30.06.21, 14:12fot. yt/telewizja repulika

Tylko u nas! Filip Frąckowiak: Gen. Ryszard Kukliński złożył wszystko co miał na ołtarzu Ojczyzny

Mariusz Paszko, portal Fronda.pl: Niedawno, bo 13. czerwca obchodziliśmy rocznicę urodzin gen. Ryszarda Kuklińskiego. Na czym polegały szczegóły operacji, której plany gen. Kukliński przekazał Amerykanom?

Filip Frąckowiak, dyrektor muzeum „Izba Pamięci Generała Kuklińskiego”: Ryszard Kukliński przekazał Amerykanom około 40 tysięcy stron dokumentów sowieckich, w tym plany agresji Układu Warszawskiego na Danię, Niemcy Zachodnie, Holandię i Belgię. Jeden z wariantów, zatwierdzony politycznie przez ministra obrony narodowej PRL, gen. Wojciecha Jaruzelskiego 25 lutego 1972 roku, jest prezentowany w muzeum „Izba Pamięci Generała Kuklińskiego”. Polska jako druga co do wielkości armia tego militarnego sojuszu, była absolutnie podporządkowana Kremlowi. Najpierw miało dojść do uderzeń jądrowych na kraje zachodnie, następnie pół miliona żołnierzy PRL miało forsować granicę między blokiem komunistycznym, a Zachodem i wejść w tę atomową chmurę. To był tak zwany pierwszy rzut strategiczny. Drugi rzut, to przejście dwóch milionów żołnierzy Armii Radzieckiej tradycyjnym korytarzem przez Polskę do Europy Zachodniej. Był to plany sowieckie i komunistyczni dowódcy armii poszczególnych państw byli absolutnie gotowi je wykonać.

Ryszard Kukliński, miał szczegółową wiedzę o tych tajnych planach będąc szefem Oddziału Planowania Obronno-Strategicznego w Sztabie Generalnym LWP oraz będąc oficerem łącznikowym pomiędzy Sztabem a dowództwem Układu Warszawskiego.

W swym pierwszym kontakcie z Amerykanami w sierpniu 1972, Kukliński zwracał uwagę, że w przypadku kontrofensywy NATO, do kluczowej bitwy z wykorzystanie broni jądrowej doszłoby na obszarze Polski. I to właśnie Ojczyznę chciał chronić Kukliński w swych działaniach przekazując Amerykanom sowieckie plany.

Generał został skazany na karę śmierci w Polsce przez rząd komunistyczny. W jakich okolicznościach odzyskał dobre imię oraz kasację wyroku?

Ryszard Kukliński został skazany na karę śmierci za dezercję w 1984 roku. Służby komunistyczne nie udowodniły mu lub nie chciały tego wykazywać na tamtym etapie, że polski oficer wykradał sowietom i ich agentom w Polsce tajne plany. W tym wyroku nie wykazano także żadnych korzyści finansowych, które jakoby Kukliński miał zyskać od Amerykanów. Te zarzuty są już jedynie dziełem komunistycznej a nawet postkumunistycznej propagandy.

Ryszard Kukliński musiał czekać na uniewinnienie do września 1997 roku. Od początku III RP, atmosfera wokół jego osoby kreowana była na bardzo negatywną przez główny nurt rządzących, na czele z prezydentem Wałęsą. W 1995 prokuratura wojskowa rozesłała nowe listy gończe za Kuklińskim. Dlatego, gdy w listopadzie 1996, UOP wezwał Józefa Szaniawskiego, pełnomocnika Kuklińskiego w Polsce (prywatnie mojego Ojca), do złożenia zeznań w jego sprawie, ten odmówił wyjaśnień na okoliczność pozyskania informacji o Ryszardzie Kuklińskim. Tak zapisano treść w protokole przesłuchania świadka 27 listopada 1996:

- „Kiedy świadek spotkał się po raz pierwszy z płk. Kuklińskim? Świadek odmówił odpowiedzi na zadane pytanie. (...) Świadek w tym miejscu podał, że znajdujemy się w tej chwili w gmachu policji politycznej a w szczególności nie wie czy zostaną wykorzystane operacyjnie przeciwko płk. Kuklińskiego.”

Dopiero wizyta Billa Clintona 10 lipca 1997 roku zmieniła sytuację. Ogłosił on, że wkrótce Polska wejdzie do NATO, ale w rozmowie z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim zaznaczył, że wejście do NATO jest powiązane z „uniewinnieniem” Kuklińskiego. Prezydent Kwaśniewski, a potem także premier Leszek Miller kilkukrotnie potwierdzali to w wywiadach. Po dwóch miesiącach ponowne śledztwo wobec Kuklińskiego umorzono, uznając, że działał on w stanie wyższej konieczności ze względu na zagrożenie dla państwa polskiego.

Ostatecznie jego dobre imię i honor, zwrócono mu po śmierci, chowając na Powązkach Wojskowych, jako pierwszego w Alei Zasłużonych oraz gdy prezydent Andrzej Duda awansował pośmiertnie Ryszarda Kuklińskiego do stopnia generała. Akt mianowania prezydent przekazał do naszego muzeum.

Jak zginęli synowie gen. Kuklińskiego?

Na dziś wiemy, że pierwszy z synów zniknął z jachtu na Zatoce Meksykańskiej, a drugi został uderzony przez samochód na kampusie uniwersyteckim. Auto było skradzione, potem porzucone bez linii papilarnych. Oba wydarzenia miały miejsce na przestrzeni jednego roku.

Jak dużo musiał poświęcić Kukliński?

