07.02.21, 19:35Screenshot Youtube - NBC News

USA-Chiny. Joe Biden: Będzie skrajnie ostra rywalizacja

Mówią mi, że prawdopodobnie spędziłem więcej czasu z Xi Jinpingiem niż jakikolwiek inny światowy przywódca, bo spędziłem z nim na spotkaniach 24-25 godzin, kiedy byłem wiceprezydentem. Całkiem dobrze go znam” – mówił amerykański prezydent Joe Biden.

W rozmowie z telewizją CBS News z ust amerykańskiego przywódcy padły też niezwykle mocne słowa. Podkreślił, że choć Xi jest „bardzo inteligentny i bardzo twardy”, nie ma w sobie nic z demokraty i zawsze mówił mu:

[…] że nie musi być między nami konfliktu, ale będzie skrajnie ostra rywalizacja. I nie będę robił tego w sposób, który on zna”.

Prezydent USA podkreślił, że nie zrobi też tego w taki sposób jak Trump i jego administracja skupiać się będzie na międzynarodowych zasadach.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Aldona2021.02.9 10:58
Chiny to pradawna kultura , kraj odkrywców i uczonych , kraj ludzi którzy wymyslili prawie wszystko. USA to kraj przybyszów z innych krajow , wykształconych w innych krajach skuszonych żydowskimi pieniędzmi. Taka zbieranina ludzkich rządzy wzbogacenia się i wyuzdanych z zasad moralnych co obecnie prezentuje wybrany Prezydent USA Joe Biden. Chiny dokonały w ciągu ostatnich 30 lat takiego postępu jakiego USA nie dokonało nigdy. Nawet projekt Manhattan był zrealizowany przez cudzoziemców skuszonych 100 tyś USD na głowę. Chiny maja wydzierżawiony porty w Europie i masową dostarczają tam swoje towary i swoje virusy. Polska jest bramą Azjii do Europy , leży na Jedwabnym Szlaku ale Polacy chińskie towary kupują w niemieckich sklepach w Polsce zamiast sami je sprzedawać Niemcom. Komu na tym zależy żeby Polska nie zarabiała na handlu z Chnami ? Prezydent Biden nie zmieni tego swoim Dekretem bo on w dekretach to przegonił juz Stalina a może i Mao Tsetunga. Niech wyda Dekret o wysofaniu sie z darowizn cudzych ziem dla Israel przez Trumpa!!!
Anonim2021.02.8 9:30
Wg objawień Maryi od tych dwoch krajów zacznie się wojna, która się oczywiście rozszerzy na inne państwa... Boże, nie chcę tego doczekać, kolejny papież ma być murzynem...no zobaczymy...mam tyle lat, że raczej przeżyję tego papieża - mąciciela czyli ks.Bergolio.
expert, czyli były pert2021.02.8 6:25
Rywalizację USA vs Chiny przegra oczywiście z kretesem USA, i nie tylko dlatego że ostatnio Biden wziął ostry kurs na socjalizm. Chiny, (gdzie rządzi partia komunistyczna) są nieporównanie bardziej kapitalistyczne, ale też przedsiębiorcze i innowacyjne. No i proste zestawienie liczb ludności: Chiny: 1,393 miliarda; USA: 328 milionów (4 razy mniej).
ryszard2021.02.7 20:39
Będzie skrajnie ostra rywalizacja o podział łupów między Chiny i faszystowską finansjerę.
Europa2021.02.7 20:49
finansjera jest żydowska to kozojebcy pustynni lichwiarze usa izrael anglia
Jazzz2021.02.7 20:30
Po owocach go poznamy. Na razie pokazał, że to co mówi, ma niewielką wartość. To człowiek który deklaruje sie jako katolik, a postępuje jak satanista.
Anonim2021.02.7 20:23
Kto kogo, Drogi Panie, w takim towarzystwie nie ma innych zasad.
Biden2021.02.7 20:11
Ale was nabieram, jestem agentem chińskim.
Bin Den Laden2021.02.8 0:32
i erotomanem, zdziecinniałym z reszta.