym PiS-owskie media padają na kolana. To jest najważniejsza różnica, która mnie wieloletniemu wyborcy PiS nakazała głosować na Konfederację. PiS i jego media udają, że tylko Ruskie nas nie lubią i nas obrażają, ale pod dywan zamiatają i przemilczają wszechobecne akty antypolskiej polityki prowadzonej przez Kijów i Tel-Awiw, mam wrażenie, że pod rządami PiS robimy ł(l)askę tym dwóm podmiotom.
Reytan2020.01.12 11:47
Prosze UWAZNIE przeczytac Eustachego,zeby zobaczyc JAK klamie Konfederacja. Chca zerwac sojusz ze Stanami,i nas bezbronnych i samotnych oddac ukochanym Rosjanom. I co za pierduly o przyjazni,sojusz to nie przyjazn,wy wrogowie POLSKI ! Jak zwykle zamiast analizy zmienianie i podmienianie pojec,i gra slow. Oszustwa i manipulacje na poziomie KOD-omitow !
antek.b2020.01.11 23:19
Nie mogę odnależć artykułu z poparciem naszego największego sojusznika w europie ,mianowicie węgier,gdzieś przegapiłem,pomoże ktoś,poda link?
Ryszard Olejniczak2020.01.11 23:11
Bardzo dobry tekst. Warto jednak mieć w nieustannej świadomości, że taka sytuacja jest od wieków udziałem Polski i nie ma żadnych przesłanek aby w najbliższej przyszłości mogło to się zmienić.Działa bowiem, w sprzężeniu zwrotnym wciąż ten sam mechanizm. Rosja uważa, że gdyby miała wspólną granicę z Niemcami, stałaby się integralną częścią Europy wnosząc do niej rosyjską mentalność i potencjał dóbr naturalnych. Zachód (ton nadają oczywiście Niemcy) uważa, że gdyby nie Polska po drodze to Rosja przestałaby być wreszcie Azją a jej potężny obszar zostałby otwarty dla penetracji niemieckiego kapitału. W tej sytuacji póki nam idzie marnie, nasi sąsiedzi sa spokojniejsi. Każda poprawa prowokuje jednak do skoordynowanych reakcji. Nie mamy innego wyjścia jak tworzyć na tym pomoście (wraz z państwami w podobnej sytuacji) trzecią siłę o stabilnej perspektywie, która wymusi na sąsiadach odpowiedni poziom pokory.
ester2020.01.12 12:28
Proponuję zamianę terytorialną Polski z Francją. Wtedy Rosja stała by się integralną częścią Europy i wszyscy byliby szczęśliwi.
ed2020.01.12 12:36
Nigdy dość przypominania słów naszego Marszałka Piłsudskiego: "Proszę nadal zachowywać przyjazne stosunki z Rosjanami, bo czy my chcemy, czy nie chcemy, czy lubimy, czy się brzydzimy, musimy żyć o miedzę, a to wcale nie jest łatwe, ani proste… Tylko uważajcie […] – ja ich znam dobrze i dawniej, niż wy ich znacie. Pamiętajcie, że dusza Rosjanina, jeśli nie każdego, to prawie każdego, jest przeżarta duchem nienawiści do każdego wolnego Polaka i do idei wolnej Polski. Oni są łatwi i zdolni do uczucia nawet wielkiej przyjaźni i będą was kochać szczerze i serdecznie, jak brata, dopóki nie poczują, że w sercu swoim jesteście wolnym człowiekiem i boicie się ich miłości, w której dominującym pierwiastkiem jest żądza opieki nad wami, inaczej mówiąc: władzy. […] Jesteśmy od wieków zbyt bolesnym dla nich wzorem, zaprzeczeniem ich własnego losu. Obawiam się, że dużo czasu upłynie, zanim oni zrozumieją, że nikt i nic, chyba śmierć, nie odbierze nam prawa do wolności."
Kazimierz2020.01.12 13:27
Mam tylko pytanie: dlaczego do tej pory nie ma dużych banerów przed wejściem do obozów koncentracyjnych znajdujących się na terenie Polski z napisem, który nam podyktowała Merkel: niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny?
Anonim2020.01.11 22:56
Panie Targalski, jakże zawzięcie krytykowałeś Pan p. Michałkiewicza, gdy mówił o bezpodstawnych roszczeniach. A teraz powtarzasz Pan dokładnie to samo. Co powinniśmy zrobić z takim ambasadorm według Pana - bo ja bym go wydalił do czasu, aż przemyślą kwestię.
grimm2020.01.11 22:37
Obóz rządzący jest głuchy na tego typu wypowiedzi. 5 lat ataków i połajanek, plucia, kopania przez wrogów , a kulenia się pisu. Trudno uwierzyć, że pis przyjmują to z powodu gapiostwa politycznego. To jest celowe nic nie robieni -, jedyny wniosek jaki można po 5 latach wyciągnąć.
Hrabina2020.01.11 22:33
Dr Jerzy Targalski, politolog, działacz opozycyjny w okresie PRL....członek PZPR tak jak tatuś...ergo Targalski to resortowe dziecko
franek2020.01.13 8:02
żadna hrabina tylko potomek parobków z dziada pradziada. Bez żadnych tradycji rodzinnych, ot po prostu mentalny lump.
ubawiony po pachy2020.01.11 22:32
Hoho ruskie trolle mają biegunkę.