Jeśli rozważać w kategoriach wartości materialnych, to już w momencie podjęcia decyzji o swojej misji wywiadowczej poświęcił całkowicie swoją karierę, bezpieczeństwo, majątek (który w wyroku z 1984 roku mu skonfiskowano), dobrobyt rodziny i oczywiście życie. Gdyby jednak spojrzeć na to szerzej, to Ryszard Kukliński złożył wszystko co miał na ołtarzu Ojczyzny.

Czym różni się obecna wystawa od poprzedniej. Na czym polega jej dodatkowa atrakcyjność?

Obecna wystawa jest drugą wystawą stałą od czasu powstania muzeum w 2006 roku. Zawiera pięć stacji multimedialnych, które pozwalają nam analizować na dużych ekranach mapy sztabowe. Powstały specjalne animacje sowieckich planów a na dotykowych ekranach zawarte zostały wszystkie znane dostępne dokumenty dotyczące Ryszarda Kuklińskiego. Zamieszczone zostały także wywiady generała nagrane pomiędzy 1993 a 2003 rokiem. A zatem dzięki nowoczesnej ekspozycji jest to „bohater na wyciągniecie ręki”.

Są też coraz szersze zbiory pamiątek po samym Ryszardzie Kuklińskim, jak mundur, zegarek, paszport, różaniec, aparat fotograficzny. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, możemy rozszerzać nasze ekspozycje. Dlatego udało się przygotować wystawę elektroniczną „Bitwa Warszawska 1920 – Polacy w obronie Europy”. Na pięciu stacjach multimedialnych prezentujemy opisy wojny bolszewicko-polskiej, przebieg bitwy. Składają się na to skany oryginalnych fotografii i filmy. Są to nowoczesne rozwiązania, które przyciągają setki zwiedzających tygodniowo. Ale przede wszystkim sama historia i sposób w jaki ją przedstawiamy jest fascynująca dla naszych gości.

Z jakich funduszy możliwe jest funkcjonowanie muzeum?

Jak każda placówka kulturalna i edukacyjna, także nasze muzeum potrzebuje mecenasów kultury. Chcę podziękować Partnerowi Głównemu muzeum – Totalizatorowi Sportowemu oraz sponsorowi – Polskiej Fundacji Narodowej. Dzięki temu tworzymy wspólnotę wokół polskich spraw oraz promujemy dobre imię Polski poza granicami kraju.

A co szczególnie fascynuje młodzież, kiedy zwiedza muzeum?

Dla młodzieży, która przychodzi zwiedzać naszą wystawę, uczestniczyć w lekcjach historii lub oglądać filmy na naszych ekranach mamy poduszki do siadania na podłodze. Atmosfera jest prawie domowa. Natomiast to co najbardziej przyciąga to gogle wirtualnej rzeczywistości. Jest to gra, w której zasiadamy przy biurku Kuklińskiego w Sztabie Generalnym LWP. Musimy zrobić zdjęcia aparatem w zapalniczce ale jednocześnie nie możemy się dać zdekonspirować. Nie mogę powiedzieć jak się gra kończy bo to zaskoczenie. Zapraszam do odwiedzenia naszego muzeum od wtorku do niedzieli w godzinach 11.00 – 18.00.

Uprzejmie dziękuję za rozmowę

Komentarze

Skanderbeg2021.07.2 9:23
Kukliński zdradził, a przez jego donosy (za które brał szmal), Polska mogła stać się atomową pustynią. Zginęłyby miliony Polaków. Takie to "zasługi" Kuklińskiego Taki Radziejowski chociaż jakieś zasługi dla Rzeczypospolitej miał. Kukliński to sprzedawczyk i zwykły zdrajca. Tylko mentalny barbarzyńca może tego nie rozumiec Zdrajca to ten, który zdradził A on jeszcze robił to za forsę. Szkaradna postać. A jego promotor Szaniawski miał w samochodzie dokumencik z WSW zy MSW (już nie pamiętam). Dla zwykłej drogówki był nietykalny
Jakub2021.07.2 9:46
do Skandenberg. Dlaczego kłamiesz świnio czerwona? Przez cały PieeRdeL okłamywaliście ludzi i nic wam nie pomogło. Teraz też wam nie pomoże, ani pedalstwo, ani diabeł ani wasi wspieracze z KGB na emeryturach, ani świnie Dukaczewskie, ani kacapska plwocina za którą przepadacie, ani błądzące duchowieństwo..
marian2021.07.2 11:41
Polecam ci książkę Beniamina Weisera - "Ryszard Kukliński - życie ściśle tajne". Wiele się dowiesz o życiu tego wielkiego polskiego bohatera. Bredzisz tak koszmarnie, że to jest przerażające, jakbyś był opętany, wszystko przekręcasz. Reprezentujesz, sądząc po nazwisku, jakąś albańską rodzinę, ale to nie upoważnia ciebie do obrażania polskiego Narodu, który tak wiele zawdzięcza pułkownikowi Kuklińskiemu. To on dał argumenty prezydentowi Reagan'owi do rozmów z Gorbaczowem w Rejkiawiku. Gorbaczowowi pozostało po tym spotkaniu zrobić pieriestrojkę. Cześć Jego pamięci!
Anonim2021.07.1 18:01
Gdyby dziś jakiś oficer Xińki zdradził plany NATO to byłby zdrajcą czy bohaterem? Dla każdego myślącego byłby zdrajcą. Zdrajca to zdrajca.Taka prawda.
Pytanie tow. jewrej jest następujace:2021.07.1 19:03
Czy w tzw. Układzie Warszawskim PRL (kolonia bolszewicka) była na ochotnika, tak jak Polska jest obecnie w NATO? I ciśnie się drugie pytanie: Czy kiedykolwiek w polskiej historii, Polska była okupowana, najeżdżana, ludność mordowana przed Amerykanów tak to robili ruscy i żydobolszewizm?
Krzysztof2021.07.1 22:12
Jak byś zdradzał żonę to też byś szukał usprawiedliwia dla zdrady?
Jakub2021.07.2 8:52
do Krzysztof. Nie umiesz głupku czytać ze zrozumieniem, komunistyczny trepie!
zdrajca na wieki Kukliński2021.07.1 16:08
ten zdrajca wskazał amerykanom gdzie znajdowały tajne ośrodki dowodzenia i łączności, to ten zdrajca wskazał amerykanom miasta polskie , które należy zbombardować, ostrzelać rakietami aby zniszczyć tajne punkty dowodzenia i łączności, to ten zdrajca skazał ,na śmierć ponad 3 miliony Polaków i to w momencie gdy jeszcze nie było wojny,
Zapraszam na moją posiadłość!2021.07.1 16:48
Ponieważ mam kłopoty ze służbą mój park jest trochę zaniedbany, szczególnie psie gówna są niepozbierane. W sam raz na szabesowa kolacyjkę żydku! Co ty na to żydku?
Anonim2021.07.1 17:57
I po co kłamiesz.?Ośmieszasz tylko Boga i religię katolicka,panie katolik.Czy tego chce Jezus?
Jakub2021.07.2 9:05
Won czerwona świńska swołocz do maskwy.
Kto tego nie widzi?2021.07.1 15:12
Polska NIGDY nie była w konflikcie z USA! . . . USA NIGDY nie była wrogiem Polski nawet kiedy była kolonią bolszewicką, USA odróżnia Naród od kolonisty! . . . USA ZAWSZE była sojusznikiem Polski, polskich spraw, bez USA NIE BYŁOBY Polski na mapie świata po Konferencji Wersalskiej, USA proponowała NAJWIĘKSZĄ pomoc finansowa w odbudowie po II WŚ, USA wspomagało finansowo Solidarność, USA zgodziło się na przyjęcie Polski do NATO, ma swoje bazy w Polsce, itp., itd. . . . . . .. . . . . . . JAK TO JEST MOŻLIWE, że są tacy, którzy uważają gen. Kuklińskiego za zdrajcę? . . . . TYLKO ZDRAJCY, JANCZARSTWO KREMLOWSKIE tak uważa.
bękart wojny2021.07.1 16:14
dobrze ci w smrodzie jankeskiej żopy? zapach amerykańskiego guano, które tak uwielbiasz to nie jest perfumeria tylko ciągle smród, wy pisowcy z obowiązku i radością zeżrecie każde ich gunao, odsyłam ciebie niedouczony pisowcu do ustaleń z Teheranu 1943 i Jałty 1945, dowiesz się jak ciebie i za co sprzedawali amerykanie Stalinowi, może zmądrzejesz i zmienisz menu
Zapraszam na moją posiadłość!2021.07.1 16:48
Ponieważ mam kłopoty ze służbą mój park jest trochę zaniedbany, szczególnie psie gówna są niepozbierane. W sam raz na szabesowa kolacyjkę żydku! Co ty na to żydku?
Jakub2021.07.2 9:15
do gawnojeda bękart wojny. Tak korzystna dla ciebie Volkskskazap'ie była prawie 50-o letnia okupacja Polski przez kacapów? A znasz w ogóle postanowienia Konferencji Jałtańskiej dotyczące losu krajów Europy Środkowowschodniej trepie? To sobie przeczytaj i później smaruj ekran. Cały śmierdzisz kacapską propagandą świnio czerwona.
Skanderbeg2021.07.2 9:27
Bzdura. Nie rozumiesz pojęcia sojusnzik. Ale głupków bez podstaowej weidzy hoistorycznej pełno USA to państwo, którego cała historia oparta jest na zbrodniach i kłamstwie. Nikt w tak krótkim czasie nie złamał tyle umów
Jakub2021.07.2 9:35
do Skandenberg. Biedny ogłupiony kacapski cepie. Otrzeźwiej, ba kłamstwa wypisujesz!
Bolszewickie śmiecie2021.07.1 9:43
Nalot bolszewii na Frondę, na artykuł o polskim bohaterze Kuklińskim! Jak oni się czują zdradzeni, jakie to biedaczki, które gotowe były unicestwić Polskę, zmieść z mapy, jako rejon skażony na setki lat! A tu znalazł się Kukliński, który postanowił do tego nie dopuścić, uratować Polskę! Dla nich to zdrada, bo chcieli zamordować świat, Europę, narabować, namordować i w końcu się zapić na śmierć. Bolszewickie śmiecie.
Olej2021.07.1 9:58
To nie bolszewickie śmiecie i nie Polacy, to tylko sowiecka centrala trolli w Leningradzie, ależ obecnie Petersburgu. Problemem powinny zająć się polskie służby i kontrwywiad, blokując polską przestrzeń internetową dla sowieckich serwerów.
dokładniej2021.07.1 11:27
Agencja Badań Internetowych (ros. Агентство интернет-исследований, ang. Internet Research Agency, znana także pod nazwą „Trolle z Olgino”) – rosyjskie przedsiębiorstwo z siedzibą w Petersburgu, które zajmuje się wywieraniem wpływu w Internecie, tzw. fabryka trolli, której właścicielem jest bliski współpracownik Władimira Putina, Jewgienij Prigożin. Dysponuje ona miesięcznym budżetem w wysokości ok. 1 mln euro i zatrudnia rotacyjnie ok. 80 osób, podzielonych na sekcje zagraniczne, w tym polską. Jej zadaniem jest m.in. powielanie rosyjskiej narracji, rozprzestrzenianie fałszywych informacji, wywoływanie skrajnych postaw społecznych i politycznych oraz dezinformowanie zagranicznej opinii publicznej. Osoby pracujące dla tej organizacji określane są mianem „trolli”.
oficer LWP2021.07.1 16:17
bo dzisiaj "prawdziwi" Polacy to tylko ci z nadania PIS-u, Kaczyński ma monopol na wydawanie werdyktu kto jest prawdziwym Polakiem a kto nie, on jako prawdziwy Polak w dniu ogłoszenia stanu wojennego spał do południa bo takie polityczne i opozycyjne zero jak Kaczyński sam Kiszczak bał się internować
Jakub2021.07.2 21:00
Mazguła, otrzeźwiej i nie pouczaj nas trepie. Kup sobie działkę i tam dożywaj swego świńskiego, komunistycznego, anty polskiego pacholstwa!
Jakub2021.07.2 9:32
do Olej. To są polscy renegaci pro kacapscy z Targowicy 2 od sKórwina et consortes (wymieniłem niektórych w poście Jakub z 01.07.21r.). Gdy napisałem odpowiedź na twój wpis Olej z 01.07.21r. to zamiast rzeczowej odpowiedzi, skopiowałeś część mego wpisu i zatytułowałeś go "Petersburg nadaje!!!!!!". Ty jesteś Polakiem? Ty chcesz budować uczciwą Polskę? Jesteś eNDolską świnią prokacapską żyjącą w fałszu i nieprawdzie usiłującą zwodzić mniej wiedzących hasłami patriotycznymi a w godzinie próby zdradzić jak ci co zawierali Traktat Ryski a później zamordowali Polskiego Prezydenta. Niczym się nie różnicie od zdrajców PełOwskich.
Polak2021.07.1 15:04
Kuklinowski jest bohaterem dla rosjan i śmieci z pisowskiej mafii. Dla Polaków to tylko tania szmata i zdrajca.
Jakub2021.07.2 9:40
Kacapski polaku, czy wiesz, że kłamstwa wypisujesz?! Wiesz o tym, że wtwojch słowach nie ma prawdy tylko pro kacapski bełkot?
Petersburg nadaje !!!!!!2021.07.1 7:43
Jakub 2021.07.1 9:31 __1 do Olej. Właśnie eNDo Dmowszczańskie świnie i zdrajcy, których część wymieniłem, na co nie zwróciłeś uwagi a szkoda. Polska i państwo jest pewnym skarbem ale nie najważniejszym. Najważniejszy jest Bóg i Zbawienie istoty ludzkiej w czym może pomagać własne państwo ale nie musi. Co z tego, że będziesz miał państwo a w nim diabelskie świnie, które ani same nie dojdą do Zbawienia ani innym nie dadzą dojść. Jakub 2021.07.1 9:34 __2 Właśnie potępianie. Problem polega na tym, że ci co kiedyś zło czynili np. uwalenie w Traktacie Ryskim korzyści jakie dawało Polsce i Polakom zwycięstwo orężne nad kacapem i pozostawienie na sowieckiej Białorusi 2 mln rdzennych Polaków, z których w latach 30-tych Rosyjscy komuniści (bo oni wtedy kacapią rządzili) wymordowali 200 tys. mężczyzn a resztę rozpędzili po całym obszarze Rosji. Chcąc tworzyć własne lepsze państwo (bo państwo już mamy i nie jest ono najgorsze z możliwych) powinniśmy tworzyć je z ludzi uczciwych a nie potencjalnych katowszczyków, dzierżymordystów wg kacapsko mongolskiego wzoru. Wydaje mi się, że nie chcemy budować więzienia dla siebie i narodów, z którymi moglibyśmy na razie współdziałać w najważniejszych dla nas sprawach i to współdziałanie stopniowo pogłębiać. To Rosja była Więzieniem Narodów do końca Zimnej Wojny i ponownie próbuje kacapski bandyta do tej roli powrócić.
Jakub2021.07.1 9:31
łOlej, tylko na tyle cię stać? Czy w tym waszym zakichanym Pitersbergu wybuchła rewolucja a komunistyczni oprycznicy zagłuszają Głos Wolnej Polski? Pucin już kaput?
kefas2021.07.1 6:06
Poczytajcie sobie "Doktrynę Brzezińskiego", oczy wam się otworzą i to szeroko, bardzo szeroko.
max2021.07.1 9:51
Chodzi ci o ten tekst: "ZBIGNIEW BRZEZIŃSKI – MĄŻ STANU „PRZEMYSKIEGO” POCHODZENIA" ?
Polak2021.07.1 15:05
Chodzi ci o tego Brzezińskiego znanego ze 100% niedokładności swoich przewidywań i tez?
Jakub2021.07.2 20:55
Chodzi o tego Z. Brzezińskiego, który za prezydentury J. Cartera przyczynił się do tego, że kacapy nie interweniowały zbrojnie w Polsce. Prawdopodobnie w zamian za to Amerykanie wycofali broń neutronową z Europy niedouczony Volkskazap'ie.
Oliwia.2021.07.1 5:38
Cześć panowie jestem chętna na spotkanko z miłym dyskretnym panem. Wiek nie gra roli, liczy sie dobre towarzystwo. Na studiach miałam tyle nauki że nie było czasu gdzieś wyjść a jednak trzeba się zabawić trochę w wakacje. Jeżeli jesteś zainteresowany – proszę, odwiedź mój profil a napewno się dogadamy. Numer telefonu i moje prywatne zdjęcia wrzuciłam na swój profil tutaj: http://panieonline.pl/Oliwia69
Andrzej2021.07.1 5:10
Cześć pamięci Pana gen. Ryszarda Kuklińskiego.
kpina2021.07.1 16:20
Cześć pamięci gen. Ryszarda Kuklińskiego największego zdrajcy w dziejach powojennej Polski
Jakub2021.07.1 0:30
Panie Filipie Frąckowiak, dyrektorze muzeum „Izba Pamięci Generała Kuklińskiego”! To jest prawdopodobnie muzeum IPN, za nasze pieniądze utworzone ale prawdopodobnie znajduje się w Warszawie i nie służy większości Polaków! IPN ma swoje oddziały w każdym mieście wojewódzkim w Polsce i wierne kopie tego muzeum (Warszawskiego) powinny znajdować się w każdym z nich aby choć w tak niedoskonały sposób ułatwić każdemu Polakowi zapoznanie się z przedstawionymi w Warszawie faktami. Film, który zamieszczono na frondaPL powinien być możliwy do skopiowania przez każdego gościa tego portalu. Mam nadzieję, że redaktorzy i Pan Dyrektor oglądają przynajmniej wpisy na tej stronie i zainteresują się m.in. moim żądaniem.
Olej2021.06.30 21:57
Temat jest gorący. Tak gorący jak ilość zasług wszelkiej maści politruków pobierających wysokie emerytury, płacone im przez naród, któremu to narodowi gotowi byli zafundować ,,wspaniałą realizację sowieckiego scenariusza,, zwycięstwa Związku Sowieckiego nad zachodem i światem. Doniosłość tego osiągnięcia była by wielka jak sława całej elity generalskiej LWP. Jak oni zostali przeorani ideologicznie i materialnie świadczy fakt, że takich generałów Kuklińskich zamiast setki był tylko jeden. Powtarzam słownie - Jeden !
Olej2021.06.30 21:51
Gen. Jaruzelski to był polski bohater ! A w zasadzie było ich dwóch, generał i marszałek Związku Sowieckiego Kulikow. Dwóch bohaterów którzy mieli zrealizować scenariusz zniknięcia Polski i Polaków. Model pierwotny misji Polaków zrealizowano pod Lenino, gdzie Stalin zrealizował pierwszą rzeźnię polskim żołnierzom. Jakże wspaniała i ,,patriotyczna misja'' została wytyczona 500 tys. polskiej armii, zająć skażony radioaktywnie obszar a następnie zdechnąć w męczarniach. Doprawdy wspaniałe ! Gdy tymczasem na pozostawione w Polsce domy i rodziny polskich żołnierzy poleciałyby bomby atomowe najpierw zachodu, a później sowieckie. Taka wymiana ciosów, jak najdalej od sowieckiego terytorium. Zadajmy sobie pytanie jakie cele i korzyści z tej wojny miałaby Polska lub raczej polski naród, którego by unicestwiono ??? Polski wówczas nie było, był kadłub PRL-owski sterowany z Moskwy. A i tak Moskwie stał zadrą ten buntowniczy, choć pozbawiony swoich elit naród. Kto się zatem jawi zdrajcą a kto bohaterem ??? Jeżeli nie generał Kukliński to z pewnością cała PRL-owska generalicja ,,robiona'' w sowieckich ,,woroszyłówkach'' Jak robiona ??? A no tak, że gotowa była wykonać każdy nawet jak najbardziej idiotyczny rozkaz, gdyby go nie wykonała, sowieccy politrucy przestrzelili by jej łby. Jest w polskiej literaturze taka książeczka pt ,,Konrad Wallenrod "" i owa książeczka daje dokładnie odpowiedź tym co mają dylemat bohaterstwa gen. Kuklińskiego i zdrady pułkowników z sowieckiego nadania.
Jakub2021.07.1 0:15
... generałów! A polskie endeckie świnie latają jak opętane do katówny: sKórwin, Ziemkiewicz, Smagłolicy Sasza, Grisza Brauniaty (Brązowyj), dzierżymordystyczni sputnikowcy Winnickij, i Zasrzniec z Czerwonym Nosem, a nawet abp KGB-ista z sowieckiego Kazachstanu (wtedy gdy był Kazachstan sowiecki) i ukryta zdradziecka swołocz kacapska zainstalowana w Polsce i żwawo ogłupiająca polską młodzież katolicką, także na tym portalu.
Olej2021.07.1 0:44
Jeżeli endeckie to nie świnie. My w Polsce mamy jeden wyznacznik którym jest Polska i państwo, kto tego nie rozumie nie jest Polakiem lub pozostaje głupcem albo prowokatorem. Współczesny czas każe jednoczyć cel polski, bez względu na polityczna orientację. Naszym śmiertelnym wrogom zależy na dzieleniu Polski i ogłupianiu społeczeństwa. To nie jest tak, ze należy potępiać ludzi z przeszłości, że byli gdzie byli, należy ich potępiać za to co robili lub za to czego z tchórzostwa nie byli zdolni zrobić a co czynić powinni. Przeszłość o ile uczy daje szansę wszystkim rozumiejącym Polskę i jej istnienie. Należy wydobyć z przeszłości tylko to co służy idei Polski suwerennej i silnej. Drogi do niej mogą być różne, byle by nie były wsteczne, nie krzyżowały się i nie prowadziły do bratobójczej walki kosztem jej istnienia.
Jakub2021.07.1 7:31
__1 do Olej. Właśnie eNDo Dmowszczańskie świnie i zdrajcy, których część wymieniłem, na co nie zwróciłeś uwagi a szkoda. Polska i państwo jest pewnym skarbem ale nie najważniejszym. Najważniejszy jest Bóg i Zbawienie istoty ludzkiej w czym może pomagać własne państwo ale nie musi. Co z tego, że będziesz miał państwo a w nim diabelskie świnie, które ani same nie dojdą do Zbawienia ani innym nie dadzą dojść.
Jakub2021.07.1 7:34
__2 Właśnie potępianie. Problem polega na tym, że ci co kiedyś zło czynili np. uwalenie w Traktacie Ryskim korzyści jakie dawało Polsce i Polakom zwycięstwo orężne nad kacapem i pozostawienie na sowieckiej Białorusi 2 mln rdzennych Polaków, z których w latach 30-tych Rosyjscy komuniści (bo oni wtedy kacapią rządzili) wymordowali 200 tys. mężczyzn a resztę rozpędzili po całym obszarze Rosji. Chcąc tworzyć własne lepsze państwo (bo państwo już mamy i nie jest ono najgorsze z możliwych) powinniśmy tworzyć je z ludzi uczciwych a nie potencjalnych katowszczyków, dzierżymordystów wg kacapsko mongolskiego wzoru. Wydaje mi się, że nie chcemy budować więzienia dla siebie i narodów, z którymi moglibyśmy na razie współdziałać w najważniejszych dla nas sprawach i to współdziałanie stopniowo pogłębiać. To Rosja była Więzieniem Narodów do końca Zimnej Wojny i ponownie próbuje kacapski bandyta do tej roli powrócić.
Jakub2021.07.1 7:35
__3 A jaka może być zgoda i współdziałanie z rodakami, którzy nie chcą bronić polskiego państwa i mają na rękach krew polskiego Prezydenta prawdopodobnie zamordowanego na obcej ziemi? A jaka współpraca może być z tymi, którzy promują jawnie satanizm? A jaka może być współpraca ze zdrajcami Polski, którzy wielbią kacapa i ubiegają się by zostać jego nadzorcami i oprycznikami nad swoimi rodakami i wywołują konflikty zastępcze odwracające uwagę społeczeństwa od rzeczywistych zagrożeń?! Ten typ "patriotyzmu" i współpracy mieliśmy podczas ostatniej okupacji sowieckiej/rosyjskiej i dalej powstaje na bazie eNDeckiej z pomocą też duchowieństwa, które komunistom służyło.
Jakub2021.07.1 7:38
__4 Teraz chciałbym zapytać, jak w dzisiejszym świecie zbudować Polskę silną i niepodległą? Czy jest to w ogóle możliwe, skoro nawet mocarstwa nie są samowystarczalne? Wydaje mi się, że powinno się postawić akcenty w pewnych kluczowych sprawach i stopniowo, w miarę możności i czasu dołączać następne. Te akcenty powinny mieć wymiar duchowy i materialny, opierając się na Łasce Bożej i życiu tą Łaską. Bez tego, będzie tak jak za II RP. Łaska Boża była ale ludzie nie chcieli lub nie rozumieli Jej działania i skończyło się bastonadą, z którą jeszcze teraz nie możemy sobie poradzić. Proponowałbym przeanalizowanie drogi do Niepodległej, która powstała w 1918r. Czy uważasz, że powstała ona tylko świadomym wysiłkiem Polaków, z którego tak się później puszyliśmy?! I nie dopuszczajmy potomstwa naszych katów do konfidencji z tymi, którzy mają naszą Ojczyznę dla nas na Chwałę Bożą odbudować. Chyba, że nastąpi prawdziwe, Boże ich nawrócenie jak u św. Pawła. KONIEC
Zakonczenie2021.06.30 19:21
A pieniadze i to nie male, ktore pobieral z kasy polskiej jako oficer ,to oddal? Bylo nawet zdjecie jak Kuklinski stoi za generalem Jaruzelskim i podsuwa cos do podpisu. To kto to jest?
Anonim2021.06.30 18:01
Zdrajca zawsze będzie zdrajcą. Zaklinanie rzeczywistości nic tu nie zmieni.
Qantum2021.06.30 18:31
te Aloszka... on zdradził czerwonego [email protected]@ którego ty ssiesz do teraz.
Anonim2021.06.30 20:04
Wy katolicy ciągle myślicie albo o seksie, du..ie, gó..nie albo o sr..niu. Chyba z 500 takich komentarzy przeczytałem ostatnio na portalu katolickim od katolików.Znamienne.A kiedy pomyślicie o Bogu?
Artur von Kinsky2021.06.30 20:42
Jesteśmy żywymi istotami, to myślimy o seksie, sr..niu i gó..nie też. To zwykłe codzienne potrzeby ludzkie, seks i wypróżnienie się. A gó..no to czytam tu codziennie od takich różnych prowokatorów jak Ty. Najpierw sam ubliżasz komuś, a później masz żal, że ktoś odpowiada Ci w podobnym tonie. Nie bądź hipokrytą. Jesteś wybiórczy jak pewna gazeta. A o Boga się nie martw. On sam do Ciebie i do mnie przyjdzie i nas osądzi, kiedy będzie trzeba.
a tu beka! :))))2021.06.30 21:19
Już się spakowałeś do ataku na Danię, a tu beka!
Anonim2021.06.30 16:47
Polak, który rzucił wyzwanie imperium - i wygrał.
rabbi inoCenty stinkfurtz2021.06.30 20:26
... a co on wygral .... czapke sliwek ... noooo wygrac to mysmy wygrali ... bo sprzedalismy go i tu i tam ... nooo mysmy nie zginely ... szalom
Klapaucjusz2021.06.30 16:05
Zawsze bylem ciekaw w jaki sposób Kuklinowski, przepraszam, Kukliński dochrapał się stopnia pułkownika w LWP. Słyszałem, ze za PRL powyżej majora trzeba było się wykazać politycznie.
Trurl2021.06.30 16:21
Pokazał to Pasikowski w filmie "Jack Strong" - Kukliński był genialnym strategiem, który sam wymyślił plan taki jak cały sztab sowietów. A później potraktował sowietów jak Kmicic Kuklinowskiego.
Maciej2021.06.30 15:49
Towarzysz Stanisław M. był urzędnikiem. Towarzysz Stanisław M.skończył średnią szkołę. Towarzysz Stanisław M. był - SEKRETARZEM PODSTAWOWEJ ORGANIZACJI PARTYJNEJ - P.Z.P.R. !!!!!!!!!!!!! Towarzysz Stanisław M. pobiera emeryturze - CZTERY TYSIĄCE ZŁOTYCH NETTO I ŚMIEJE SIĘ Z TEGO !!!!!!!!!!!!!! Kto jest - BENEFICJENTEM ?????????????????????
dr.m.j2021.06.30 15:42
Kukliński, zwany dla zmylenia generałem, był zwykłym szmaciarzem i zdrajcą. Za srebrniki amerykańskich podatników którzy pojęcia nie mieli gdzie leży Polska.
Anonim2021.06.30 16:22
Uratował świat przed wojną atomową - Polski nie zdradził, tylko sowietów (lewaków).
Polak2021.07.1 5:48
Jedynym co ten zdrajca uratował był stan jego konta - jako szkicownik nie miał dostępu do żadnych istotnych dokumentów.
Jakub2021.07.2 10:47
fałszywa czerwona świnio, nie jesteś godzien zwać się Polakiem bo twoje sympatie są anty polskie, są pro kacapskie, wielbisz największego wroga Polski, który nawet dzisiaj bełkoce ustami Dugina, że rasieja nie chce niepodległej Polski.
ta2021.06.30 17:24
PRL to było coś prawie jak Generalna Gubernia, więc Polski nie mógł zdradzić.
asd2021.06.30 21:16
Raczej "priwislanski kraj"
Anonim2021.06.30 15:39
Pokazał, że chociaż zasadniczo zdradzać nie można, to jak się dorobi dobrą legendę to jednak w sumie można.
JanP2021.06.30 14:57
Niezłych macie "bohaterów" prawiczki. Ten śmieć sprzedał swój kraj i swoich rodaków.
plum2021.06.30 14:59
No UB-eku, jużeś się nawybzdyczał?
Anonim2021.06.30 16:23
Sowieci, czyli lewacka Rosja to nie był nasz kraj - może lewaków.
Albert2021.06.30 17:08
Zdecydowanie wasz - połowa waszego pisowskiego rządu to komunistyczne świnie i tajni współpracownicy.
Anonim2021.06.30 17:29
Od kiedy to te różne Millere, Urbany, Cimoszewicze, Michniki (z bratem) są w Polskim rządzie?
Yeti2021.07.1 1:56
Jest za to prezes z wujkiem
Jakub2021.07.2 10:55
Prezes z wujkiem to nie połowa PiS przygłupie Yeti. Duży a głupi, fe!
Jakub2021.07.1 0:35
To nie był mój kraj, mimo, że po polsku można było mówić. To był kraj utworzony przez sowiecką swołocz a ja wraz z innymi Polakami byłem tylko niewolnikiem. Tak samo Pan Generał Kukliński.
brawo Jakubie2021.07.1 10:02
prawda
Anonim2021.06.30 14:47
Generał Kukliński to wspaniały bohater można powiedzieć dzisiejszych czasów bo jego historia wydarzyła się niedawno. To przykład że wystarczy jeden dobry człowiek aby zniszczyć haniebne podstępy i knowania tysięcy sprzedawczyków i dorobkiewiczów którzy za garść srebrników albo dobre stanowisko w Radzie EU oraz dobrą unijną emeryturę są gotowi sprzedać całą Polskę i Polaków. Tych Nowaków i Donków, tych Czaskoskich i Holowniów i Milerów możemy pokonać naszą odwagą i oddaniem Polsce w więc do pracy! Pracujmy, wzywajmy Niebo na pomoc, bądźmy odważni a wtedy ani lgbt ani marksizm ani żadna inna zaraza nas nie dotknie.
Polak2021.07.1 15:06
Kuklinowski jako tania szmata to "bohater" w sam raz na poziomie antypolskich śmieci z pisowskiej mafii.
Jakub2021.07.2 10:52
sam jesteś szmatą polaku i to czerwoną bez jakiejkolwiek wartości.
Albert2021.06.30 14:35
Jedyne, czego Kukliński nie złożył w ofierze, to życie. A powinien zawisnąć na pierwszej z brzegu latarni. Kara dla zdrajców jest tylko jedna.
plum2021.06.30 14:38
Ty Żydzie już nie mów Polakom jak ma wyglądać nasz patriotyzm, bo żeście go na różnych UB-ecjach zwalczali.
Albert2021.06.30 17:07
Ile lat byłeś w SB lub UB Żydzie?
"Albert?2021.06.30 20:41
Przecież ty teraz pytasz sam siebie w tym wpisie!.??.. Nie rżnij głupa! To ty jesteś żydowskiego pochodzenia!.. To ty byłeś w SB...! Piszą tu o tobie we wpisie! To nie jest twoje imię, tylko stary nick! Jesteś Lech Keller-Krawczyk! ... A tak naprawdę, to się chyba wstydzisz swojego pochodzenia? A może tego się wstydzisz, co jest o tobie w IPNie napisane!... Dawno o tym pisałeś!... Dobrze jest czasami zapisać tego typu komentarze!
Albert2021.07.1 5:48
Katolicy to jest naprawdę totalny ściek i zbieranina najgorszych odpadów o IQ niższym od BMI. Ciekwe kim jest ten Keller i co zrobił, że wam tak za skórę zalazł?
cuchniesz Albert!2021.07.1 10:09
stól pysk kretynie. Wystarczy tego twojego szamba, cuchniesz!
Albert2021.07.1 15:33
Już się ciebie boję katośmieciu i wojowniku zza klawiatury.
Albercie" Nie ośmieszaj się do reszty!2021.07.1 17:32
ALE CIĘ, LECHU TERAZ PRAWDA ZABOLAŁA! WIDAĆ TO!.. Wtedy lejesz szambo jadu całym zaworem!... Przecież twoja nienawiść jest wyższa od Himalajów! ... Ja i pewnie każdy z nas woli być Katolikiem i nawet/ jak piszesz we wpisie- "Katośmieciem"/... niż tak jak ty, być pedałem, który zniszczył dzieciństwo i życie wielu dzieciom!... NIE BEZ POWODU SIEDZIAŁEŚ ZA TO KILKA RAZY! ... Więc bardzo cię boli, jak przypominamy ci o tym!
Albert2021.07.1 18:17
Pisz więcej i udowadniaj wszystkim dookoła, że nie rozumiesz niczego, co wykracza poza ogłoszenia parafialne i wafle z trupa. Nie ma to jak darmowy kabaret w wykonaniu katolskiego śmiecia.
"Albercie..."?????2021.07.1 16:26
Naprawdę nie wiesz kim jest Keller??? Znów udajesz ? Przecież ty nim jesteś!... Ale widać, że cię to bardzo boli! Nie poznajesz siebie i swoich czynów!??? IPN ci przypomni...w bij swoje imię i nazwisko!... Mam ci przypomnieć twoj Nr w rejestrze? ... Znasz go przecież!
Naprawdę.."alberciku"?!2021.06.30 20:33
A z tobą "alberciku"- vel Lechu Keller, to co powinni zrobić? ... Na której ty latarni powinieneś zawisnąć za pseudo-"zabawy" z dziećmi!?... Nie pomyślałeś o tym"??... Udajesz "cwaniaczka"!?? ... A jesteś starym pedziem, ponad 70-letnim...! To jest twój stary nick, nie raz już go używałeś, chwaląc się nim wcześniej we wpisach !... A POZA TYM NIE WSTYDZISZ SIĘ ZABIERAĆ GŁOSU, ...TO PRZECIEŻ TY JESTEŚ STARYM SB-KIEM!... TO TY JESTEŚ W REJESTRZE IPN-u! Swego czasu, podawałeś nawet numer rejestru!.. Zaciekawiło mnie to! ... Nr twój się zgadza! Więc jak śmiesz!!!! Ileż tam można złego poczytać na twój temat!?
Polak2021.06.30 14:16
W sensie te tysiące dolarów, wille i jachty które dostał za haniebną zdradę to ma niby być "ofiara"?
plum2021.06.30 14:36
Powiem ci jaka to była "zdrada" UB-eku. Wg. planów, które zostały przekazane na Zachód, Polska w starciu atomowym pomiędzy Wschodem a Zachodem miała zniknąć z powierzchni Ziemi. Gen. Jaruzelski, Twój idol, to firmował. I jeszcze wąskie grono wojskowych. Masz "patriotów". Jak mówił tow. Moczar: ojczyzną komunisty jest Związek Radziecki.
JanP2021.06.30 15:01
Przeanalizuj jeszcze raz swoje wypociny, durniu. "Polska w starciu atomowym pomiędzy Wschodem a Zachodem miała zniknąć z powierzchni Ziemi". Ten śmieć pomógłby Zachodowi załatwić nas na amen..
Więc...!?2021.06.30 20:51
KUKLIŃSKI.. TO NIE JEST ŚMIEĆ..!. .. TYLKO BOHATER! URATOWAŁ NIE TYLKO POLSKĘ, ALE EUROPĘ I PEWNIE USA! ... Nie muszę tłumaczyć na czym polegałaby Wojna Atomowa! To byłoby unicestwienie większości świata!... A potem wielka śmiertelność Popromienna ludzi! ...Wiemy, ile sam Czarnobyl zrobił zła!? A przecież tych bomb byłoby wiele rzuconych!
Polak2021.07.1 4:36
Kuklinowski to szmata, śmieć i zdrajca. Jedyne co uratował swoją hańbą to swój stan konta.
Polak2021.07.1 4:35
Widzisz, rusku, gdybyś rozumiał co przeklejasz to byś wiedział że zniszczenie Polski planował Związek Radziecki. Ale Kuklinowski i tym podobne zdradzieckie szmaty to właśnie was sposób kundlenia się.
Polak2021.06.30 14:15
...i brał za to pieniądze
Jakub2021.07.1 1:07
Najważniejsze, że nie brał ich z chciwości. Początkowo nie chciał ich brać, lecz Amerykanie przekonali go, że gdyby został zdradzony a udałoby mu się dotrzeć do Stanów, pieniądze te były by zabezpieczeniem skromnego życia dla niego i jego rodziny, co w pewnym momencie zaistniało. __ Po ucieczce z PieeRdeLu, Amerykanie chcieli zapewnić również jego synom ochronę co jednak wiązałoby się z ograniczeniem swobody życia jakie chcieli prowadzić i mimo nalegań i próśb ojca nie wyrazili zgody na ochronę. Skutkiem takiego wyboru okazała sie ich śmierć w tajemniczych do dziś nie wyjaśnionych okolicznościach. Biedne chłopaki!
Jakubie...!2021.07.1 17:37
Nie wiemy jak zginęli jego synowie?... Tylko należy się domyślać, tak na prawie 100%, że już wtedy grasowali płatni "samobójcy", lub zabójcy!
Skanderbeg2021.07.2 9:25
Jego ynowie pewnie są wciąż chronieni przez CIA? A jeżeli naprawdę zginęli, to PRL zachował się tak, jak przystało na powazne państwo. Zdradę się karze. Dzisiaj nie do pomyślenia dla kabaretu pisdzielsko-postsanacyjnego. Gdzie zdrajców, agentów, pospolitych qrew i kretynów zawsze było pełno
Jakub2021.07.2 11:06
Płatni a może rozkazowi zabójcy na usługach kacapów działali gdy jeszcze komuniści byli w podziemiu. Natomiast gdy doszli do władzy to mordowali różnie, przez swoje służby lub przez opłacanie mafijnych morderców. Napisałem, że losy jego synów pozostały niewyjaśnione do dziś. Domniemania nigdy nie mają rangi dowodu.